یکشنبه ۲۸ بهمنساعت ۱۹:۲۸Feb 2019 17
 

جدیدترین‌های «چاه های غیرمجاز»

خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
با اجرای طرح هوشمندسازی برداشت آب و انسداد چاه های غیرمجاز کشاورزی، چهار میلیون و 800 هزار مترمکعب در مصرف آب از منابع دشت های شهرستان سبزوار، صرفه جویی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۹:۰۱    
جذاب ترین اخبار استان های باشگاه خبرنگاران جوان روز شنبه 27 بهمن ماه را در اینجا مشاهده نمایید. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، جذاب ترین اخبار منتشر شده در گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان در روز شنبه 27 بهمن ماه را در اینجا مشاهده نمایید. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ - ۱۰:۴۹    
چندی است فرونشست زمین در مناطقی از شهرستان اراک نگرانی هایی را به دنبال داشته است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۵ - ۱۳:۲۷    
مجید هاونگی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این چاه ها بیشتر در مناطق کوهستانی و حاشیه رودخانه ها شهرستان حفر شده بود، با توجه به اینکه برخی چاه ها در مجاورت قنوات حفر می شود تاثیر قابل ملاحظه ای در کاهش دبی آب قنوات دارد. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ - ۰۹:۵۱    
معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس گفت: سرقت برخی از تاسیسات برقی سبب ایجاد خاموشی، نارضایتی عمومی و خسارات سنگین برای شرکت برق و مردم شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۶:۲۴    
تهران- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو نوشت: 12 سال قبل تعداد چاه های غیرمجاز در کشور حدود 100 هزار حلقه بود که تعداد این چاه ها اکنون به بیش از 300 هزار حلقه رسیده است.
میزان   ۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۱۰:۳۰    
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه حفاظت از رودخانه کشف رود و سلامت شهروندان گفت: احداث جاده سرویس و پایش رودخانه به طول 150 کیلومتر، احداث سه ایستگاه گشت و نظارت در مسیر رودخانه ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ - ۱۳:۴۲    
به گزارش همسونیوز به نقل از تسنیم از اردبیل ، در راستای جلوگیری از برداشت های غیرمجاز و اضافه برداشت ها از چاه های موجود در استان جلسه برنامه ریزی برای پیشگیری از حفر چاه های غیرمجاز و اضافه برداشت ها از منابع آب زیرزمینی اردبیل برگزار شد. صرفه جویی 5٫5 میلیون متر مکعبی آب در دشت اردبیل ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۴:۲۴    
اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ وزیر نیرو با حضور در برنامه های رادیو و تلوزیون با اشاره به موضوع خشکسالی و نامتناسب بودن شرایط بارش در استان های کشور گفت ...
دانا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۱:۳۴    
سرپرست اداره پیشگیری های وضعی امنیتی دادگستری کل سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان در شرایط بد آبی قرار دارد و انسداد چاه های غیرمجاز و تامین آب از دریای عمان تنها راه برون رفت از این مشکل اساسی است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۴:۵۱    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: سالانه بیش از 310 میلیون مترمکعب آب از چاه های غیرمجاز استان برداشت می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۰۱:۱۲    
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای تهران گفت: از سال 1394 تاکنون، 5000 حلقه چاه غیمجاز در استان تهران پر شده است، با این وجود هنوز 32 هزار حلقه چاه غیرمجاز وجود دارد که در قالب طرح تعادل بخشی باید در سریع ترین زمان ممکن نسبت به پرشدن آن ها اقدام کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۱۵:۴۰    
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه تهران با بیان اینکه میزان برداشت آب از چاه های پروانه دار بیشتر از چاه های غیرمجاز و بدون پروانه است، گفت:برداشت بی رویه از دشت های استان تهران موجب گسترش فرونشست زمین شده است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۲۰:۴۲    
اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری با تغذیه سفره های آب زیرزمینی و جلوگیری از هدررفت منابع آبی راهگشای حیات دوباره زمین است. مجموعه عوامل از جمله گرم شدن کره زمین، برداشت بی رویه آب از منابع زیرزمینی، کمبود بارندگی، حفر چاه های غیرمجاز و برداشت های بی رویه ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۱۷:۲۰    
به گزارش ایرنا، حسن فدایی روز یکشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان مرند با بیان اینکه حفاظت از منابع آب و خاک در کشور در دستور قرار دارد، خاطرنشان کرد: امروزه مواردی همچون حفر چاه های غیرمجاز و رعایت نکردن اصلاح الگوی مصرف موجب بروز مشکل کمبود آب شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۱۰:۵۹    
زنجان چاه های غیرمجاز، اضافه برداشت از سفره های آب زیرزمینی، سدسازی های غیراصولی و ... مواردی است که طی سال های اخیر بیشتر از همه چیز در استان زنجان در حوزه آب مطرح بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۰    
خمین - ایرنا - رئیس منابع آب خمین گفت: 125 هزار و 280 متر مکعب آب با ساماندهی چاه های کشاورزی غیر مجاز در یک ماه اخیر در این شهرستان ذخیره سازی شد.
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۳:۲۵    
محمود قدبیگی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک میلیون مترمکعب صرفه جویی آب با مسدود شدن این چاه های غیرمجاز در استان صورت گرفته است. وی اظهار داشت: 2 هزار و 600 حلقه چاه فاقد پروانه در استان مرکزی وجود دارد که یکهزار و 630 حلقه آن مربوط به چاه های شناسایی شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۰۹:۰۰    
سنندج - ایرنا - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: در حال حاضر از مجموع هفت هزار و 355 حلقه چاه غیرمجاز شناسایی شده در استان، 68 میلیون مترمکعب آب برداشت می شود.
کبنا نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۰۸:۳۳    
آیا بستن این چاه ها توام با مشکلات و بحران های اجتماعی نیست؟ آیا تنش های اجتماعی باعث نمی شود که از بستن آنها خودداری شود. او ادامه می دهد: از یک سو ما با مقاومت اجتماعی برای بستن چاه های غیر مجاز مواجه هستیم و از سوی دیگر اراده ای در مجلس برای مقابله قانونی با چاه های غیر مجاز وجود ندارد ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۳:۰۴    
به گزارش ایرنا، داود نجفیان روز سه شنبه در همایش مدیران دفاتر درآمد و امور مشترکان بخش آب کشور افزود: این در حالی است که آب تانکرهای سیار از طریق چاه های غیرمجاز تامین می شود و باید فکر اساسی در این زمینه داشت. ...
دیار آفتاب   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۱:۱۳    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی درباره مسدود شدن چاه های غیرمجاز گفت: مقررشده بود که 400 حلقه از چاه هایی که بعد از 85 حفاری شده است مسدود شوند که تا این لحظه از ابتدای سال 250 حلقه از این چاه ها مسدود شده است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۵    
300 حلقه چاه غیرمجاز در سیستان و بلوچستان شناسایی شده و از این تعداد 118 حلقه مسدود شده است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۰۹:۱۵    
در جلسه کارگروه صیانت از منابع آب سیستان و بلوچستان بر ادامه روند شناسایی و پلمب چاه های غیر مجاز در استان تاکید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۹:۵۸    
قروه- رئیس دادگستری قروه با تأکید بر افزایش بازرسی از چاه های غیرمجاز و نظارت بر کنتورهای هوشمند، گفت: آب مسئله ای حساس بوده و در برهه کنونی در واقع هیچ چیزی با این مقوله قابل قیاس نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۳:۳۶    
پدر علم کویرشناسی ایران شمار چاه های در حال حفر کنونی غیرمجاز در کشور را بیش از چاه های غیرمجاز در حال انسداد اعلام کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۸:۵۸    
چاه های غیرمجاز در شهرستان مهر پلمپ شد.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۸    
رضا جهینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه حجم تخلیه از این تعداد چاه 700 هزار مترمکعب بوده، افزود: انسداد تکلیفی چاه های غیرمجاز این شهرستان امسال 145 حلقه تعیین شده و تا آخر سال دستور انسداد تمامی آنها از مراجع قضایی اخذ می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۰۸:۱۵    
اراک - ایرنا - مدیر اداره منابع آب شهرستان اراک گفت: 533 هزار متر آب سفره های زیرزمینی این شهرستان امسال با انسداد 20 حلقه چاه غیرمجاز مهار شده و از هدرفت آن جلوگیری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۸:۱۶    
ازابتدای امسال تاکنون 106 حلقه چاه آب غیر مجاز در شهرستان مهاباد مسدود شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۷    
فرماندار شهرستان اردبیل گفت: تنها تعداد باقی مانده از چاه های غیرمجاز کشاورزی در اردبیل شامل 10 حلقه چاه می شود که با همکاری دستگاه قضائی، نیروی انتظامی و دستگاه های اجرایی تا پایان سال مسدود می شوند.
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۰:۴۷    
بهزاد بهلولی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این چاه ها بیشتر در حریم مناطق آب هستند که تهدیدی برای سلامت، پایین بودن کیفیت، تامین آب شرب، محیط زیست، چشمه و قنوات و غیره است. ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۲۲:۲۸    
به گزارش ایرنا، فتح الله حقیقی شامگاه سه شنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان زنجان افزود: مشکل استفاده بیش از اندازه و حفر چاه های غیرمجاز تنها مختص این استان نیست و در زنجان اقدامات مطلوبی در باره مسدود کردن این چاه ها انجام شده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۶:۵۵    
یزد - ایرنا - بخشدار مرکزی مهریز با اشاره به اینکه در سال های اخیر برخی افراد سودجو در روستاهای این شهرستان، به صورت غیرقانونی و پنهانی اقدام به حفر چاه آب کرده اند، گفت: مردم با کمک دهیاران و شوراهای اسلامی نسبت به گزارش این قبیل فعالیت ها با بخشداری همکاری کنند.
وزارت نیرو   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۳:۰۱    
مدیر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد گفت: علاوه بر انسداد چاه های غیرمجاز در استان، میزان خسارت به آبخوان نیز محاسبه و از طریق مراجع قضایی معادل ریالی آن از فرد متخلف اخذ خواهد شد.
پاون   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۱:۵۳    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان، میزان آب صرفه جویی شده حاصل از انسداد چاه های غیرمجاز استان طی 4 سال گذشته را بیش از 252 میلیون مترمکعب عنوان کرد.
پاون   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۱:۲۳    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان در نشست با دادستان عمومی و انقلاب هرمزگان گفت: به دلیل مشکلات آبی و کمبودهای ناشی از خشکسالی، تعیین تکلیف هر چه سریعتر چاه های متخلف ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۸:۵۴    
فرماندار بندرخمیر تاکیدکرد: اولویت اصلی شورای حفاظت از منابع آب شهرستان باید برخورد قانونی با چاه های حفرشده غیرمجاز و چاه هایی که اضافه برداشت دارند، باشد.
عصر شرق   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۸:۰۲    
رئیس منابع امور آب دماوند از ساماندهی آب های سطحی در این شهرستان خبر داد و گفت: 200 کیلومتر رودخانه در دماوند وجود دارد
دانا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۳:۰۹    
فرماندار اردبیل گفت: تا پایان سال اردبیل یکی از شهرستان هایی می شود که تمام چاه های غیرمجاز را در کشور برای نخستین بار مسدود خواهد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۲۱:۲۰    
اردبیل - فرماندار اردبیل گفت: تا پایان سال جاری تمامی چاه های غیرمجاز آب در بخش کشاورزی اردبیل مسدود خواهند شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۳:۴۸    
اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل گفت: تا پایان امسال تمام چاه های غیرمجاز این شهرستان مسدود خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۸:۵۳    
در حالی که تا پیش از این، تعداد چاه های غیرمجاز کشور حدود 350 هزار حلقه عنوان می شد، در جدیدترین آمار اعلامی، این تعداد 380 هزار حلقه عنوان شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۴:۲۰    
براساس برنامه ریزی های انجام یافته توسط دستگاه های مربوطه تمام چاه های غیرمجاز تا پایان امسال در اردبیل مسدود می شود، اما این استان همچنان در در اجرای طرح آبیاری نوین درجا می زند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۴:۴۱    
امام جمعه موقت جهرم با اشاره به اینکه در مقابله با چاه های غیرمجاز آب قانون باید برای همه اجرا شود، گفت: نباید در این زمینه میان افراد فرق گذاشته شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۴:۱۳    
دبیر طرح احیا و تعادل بخشی آبهای زیرزمینی مدیریت منابع آب ایران در خصوص تراکم چاه های غیرمجاز کشور خاطرنشان کرد: حدود 100 هزار حلقه از 120 هزار حلقه چاه غیرمجاز کشور در استان های شمالی است که 35 درصد آنها عمیق است و 70 درصد برداشت از طریق همین چاه های عمیق روی می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۳:۲۸    
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت: 70 مورد چاه غیرمجاز در اردبیل شناسایی شده که تلاش و جدیت بر جلوگیری از این فعالیت های غیرمجاز در استان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۲:۵۰    
رئیس اداره منابع آب شهرستان نمین از انسداد و تقلیل منصوبات 6 حلقه چاه غیرمجاز کشاورزی در شهرستان نمین خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۹:۲۹    
رئیس بخش زلزله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان جزئیات فرونشست زمین در مسکن مهر حبیب آباد و شمال اصفهان، نسبت به این بحران در استان هشدار داد و راهکارهای علمی مرکز را برای 2 وزارتخانه جهاد کشاورزی و نیرو تشریح کرد.