جمعه ۰۹ اسفندساعت ۱۹:۵۲Feb 2020 28

جدیدترین‌های «ایستگاه فضایی بین المللی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ - ۱۰:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
اسپیس ایکس به دلیل اختلال در موتور موشک فالکون 9 پرتاب دراگون به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی را به تأخیر انداخت.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۲۱:۲۵    
صفحه رسمی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در اینستاگرام تصویر جالبی از سه فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی را منتشر کرده که در ماژول سرویس زیوزدا (Zvezda) به ثبت رسیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۷:۳۲    
شرکت اسپیس ایکس در جدیدترین ماموریت کپسول فضایی کارگو دراگون محموله ای از تجهیزات علمی به ایستگاه فضایی ارسال می کند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان گونه عجیبی از باکتری ها را در آب سردکن ایستگاه بین المللی فضایی کشف کردند که موجب نگرانی شدید فضانوردان شد.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۲۲:۱۶    
جیسکا میر (Jessica Meir)، فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی، تصویری را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده که در آن اندرو مورگان (Andrew Morgan)، دیگر فضانورد این ایستگاه، در حال انجام آزمایشی موسوم به OsteoOmics2 می باشد.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۶:۰۹    
شرکت بوئینگ (Boeing) اعلام کرد یک شرکت خصوصی روسی قطعاتی را برای فضاپیمای استارلاینر (Starliner) تولید می کند که به این فضاپیما امکان دریافت برق در هنگام اتصال به ایستگاه فضایی بین المللی را خواهد داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۲۲:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
یک شرکت خصوصی که از شهر ورونژ روسیه قطعاتی برای استارلاینر بوئینگ تولید می کند که به این فضاپیما اجازه می دهد در موقع پهلوگیری در ایستگاه فضایی بین المللی برق دریافت کند.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۲۱:۱۶    
ناسا تصویری زیبا از ابرهایی را منتشر کرده که توسط فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی و زمانی که این ایستگاه در فاصله 269 مایلی از سطح زمین و بر فراز اقیانوس آرام جنوبی قرار داشت، به ثبت رسیده است.
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
باکتری ها عموما باعث ترس در قلب ما می شوند، چرا که می توانند کشنده باشند و باعث عفونت های ویرانگر شوند. این فکر ها چیز هایی است که هنگام کشف یک گونه عجیب از باکتری ها در دستگاه آب سردکن ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) از ذهن فضانوردان گذشت. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۱:۰۲    
باکتری هایی که در زمین به ظاهر خطر چندانی ندارد و با مصرف دارو به آسانی درمان می شوند در فضا خطری مرگبار برای فضانوردان محسوب می شوند.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۱:۱۷    
کپسول سیگنوس (Cygnus) که روز شنبه 15فوریه جهت ارسال محموله ای 3400 کیلوگرمی برای سه فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی از مرکز پرواز والوپ (Wallops Flight Facility) ناسا در ایالت ویرجینیا و سوار بر حامل فضایی آنتارس (Antares) به فضا پرتاب شده بود ...
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
شرکت اسپیس ایکس (SpaceX)، در حال بلیت فروشی برای گردشگران فضایی است تا علاقمندان بتوانند با همان فضاپیمایی که فضانوردان ناسا را به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) می برد، به فضا سفر کنند ...
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۲۱:۲۲    
یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی تصویری از نور سبزرنگ و پرتحرک شفق را به ثبت رسانده که قسمت بالایی اتمسفر زمین را روشن کرده است.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۱۰    
عملیات پرتاب کپسول بدون سرنشین سیگنوس (Cygnus) جهت ارسال محموله ای 3400 کیلوگرمی برای سه فضانورد متسقر در ایستگاه فضایی بین المللی روز شنبه 15فوریه ساعت 15:21 به وقت منطقه زمانی شرقی (ET) از مرکز پرواز والوپ (Wallops Flight Facility) ناسا در ایالت ویرجینیا انجام گرفت.
آی سی تی پرس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ICTPRESS - کپسول باری سیگنوس برای وارد کردن محموله ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.
بازتاب   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۰:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
یک کپسول سیگنوس حامل 4 تن بار از جمله پنیر و پاستیل به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شد. یک کپسول باری به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد. این کپسول حامل پاستیل و پنیر برای فضانوردان بود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۳:۵۰    
تهران-ایرنا- یک مقام اداره کل ملی هوانوردی و فضا (ناسا) گفت: ایالات متحده آمریکا در حال مذاکره برای خرید یک یا دو صندلی بیشتر پروازهای فضاپیمای سایوز روسیه به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) است.
آی تی رسان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۰:۲۸    
فضانورد ناسا ؛ کریستینا کوخ (Christina Koch) به تازگی از سفر فضایی 328 روزه خود بازگشته و با این اقدام توانسته رکورد طولانی ترین سفر فضایی انفرادی توسط یک زن را جابه جا کند. این فضانورد درحالی که در ایستگاه فضایی بین المللی به سر می برد، توانست که شش مورد پیاده روی را به پایان برساند ...
عصر ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۱:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
"کریستینا کخ"، فضانورد ناسا اخیرا پس از سپری کردن 11 ماه در فضا و بازگشت به زمین طی مصاحبه ای اعلام کرد: پس از بازگشت به زمین حس یک کودک دو هفته ای را داشتم. ...
برترین ها / خلیج فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۶:۵۹   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا: ناسا عکسی جدید از فضانوردان فعلی مستقر در "ایستگاه فضایی بین المللی" منتشر کرد. هفته گذشته سه تن از فضانوردان ماموریت "اکسپدیشن 61"(Expedition 61) توانستند با استفاده از چتر نجات فضاپیمای "سایوز "(Soyuz MS-13) در قزاقستان فرود آیند. ...
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۶:۱۹    
عملیات پرتاب کپسول سیگنوس (Cygnus) جهت ارسال محموله ای 3400 کیلوگرمی برای سه فضانورد متسقر در ایستگاه فضایی بین المللی که قرار بود روز یکشنبه 9فوریه (20بهمن) از مرکز پرواز والوپ (Wallops Flight Facility) ناسا در ایالت ویرجینیا انجام گیرد، لغو شد.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۱:۰۷    
مطابق اعلام ناسا پرتاب ناموفق فضاپیمای استارلاینر (Starliner) شرکت بوئینگ (Boeing) به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی در تاریخ 20دسامبر2019 (29آذر) با مشکلات متعدد نرم افزاری همراه بوده که یکی از آن ها می توانست به نتایج فاجعه باری منجر شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۹:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
پرتاب کپسول سیگنوس که قرار بود محموله ای 3400 کیلوگرمی به ایستگاه فضایی بین المللی ببرد، به دلیل اختلالی در خوانش غیر معمول از یک حسگر پشتیبان زمینی لغو شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۲:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
موشک نورثروپ گرومن به همراه فضاپیمای باری سیگنوس تا ساعاتی دیگر به سوی ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب می شود.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۲۱:۰۳    
روز پنجشنبه 6فوریه سه فضانورد از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشتند. کریستینا کخ (Christina Koch)، الکساندر اسکورتسوف (Alexander Skvortsov) و لوکا پارمیتانو (Luca Parmitano) با بازگشت به سیاره خاکی توسط فضاپیمای سایوز (Soyuz)، به مأموریت فضایی خود پایان دادند.
روزنامه هموطن سلام   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
آژانس فضایی ایالات متحده روز جمعه یافته های اولیه خود را از تحقیق در مورد فضاپیمای بوئینگ استارلینر منتشر کرد که طی آن اختلال های این فضاپیما برای رسیدن به ایستگاه فضایی بین المللی مشخص شد.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کریستینا کخ (Christina Koch)، فضانورد ناسا، پس از سپری کردن 328 روز در ایستگاه فضایی بین المللی و شکستن رکورد حضور یک فضانورد زن در فضا با یک پرواز، به همراه دو فضانورد دیگر، به زمین بازگشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
کریستینا کوخ، فضانورد ناسا پس از 328 روز زندگی در ایستگاه فضایی بین المللی لحظاتی پیش با استفاده از کپسول فضایی سایوز در قزاقستان فرود آمد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، جسیکا میر، فضانورد ناسا سلفی فضایی گرفت و بازتاب خود در ایستگاه فضایی را منتشر کرد. اگر جایزه ای برای سلفی سال وجود داشته باشد، جسیکا میر ممکن است آن را به دست آورد؛ حساب کاربری توییتر او دو تصویر از سفینه فضایی در 26 ژانویه سال 2020 توییت کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۱:۱۳    
فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی پس از انجام چهار راهپیمایی فضایی برای تعمیر یک طیف سنج کیهانی روی بدنه این ایستگاه موفق شدند آن را دوباره راه اندازی کنند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۳:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
سه تن از فضانوردان "ایستگاه فضایی بین المللی"، هنگامی که پشت پنجره این آزمایشگاه فضایی بودند، عکسی منحصر به فرد ثبت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
موشک نورثروپ گرومن به همراه فضاپیمای باری سیگنوس روز جمعه پس از دو ماه استقرار در فضا، از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شدند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ - ۱۸:۵۲    
تصویری از فضانوردان اندرو مورگان و لوکا پارمیتانو، در حال به روزرسانی قسمت جست وجوگر مواد سیاه ایستگاه فضایی بین المللی در تاریخ 25 ژاونیه. منبع: کن نیوز 265 61
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ - ۰۶:۴۸    
https://cdn1.img.ir.sputniknews.com/images/471/37/4713784.jpg Sputnik Persian https://cdn2.img.ir.sputniknews.com/i/logo.png Sputnik https://cdn2.img.ir.sputniknews.com/i/logo.png ...
گجت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۲۱:۱۸    
ناسا و کمپانی اکسیوم اسپیس که در حوزه هوافضا فعالیت دارد، قراردادی را برای ساخت و راه اندازی سه ماژول فوق پیشرفته برای ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) منعقد کرده اند که در واقع یک هتل فضایی برا اقامت در فضا خواهد بود. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
ناسا قصد دارد با همکاری یک شرکت آمریکایی، سکونت گاه هایی را به ایستگاه فضایی بین المللی متصل کند.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۰۹:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، ناسا در تازه ترین اقدامات خود تصمیم دارد، یک اتاق خصوصی برای اقامت علاقه مندان سفر به فضا به ایستگاه فضایی بین المللی متصل کند. به نقل از سی نت، ناسا در تازه ترین اقدامات خود تصمیم دارد، یک اتاق خصوصی برای اجاره به علاقه مندان سفر به فضا به ایستگاه فضایی بین المللی متصل کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
دو فضانورد برای اولین بار در ایستگاه فضایی بین المللی اقدام به پختن غذا کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۶:۰۲    
شرکت اسپیس ایکس در نظر دارد پس از تکمیل آزمایش های باقیمانده تا 2 ماه آینده فضانوردان را راهی ایستگاه فضایی بین المللی کند.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۳:۲۷    
اندرو مورگان (Andrew Morgan) و لوکا پارمیتانو (Luca Parmitano)، دو فضانورد مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی، روز شنبه 25 ژانویه مأموریت راهپیمای فضایی خود را جهت تعمیر طیف سنج مغناطیسی آلفا (Alpha Magnetic Spectrometer) ایستگاه مذکور با موفقیت به انجام رساندند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۰:۳۳    
اولین کلوچه های پخته شده در فضا برای بررسی توسط دانشمندان به زمین بازمی گردند. اولین کلوچه های فضایی توسط فضانوردان در ایستگاه فضایی بین المللی قبل از کریسمس، پس از ارسال یک اجاق آزمایشی به این ایستگاه، پخته شد. ...
سلام نو / ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
دو تن از فضانوردان "ایستگاه فضایی بین المللی"(ISS) موفق شدند با موفقیت ماموریت "پیاده روی فضایی" خود را به اتمام برسانند. به گزارش سلام نو و به نقل از شینهوا، در این پیاده روی فضایی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
دو فضانورد طی یک راهپیمایی فضایی، تعمیرات طیف سنج ایستگاه فضایی بین المللی را تکمیل کردند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
فضانورد اماراتی هزاء المنصوری پس از بازگشت از ماموریتش در ایستگاه فضایی بین المللی و فرود با فرودگر سایوز خرما خواسته بود؛ روس ها برایش خرمای ایران بردند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۶:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، قرار است سومین سری پیاده روی فضایی در ماه ژانویه 2020 میلادی فردا آغاز شود. این پیاده روی فضایی در ساعت 6:50 صبح به وقت EST(15:20 فردا بعداز ظهر) آغاز خواهد شد و ناسا هم آن را به صورت زنده پوشش خواهد داد. ...
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۲۱:۲۷    
صفحه رسمی ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در اینستاگرام تصویری از لوکا پارمیتانو (Luca Parmitano) و اندرو مورگان (Andrew Morgan)، دو فضانورد مستقر در این ایستگاه ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
لگو بسته اسباب بازی جدیدی تولید کرده که با استفاده از قطعات موجود در آن می توان ایستگاه فضایی بین المللی را با دقت بسیار بالایی بازسازی کرد.
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
2 فضانورد زن روز گذشته از ایستگاه فضایی بین المللی خارج شدند تا تعمیر باتری ایستگاه را انجام دهند و یک پیاده روی زنانه دیگر را به ثبت برسانند.
اسپاش   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۲۱:۲۷    
ناسا تصویری از زمین را منتشر کرده که توسط فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین المللی به ثبت رسیده و در آن می توان ترکیب زیبای پرتوهای نور خورشید با رنگ آبی دریای فیلیپین را به نظاره نشست. در این تصویر چشم نواز، ابرها بر فراز این دریا و سایه آن ها نمای زیبایی را پدید آورده اند.