شنبه ۰۳ فروردینساعت ۰۵:۳۴Mar 2019 23
 

جدیدترین‌های «ایستگاه فضایی بین المللی»

ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۲ - ۱۱:۰۵    
یکی از سوال هایی که برای بعضی پیش می آید، این است که آیا فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی ستارگان را می بینند؟ جواب این سوال مثبت است. آنها ستارگان را نه تنها می بینند، بلکه بهتر و بیشتر از ما با آسمان پرستاره آشنا هستند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۸    
تهران- ایرنا- مطالعات جدید محققان ناسا نشان می دهد ویروس های هرپس (تب خال) غیرفعال یا به اصطلاح خفته در نیمی از خدمه ماموریت های ایستگاه فضایی بین المللی و شاتل فضایی، پس از شروع ماموریت و سفر به فضا، مجددا فعال می شود.
اسپاش   ۱۳۹۷/۱۲/۲۷ - ۱۶:۱۲    
گزارش های ناسا حاکی از این هستند که فضانوردان در سفر فضایی، دچار تب خال می شوند. گزارش های ناسا نشان می دهد ویروس های هرپس (Herpes) که عامل تب خال هستند، تقریباً در نیمی از سرنشینان مأموریت فضایی شاتل (Shuttle) و فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) دیده شده اند ...
اسپاش   ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۲۲:۱۲    
ایستگاه فضایی بین المللی یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از 15 کشور ساخته شده است. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع 330 تا 435 کیلومتری از سطح زمین درحرکت است. از سال 1999 تاکنون، سازمان فضایی آمریکا (NASA) میلیون ها عکس از سطح زمین گرفته است ...
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۱۴:۵۰    
ایستگاه فضایی بین المللی در ارتفاع 400 کیلومتری از زمین با سرعت 28 هزار کیلومتر در ساعت ، هر 90 دقیقه یکبار به دور زمین می چرخد و ما را می پاید.این ایستگاه از سال 1998 تاکنون در طول 13 سال، با 70 پرواز و ارسال 100 قطعه و سازه از زمین و با صرف 100 میلیارد دلار شکل امروزش را به خود گرفته است ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۰۹:۵۲    
فضاپیمای Soyuz MS 12 از پایگاه فضایی بایکورر در قزاقستان به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۲۱:۳۸    
به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، شب گذشته در ساعت 19:14 دقیقه به وقت گرینویچ 3 فضانورد همراه موشک سایوز قزاقستان به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شدند. ...
جمهوریت   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۶:۱۰    
یکی از اجزای ایستگاه فضایی بین المللی جرثقیلی است که توسط سازمان فضایی کانادا برای جابجایی اشیاء و فضانوردان در بیرون این مجتمع مداری ساخته شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۵:۵۹    
یکی از اجزای ایستگاه فضایی بین المللی جرثقیلی است که توسط سازمان فضایی کانادا برای جابجایی اشیاء و فضانوردان در بیرون این مجتمع مداری ساخته شد. از این دستگاه به اسامی مختلف نام برده می شود: کانادآرم(دست کانادا), بازوی مکانیکی, دکستر ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۰:۱۱    
یک موشک سایوز حامل سه فضانورد که پنج شنبه شب از مقر بایکنور به فضا پرتاب شده بود، بامداد جمعه به ایستگاه فضایی بین المللی رسید.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۰:۳۶    
مهندسان مستقر در پایگاه پرتاب های فضایی بایکونور ناو کیهانی سایوز ام.اس-12 را برای پرتاب فردا(پنجشنبه) آماده می کنند. این سفینه 14 مارس 2019 با سه سرنشین به نامهای آلکسی آوچینین فضانورد سازمان فضایی روسیه روسکاسموس، نیکلاس هیگ و کریستینا کخ فضانوردان سازمان فضایی آمریکا(ناسا) راهی مدار زمین می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۰۲:۰۷    
این روزها در پایگاه پرتاب های فضایی "بایکونور"، روزنامه نگاران شاهد روند آماده سازی پنجاه و نهمین گروه خدمه ایستگاه فضایی بین المللی برای پرواز به این ایستگاه هستند ...
زومیت   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۷:۳۳    
دو فضانورد ناسا به زودی اولین راهپیمایی فضایی تماما زنانه را به مناسبت ماه بزرگداشت تاریخ زنان آمریکا در ایستگاه فضایی بین المللی انجام می دهند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۷:۲۸    
یکی از فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی تعدادی تصویر زیبا از لحظه طلوع خورشید و کره زمین به ثبت رسانده اند.
گجت   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۲۲:۰۰    
کپسول کرو دراگون (Crew Dragon) پس از یک هفته ماجراجویی، در اقیانوس اطلس فرود آمد. این کپسول فضایی متعلق به شرکت اسپیس ایکس، پنج روز اخیر را در اتصال به ایستگاه فضایی بین المللی گذراند و بازگشت به خانه، حسن ختامی برای ماموریت آزمایشی موفقیت آمیز آن بود. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۸:۴۶    
تهران- ایرنا- فضانوردانی که چند ماه پیش از حادثه پرتاب موشک سایوز روسی جان سالم به در برده بودند تا چند روز دیگر مجددا به سوی ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب خواهند شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۳:۵۰    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از THE VERGE ؛ کپسول پرواز خدمه فضاپیمای SpaceX پس از گذشت نزدیک به یک هفته در ایستگاه فضایی بین المللی جمعه صبح در اقیانوس اطلس فرود آمد. SpaceX با تکمیل موفقیت آمیز این پرواز ثبات خود را در پرواز به فضا و بازگشت از آن نشان داد ...
میزان   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۱۲:۱۰    
خبرگزاری میزان- فضاپیمای دراگون پس از گذشت پنج روز، از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شد و با موفقیت به زمین بازگشت. این فضا پیما امکان انتقال انسان به فضا را بررسی کرد.
اسپاش   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۵    
صبح روز 2 مارس از سکوی شماره 39-آ پرتاب مرکز فضایی کندی واقع در فلوریدا (Florida) و در چارچوب مأموریتی 6 روزه، سفینه سرنشین دار دراگون با موشک فالکون 9 (Falcon 9) راهی مدار زمین گردید ...
انتخاب   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۰۱:۰۰    
کپسول دراگون شرکت اسپیس ایکس هفته گذشته را در مدار زمین و به ایستگاه فضایی بین المللی متصل بود.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۲۰:۳۸    
همشهری آنلاین: سفینه سرنشین بر دراگون پس از پرواز آزمایشی اش به ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشت.
خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۹:۱۸    
کپسول فضایی و تجاری متعلق به اسپیس ایکس که به ایستگاه فضایی بین المللی رفته بود، با موفقیت در اقیانوس آتلانتیک فرود آمد.
عصر ایران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۸:۴۰    
کپسول "دراگون" شرکت "اسپیس ایکس" پس از گذشت یک هفته، امروز 8 مارس به زمین رسید. به گزارش ایسنا و به نقل از اسپیس، کپسول "دراگون" شرکت "اسپیس ایکس" هفته گذشته و در تاریخ 2 مارس 2019 میلادی راهی فضا شد و توانست در تاریخ 3 مارس با موفقیت به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شود که امروز نیز مأموریت خود ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۸:۳۸    
همشهری آنلاین: اولگ کونونینکو فضانورد روسی که هم اکنون در یک ایستگاه فضایی بین المللی مستقر است با ارسال یک پیام ویدئویی از این ایستگاه خطاب به زنان جهان، روز جهانی زن را تبریک گفت.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۳:۵۳    
کپسول دراگون پس از اتصال موفقیت آمیز به ایستگاه فضایی بین المللی امروز از این ایستگاه جدا شد و به سمت زمین حرکت کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۳:۰۰    
کپسول فضایی کرو دراگون که هفته گذشته به فضا پرتاب شده بود، با پایان ماموریت موفقیت آمیز خود در مسیر بازگشت به کره زمین قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۲:۳۴    
طبق اعلام ناسا، فضاپیمای دراگون پس از گذشت 5 روز از ایستگاه فضایی بین المللی جدا شد و تا ساعاتی دیگر به زمین بازمی گردد.
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۱۲/۱۷ - ۱۲:۱۱    
قرار است کپسول کرو دراگون متعلق به اسپیس ایکس امروز به زمین برگردد. به گزارش پرس شیعه به نقل از دیلی میل، کپسول کرو دراگون اسپیس ایکس که چند روز قبل به فضا ارسال شد، پس از اتصال به ایستگاه فضایی بین المللی امروز به زمین بر می گردد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۸    
ایستگاه فضایی بین المللی در 29 مارس سال جاری برای نخستین بار در طول تاریخ فضا میزبان یک تیم فضانورد زن خواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ - ۱۰:۵۸    
فضانوردان زن مقیم ایستگاه فضایی بین المللی در تاریخ 29 مارس برای اولین بار اقدام به راهپیمایی فضایی خواهند کرد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۵:۲۸    
"آن مک کلین"(Anne McClain) فضانورد آمریکایی ناسا و" دیوید سنت-ژاک "(David Saint-Jacques) فضانورد کانادایی آژانس فضایی کانادا در کنار "مأموریت سوخت گیری رباتیک 3"(PRM3) تصویری از خودشان ثبت کردند.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۲۳:۳۸    
همشهری آنلاین: اولگ کونوننکو، کیهان نورد روسی که در ایستگاه فضایی بین المللی مستقر است، نخستین عکس های با وضوح بالا را از پیوستن سفینه دراگون را به ایستگاه فضایی بین المللی را فرستاده است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۴:۳۷    
پس از پرتاب موفق فضاپیمای دراگون و اتصال آن به ایستگاه فضایی بین المللی افراد زیادی نسبت به این خبر واکنش نشان دادند که یکی از آنها "آن مک کلین" بود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ - ۱۲:۱۲    
پس از پرتاب موفق فضاپیمای دراگون در روز شنبه، "ایلان ماسک"، رئیس شرکت اسپیس ایکس طی بیانیه ای درباره آینده شرکت فضایی خصوصی خود در خارج از ایستگاه فضایی بین المللی صحبت کرد.
تیتر شهر   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۲۳:۰۵    
سرانجام کپسول دراگون اسپیس ایکس پس از تنها یک روز به ایستگاه فضایی بین المللی رسید تا پس از 8 سال، اولین سفینه طراحی شده توسط آمریکایی ها باشد که به ایستگاه فضایی بین المللی می رسد.
شفاف نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۲۰:۳۵    
فضاپیمای دراگون سرشین دار شرکت اسپیس ایکس (SpaceX) ساعاتی پیش با موفقیت به سمت ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۲:۳۸    
دمیتری راگوزین رئیس سازمان فضایی روسیه در مصاحبه ای با خبرگزاری روسی ریانووستی اعلام کرد ناو کیهانی "فدراتسیا" برای پروازهای سرنشین دار در مدار زمین مناسب نیست و جهت مأموریت های پیچیده تر به ماه و فراتر از آن طراحی شده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۱:۵۶    
اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا، ناسا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که کپسول بی سرنشین دراگون پس از 27 ساعت حرکت در آسمان توانست در دو مرحله به ایستگاه فضایی بین المللی ملحق شود. کپسول دراگون روز شنبه از پایگاه ناسا در ایالت فلوریدا و با یک فروند موشک فالکون 9 به فضا پرتاب شد ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۱:۱۶    
"دونالد ترامپ" (Donald Trump) رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا اخیرا در شبکه اجتماعی خود در توئیتر به پرتاب موفق سفینه دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی واکنش نشان داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۲    
کپسول کرو دراگون متعلق به شرکت اسپیس ایکس به طور موفقیت آمیز به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۱    
"ایلان ماسک" رئیس اسپیس ایکس در صفحه کاربری خود در توئیتر با انتشار این تصویر خبر از اتصال سفینه دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی را داد.
زومیت   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۲۱:۱۹    
اسپیس ا یکس، تنها یک روز پس از پرتاب دراگون سرنشین دار به مدار، در دستاورد مهم بعدی، این کپسول را نخستین بار به ایستگاه فضایی بین المللی متصل کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۷:۱۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی ای پی تی ان، یک کپسول فضایی جدید آمریکایی که برای رفت و آمد فضانوردان طراحی شده است، پس از یک پرواز 27 ساعته از پایگاه فضایی کیپ کاناورال به ایستگاه فضایی بین المللی ملحق شد. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۶:۲۶    
پس از 18 بار چرخش دور مدار زمین فضاپیمای Crew Dragon ساعت 5:51 صبح به وقت ET بر فراز آسمان نیوزیلند به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۵:۰۵    
کپسول حمل خدمه شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس با موفقیت به ایستگاه فضایی بین المللی متصل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۵:۰۰    
ماکت زن فضانورد اثر های تشعشع های کیهانی بر بدن انسان را در طول ماموریت رفت و بازگشتی کپسول فضایی Crew Dragon به ایستگاه فضایی بین المللی ثبت خواهد کرد.
جی اس ام   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۳:۱۷    
شرکت اسپیس ایکس صبح شنبه کپسولی به نام Crew Dragon را به فضا ارسال کرد تا در ماموریتی حدودا یک هفته ای به ایستگاه فضایی بین المللی وصل شده و سپس به زمین بازگردد.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۳:۰۴    
در یک اقدام تاریخی شرکت خصوصی اسپیس ایکس اقدام به پرتاب موفق کپسول سرنشین دار خود کرده است. این نخستین بار است که شرکتی خصوصی پا در عرصه اعزام فضانوردها به ایستگاه فضایی بین المللی می گذارد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۵    
شرکت اسپیس ایکس یک موشک فالکون 9 حامل یک کپسول بدون سرنشین ناسا موسوم به دراگون را ساعت دو و چهل و نه دقیقه بامداد شنبه به وقت محلی از ایستگاه فضایی ناسا در فلوریدای آمریکا به سوی ایستگاه فضایی بین المللی با موفقیت پرتاب کرد ...