چهارشنبه ۳۰ آبانساعت ۱۷:۳۸Nov 2018 21

جدیدترین‌های «فرش دستباف»

تبریز بیدار   ۳۵ دقیقه پیش    
همایش ملی فرش دستباف ظهرامروز با حضور برخی فعالان حوزه فرش دستباف به همت دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد که متاسفانه جای مسئولین صنعت و معدن استان در همایش مزین به نام هنر صنعت اول استان خالی بود.
میبد خبر   ۱ ساعت پیش    
یک تخته فرش دستباف بانوان بسیجی محله یخدان میبد به حرم مطهر امام حسین(ع) اهدا شد.
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
ارومیه- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر 72 هزار و 321 نفر به بافت فرش دستباف در سطح این استان مشغول هستند.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
تبریز - ایرنا - رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به تحریم فرش دستباف از سوی آمریکا گفت: باید از طریق دادگاه لاهه و کنوانسیون های بین المللی شرایط خروج فرش دستباف از تحریم به وجود بیاید.
باشگاه خبرنگاران   ۵ ساعت پیش    
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: تاکنون 163 پروانه تولید فرش دستباف در استان صادره شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
امروز 30 آبان، آخرین مهلت ثبت نام در مسابقه ملی نقشه فرش دستباف اعلام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۹:۲۰    
بافندگان فرش دستباف، تسهیلات بانکی در قالب مشاغل خانگی و تسهیلات روستایی دریافت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۳:۴۶    
چهاردهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف، دستبافته های سنتی، تابلو فرش، گلیم و جاجیم از سوم تا نهم آذرماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان همدان برگزار می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۱    
مدیرعامل اتحادیه تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف گفت: تعاونی ها بهترین و دموکراتیک ترین سازمان ها و تشکل هایی هستند که موفق شدند اسباب تجمیع سرمایه های خرد و نیروهای خلاق و مستعد و با انگیزه را برای انجام کارهای گروهی و کارآفرینانه فراهم کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۹:۵۲    
فرش دستباف استان فارس در 6 ماهه نخست امسال 26 میلیون دلار ارزآوری داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۸:۲۶    
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: در 6 ماهه نخست سال 26 میلیون دلار فرش دستباف استان فارس به خارج از کشور صادر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۶:۴۷    
در این نوشتار نگاهی می کنیم به فرش دستباف کرمانشاه ٬هنری که از پیشینه ای کهن برخوردار بوده و احیاء آن نیازمند توجهی ویژه است.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۶:۰۰    
رئیس صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به صادرات 26 میلیون دلاری فرش از پرداخت 220 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی خبر داد. علی همتی در گفت وگو با خبرنگار فارس در شیراز بابیان این که فرش دستباف همواره در صادرات غیرنفتی کشور رقم قابل توجهی را به خود اختصاص می دهد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۴:۳۵    
صنعت گردشگری و صنایع دستی برگ برنده توسعه صادرات غیر نفتی است و حمایت از صنایع دستی راهی برای ماندگاری هویت و هنر ایرانی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۲:۲۲    
یزد محمد شکاری دهج، متولی برند فرش دستباف قم و یزد، موفق به دریافت دکترای افتخاری از معتبرترین نهاد پژوهشی اروپا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۵    
رئیس اداره فرش دستباف سازمان صنعت معدن و تجارت استان یزد گفت: 67 کارگاره متمرکز و غیر متمرکز قالی بافی در استان فعالیت و به تولید فرش باکیفیت، بادوام مشغول هستند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۸:۴۸    
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: با توجه به تحریم فرش ایران توسط آمریکا، آلمان به جای آمریکا مقصد اصلی صادرات فرش دستباف ایرانی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۰۲:۴۲    
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف از توقف صادرات فرش دستباف ایران به بعضی کشورها خبر داد و گفت: باوجود مشکلات پیش رو، برای جلوگیری از صادرات فرش دستباف راه های جدیدی در پیش گرفته ایم.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۴:۴۳    
عامل توسعه شبکه دستبافته های داری و دستگاهی الگو نوین توسعه مشاغل خانگی خراسان رضوی اعلام کرد که الگو نوین توسعه مشاغل خانگی، گامی به سوی اشتغال پایدار است.
خرداد نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۴:۵۴    
خرداد: رئیس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی تهران گفت: ما دیگر هیچ وقت نمی توانیم به بازار دهه 60 و 70 برگردیم چون فرصت ها را از دست داده ایم و به خاطر غیبت در بازار که مشخصا به دلیل تحریم ها بوده دیگر قدرت انحصاری قبل را نداریم. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۳:۴۲    
رئیس مالکیت فکری قوه قضاییه گفت: 29 فرش دستباف ایران از 29 منقطه جغرافیایی کشور تاکنون در سازمان جهانی مالکیت های فکری ثبت شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۴ - ۱۰:۰۷    
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: سالانه از محل صادرات فرش دستباف ایران به سراسر جهان و به ویژه آمریکا، بیش از 400میلیون دلار ارز عاید کشور می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۴:۴۸    
نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: با توجه به علاقمندی که نسبت به فرش دستباف ایرانی در کشورهای حوزه خلیج فارس و به ویژه عمان وجود دارد، چابهار می تواند به قطب فرش دستباف ایران تبدیل شود.
دولت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۳:۲۸    
تفاهم نامه همکاری بین مرکز ملی فرش ایران و صندوق کارآفرینی امید به منظور حمایت از تولید و فروش فرش دستباف، اشتغال زایی پایدار، فروش داخلی فرش دستباف و ایجاد بستر مناسب جهت صادرات و تامین مواد اولیه، امضاء شد. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۳۰    
عضو هیئت مدیره و معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار در صورت اتصال به ریل، به مرکز ترانزیت 800 میلیون نفر جمعیت تبدیل می شود. به گزارش خبرگزاری همسو- غلام رضا پناه در گردهمایی سراسری روسای ادارات فرش دستباف سازمان های صنعت ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۲۷    
رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر در سیستان و بلوچستان حدود 6 هزار و 500 قالیباف مشغول به فعالیت هستند که عمده ی این قالیبافان در منطقه سیستان و شمال استان فعالیت دارند. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۲۲    
رئیس هیئت مدیره صندوق کارآفرینی امید گفت: عمده مددجویان و هم چنین عمده زنان روستایی سرپرست خانوار بافندگان فرش ایرانی هستند و توجه به این صنعت گام مهمی در راستای فقرزدایی از کشور خواهد بود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۰۱    
تبریز - ایرنا - معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون 353 فقره پروانه تولید غیرمتمرکز فرش دستباف با مدیریت متمرکز در استان صادر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۰۱    
گرگان - ایرنا- معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، 12درصد اشتغال در استان را مربوط به فرش و صنایع دستی بیان کرد و گفت: تولید فرش دستباف باید هدفمند و سفارشی و براساس نیاز بازار خارجی و با طرح و نقوش جدید با حفظ اصالت انجام شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۸:۰۸    
رییس فراکسیون فرش دستباف و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه نیاز این احساس می شود که همه صاحبنظران تلاش کنند تا طرح جامع فرش دستباف و صنایع دستی تدوین شود و در این طرح جامع پیش بینی های لازم در زمینه رفع موانع پیش روی این هنر صنعت صورت پذیرد و چشم انداز 10 ساله آینده فرش و صنایع دستی در این ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۳:۲۲    
ایرنا- چابهار- علی ربیعی وزیر سابق کار و رئیس هیات مدیره و نورالله زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امیدکشور در سفر 2 روزه به چابهاراز کارگاههای مختلف تولیدی و اشتغالزای منطقه آزاد چابهار دیدن و در همایش و کارگاه فرش دستباف ایران شرکت کردند.*7
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۴۷    
چابهار - ایرنا - رئیس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: سالانه 400 تن فرش دستاف در ایران تولید که بیش از 80 درصد آن به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۸:۰۰    
12 هزار بافنده فرش دستباف در لرستان مشغول کارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۳:۳۰    
رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: فرش ایران پرچم دوم و نماد هویت ایران است و 80 درصد آن به غرب تا شرق جهان صادر می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۸:۳۲    
معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان بیان کرد : در مرحله جدید طرح توسعه فرش بشاگرد بیست و پنج دار قالی توسط اتحادیه فرش دستباف یزد تهیه و به شهرستان بشاگرد ارسال شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۱    
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان با اشاره به اینکه خوشه های شناسایی شده در استان زنجان گفت: حمایت از تشکیل خوشه های صنعتی جزو اولویت های شرکت شهرکهای صنعتی استان است و در این راستا تا کنون 3 خوشه روی، فرش دستباف و کفش هیدج تشکیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۷:۴۲    
رئیس اتحادیه فرش دستباف آذربایجان شرقی گفت: در چند سال گذشته 30 هزار نفر بیمه شده صنعت فرش استان به دلایلی مثل تاخیر یک روزه در پرداخت حق بیمه از بیمه خارج شده اند در حالی که 90 درصد این تعداد قالیباف بودند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۵:۴۸    
رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: بر اساس ضوابط مقررات جدید پیمان سپاری ارزی، احتمال کاهش صادرات فرش دستباف وجود دارد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۴:۰۱    
رئیس اتحادیه فرش دستباف مشهد گفت: دولت باید معافیت های مالیاتی را برای کلیه فعالین عرصه فرش ایران افزایش دهد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۷    
رئیس اتحادیه فرش دستباف مرکز مازندران گفت: متاسفانه آنهایی که نسبت به تولید فرش دستباف تسهیلات مناسب دریافت می کنند، تولیدکننده اصلی نیستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۰:۲۷    
زنجان-مدیر کل گمرک استان زنجان بابیان اینکه صادرات محصولات صنایع دستی استان زنجان از طریق گمرک ممنوعیت ندارد، گفت: صادرات فرش دستباف از طریق گمرک زنجان پیگیری می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۴:۱۰    
شیراز-ایرنا- رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با تاکید بر اهمیت فرش دستباف استان گفت: با وجود مشکلات تحریم، هنر - صنعت فرش دستباف استان رو به توسعه و تحول است و نسبت به سال های پیش از رشد قابل توجهی برخوردار است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۲۰:۳۷    
تهران- ایرنا- رییس تعاونی تولیدکنندگان فرش دستباف گفت: معرفی همه مدیران شرکت های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز روند شفاف سازی در این بخش به شمار می رود.
جماران   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۶:۰۳    
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج گفت: صنعت فرش بعنوان یک هنر و یک صنعت در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جایگاه ممتازی دارد. به گزارش ایلنا ...
قم فردا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۱:۰۵    
فرش دستباف ایران و قم مدت هاست حال و روز خوبی ندارد و البته بی تدبیری مسئولان و نداشتن برنامه عملی برای خروج این صنعت مهم ارزآور از این وضعیت، خود حکایت دیگری است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۴:۰۸    
سنندج - ایرنا - اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی سنندج آمادگی خود را برای حمایت از انجمن فرش دستباف کردستان و فعالین این حوزه اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۳:۰۸    
انجمن فرش دستباف استان کردستان با هدف حمایت از این صنعت سودآور، با حمایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج تشکیل شد و از امروز فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۰:۴۳    
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از 40 هزار نفر در استان اردبیل در تولید فرش دستباف مشغول فعالیت هستند.
الف   ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۰۹:۳۷    
فرش به عنوان یک عضو اصلی در دکوراسیون می باشد که نمی توان از داشتن آن صرف نظر کرد اما در این میان، دنیای فرش ماشینی و فرش دستباف آن قدر گسترده است و طرح، رنگ و اشکال مختلفی دارد که خریدار را در نگاه اول سردرگم می کند. بهترین اقدام قبل از خرید فرش ، انتخاب برند مطمئن است. ...