چهارشنبه ۰۱ خردادساعت ۲۱:۱۷May 2019 22

جدیدترین‌های «اداره منابع طبیعی»

خبرگزاری مهر   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
شیراز _ رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان پاسارگاد از رفع تصرف 35 هکتار از اراضی ملی به نفع دولت خبر داد.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت این نهاد ،28 هزار و 755 مترمربع از زمین های ملی در این شهرستان امسال از دست سودجویان و زمین خواران خارج شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۹:۵۳    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری راز و جرگلان گفت: 35میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه های آبخیزداری راز و جرگلان در سال 1398 اختصاص داده شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود از کشت گیاهان دارویی در 52 هزار هکتار از مراتع شاهرود خبر داد و افزود: گیاهان دارویی بیشتر در مناطق کویری جنوب شهرستان انجام شده است.
پیک نکا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پیک نکا ، سرهنگ حسین زارع فرمانده انتظامی شهرستان نکا گفت: در پی کسب خبری مبنی بر تردد یک دستگاه خودرو نیسان حامل چوب در سطح شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۸:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری پلیس، علی آزادی اظهار داشت: کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس آگاهی استان، در پی یک کار اطلاعاتی و پلیسی موفق به کشف یک فقره زمین خواری در یکی از روستاهای سنندج شدند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس گیاهپزشکی اداره منابع طبیعی استان البرز گفت: دو آفت خطرناک سوسک سرشاخه خوار و زنبور ساقه خوار در جوامعی که جنگل یا باغ درگیر خشکسالی شدید باشد یا باغ به خوبی آبیاری نشود دیده می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
شهرری- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری گفت: عملیات جنگل کاری از سال گذشته تاکنون در 16 هکتار از اراضی ملی این شهرستان انجام شد.
برق نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان چرام با اشاره به نصب 60 سیستم خورشیدی به منظور تامین برق و آب گرم مناطق سردسیری گفت:این طرح به همت اداره منابع طبیعی و شرکت برق این شهرستان با هدف اشتغال و درآمدزایی افراد بومی بر پشت بام منازل روستایی شهرستان چرام نصب و راه اندازی شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیرداری شهرستان ورامین گفت: با اتمام زمان قانونی حضور عشایر ورامین در مراتع جنوبی دشت، این افراد به همراه بیش از 27 هزار رأس دام به منازل روستایی خود در بخش جوادآباد بازگشتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عباس آباد از کشف و ضبط 280 میلیون ریالی چوب آلات قاچاق از یک مخفیگاه متخلفین در این شهرستان خبر داد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اراضی شامل پنج هزار متر باغ و یک باب ساختمان بود که در نزدیکی روستای خلیفه این شهرستان واقع شده بود که براساس حکم صادره تخریب آن اجرا شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهدشت گفت: یک دستگاه خودروی حامل زغال تهیه شده از چوب درختان بلوط در این شهرستان توقیف شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی مهریز در جریان گشت و بازرسی از مراتع شهرستان که تا پاسی از شب نیز ادامه داشت، موفق به کشف و ضبط محموله ی غیرقانونی آویشن شدند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه گفت: رزمایش اطفای حریق جنگل ها و مراتع برای آماده باش نهادهای مختلف در مقابله با آتش سوزی های احتمالی در این شهرستان برگزار شد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کلاله گفت: برداشت دنبلان از سطح جنگل های شهرستان کلاله ممنوع است و در صورت مشاهده، با عملان برخورد قانونی خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت این اداره، سارقان گیاه دارویی آویشن در بخش مرکزی این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پاکدشت از مشاهده ملخ شکم بادمجانی در مناطق مختلف این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود - رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه کشت گیاهان دارویی در 52 هزار هکتار مراتع شهرستان انجام شد، گفت: این اقدام ضمن توسعه رویشگاه ها به اقتصاد مردم منطقه نیز کمک می کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خور و بیابانک گفت : 6 کانون بحران فرسایش بادی به وسعت 191 هزار و 335 هکتار سالانه بیش از هفت میلیارد ریال به این شهرستان خسارت می زند.
موج   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوروبیابانک کاشت 13 هزار اصله نهال در خور و بیابانک به منظور جلوگیری از فرسایش خاک خبر داد. به گزارش خبرگزاری موج اصفهان ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۱    
فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه احداث پالایشگاه GTL با سرمایه 600 میلیون یورویی و اشتغالزایی 750 نفر در مرحله اول و ساخت منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان به زمین نیاز دارد، گفت: زمین های شناسایی شده توسط اداره منابع طبیعی به این واحدها واگذار شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اداره منابع طبیعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: تاکنون 36 هزار و 200 هکتار از مراتع این استان و مناطق مستعد دیگر زیر کشت گیاهان دارویی آنغوزه و باریجه رفته است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- فرماندار سردشت با اشاره به وجود 90 هزار هکتار عرصه جنگلی و 30 هزار هکتار مرتع در این شهرستان، گفت: برای صیانت هرچه بهتر از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان به ویژه جنگل ها چارت سازمانی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان باید ارتقا پیدا کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج گفت که پنج هزار مترمربع از اراضی ملی و دولتی این شهرستان در اردیبهشت ماه سال جاری رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۶    
ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان میناب بیش از 170 هزار مترمربع از زمین ها ملی این شهرستان را رفع تصرف کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
پاکدشت- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاکدشت از مشاهده ملخ شکم بادمجانی در چندین محله این شهرستان خبر داد.
موج   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم از در امان بودن جنگل های حرای این شهرستان از هجوم ملخ های صحرایی خبر داد. به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اکبر محمودی زاده از در امان بودن جنگل های حرای قشم از هجوم ملخ های صحرایی خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عباس آباد گفت: 75 هزار قلمه شمشاد جمع آوری و تکثیر شد.
زریان   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۰:۴۰    
سرویس موکریان- اداره منابع طبیعی سقر در واکنش به فیلم منتشر شده توسط زریان موکریان نوشت: در بررسی درختان قطع شده غلامعلی اقدام به تحقیقات محلی گردید اما متاسفانه هیچ یک از اهالی همکاری ننموده و از هویت متخلفان اظهار بی اطلاعی نمودند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی دیواندره گفت: یک دستگاه تراکتور درحال تخریب مراتع در محدوده این شهر موسوم به منطقه گر توقیف شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از شناسایی 2 نفر از عاملان تخریب اراضی ملی در یکی از روستاهای بخش خاومیرآباد این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهدشت گفت: پایگاه هوایی اطفای حریق منابع طبیعی با توجه به کوهستانی بودن این شهرستان در کوهدشت احداث شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت:390 کیلوگرم کرفس کوهی در فریدونشهر کشف و ضبط شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
پلدختر- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر از دستگیری و به دام افتادن عامل تهیه زغال چوب در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
دماوند- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند از رفع تصرف از 46 هزار مترمربع اراضی ملی این شهرستان به ارزش138 میلیارد تومان خبر داد.
موج   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۲    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات گفت: امسال به واسطه شرایط جوی، در عرصه های جنگلی و مرتعی، پوشش گیاهی مناسبی داریم که گرم شدن هوا بیم آتش سوزی را دو چندان می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهنوج گفت: 152هزار مترمربع از اراضی ملی منطقه کوتک از سود جویان رفع تصرف و به دولت بازگشت .
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استان اصفهان گفت: توصیه ما به اداره منابع طبیعی رعایت تقویم کوچ عشایر است و بهتر است زمان کوچ عشایر مدیریت شود تا زودتر از موعد حرکت نکنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر گفت: با تلاش نیروهای یگان حفاظت این اداره عامل اصلی تهیه زغال در شهرستان شناسایی و دستگیر شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۶:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اندیکا گفت: آتش سوزی در منطقه سرخون اندیکا با تلاش مردم و مسئولان مهار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
شمیرانات- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات ضمن هشدار آتش سوزی عرصه های جنگلی و مرتعی این شهرستان گفت: برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی نیروهای یگان حفاظت در آماده باش هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری از متلاشی شدن یک باند پنج نفره قطع و قاچاق چوب در جنگل های ساری و دستگیری سرکرده این باند خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: امسال 8 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای طرح های آبخیزداری این شهرستان تخصیص داده شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین از آغاز عملیات مبارزه با آفت ملخ کوهان دار در 11 هزار هکتار از تاغزارهای دشت ورامین خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود - رئیس اداره منابع طبیعی شاهرود بابیان اینکه 15 هکتار از وسعت 40 هکتاری پارک چغولگیر شاهرود را نهالستان تشکیل می دهد، گفت: این مرکز بزرگترین تولید کننده نهال در استان سمنان است.
آوای رودکوف   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۲۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمیرم، با بیان اینکه بزودی طرح شمارش دام در این شهرستان اجرا می شود، گفت: ورود دام مازاد بر ظرفیت مراتع، به مراتع شهرستان سمیرم، غیرقانونی است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه گفت: امکانات لازم برای اطفای حریق جوابگوی نیاز مناطق کوهستانی نیست.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۲۰:۱۰    
اقتصاد ایران: فیروزکوه- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فیروزکوه گفت: 200هزار مترمربع از زمین های ملی فیروزکوه از ابتدای سال جاری تا کنون از ید متصرفان خارج شده است.
برترین ها / فانوس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۲۲:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: مجدداً آتش در جای دیگر از کوه های کارکنان و ارتفاعات آغاز شده و تلاش برای مهار آن ادامه دارد. "فرجام جلیلی"در گفت و گویی افزود: آتش سوزی جنگل ها در کوه های کارکنان در شهرستان گچساران آغاز شده است. ...