پنجشنبه ۰۲ خردادساعت ۱۰:۰۷May 2019 23

جدیدترین‌های «اداره منابع طبیعی و آبخیزداری»

ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۷:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: 35 هکتار از اراضی ملی شهرستان پاسارگاد با حکم دستگاه قضایی رفع تصرف و به نفع دولت آزاد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت این نهاد ،28 هزار و 755 مترمربع از زمین های ملی در این شهرستان امسال از دست سودجویان و زمین خواران خارج شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۹:۵۳    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری راز و جرگلان گفت: 35میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه های آبخیزداری راز و جرگلان در سال 1398 اختصاص داده شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
شهرری- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری گفت: عملیات جنگل کاری از سال گذشته تاکنون در 16 هکتار از اراضی ملی این شهرستان انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عباس آباد از کشف و ضبط 280 میلیون ریالی چوب آلات قاچاق از یک مخفیگاه متخلفین در این شهرستان خبر داد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اراضی شامل پنج هزار متر باغ و یک باب ساختمان بود که در نزدیکی روستای خلیفه این شهرستان واقع شده بود که براساس حکم صادره تخریب آن اجرا شد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهدشت گفت: یک دستگاه خودروی حامل زغال تهیه شده از چوب درختان بلوط در این شهرستان توقیف شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۹:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی مهریز در جریان گشت و بازرسی از مراتع شهرستان که تا پاسی از شب نیز ادامه داشت، موفق به کشف و ضبط محموله ی غیرقانونی آویشن شدند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه گفت: رزمایش اطفای حریق جنگل ها و مراتع برای آماده باش نهادهای مختلف در مقابله با آتش سوزی های احتمالی در این شهرستان برگزار شد.
دانا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کلاله گفت: برداشت دنبلان از سطح جنگل های شهرستان کلاله ممنوع است و در صورت مشاهده، با عملان برخورد قانونی خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت این اداره، سارقان گیاه دارویی آویشن در بخش مرکزی این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پاکدشت از مشاهده ملخ شکم بادمجانی در مناطق مختلف این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خور و بیابانک گفت : 6 کانون بحران فرسایش بادی به وسعت 191 هزار و 335 هکتار سالانه بیش از هفت میلیارد ریال به این شهرستان خسارت می زند.
موج   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خوروبیابانک کاشت 13 هزار اصله نهال در خور و بیابانک به منظور جلوگیری از فرسایش خاک خبر داد. به گزارش خبرگزاری موج اصفهان ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- فرماندار سردشت با اشاره به وجود 90 هزار هکتار عرصه جنگلی و 30 هزار هکتار مرتع در این شهرستان، گفت: برای صیانت هرچه بهتر از عرصه های منابع طبیعی این شهرستان به ویژه جنگل ها چارت سازمانی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان باید ارتقا پیدا کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کرج گفت که پنج هزار مترمربع از اراضی ملی و دولتی این شهرستان در اردیبهشت ماه سال جاری رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
پاکدشت- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاکدشت از مشاهده ملخ شکم بادمجانی در چندین محله این شهرستان خبر داد.
موج   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم از در امان بودن جنگل های حرای این شهرستان از هجوم ملخ های صحرایی خبر داد. به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اکبر محمودی زاده از در امان بودن جنگل های حرای قشم از هجوم ملخ های صحرایی خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عباس آباد گفت: 75 هزار قلمه شمشاد جمع آوری و تکثیر شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۲۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از شناسایی 2 نفر از عاملان تخریب اراضی ملی در یکی از روستاهای بخش خاومیرآباد این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کوهدشت گفت: پایگاه هوایی اطفای حریق منابع طبیعی با توجه به کوهستانی بودن این شهرستان در کوهدشت احداث شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فریدونشهر گفت:390 کیلوگرم کرفس کوهی در فریدونشهر کشف و ضبط شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
پلدختر- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر از دستگیری و به دام افتادن عامل تهیه زغال چوب در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
دماوند- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دماوند از رفع تصرف از 46 هزار مترمربع اراضی ملی این شهرستان به ارزش138 میلیارد تومان خبر داد.
موج   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۲    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات گفت: امسال به واسطه شرایط جوی، در عرصه های جنگلی و مرتعی، پوشش گیاهی مناسبی داریم که گرم شدن هوا بیم آتش سوزی را دو چندان می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهنوج گفت: 152هزار مترمربع از اراضی ملی منطقه کوتک از سود جویان رفع تصرف و به دولت بازگشت .
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پلدختر گفت: با تلاش نیروهای یگان حفاظت این اداره عامل اصلی تهیه زغال در شهرستان شناسایی و دستگیر شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۶:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اندیکا گفت: آتش سوزی در منطقه سرخون اندیکا با تلاش مردم و مسئولان مهار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
شمیرانات- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شمیرانات ضمن هشدار آتش سوزی عرصه های جنگلی و مرتعی این شهرستان گفت: برای مقابله با آتش سوزی های احتمالی نیروهای یگان حفاظت در آماده باش هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری منطقه ساری از متلاشی شدن یک باند پنج نفره قطع و قاچاق چوب در جنگل های ساری و دستگیری سرکرده این باند خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۸:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: امسال 8 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای طرح های آبخیزداری این شهرستان تخصیص داده شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۶:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین از آغاز عملیات مبارزه با آفت ملخ کوهان دار در 11 هزار هکتار از تاغزارهای دشت ورامین خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۲۰:۱۰    
اقتصاد ایران: فیروزکوه- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری فیروزکوه گفت: 200هزار مترمربع از زمین های ملی فیروزکوه از ابتدای سال جاری تا کنون از ید متصرفان خارج شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه گفت: امکانات لازم برای اطفای حریق جوابگوی نیاز مناطق کوهستانی نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بهبهان گفت: در سال 97 با توجه به بارندگی حدود 120 میلی متر در مدت 24 ساعت بند آبخروار حجم سیلاب حدود 8 میلیون مترمکعب را کنترل کرده که در صورت نبود آن خسارات جبران ناپذیری به شهرستان وارد می آمد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: 40 هکتار از مراتع منطقه آبگرمو در این شهرستان طعمه حریق شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۰۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم گفت: متوسط ارزش اقتصادی علوفه تولیدی مراتع شهرستان سمیرم 221 میلیارد تومان است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۲۲:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: مجدداً آتش در جای دیگر از کوه های کارکنان و ارتفاعات آغاز شده و تلاش برای مهار آن ادامه دارد. "فرجام جلیلی"در گفت و گویی افزود: آتش سوزی جنگل ها در کوه های کارکنان در شهرستان گچساران آغاز شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۲۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اسلام آباد غرب گفت:شرایط امسال پوشش گیاهی در شهرستان با مساحت 140 هزار هکتار جنگل و مرتع بسیار مناسب و در عین حال هشدار دهنده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۹:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: طرح توسعه جنگل در 100 هکتار از اراضی ملی این شهرستان با هدف احیا و توسعه جنگل ها آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از کشف و توقیف 215 اصله چوب آلات جنگلی قاچاق و دستگیری دو عامل آن در این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۵:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره 2 نفر متخلف که بدون اخذ مجوز 120 اصله درخت در روستای سلم این شهرستان را قطع کرده بودند، دستگیر کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۲:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
پردیس- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پردیس گفت:اقدامات آبخیزداری در پردیس موجب کاهش حجم رسوبات منتقل شده به مخزن سد ماملو شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
مهاباد - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: طرح ضربتی مقابله با برداشت بی رویه گیاهان خوراکی و کوهی در این شهرستان اجرا شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی 144 کیلوگرم آویشن غیرمجاز در شهرستان بستک کشف کردند. به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک گفت: این مقدار آویشن در ارتفاعات رودبار شهرستان بستک از متخلفان به دست آمد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک از کشف 144 کیلوگرم گیاه دارویی آویشن غیرمجاز دراین شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۲۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درمیان گفت: امسال 19 هزار هکتار از مراتع این شهرستان با هدف جلوگیری از ورود دام و حفظ پوشش گیاهی قرق شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۸:۵۵    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گناباد گفت: در گناباد 4 کانون بحران فرسایش بادی قرار دارد که مشتمل بر231 هزار هکتار است و در مقام مقایسه 3 درصد کانون های کشور و 31 درصد استان خراسان رضوی است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۰۸:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان از تخریب 2 باب کوره زغال غیرمجاز در روستای آبچنار بخش ارمند این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۰۷:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: 20 هکتار از اراضی منطقه تویه دروار این شهرستان، با مشارکت تعاونی های مردمی حوضه آبخیز اگره زیر پوشش گل محمدی رفت.