چهارشنبه ۲۲ آبانساعت ۰۹:۰۲Nov 2019 13

جدیدترین‌های «اداره منابع طبیعی و آبخیزداری»

ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - فرماندار مهریز گفت: هرگونه فعالیت در نهالستان های این شهرستان باید بر اساس مقررات و تحت نظارت مدیریت جهاد کشاورزی و همکاری سایر دستگاه های مسئول از جمله اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صورت گیرد.
تابناک ایلام   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان دهلران گفت : یک دستگاه ماشین آلات به جرم تخریب اراضی ملی در بخش مرکزی شهرستان دهلران توقیف شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین از آزادسازی 60 هزار هکتار از مراتع قرق این شهرستان خبر داد و گفت: قرق در واقع با مدیریت و برنامه ریزی صحیح می تواند سبب احیای مجدد گونه های گیاهی و حفظ تنوع زیستی، کمک به پایداری خاک و کاهش فرسایش و افزایش نفوذپذیری آب باران در خاک شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۳۰    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جیرفت گفت: در پروژه نهالکاری و بیابان زدایی از مشارکت بومیان و بهره برداران منابع طبیعی استفاده و در مجموع با اجرایی شدن پروژه کوگوئیه زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم 50 نفر فراهم شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری ریگان گفت: با احداث سیل بند ها وسد های آبخیزداری در اطراف این سد ها وبند های آبخیزداری گیاه دارویی هندوانه ابوجهل یا حنظله روییده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۳:۵۸    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار گفت: پروژه های آبخیزداری سال جاری در حوزه قراطوره با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 280 هزار تومان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است.
روزنامه ندای هرمزگان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۳:۰۰    
معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرلنگه از آبگیری سازه های آبخیزداری شهرستان بندرلنگه خبر داد .
ربیع   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۲۲:۱۵    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از فارس، مجتبی مومن با اشاره به آغاز عملیات آبخیزداری حوزه آبخیز کوهین تفرش اظهار کرد: این عملیات با هدف کنترل فرسایش و رسوب و کنترل سیلاب و افزایش تقویت سفره های آب زیر زمینی در قالب عملیات احداث بندخاکی و گابیون بندی اجرا می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۲۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: عملیات بذرپاشی آنغوزه شیرین در سطح سه هزار و 500 هکتار از مراتع بخش مرکزی این شهرستان آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۵:۴۷    
پردیس- معاونت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری داری شهرستان پردیس از کشف 6 متر مکعب چوب توسکا و راش قاچاق در منطقه سیاه سنگ این شهرستان خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شیروان گفت: عملیات عمرانی طرح های آبخیزداری با 11 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی و صندوق توسعه ملی آغاز شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نهبندان از اجرای 20 میلیارد ریال پروژه آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اسدآباد گفت: 100 هکتار از مراتع شهرستان شهرستان اسدآباد کود پاشی شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد از احیا و بازسازی معدن متروکه سنگ واقع در روستای دزلی این شهرستان خبر داد و گفت: این معدن از چند سال گذشته بدون مجوز فعالیت می کرد که منابع طبیعی با حکم قضایی آن را پلمب کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۶:۵۳    
شهرکرد- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لردگان از تخریب 4 کوره سنتی غیرمجاز زغال در شهرستان های لردگان و خانمیرزا خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مراغه - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هشترود از توقیف 3 محموله چوب فاقد مجوز در حوزه استحفاظی این شهرستان خبرداد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لردگان گفت: 4 کوره سنتی غیرمجاز زغال در شهرستان های لردگان و خانمیرزا تخریب شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرلنگه از مهار به موقع آتش سوزی در منطقه کوهین بخش مرکزی شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دزفول با هشدار نسبت به قطع درختان این شهرستان به بهانه های مختلف گفت: افزایش هشت برابری قیمت چوب از دلایل اصلی قطع گسترده درختان در شهرستان دزفول است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سرایان از اجرای عملیات آبخیزداری به حجم 4341 متر مکعب برای احیاء قنوات در این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
شهریار- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های شهریار، رباط کریم، اسلامشهر، قدس و بهارستان گفت: همیاران طبیعت، یاورانی افتخاری و دلسوزانی همیشگی برای منابع طبیعی هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شاهین دژ گفت: محموله قاچاق چوب بید با حجم 2.5 مترمکعب در این شهرستان توقیف شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: عملیات بذرپاشی در سطح 200 هکتار از مراتع شهر کلاته رودبار این شهرستان با صرف 600 میلیون ریال اعتبار انجام شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت: طرح کنترل و مقابله با موش صحرایی به عنوان عامل انتشار بیماری پوستی سالک امسال در 500 هکتار از اراضی بیابانی شهرستان اصفهان با اولویت مناطق شرقی این خطه اجرا می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از توزیع 16 دستگاه آبگرمکن خورشیدی در بین اهالی روستاهای محروم این شهرستان به صورت رایگان خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات از رفع تصرف 3965مترمربع اراضی ملی و تخریب یک باب ویلا و چندین بنای غیرمجاز در منطقه لواسانات این شهرستان خبرداد...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بانه گفت: در راستای احیای جنگ ل ها و منابع طبیعی 100 هکتار طرح توسعه جنگل با گونه های چند منظوره در سامانه های عرفی روستای قلی آباد این شهرستان اجرا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری زیرکوه از آزادسازی موقت 18 هزار هکتار از مراتع قرق شده این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۹:۴۰    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بهمئی از پایان عملیات اجرایی سیل بند سنگی ملاتی پشت تاوه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۰۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان خنداب گفت: سامانه پخش سیلاب منابع طبیعی این شهرستان که در سیلاب بهار امسال دچار خسارت شده بود بازسازی شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
قدر آریان عصر جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این محموله چوپ قاچاق (درخت بید) توسط مامورین پاسگاه انتظامی آغبلاغ در روستای شریف کندی کشف و ضبط شد. وی افزود: این محموله 800 کیلوگرمی چوب قاچاق قصد انتقال به شهرستان گرماب را داشتند. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۶:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
9 هکتار از این اراضی ملی در شهرستان خنج واقع شده که با حکم دادستان دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان از دست متصرفان آزاد و به بیت المال بازگشت. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خنج با اشاره به تلاش نیروهای منابع طبیعی و همکاری عوامل انتظامی و نظامی در اجرای این حکم گفت ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گفت: این میزان بذر درختان جنگلی در 2 هزار و 500 چاله در مساحت بیش از 50 هکتار از اراضی تنگ لایبد شهرستان خانمیرزا کشت شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان از برگزاری همایش خانوادگی سایه ماندگار در شهرستان خانمیرزا خبر داد و گفت: حدود 500 کیلوگرم بذر بلوط، بادام و بنه توسط مردم کشت شد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان دهلران گفت: تجربه و توسعه جنگل کاری در استان ایلام به خصوص شهرستان دهلران سبب شده که دیگر استان های کشور برای استفاده از تجربیات جنگل کاری به استان ایلام و شهرستان دهلران سفر کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۳:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ریگان گفت: حدود 80 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی، به منظور اجرای طرح های بیابانزدایی و در راستای مقابله با پدیده گرد و غبار به این شهرستان اختصاص یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۰:۲۲    
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های رزن و درگز ین از آغاز جنگل کاری 200 هکتاری در این شهرستان ها با مشارکت مردم خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۰۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: عملیات کپه کاری در 200 هکتار از مراتع روستاهای برایمه و دهبکر این شهرستان آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۰۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اصفهان گفت: طرح گشت و مراقبت از یک میلیون و 300 هزار هکتار عرصه های طبیعی این خطه اجرا می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۸:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان در ادامه با بیان این که این طرح برای حفظ منابع طبیعی، جلوگیری از قطع درختان جنگل ها و استفاده بهینه از انرژی در روستاهای حاشیه ی جنگل ها اجرا می شود گفت: تاکنون 294 آبگرمکن خورشیدی در 12 روستای این استان نصب شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۴:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان داراب گفت: عامل آتش سوزی منابع طبیعی داراب به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد با اشاره به اقدامات این اداره در حوزه پدافند غیرعامل گفت: در سال جاری در سطح 75 هکتار از اراضی و جنگل های شهرستان با آفات و بیماری های جنگلی شامل رصد و پایش آفت جونده تشی(چوله) مبارزه شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
پردیس- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پردیس از رفع تصرف بیش از 68هزار مترمربع از اراضی ملی و منابع طبیعی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبرداد.
شیرازه   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۰۸:۳۰    
اقدامات پدافند غیر عامل ادارت مختلف در خصوص منابع طبیعی مورد بحث وبررسی قرار گرفت و اهم اقدامات اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد نیز توسط رییس اداره تشریح گردید
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری منوجان گفت: زمین محل اجرای پروژه های حوزه آبخیزداری منوجان صبح امروز به پیمانکار نهال کاری تحویل داده شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۱:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بروجرد گفت: 4 هزارو 75 هکتار از مراتع این شهرستان که در اختیار مرتع داران و بهره برداران هستند، تحت پوشش خدمات بیمه ای قرار گرفتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ممسنی از دستگیری قاتل درختان جنگلی این شهرستان خبر داد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
دو بند خاکی با بارندگی روزهای اخیر درشهرستان اردستان آبگیری شد. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان گفت: دو بند خاکی این شهرستان در جریان نخستین بارش های پاییزی سال جاری آبگیری شده است ...
زریوار خبر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۰۷:۴۵    
پروژه کپه کاری در سطح 160 هکتار از مراتع حوزه آبخیز آلمانه شهرستان سروآباد با مشارکت بهره برداران محلی و اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان آغاز شد.
البرز خبر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نظرآباد گفت که 2 نفر قاچاقچی چوب که اقدام به قطع درختان تاغ در نظرآباد و راه اندازی کوره غیرمجاز در شهرستان کرج کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند.