یکشنبه ۱۰ فروردینساعت ۲۳:۴۴Mar 2020 29

جدیدترین‌های «کودکان کار»

 
جماران   ۴ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
فاطمه رضوان مدنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: پس از اعلام رسمی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی مبنی بر شیوع بیماری کرونا، با هماهنگی های صورت گرفته با سازمان بهزیستی کشور نسبت به تشکیل اولین جلسه ستاد پیشگیری از بیماری واگیر کرونا با حضور همه اعضاء اقدام شد. ...
پول نیوز   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت کشور گفت: شهرداری های کشور به خصوص شهرداری تهران موظف هستند نسبت به مدیریت پسماند های بیمارستانی با رعایت پروتکل های بهداشتی و تفکیک زباله ها به منظور جلوگیری از ادامه چرخه شیوع بیماری کرونا اقدامات لازم را به عمل آورند
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۲۳:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
امینی از طرح گشت زنی خودروهای اورژانس اجتماعی 123 به صورت شبانه روزی در سطح شهر خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۹:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
اندیمشک - ایرنا - رئیس اداره بهزیستی اندیمشک گفت:کارشناسان این اداره برای کمک به سلامت کودکان کار و خانواده های آنها، روش های پیشگیری از ابتلا به کرونا را به آنها آموزش دادند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۲۰:۰۶   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس کمیته پیشگیری از شیوع بیماری های واگیر دار بهزیستی استان تهران از اختصاص کمک های ویژه به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا به آسایشگاه خیریه سالمندان و معلولان کهریزک خبر داد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سعید فریور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این میزان 580 میلیون ریال برای تامین اقلام بهداشتی کودکان کار و خیابانی، 320 میلیون ریال برای تجهیز مراکز اورژانس اجتماعی، 207 میلیون ریال برای تامین اقلام بهداشتی در شیرخوارگاه ها ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، در قالب اجرای طرح توزیع بسته های بهداشتی و آموزشی بین کودکان کار و بدسرپرست، 500 بسته بهداشتی بین این گروه از کودکان در شهرستان نکا توزیع شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا -گزارش تصویری: کرونا ؛ کودکان کار ؛ قرنطینه پشت چراغ قرمز علیرغم تعطیلی بسیاری از مشاغل بدلیل جلوگیری از انتشار بیشتر بیماری کرونا در شهر تهران ، کودکان کار همچنان در حال انجام شغل خود هستند . در مقابل چشمان مردم و البته نیروهای انتظامی و مدیریت شهر تهران ! عکس:حسین شهلایی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد این روزها که آموزش یکی از ملزومات خارج کردن کودکان کار و مناطق محروم از چرخه شیوع کروناست، مرکز کودکان کار بهزیستی یزد با توزیع بسته های بهداشتی و غذایی به این کودکان، در خانه ماندن را به آنها آموزش می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، در قالب اجرای طرح سراسری توزیع بسته های بهداشتی و آموزشی بین کودکان کار، بیش از 30 بسته بهداشتی بین این گروه از کودکان در شهرستان لامرد توزیع شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۴:۲۶    
هم چنان بیش تر مطالبات مردم در فارس من کرونایی است. این گزارش مروری است بر مهم ترین آن ها.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۴:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز یک فعال اجتماعی با بیان اینکه این روزها تأکید بر ماندن در خانه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا است گفت: اما کودکان کار یا از کرونا اطلاع زیادی ندارند و یا ناچار به حضور در سطح شهر هستند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۲:۵۵    
شریفی گفت: کودکان کار در معرض ابتلا به کرونا هستند، بنابراین لازم است که ستاد مقابله با کرونا نسبت به تردد کودکان کار تصمیم های جدی اتخاذ و عملکرد درستی در این باره انجام دهند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۱:۲۶    
ایسنا/اصفهان شاید این روزهای نوروزی دلمان بخواهد کتاب هایی همراه با تصویرسازی کاریکاتوری بخوانیم. اصلا شاید دلمان لک زده باشد برای کارِ فردی که هم کاریکاتور می کشیده، هم داستان می نوشته، هم برای کودکان کار می کرده، هم نمایشنامه برای بزرگسالان داشته و از همۀ این ها گذشته، یک آهنگساز موفق بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رشت- ایرنا- قاصدک؛ کتابخانه محبوب کودکان کار در گیلان و صمد رهبریار مسئول این کتابخانه سیار، از برگزیدگان ششمین دوره تقدیر از مروجان کتابخوانی کشور سهم خود را امروز در قرنطینه خانگی تولید محتوای داستانی و فرهنگی برای کودکان بویژه کودکان کار در هجوم دیو سیرت ویروس ها می داند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون تخصصی امور اجتماعی بهزیستی البرز گفت: پک های بهداشتی تهیه و از طریق اورژانس اجتماعی بین کودکان کار در حال توزیع است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۶:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
یاری با اشاره تدابیر اندیشیده شده برای ارائه مواد ضدعفونی به گروه های آسیب پذیر جامعه، افزود: همچنین مواد ضدعفونی و وسایل بهداشتی در بین کودکان کار و پاتوق های معتادین متجاهر استان توزیع شده است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سینا شریعتی یکی از راه های کنترل استرس و اضطراب را تکنیک چیدمان مطرح کرد و گفت: در این تکنیک یکسری شیء همگن نا هم شکل می خواهیم و می توانیم با این تکنیک هم تمرکز خودمان را بالاتر ببریم و هم روی تمرکز کودکان کار کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان یکی از قشرهای بسیار آسیب پذیر و ناتوان در مقابل کرونا، که علاوه بر در معرض آسیب بودن خودشان با توجه به مسری بودن شدید این بیماری تهدید بزرگی برای جامعه نیز محسوب می شوند، کودکان کار و کودکان خیابانی هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مدیر مجتمع خلاقیتی مهارتی آموزشی صبح رویش گفت: سهم این مجتمع در پیشگیری و مقابله با بحران بیماری کرونا، آموزش به کودکان کار و خانواده های آنان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۰۸:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اجرای طرح ارائه بسته آموزشی و توزیع و اهدای مواد ضدعفونی کننده بین کودکان کار و خیابان جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا گفت: در اجرای این طرح و حین اهدای بسته های آموزشی و ضدعفونی کننده بین کودکان کار ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
در روزگاری که همه می داند برای کرونا نگرفتن باید خانه ماند و از محیط امنش خارج نشد، شرایط کودکان کار و خیابان بغرنج تر از هر زمان دیگری است؛ از یکسو احتیاج به نان شب آن ها را از هر جایی که باشند بیرون می کشد و از سوی دیگر اگر خانه نمانند ممکن است گرفتار برنامه ضربتی شوند که این روز ها از سوی دولت ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی سازمان بهریستی گفت: در حال حاضر دیگر جمع آوری کودکان کار و خیابان و نگهداری آنها بصورت دسته جمعی درست نیست و باعث شیوع کرونا می شود.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۰:۰۹    
چندی پس از این که موج اولیه انتشار ویروس کرونا در ایران فروکش کرد، بسیاری از فعالان اجتماعی نسبت به اقشار در معرض خطر موضع گیری کردند. با این که بر اساس داده های پزشکی احتمال ابتلا به کرونا در افراد کمتر 18 سال بسیار پایین است اما به دلیل ضعف سیستم مقاومت بدنی در این کودکان نگرانی ها نسبت به کودکان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد از تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و سبد معیشتی به کودکان کار و خانواده های آنها در سه مرحله خبر داد و گفت: تاکنون 800 بسته شامل 540 بسته اقلام بهداشتی و 260 بسته معیشتی توزیع شد .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۴:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
یزد- عضو ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا استان یزد از تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و سبد معیشتی برای کودکان کار و خانواده های آنها خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
بروجرد - ایرنا - رییس اداره بهزیستی بروجرد گفت: به مناسبت آغاز سال نو و همچنین در راستای پیشگیری از ویروس کرونا 120 بسته مواد غذایی و بهداشتی بین خانواده های کودکان کار در شهرستان توزیع شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۲:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن اینکه طرح جمع آوری کودکان کار را طرحی شکست خورده عنوان کرد، از مسئولین امر خواست در این شرایط بحرانی تصمیمات واقع گرایانه تر و بهتری در زمینه کودکان کار در کشور اتخاذ شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۰۹:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی گفت: 200 بسته اقلام بهداشتی بین کودکان کار، خیابانی و خانواده آنان توزیع و روش های پیشگیری از بیماری کرونا نیز به آنان آموزش داده شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۴:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قطعا اصل این کار با کنوانسیون حقوق کودک در تضاد بوده و اخراج کودکان کار خارجی از کشور اصلا کار درستی نیست ولی اگر این طرح با رعایت اصول انسانی و با توجه به موازین حقوق بشری اجرایی شود راه گشا خواهد بود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۰:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
سی و یک روز پس از شیوع کرونا در کشور بر اساس اعلام وزارت بهداشت 19644 نفر به این بیماری مبتلا شده اند که از این تعداد 1433 نفر فوت شده و 6745 نفر بهبود یافته اند.
رسا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۲۳:۱۲    
حجت الاسلام خاکی گفت: حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول برای جلوگیری از رشد کرونا در مناطق محروم و میان کودکان کار، بسته های بهداشتی آماده و توزیع کرده است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره بهزیستی بندرعباس با بیان اینکه کودکان کار آسیب پذیرترین قشر در مقابله با کرونا هستند به تشریح اقدامات این سازمان برای جلوگیری از ابتلا مددجویان به ویروس کوئید 19 پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۷:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
فعالان فضای مجازی مشهد در روز زیارتی مخصوص آقا علی بن موسی الرضا(ع)، بسته های بهداشتی به نیازمندان و کودکان کار در حاشیه شهر اهداء کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۲:۱۵    
با تلاش داوطلبان جمعیت هلال احمر اهواز اقلام بهداشتی بین کودکان کار در اهواز توزیع شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: کودکان کار به دلیل قرارگرفتن در محیط های پرخطر نظیر بیماری های عفونی، شیوع ویروس کرونا در معرض آسیب بوده و نیازمند توجه بیشتر هستند و بر این اساس اقلام بهداشتی پیشگیرانه این بیماری در بین حدود 200 کودک کار توزیع شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۰:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
250پک بهداشتی و غذایی توسط بهزیستی استان مازندران در بین کودکان کار و خیابانی توزیع شد.
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: از آنجا که ممکن است کودکان کار و والدین آنها بیشتر مستعد ابتلا به بیماری کرونا باشند، اقدام به توزیع اقلام بهداشتی در بین این کودکان شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: با توجه به ورود بیماری کرونا به استان خراسان شمالی، تلاش بهزیستی بر این بوده تا از حضور کودکان کار و خیابان در سطح شهر جلوگیری کند.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بیروم وند از اجرای طرح آموزش و اهدای اقلام بهداشتی برای کودکان کار به منظور پیشگیری از ابتلا به کرونا در اندیمشک خبر داد و گفت: این طرح با هدف کاهش آسیب و جلوگیری از افزایش شیوع و بروز ویروس کرونا در حال اجرا است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۹:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- مدیرکل بهزیستی استان البرز گفت: کارشناسان امور اجتماعی با حضور در محل کار کودکان کار و خیابانی طرح ایمنی آنان را در برابر بیماری ویروسی کرونا به اجرا درآوردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس بهزیستی ورامین گفت: این نهاد به منظور مقابله با ویروس کرونا، با همکاری موسسات فعال زیر نظر بهزیستی، اقدام به ضدعفونی و ساماندهی کودکان کار، متکدیان و کارتن خواب ها نموده تا از انتشار این بیماری در این افراد جلوگیری شود.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۶:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
شرکت نفت ایرانول در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود هزینه های چاپ سررسید سال جدید و هدایای سازمانی را به کودکان کار اختصاص داد.
روز پلاس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۳:۳۶    
حضور محافظت نشده کودکان کار در ایستگاه های مترو و خطر ویروس کرونا که در کمین آن هاست.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۲:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
براساس اعلام وزارت بهداشت در چهارمین هفته از شیوع کرونا تاکنون 16196 نفر به بیماری کووید 19 مبتلا شده اند، همچنین 988 بر اثر ابتلا به این بیماری فوت شده و 5389 بهبود یافته اند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۱:۵۸    
هنرمندان شهرستان مرودشت همواره در انجام اقدامات خیرخواهانه و انسان دوستانه پیش قدم بوده اند و نمونه این مساله را می توان در جمع آوری کمک برای سیل زدگان کرمانشاه، گلریزان خانه پروانه ها، جشن معلولین، سرکشی از سالمندان، سیل نوروز 98 و ... مشاهده نمود.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری کردپرس، عبدالصباح کارزانی با اعلام این خبر افزود: این اقدام از سوی دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی این اداره کل و با هدف آموزش و پیشگیری از ویروس کرونا با همکاری موسسه خیریه پرتو مهر عطوفت و کلینیک مددکاری شهید فیاض بخش انجام شده است. ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
بهزیستی کشور درباره اقدامات انجام شده در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا در بین کودکان کار و خیابان توضیحاتی را ارائه کرد.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۰:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
بیش از 700 تن از پژوهشگران، دانشجویان، هنرمندان و فعالان اجتماعی و رسانه ای و 13 نهاد مدنی فعال در حوزه حقوق کودکان، طی نامه ای به وزیر کشور خواهان پیشگیری از تداوم بازداشت، برخورد قهری با کودکان کار افغان و اخراج آنها از کشور به بهانه شیوع بیماری کرونا شدند.