سه شنبه ۲۵ تیرساعت ۱۷:۳۹Jul 2019 16

جدیدترین‌های «کودکان کار»

سلام نو   ۴ دقیقه پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، اسدالله حیدری در نشست خبری که به مناسبت هفته بهزیستی برگزار شد، گفت: باتوجه به جمعیت 10درصدی سالمندان و اینکه 3 تا 4 درصد از جامعه دچار معلولیت هستند، استان البرز نیز در این زمینه نزدیک به میانگین کشوری قرار دارد. ...
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
معاون اجتماعی بهزیستی لرستان گفت: برخورد قهری با کودکان کار در استان نداریم. به گزارش ایسنا منطقه لرستان، سلمان کریمیان اظهار کرد: ریشه کنی معضل کودکان کار تنها وظیفه بهزیستی نیست و از عهده یک دستگاه برنمی آید. وی اضافه کرد: برخورد قهری باکودکان کار در استان نداریم. ...
ایرنا   ۲ ساعت پیش    
زنجان – ایرنا – پیش بینی حمایت های قانونی، شناسایی 73 کودک کار، نبود کودک خیابانی در زنجان، فعالیت موثر سمن ها، نبود پیش بینی قانونی برای پیشگیری، لزوم ارایه آموزش های تخصصی برای کاهش معضلات و لزوم رسیدگی به موقع از جمله مسائلی بود که در میزگرد ایرنا با موضوع کودکان کار مطرح شد.
گلستان 24   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
موضوع تحصیل دانش آموزان اتباع خارجی چند سالی است که هم از سوی دولت و هم سمت های اجتماعی دنبال می شود ولی تاکنون نتیجه خاصی نداشته است. به تازگی زمزمه هایی از توجه به وضعیت تحصیل این دانش آموزان در گلستان به گوش می رسد.
خبرگزاری فارس   ۴ ساعت پیش    
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با تاکید بر اینکه کودک کاری به مفهوم نداشتن والدین و مکان برای زندگی در زنجان وجود ندارد، گفت: موضوع کودکان کار به یکی از موسسات طرف قرارداد واگذار شده است.
ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: از ابتدای سال تا کنون سرپرستی 10 کودک بی سرپرست به خانواده های متقاضی سپرده شده است. به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اسدلله حیدری درنشست خبری امروز سه شنبه 25 تیرماه با تاکید بر ضرورت توانمندسازی مددجویان تحت پوشش بهزیستی اظهار کرد: توانمندسازی مددجویان تحت پوشش ...
خبرگزاری تسنیم   ۵ ساعت پیش    
استاندار کرمان با اشاره به اینکه اصلا قابل قبول نیست که در سطح شهر کودکان کار مشاهده شوند گفت: کودکان کار از سطح شهر باید جمع آوری و ساماندهی شوند و زمینه تحصیل و اشتغال آنها فراهم شود.
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
قشم - ایرنا - سال گذشته 23 کودک کار و خیایابانی شناسایی شدند که با احتساب آن تعداد این افراد در شهرستان قشم به 90 نفر رسید.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کرمان گفت: در موضوع کودکان خیابانی اتهامی متوجه بهزیستی نیست. در این زمینه مسئولیت با بهزیستی است و دیگر دستگاه ها باید کمک و همکاری ها لازم با این سازمان را داشته باشند تا تکلیف کودکان کار و خیابانی در استان کرمان هرچه زودتر روشن شود. ...
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران ضمن ارائه پیشنهاداتی برای حل مشکل کودکان کار و خیابان، عدم اجرای درست آئین نامه ساماندهی این کودکان را مشکل طرح اجرا شده اخیر دانست و گفت: آئین نامه مذکور بیش از ساماندهی کودکان، به شناسایی و جذب آنها مربوط است.
ایکنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گروه جامعه معاون اجتماعی انجمن حمایت از کودکان کار اجرای طرح ساماندهی کودکان کار خیابان را ناموفق ارزیابی کرد و گفت: باید برنامه پنج ساله برای کاهش تعداد کودکان کار طراحی کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۰۰:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از آغاز طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان خبر داد و گفت: بررسی ها در سطح تهران نشان می دهد که 65 تا 70 درصد کودکان کار و خیابان، اسناد هویتی ندارند.
برترین ها / ایکنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: جشن لبخند خدا با حضور بیش از 200 کودک کار و آسیب دیده از کارتن خوابی و اعتیاد، به همت جمعیت طلوع بی نشان ها با هدف نشاط و تفریح برای این کودکان و نوجوانان، یکشنبه 23 تیرماه در شهربازی واقع در طبقه پنجم مجتمع تیراژه برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۴:۳۹    
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان همدان با اشاره به افزایش کودکان کار در خیابان های همدان، از شناسایی 117 کودک کار در 9 ماهه سال جاری در همدان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران با اشاره به وجود 4 هزار کودک کار و خیابانی در تهران گفت: 80 درصد این کودکان از اتباع کشورهای دیگر هستند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۴:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون استاندار تهران با تاکید بر اینکه تعداد کودکان کار و معتادان متجاهر در شهرستان های استان تهران نسبت به شهر تهران بسیار کم است،گفت: در شهرستان قدس معتاد متجاهر نداریم.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۳:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
جعفری از راه اندازی سامانه اورژانس اجتماعی تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: حدود 53 درصد کودکان کار از اتباع خارجی هستند که بسیاری کارت اقامت معتبر ندارند و به صورت غیرمجاز در ایران مشغول به فعالیت هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
تهران- معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران با اشاره به اینکه کودکان کار جذب و برای ساماندهی به مکان های مناسب انتقال داده خواهند شداز ارائه خدمات درمانی و غذایی رایگان به این کودکان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۳:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
به مناسبت هفته بهزیستی همایش دوچرخه سواری کودکان کار وخیابانی در کرمانشاه برگزار شد .
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اموراجتماعی استانداری کرمانشاه با اشاره به اقدامات مستمر در بحث ساماندهی کودکان کار، گفت: خوشبختانه در این زمینه وضعیت بحرانی در استان نداریم. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر اداره بهزیستی تهران گفت: بر اساس طرح سامان دهی کودکان کار و خیابان، تا آخر این هفته 50 کودک مهاجر بدون مجوز رد مرز می شوند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون برنامه، بوجه و حقوقی شورای شهر رشت گفت: به جهت ساماندهی کودکان کار از استانداری پیشنهاد شد که اگر شهرداری ملکی را برای ایجاد سرپناه معین کند استانداری نیز توسط خیرین این سرپناه را آماده خواهد کرد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۱:۳۱    
به گزارش تهران پرس، انوشیروان محسنی بندپی صبح دوشنبه در نشست مشترک با منتخبین احزاب استان تهران اظهار داشت: احزاب علاوه بر کار ویژه سیاسی که دارند البته به نوعی ایفاگر مسئولیت اجتماعی نیز هستند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- استاندار تهران از آغاز ساماندهی کودکان کار با کمک تشکل های مردم نهاد در استان تهران خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای شهر کرج گفت: متولیان اصلی در صحنه ساماندهی کودکان کار و خیابانی غایب هستند و شهرداری برغم آنکه رأساً عهده دار مسئولیتی نیست اما در غربالگری و حمایت از آنها اقدامات متعددی انجام داده است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رشد جمعیت کودکان کار ناشی از فقر و ناکامی دستگاه های مربوطه در ساماندهی و حمایت از آنها که تنها به جمع آوری مقطعی این کودکان اکتفا می کنند، عامل تداوم و گسترش دامنه این شاخه از آسیب های اجتماعی شده است.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۳:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: آمار کودکان کار در سال جاری 3 درصد افزایش داشته است. به گزارش ایسنا علی اکبر صحرانورد با اشاره به این که کودکان کار که تحت پوشش بهزیستی هستند، تمام خدمات درمانی، آموزشی و.. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی بهزیستی قم گفت: مرکز ساماندهی کودکان کار در قم راه اندازی شده که در سال گذشته 504 کودک کار شناسایی و ساماندهی شدند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - مدیر کل بهزیستی گلستان با اشاره به شناسایی همه کودکان کار گرگان گفت: از مجموع 183 این کودکان کار 80 درصد تبعه کشوری غیر از ایران هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۰۸:۵۰    
کودکان کار و خیابانی شناسایی شده در شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری 110 نفر هستند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۰۷:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
جزییات طرح ساماندهی کودکان کار، شیوه جذب این کودکان و برخورد با آنها در مراکز بهزیستی، همکاری یک سازمان غیردولتی با این طرح و جزییات آن و .. از مواردی بود که در کافه خبر خبرآنلاین با موضوع نقد طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان به آن پرداخته شد.
شهر فردا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۲۱:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
مرکز خدمات اجتماعی منطقه21 با همکاری مرکز پرتوی ورودی غربی پایتخت، 90 درصد کودکان کار و خیابان را جمع آوری و ساماندهی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی لرستان به شناسایی 500 کودک کار در لرستان اشاره کرد و گفت: کارگاه تولیدی برای مادران کودکان کار راه اندازی می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۲۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ارتقاء فرهنگ عمومی برای جمع آوری کودکان کار ضروری است. به گزارش ایسنا منطقه لرستان، فاطمه زهرا توکلی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه شاهد رشد مستمری ها بودیم و از خردادماه سال گذشته تاکنون تعداد خانواده های مستمری بگیر را از 15 هزار نفر به 39 هزار نفر ارتقا ...
موج   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۹:۲۴    
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: بر اساس گزارش انجمن حمایت از حقوق کودکان که چندی پیش منتشر شد، 2.5 درصد از درآمد کودکان زباله گرد در اختیار آنها قرار می گیرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری با تأکید بر اجرای طرح جمع آوری و ساماندهی کودکان کار گفت: مقرر شده بود شهرداری تهران با تأمین فضای مناسب بهزیستی را همراهی کند اما از این امر سرباز زد و سبب تأخیر در اجرای این طرح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: 11 دستگاه در ساماندهی و توانمندسازی کودکان کار نقش دارند که در همین راستا کارگروهی در سطح استان تشکیل شده است تا تصمیم گیری مناسب در این زمینه صورت گیرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۵:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به دور جدید اجرای طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان گفت: 53 درصد از کودکان اتباع بیگانه ای که جمع آوری شده اند، فاقد اوراق هویتی هستند.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۳:۰۰    
یکی از مشکلات و آسیب های اجتماعی که بزرگ ترین شهر بندری ایران با آن دست و پنجه نرم می کند کودکان کار و خیابانی است. مشکلی که به نظر می رسد تاکنون عزمی قوی برای جمع آوری و ساماندهی آن ها از سوی مسئولان دیده نمی شود ...
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۱:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
حال، آزاده صمدی یکی دیگر از بازیگران جوان در صفحه شخصی خود برای کودکان کار این متن را منتشر کرد: درد را از هر طرف که می خوانی درد است، درست مثل قصه پر غصه آن کودکی که صبح تا شام از سطل زباله ای به سطل زباله دیگر کوچ می کند ...
کارگر نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
غیراصولی بودن طرح ساماندهی را می توان در وضعیت اسفبار مرکزی مثل "یاسر" که محل نگهداری موقت کودکان کار است مشاهده کرد. این مرکز برای کودکان کار چیزی شبیه به زندان است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۱۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
شیراز- درس گفتاری از حکایات سعدی برای کودکان کار در شیراز برگزار شد.
پانا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۰۹:۰۹    
تهران (پانا) - رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه باید به کودکان کار و خیابان جامع تر نگاه شود، گفت تصمیم گیری در زمینه کودکان کار و خیابان فقط بر عهده شهرداری نیست. ...
نصر نیوز   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
نصر: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی در بازدید از انجمن خیریه فرزندان رحمت تبریز، گفت: تبریز در مقایسه با کلانشهرهای دیگر، کمترین کودک کار و خیابانی را دارد که این امر در سایه تلاش ها و خدمات ارزنده تشکل های مردمی از جمله این انجمن است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۰۸:۵۸    
لیلا مقیمی/ خبرنگار نشست هم اندیشی با موضوع نحوه برخورد با کودکان کار با همکاری موسسه نیکوکاری سرمد و معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ - ۰۷:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
بیدخام بر ضرورت ورود جدی دستگاه های متولی برای ساماندهی متکدیان و کودکان کار تأکید کرد.