یکشنبه ۲۸ مهرساعت ۱۴:۵۳Oct 2019 20

جدیدترین‌های «کمیسیون فرهنگی مجلس»

ایسنا   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر طرحی در مجلس مطرح است که اموال مردم هم شفاف سازی شود، ولی ابتدا باید فرهنگ شفافیت اموال در جامعه وجود داشته باشد.
فانوس   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
احضار وزیر ارشاد به کمیسیون فرهنگی مجلس مصداق این ضرب المثل معروف است: گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدن گردن مسگری! گناه اصلی را شخص دیگری مرتکب شده و این کمیسیون فرد بی گناهی را گناهکار می داند و فرا می خواند!
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر نقش شبکه های برون مرزی در ارائه روایتی متفاوت و جدید در سپهر رسانه ای جهان، تاکیدکرد: شبکه های برون مرزی با ابتکار عمل تا حدودی توانسته انحصار غول های رسانه ای غرب را در هم بشکند.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۶:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
عصرایران: این روزها در مجلس اتفاقاتی می افتد که آدم شاخ در می آورد. آن از طرح حذف زبان انگلیسی از مدارس و این هم از احضار وزیر ارشاد به خاطر نوع لباس پوشیدن متین ستوده در حاشیه اکران فیلم مسخره باز . ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۱۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ماهیت اصلی پیاده روی اربعین صلح جهانی است، قرار گرفتن عاشقان عبدالله حسین(ع) کنار هم ، ترکیبی از نژادها، قومیت ها، ملیت ها و زبان های مختلف به نمایش گذاشته که نمونه ای از جامعه صلح طلب جهانی است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۸:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:: زبان انگلیسی زبان بین المللی است و نمی شود از سیستم آموزش مدارس حذف کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۵:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون کلیات لایحه نظام رسانه ای را به دلیل ایراد زیاد رد کرد گفت: متاسفانه 4 دولت نتوانستند لایحه ای جامع و مانع با سبک و سیاق علمی و منطقی به پارلمان بدهند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در گام دوم انقلاب باید میدان را به جوانان داد تا بتوانند با ابتکار، خلاقیت و نخبگی که دارند میدان مدیریت را بهتر از گذشتگان به دست بگیرند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۵ - ۱۰:۲۶    
محمدعلی وکیلی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص چاپ کتاب مروج فرقه کابالا (صهیونیستی) توسط انتشارات فرهنگی هنری گفت: طبیعتا کار وزارت ارشاد ممیزی است و باید نظارت بر آثار فرهنگی و هنری داشته باشد؛ اگر قرار باشد در انجام این وظیفه کاهلی کند حتما مشکل دارد.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۲۱:۴۲    
در پی پوشش غیرقانونی برخی از بازیگران سینما در محافل و همچنین در فضای مجازی، کمیسیون فرهنگی مجلس برای ایجاد سازوکار نظارتی دست به کار شد. همچنین زمزمه هایی درباره فراخواندن وزیر ارشاد به مجلس برای توضیح درباره این مسئله شنیده می شود.
میزان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۵۰    
خبرگزاری میزان- بیست و چهارمین روز از مهر ماه 1398 با اخبار و حاشیه های فراوانی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهمترین آن ها می توان به اظهار نظر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیرامون روند عملکرد سازمان سینمایی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۶:۵۱   + ۱۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدصادق طباطبایی نژاد نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس اعلام کرد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورایی را برای بررسی پوشش و عملکرد سلبریتی ها و چهره ها تشکیل داده است.
تیتر ۱   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طی این سال ها هیچگاه شاهد این نبودیم که وزارت ارشاد به عنوان متولی اصلی فرهنگ و سینما برنامه ای برای تغییر گرایش و جهت سینما داشته باشد، تولید هر فیلمی به ریل گذاری و برنامه ریزی هایی بر می گردد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دستورالعمل خود قرار داده است. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۵:۲۷    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خبر از طرح موضوع پوشش بازیگران و هنرمندان در کمیسیون طی روزهای آینده داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کمیسیون هنوز تصمیمی در مورد حاشیه ها درباره پوشش نامتعارف برخی هنرمندان اتخاذ نکرده، گفت که کمیسیون فرهنگی در جلسه دوازدهم آبان خود این موضوع را مورد بررسی قرار می دهد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۱    
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه های استقلال و پرسپولیس از آماده شدن گزارش تفحص از سرخآبی ها برای بررسی در کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد و گفت: دیوان محاسبات فقط 3 سال است که بر حساب های این دو باشگاه نظارت دارد که در سایه این عدم نظارت تخلفاتی رخ داده است.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
طیبه سیاوشی در خصوص انتشار خبر فراخوانده شدن وزیر ارشاد به مجلس توضیحاتی ارائه داد. طیبه سیاوشی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص انتشار خبری مبنی بر احضار وزیر ارشاد به مجلس به باشگاه خبرنگاران جوان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۵:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخ به چگونگی برخورد این وزارت خانه با برخی ناهنجاری ها در عرصه هنر در مجلس خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قوه قضائیه باید به مفاسد اقتصادی در مورد کاغذ هم ورود پیدا کند تا شاهد کوتاه شدن دست دلالان و سودجویان این کالای مهم فرهنگی باشیم. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیته فضای مجازی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: جریاناتی که به رسانه های بیگانه اعتماد کرده اند، امروز در کشور به نابودی میل می کنند و دستگیری روح الله زم نشان داد وحدت جریان های ضدانقلاب در خارج پوچ است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۴:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس که طرح شکستن انحصار زبان انگلیسی را پیشنهاد داده است، می گوید: بحث واگذاری آموزش زبان به موسسات خصوصی حذف می شود و این طرح بعد از بررسی های دقیق مصوب خواهد شد.
سلام نو / خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۷:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، سید فاطمه ذوالقدر در جلسه علنی عصر امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: چشمه صلح با احترام به تمامیت ارضی کشورها به جوشش در می آید نه با لشگرکشی و بمباران و کشتار مردم ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بر ضرورت تشکیل اداره کل راهداری حمل و نقل جاده ای به در لارستان تاکید کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۲:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در مراسم پیاده روی میلیونی اربعین ثابت شد که جاده سازی سخت نیست، بردن اینترنت به نقاط دوردست و تامین داروی چند میلیون نفر ممکن است و پاسپورت را یک ساعته می توان صادر کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه تنها ماده اول طرح رفع انحصار از زبان انگلیسی مورد موافقت امضاکنندگان قرار گرفته است، گفت: زمینه جذب اساتید سایر زبان های خارجی با تصویب طرح فراهم می شود.
پانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد برنامه ریزی های متعددی در مجلس انجام شده است تا زمینه های کارآفرینی و بهره مندی از استعدادهای نخبگان فراهم شود. ...
برترین ها / میزان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۵:۵۹   + ۱۶ سایت دیگر  
میزان: سید احسان قاضی زاده هاشمی ، پیرامون حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بدون شک سریعاً وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی را برای گفت وگو درباره این موضوع دعوت خواهد کرد. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۰:۲۱    
عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: رؤسای دانشگاه ها مراقب جریان نفوذ باشند و اهداف جریان دلسردکننده در دانشگاه ها نقش بر آب کنند.
میلاد لارستان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۲۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از بایکوت خبری مراسم اربعین گفت: باید همه توان نظام اسلامی برای بازنمایی هرچه بهتر و هنرمندانه این تجمع عظیم و...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: هدف مجلس از ارائه طرح رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور این است که آموزش زبان های خارجی در مدارس توسعه یابد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۴:۲۷   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه دانش آموزان نخبه به عنوان آینده سازان این جامعه سرنوشت علمی و فرهنگی کشور را می سازند، گفت: برنامه ریزی های متعددی در مجلس انجام شده است تا بتوانیم زمینه های کارآفرینی و بهره مندی از استعدادهای نخبگان فراهم شود.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: علیرغم تمام فشارها و کمبود هایی که در کشورهای مختلف برای جلوگیری از حضور در راهپیمایی اربعین کردند ولی مردم هم چنان پای آرمان های نهضت عاشورا ایستادند و با حضور خود نشان دادند که مغلوب این نوع فشارها نمی شوند.
شهر فردا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۰    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت : 14 هزار کودک کار تنها در تهران فعالیت می کنند ،این در حالیست که نباید طرح ساماندهی کودکان کار به گونه ای دنبال شود که این کودکان از خیابانها به کارگاه های زیر زمینی هدایت شوند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طبیعی است که رئیس جمهور برای فرار از فضای اعتراضی که به دلیل عملکرد ضعیف دولت است به مسائل حاشیه ای بپردازد چرا که تقریبا 6 سال است که در زمینه معیشت و اشتغال مردم هیچ موفقیتی نداشته است.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۲۲:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نباید هزینه های سنگین برجام را تکرار کنیم این را عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفته و تاکید می کند: متاسفانه دولت، مجلس را فرمایشی تصور کرده و احساس می کنند که پشت شان به چیزی گرم است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کسانی که منافعشان را در خطر می بینند به شورای نگهبان حمله می کنند، گفت: هجمه آقای روحانی به این نهاد انقلابی همزمان با حمله دشمنان به ارکان نظام پذیرفتنی نیست.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۸:۱۱    
دکتر ولی الله واعظی افزود: بنده نیز در اداره کل دامپزشکی استان تهران به کار فعالین عرصه دام کوچک اعتقاد دارم و با تمام وجود از مجموعه عملکرد آنها در راستای ارتقای بهداشت عمومی حمایت می کنم ..
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
همزمان با بیستم مهرماه روز بزرگداشت لسان الغیب حافظ شیرازی، آیین گرامیداشت این شاعر نامدار با حضور وزیر ارشاد، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس و مسئولان استانی شامگاه جمعه در جوار مقبره حافظ برگزار شد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۰۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: طبق مواد679 و680 مجازات اسلامی حیوان آزاری یک جرم محسوب می شود که مجازات هایی از جمله حبس و جزای نقدی در انتظار حیوان آزارها است.
پایگاه خبری تحلیلی حرا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: از آنجا که عدم همراهی اعضای فراکسیون امید در فوریت 2 طرح شفافیت برایشان گران تمام شد، با کلید زدن شفافیت آرای نظام تقنینی به دنبال بازگرداندن حیثیت خود هستند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۶:۱۲    
نشست رئیس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اعضای انجمن حمایت از قربانیان ترور امروز چهارشنبه 17 مهرماه برگزار شد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۶:۰۸    
نشست رئیس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اعضای انجمن حمایت از قربانیان ترور امروز چهارشنبه 17 مهرماه برگزار شد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۱:۴۴    
نشست رئیس کمیته فرهنگ، هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اعضای انجمن حمایت از قربانیان ترور امروز چهارشنبه 17 مهرماه برگزار شد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اربعین را نماد قدرت اسلام و تشیع دانست و تأکید کرد که پیام اربعین این است که مسلمانان و شیعیان زیر بار ظلم و تجاوز نمی روند.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۰:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه با اجرایی شدن لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی وضعیت هویتی حدود بیش از یک میلیون نفر از این فرزندان تعیین تکلیف می شود، اظهار کرد: همچنین در کاهش آسیب های اجتماعی موثر خواهد بود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۰:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: پتانسیل ورود پول کثیف به عنوان سرمایه در بخش فیلم سازی بسیار بالا است؛ متاسفانه در چند سال اخیر بدلیل اختلاس های شدید اقتصادی و ورود آقازاده ها به سینما این هنر هم از پولشویی در امان نبود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: حضور زن و خانواده در کنار آقایان برای تماشای مسابقه فوتبال منجر به رعایت اخلاق و ادب در ورزشگاه ها می شود.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طرح شفافیت آرای نظام تقنینی فرار رو به جلوی اصلاح طلبان به دلیل فشار زیادی بود که جامعه به آنها به منظور عدم همراهی شان با طرح های شفافیت وارد کرد.
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: متأسفانه مسیری که از طریق دولت در بحث خصوصی سازی ایجاد شد در واقع سوء استفاده ای بود که باعث به تاراج رفتن بخش قابل توجهی ازدارایی های مردم شد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۵    
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از برخورد سلیقه ای و بایکوت همایش عظیم اربعین حسینی توسط دستگاه های رسانه ای جهان انتقاد کرد.