پنجشنبه ۰۱ اسفندساعت ۰۱:۴۲Feb 2020 20

جدیدترین‌های «کمیسیون فرهنگی مجلس»

حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
خبرنگار و عضو جبهه پایداری است. او پیش از این نمایندهٔ دورهٔ هشتم و دورهٔ نهم مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس دوم کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از حوزهٔ انتخابیهٔ تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در استان تهران و عضو شورای نظارت بر صدا و سیما نیز بوده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
در این گزارش به عملکرد چهار ساله کمیسیون فرهنگی مجلس پرداختیم که در این چهار سال، چه کار هایی انجام دادند و اصلا کمیسیون فرهنگی باید چه کار هایی انجام بدهد و به دنبال چه مسائلی از فرهنگ باشد. فرهنگ همیشه و همیشه مهم است، مهم بودنی که نباید هیچ وقت فراموش شود.
خبرنکار   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۸:۴۲    
صالح اسکندری با بیان اینکه 7 سال است که پیش نویس لایحه جامع نظام رسانه ای به عنوان تکلیف برنامه چهارم توسعه بین دولت و کمیسیون فرهنگی مجلس دست به دست می شود اما هنوز ابهامات آن برطرف نشده است گفت ...
الف   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۷:۱۲    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مجلس دهم زبان و تریبون ملت نبود، گفت: نظارت و رفع مشکلات معیشتی مهمترین اولویت های مجلس یازدهم باید باشد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به رشد 20 درصدی ورود گردشگران خارجی در 10 ماهه ابتدایی امسال نسبت به سال گذشته، گفت: ورود گردشگران خارجی با وجود تبلیغات منفی آمریکا و غرب محقق شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۵:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در حال تصویب قانون صیانت از فضای مجازی در مجلس هستیم که اگر به این مجلس نرسد، امیدواریم در مجلس بعدی تصویب شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۲۱:۲۳    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس حضور مؤثر فیلمسازان فیلم اول با آثاری قابل توجه در در جشنواره امسال فیلم فجر را بسیار امیدبخش خواند و بر ضرورت توجه به آثار امید آفرین در سینمای ایران تأکید کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۴:۴۸    
رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه قطعا در انتخاب سرمربی جدید تیم ملی پنهان کاری هایی صورت گرفته، گفت: اسکوچیچ خارج از فدراسیون انتخاب شده است.
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: انقلاب اسلامی نشان داد که هر مسیری با گفتمان انقلاب طی شده است و ما از اصول انقلاب و انقلابی گری خود کنار نکشیدیم پیشرفت کردیم و اگر عقب افتادگی و ضعفی در بخشی از موضوعات کشور وجود دارد به این دلیل است که روحیه انقلابی و گفتمان انقلاب را حفظ نکردیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن اینکه کارامدی کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را مستلزم درک عمیق و صحیح از شرایط کشور عنوان کرد، گفت: نمایندگان منتخب مردم باید طرفدار پابرهنگان جامعه باشند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس یکی از شاخصه های مهم یک نماینده مجلس را ایستادگی و پافشاری بر حرف حق دانست و عنوان کرد: محیط مجلس محیط بسیار لغزنده ای است که اگر کسی بخواهد در این محیط استقامت کافی را داشته باشد باید با ایمان قوی بتواند در مقابل این فشارها و رانت ها ایستادگی کند
خبر فوری   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می گوید ؛ اعتماد اجتماعی در کشور در نازل ترین سطح خود قرار گرفته است. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می گوید ؛ اعتماد اجتماعی در کشور در نازل ترین سطح خود قرار گرفته است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مردم نیازدارند که هنرمندان در کنارشان باشند اما وقتی هنرمندان ازبرخی از مسائل کناره گیری می کنند مردم هیچ وقت آنها را از یاد نخواهند برد و این مسئله برای آنها همیشه به عنوان یک امتیاز منفی ثبت خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش روی مجلس اظهار کرد: اگر مردم خواهان تغییر هستند باید توجه کنند که این تغییر با شرکت در انتخابات محقق خواهد شد.
خبر فوری   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است: تنها خط قرمز قانون اساسی برای رسانه ها حفظ اسلام، ارزشهای اجتماعی و منافع ملی است. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است: تنها خط قرمز قانون اساسی برای رسانه ها حفظ اسلام، ارزشهای اجتماعی و منافع ملی است.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۲:۵۰    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: یک میثاقنامه به نام قانون اساسی داریم و هیچ جای میثاقنامه نیامده است که ما نمی توانیم وزیر زن داشته باشیم. رئیس جمهوری خلف وعده کرده و ما نیز این مسئله را بارها به سهم خود اعلام کرده ایم. 17 خانم نماینده مجلس تلاش کردند اما متاسفانه رئیس جمهوری وزیر زن معرفی نکردند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با حضور در جشنواره تئاتر فجر گفت: تا اولویت اول ما فرهنگ نباشد، اقتصاد و سیاست و بخش های دیگرمان سامان نمی گیرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۱۸ - ۰۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس که در هشتمین روز جشنواره تئاتر فجر از این رویداد بازدید کرد در پاسخ به این انتقاد که چرا در طول سال مخاطب تئاتر نیست، اظهار کرد این اتفاق را پای کم توفیقی بگذارید!
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۲۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام احمد مازنی در حاشیه حضور در سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر افزایش بودجه تئاتر در لایجه بودجه تاکید دارد.
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۱:۱۹    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به احضار پروانه سلحشوری به دادگاه اشاره کرد و گفت: اتفاقاتی که در مجلس می افتد و اظهارنظرها و نطق هایی که برخی نمایندگان می کنند از لحاظ عقلی و عرفی بالاتر از هیئت نظارت است و هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان در مجلس نمی تواند اینگونه جرائم و اینگونه اتهامات را مدیریت کند.
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۲۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی این مسائل اهداف و آرمان های ما است انتخاب افراد برگزیده در جشنواره فجر نیز باید بر همین مبنا انجام بگیرد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به دور از گرایش های سیاسی، منافع ملی، نظام و انقلاب را در نظر بگیرد.
خبر فوری   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر صوت و تصویر فراگیر شامل مثلا یک ویدئوی نیم ساعته شود که یک سایت آن را بارگذاری می کند، خلاف تعریف صوت و تصویر فراگیر است و در واقع محدود کردن مردم به حساب می آید. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلف سازمان شیلات هرمزگان در خصوص راه اندازی پارک پرورش میگو در نزدیکی غار نمکی هرمزگان گفت: ما این موضوع را از طریق هیات دولت پیگیری می کنیم اگرچه قوه قضاییه هم می تواند در صورتی که غیرقانونی بودن این موضوع را احراز کند به موضوع ورود کرده و ...
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۱:۰۰    
حجت الاسلام احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نسبت به هتاکی اخیر علی ملاقلی پور کارگردان سریال کتونی زرنگی واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه از استان سیستان و بلوچستان، بیان کرد: این استان با داشتن آثار جهانی و تنوع جغرافیایی و فرهنگی ظرفیت بالایی در جذب گردشگر داخلی و خارجی را دارد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه هفته گذشته مجلس در خصوص معافیت مالیاتی حوزه های چاپ و نشر، این مصوبه را در جهت حمایت از رسانه های کاغذی و الکترونیک دانست.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۰:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی همواره به دنبال بهانه ای هستند که میراث فرهنگی ایران را از یونسکو خارج کنند که ما نباید این بهانه را با تخریب آثار فرهنگی خود، به آنان دهیم.
میزان   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۰۳:۱۰    
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح نظام صنفی هنرمندان طرح فوق العاده مهمی است، گفت: طرح نظام صنفی هنرمندان می تواند در زمینه منافع هنرمندان در اجتماع اقدامات مؤثری انجام دهد و بین دولت و هنرمندان واسطه گری کند. تاریخ انتشار: 03:06 - 12 بهمن 1398 ...
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ - ۲۰:۴۹    
حجت الاسلام احمد سالک گفت: ما سال گذشته هم در جشنواره های فجر شاهد برخی حرکات نامیمون بودیم و امسال هم شاهد هستیم، این در حالی است که این مدیران قبل از برگزاری جشنواره ها به کمیسیون فرهنگی مجلس می آیند و قول می دهند که همه چیز را کامل کنترل می کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ - ۲۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به عملکرد این کمیسیون درمجلس دهم بیان کرد که کمیسیون اقدامات قابل دفاع از جمله مدیریت سازمان صدا و سیما و تدوین اساسنامه وزارت ورزش وجوانان دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۰ - ۰۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از ظرفیت نخبگان در حل مسائل کشور اسفاده کرد، گفت: کشور های دیگر با ارائه فرصت های مناسب به نخبگان دانشگاهی شرایط مهاجرت را برای این افراد فراهم می کنند.
سینما پرس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۱۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
سینماپرس: نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: حتی اگر طرف مذاکره هم 100 بار پاسخ منفی به روحانی دهد او باز هم از پنجره وارد مذاکره می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: چرا وضعیت طوری شده که نخبگان ورزشی ما آخرین امید خود را زیر پرچم غیر جست وجو می کنند. به گزارش تابناک ورزشی ...
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۷:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: آقای ظریف! مواضع اخیر شما در مصاحبه با مجله آلمان باعث شرمندگی است؛ چرا از خود ضعف نشان می دهید؟
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نمی توان بدون اعتبار کافی درحوزه سلامت انتظار ارایه خدمات با کیفیت داشت.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۴:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران نسبت به مهاجرت تعدادی از نخبگان ورزشی انتقاد کرد و خواهان پاسخگویی وزیر ورزش در این خصوص شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، سیده فاطمه ذوالقدر در جلسه علنی امروز (سه شنبه، 8 بهمن) مجلس شورای اسلامی با تسلیت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه (س) ریحانه النبی و اسوه انسانیت ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مصاحبه اخیر وزیرخارجه با مجله اشپیگل گفت: مواضع اخیر شما در آن مصاحبه باعث شرمندگی است چرا از خود ضعف نشان می دهید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۰:۵۶    
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از پیگیری مشکلات پرداخت حقوق و مزایای تدریس یاری دانشجویان در مجلس خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مسدود کردن خبرگزاری فارس را در نشست کمیسیون پی گیری می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: آمریکا با مسدود کردن خبرگزاری فارس میزان اعتقادش به آزادی بیان را نشان داد.
روز نو   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۰۹:۲۷    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:جشنواره فیلم فجر متعلق به هنرمندان است و این خود بستری برای بیان عقاید و نظرات آن ها در قالب آثارشان است.
افکار نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۹:۱۶    
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: طبق مصوبه اعضای کمیسیون فرهنگی، اعضای شورای عالی هنرمندان مرکب از 7 نفر شامل رئیس کل و 6 نفر از هر رشته هنری توسط مجمع سازمان نظام صنفی هنرمندان انتخاب می شوند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۶:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح بررسی های کمیسیون متبوع خود از تصویب 5 ماده از طرح سازمان نظام صنفی هنرمندان ایران خبر داد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۳:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خطاب به منتقدان وزیر امور خارجه گفت: امیدوارم قدری انصاف داشته باشید. آیا جمهوری اسلامی در کنار مقاومت حداکثری اهل گفت و گو و مذاکره نیست؟ ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان این که تضعیف ارکان نظام و قوای سه گانه به صلاح ملک و مملکت نیست، تاکید کرد: سران قوا اختلافات نظارتی را در جلسات خصوصی حل کنند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از مصوبه کمیسیون تلفیق برای بیمه راهنمایان گردشگری خبر داد.
الف   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دولت باید بداند که مسیر مذاکره با آمریکا به هیچ وجه راهگشا نیست گفت: دولتمردان هرچقدر بر طبل مذاکره بکوبند بیشتر در منجلاب و باتلاق فرو می روند.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۴:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواستار ورود دادگاه ویژه روحانیت به موضوع سوزاندن کتاب اصول طب هاریسون شد. سیده فاطمه ذوالقدر در گفت وگو با ایسنا با محکوم کردن سوزاندن کتاب اصول طب هاریسون از سوی فردی که مدعی تخصص در طب اسلامی است، گفت: کتاب سوزی اخیر ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
تهیه کننده فیلم دینامیت گفت: من از وزیر محترم ارشاد، از سازمان سینمایی ، از اعضای محترم کمیسیون فرهنگی مجلس و از متولیان فرهنگ و هنر کشور،استدعا دارم تا تکلیف این فیلم که یک فیلم سالم و شریف است را روشن کنند و نگذارند تا هزینه ها و تلاش هایی که برای ساخت این اثر صرف شده،از بین برود. ...