چهارشنبه ۲۵ تیرساعت ۱۵:۴۷Jul 2020 15

جدیدترین‌های «معادن»

 
وزیر اقتصاد با حضور در جمع اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام داشت: بنا بر هماهنگی وزارت اقتصاد و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک های مستقر در استان ها مکلف شده اند، حداقل 60 درصد از سپرده های جمع آوری شده در سطح استان خود را ...
ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی، بهره مندی از منافع بخش معدن را حق مردم استان دانست و گفت: سرمایه گذاری در این بخش باید منجر به ایجاد صنایع پایین دستی و توسعه اشتغال شود.
خانه ملت   ۱ ساعت پیش    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعتقاد دارد اجاره دادن مسکن های خالی، کاهش التهاب بازار مسکن و همچنین کاهش نرخ اجاره بهاء از دستاوردهای طرح دو فوریتی اصلاح قانون مالیات های مستقیم برای اخذ مالیات از خانه های خالی است.
فلزات آنلاین   ۱ ساعت پیش    
مدیر مجتمع سنگان گفت: با آغاز به کار پیمانکاران عملیات استخراج و باطله برداری گروه های (الف و ب) سنگان، تامین پایدار خوراک کارخانه های کنسانتره و گندله به صورت روزانه در حال انجام است؛ به طوری که در روز حدود 30 هزار تن سنگ آهن مورد استخراج قرار می گیرد.
رییس سازمان نظام مهندسی معدن در نشست خبری با اصحاب رسانه اعلام کرد: معادن طی دو ماهه اخیر بخشی از عقب ماندگی های ناشی از تعطیلات در طول فروردین ماه را جبران کرده اند.
ارانیکو   ۱ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
برپایه آمار فولاد سازان بزرگ در دوره سه ماهه نخست امسال میزان تولید ورق گرم به رقم یک میلیون و 813 هزار و 170 تن رسید که از این رقم سهم فولاد مبارکه بیش از 74 درصد است.
تفاهم نامه بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان امضاء شد.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
همدان - استاندار همدان از تشکیل کمیته رفع موانع معادن در استان همدان خبر داد و گفت: موانع تولید معادن استان همدان باید هرچه سریع تر رفع شود.
رویداد ایران   ۱ ساعت پیش    
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان شصتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در محل سالن اجتماعات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان برگزار شد.
خانه ملت   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه برنامه کنترل صادارت در اتحادیه اروپا می تواند تهدیدی برای دپیلماسی اقتصادی باشد، گفت: در شرایط کنونی که کشور به دنبال دور زدن تحریم ها است ممکن است اجرای P2P منجر به افشای اطلاعات شرکت های اقتصادی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۲ ساعت پیش    
گروه استان ها- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان معتقد است که باید گفتمان با بخش خصوصی دستخوش تغییر اساسی شود.
خانه ملت   ۲ ساعت پیش    
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تصویب کلیات طرح مالیات بر خانه های خالی، گفت: از جمله راهکارها برای کاهش قیمت مسکن در کوتاه مدت و حداقل عدم افزایش قیمت آن، وارد کردن خانه های خالی به چرخه است.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس، خام فروشی معادن را یکی از بزرگ ترین ضعف کارکردی این صنعت می داند ، به گفته روح الله عباسپور در مسیر تولید 40 عنوان مانع وجود دارد که باید با الویت بندی به شکل سریع نسبت به رفع آن ها اقدام کرد.
خانه ملت   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی منجر به کاهش قیمت ها و ساماندهی بازار مسکن می شود.
ایرنا   ۲ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- استاندار همدان با اشاره به فعالیت 324 واحد صنعتی معدنی در این استان گفت: عزم دولت برای جهش تولید در بخش معادن همدان و افزایش میزان استخراج، فرآوری و ایجاد ارزش افزوده این سرمایه های ارزشمند جدی است.
ایستنا   ۲ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
رضاخواه، باقری و عباس پور به عنوان ناظران مجلس شورای اسلامی در شورای رقابت انتخاب شدند. احمد امیرآبادی فراهانی در نشست علنی امروز(چهارشنبه 25 تیرماه) مجلس شورای اسلامی محمد باقری بنایی عضو کمیسیون اقتصادی، مجتبی رضاخواه عضو کمیسیون برنامه ...
شانا   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به حجم نقدینگی ها، باید منابع را به سمت پروژه های بزرگ پتروشیمی یا حوزه معادن و فلزات هدایت کنیم که افزون بر درآمد ارزی، سبب ثبات اقتصادی و اشتغال زایی برای ما شود.
دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران گفت: در صنف لوله و پروفیل، صادرکنندگان ارز حاصل از صادرات را پرداخت کرده اند و مشکلی در این زمینه نبوده است. ...
خانه ملت   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مشکلات موجود در کشور ناشی از نبود بانک اطلاعات پایه است، گفت: اگرچه در حال حاضر طرح هایی برای تولید و عرضه مسکن دنبال می شود اما اگر اطلاعات به درستی در دسترس نباشد، خانه های ساخته شده به دست مصرف کننده اصلی نمی رسد.
ارومیه- معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از اشتغال 300 نفر در 73 معدن شهرستان مهاباد خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
نامزدهای نظارت بر شورای رقابت از سوی کمیسیون های اقتصادی، برنامه و بودجه و صنایع و معادن معرفی شدند.
صنعت سنگ، اعم از سنگ بری و سنگ فروشی را با توجه به وجود معادن منحصربه فرد سنگ در کشور می توان یکی از صنایع پربازده و کارآفرین کشور و یکی از مزیت های صادراتی دانست، درحالی که این مزیت تاکنون آنچنان که باید مورد استفاده قرار نگرفته و به جای دستیابی به درآمدهای صادراتی ...
متالز نیوز   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
فعالان و ماموران دولت محلی اندونزی در تاریخ 10 جولای دادخواستی را برای بازرسی قضایی درمورد قانون معادن به دادگاه قانون اساسی این کشور ارائه نمودند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: امروز بازگشت ارز حاصل از صادرات یکی از دغدغه های جدی واحدهای تولیدی و صنعتی صادرکننده است.
تبریز- مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات از تلاش این مجموعه برای احداث شرکتی همتراز با شرکت ملی مس در آذربایجان شرقی خبر داد.
پایگاه خبری گسترش   ۴ ساعت پیش    
در صورتی که اقدامات احتیاطی در استخراج از معادن صورت نگیرد می تواند اثرات نامطلوبی بر سطح اطراف و آب های زیرزمینی د اشته باشد. استفاده از آب زیاد در معادن و فرآیندهای معدنی ظرفیت آلوده شدن آب های زیرزمینی و سطحی را افرازیش می دهد
وزیر امور خارجه بعد از حضور در جلسه کمیسیون صنایع، از تشکیل کمیته کاری بین بخش اقتصادی وزارت خارجه با این کمیسیون برای تشویق صادرات غیرنفتی و رفع موانع آن خبر داد. ...
دانا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سیدکمال حسینی رئیس اتاق بازرگانی, صنایع, معادن و کشاورزی سنندج خواستار اجماع تجار و بازرگانان کشور در محدود کردن مراودات تجاری با شرکت های چندملیتی کره جنوبی شد و روابط تجاری با این کشور مغرض باید محدود شود.
معدن نامه   ۵ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی با اشاره به تنوع سازی روش های تامین منابع مالی از ورود این صندوق به بورس خبر داد و گفت: سرمایه ما در حال حاضر 350 میلیارد تومان است که با ثبت نهایی این رقم، سرمایه 500میلیاردی ثبت خواهد شد ...
متالز نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
مدیر مجتمع سنگان گفت: با آغاز به کار پیمانکاران عملیات استخراج و باطله برداری گروه های (الف و ب) سنگان، تامین پایدار خوراک کارخانه های کنسانتره و گندله به صورت روزانه در حال انجام است. به گفته علی همتی روزانه 30 هزار تن سنگ آهن از معادن سنگان استخراج می شود.
رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) با اشاره به حرکت در مسیر تحقق شعار جهش تولید، از اعطای یارانه سود تسهیلات به خریداران ماشین آلات معدنی ساخت داخل توسط این سازمان خبر داد. ...
گروه استان ها عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس عزم جدی برای حل مشکل گرانی خودرو دارد و برنامه اصلی کمیسیون صنایع مجلس ساماندهی بازار خودرو است.
معدن24   ۵ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون فنی و بهره برداری و جانشین مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان گفت: پیرو ابلاغ قراردادهای عملیات استخراج سنگ آهن و باطله برداری در دو گروه الف و ب به شرکت های توس مسیر و کنسرسیوم اپال کانی پارس – آسفالت توس ...
وزارت صنایع و معادن   ۶ ساعت پیش    
جلسه بازگشایی پاکت های مزایده جهت تعیین برندگان مزایده معادن استان بر اساس بند (پ) و (ت) ماده 69 آئین نامه اجرایی قانون معادن، با حضور ریاست سازمان صمت، معاون صنایع، حراست سازمان، ذیحساب و کارشناسان ذیربط در محل سالن جلسات سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی صورت پذیرفت.
مدیرعامل شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان اعلام کرد: میزان تولید سنگ آهن در این شرکت طی سه ماه نخست سال جاری به 600 هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 48 درصد افزایش داشت و شعار جهش تولید را محقق کرد. ...
فرشاد اسکندری رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان شهریار و قدس از شروع عملیات جمع اوری میدان معادن خبر داد . به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران اسکندری ریس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان شهریار با اشاره به اینکه میدان معادن جزو نقاط پر حادثه ...
بخشی از اختیارات شورای عالی معادن با هدف رونق بخشی به تولید و احیا و ایجاد تحرک در معادن غیرفعال مستقر در سراسر کشور، به شورای معادن استانها واگذار شد.
متالز نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
خواص منحصر به فرد فلز آلومینیوم و استراتژیک بودن این فلز در دنیا، استفاده از آن را در بسیاری از صنایع و به خصوص صنایع با فناوری بالا روز به روز گسترده تر کرده است. از سوی دیگر ارزیابی ها نشان می دهد، نیاز بازار جهانی به مصرف این فلز و ماده اولیه آن افزایش چشمگیری یافته است ...
اقتصاد آنلاین / متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۷:۰۱   + ۲۸ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی مفصل به موضوع ایمنی در معادن ایران پرداخته است؛ در این گزارش که چالش های ایمنی معادن را در ایران بررسی می کند، موضوعاتی همچون ایمنی محیط کار، نقش فناوری های نوین و ایمنی در معادن ایران به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته اند.
تحلیل بازار / متالز نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
حسینقلی، رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های صنایع و معادن سرب و روی گفت: عوارض صادراتی که به صورت غیر قانونی گمرک از صادر کنندگان می گیرد باعث شده صادرات کنسانتره سرب و روی بیش از 60 درصد کاهش پیدا کند.
دبیر میز هند سازمان توسعه تجارت ایران از برگزاری اولین جلسه میز کشوری هند با حضور نمایندگان وزارت امور خارجه، بانک مرکزی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تهران و اتاق مشترک بازرگانی ایران و هند و با هدف بررسی راهکارهای توسعه صادرات به این کشور خبر داد و گفت ...
دانا   ۶ ساعت پیش    
شکوه دوردست غار اسپهبد خورشید در نگاه نخست، در زیر غبار معادن روبرو، سروصدای کامیون ها و بولدزرها، در لحظه ای به محاق می رود و اکنون این طاق انگار دهان فریاد کوه است که به کمک خواهی باز شده است.
خبر آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نشست مشترکی فی مابین روسای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سمنان و دانشگاه جامع علمی کاربردی در محل سالن جلسات اتاق بازرگانی سمنان برگزار گردید.
آنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از پیگیری چرایی گران فروشی بسته های اینترنت توسط برخی اپراتورها در این کمیسیون با حضور وزیر ارتباطات خبر داد.
ارانیکو   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
راضیه احقاقی : تلاش برای رشد عرضه ها در کنار شنیده هایی مبنی بر ورود دستگاه های نظارتی به بازار فولاد در نهایت موجب شد 111 تن عرضه شمش در روز گذشته در رینگ معاملاتی بورس کالا ثبت شود که یک رقم معنی دار و برجسته به شمار می رود و همین نکته به تنهایی می تواند جریان غالب در بازار را تغییر دهد ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان سمنان گفت: صرافی های مورد تایید، پس از دریافت ارز صادراتی توسط کارگزاران خود، هیچگونه همکاری برای خرید و فروش ارز ندارند و همچنین امکان تغییر ارز را از دلار به دیگر ارزها ندارند زیرا ثبت سفارش ها با توجه به شرایط تحریمی غالبا غیر ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۰:۵۸   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش خانه ملت، محمد جواد ظریف پس از حضور در نشست روز سه شنبه کمیسیون صنایع و معادن درباره اقدامات انجام گرفته برای بازگرداندن پول های بلوکه شده ایران در سایر کشورها ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۰:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت که طبق اظهارات وزیر اقتصاد، زمان صدور مجوز برای تاسیس شرکت ها از 72روز به 3روز کاهش یافته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۰:۵۰    
دنیای اقتصاد : یکی از مهم ترین و اساسی ترین پایه های اقتصاد هر کشوری منابع معدنی و ذخایر زیرزمینی کشور است. نقش معادن در رشد اقتصادی هر کشوری کاملا مشهود و بهره برداری از معادن کشور عامل مهمی در رشد و توسعه اقتصادی است ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه شرکت ها : رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی از اعطای یارانه سود تسهیلات به خریداران ماشین آلات معدنی ساخت داخل خبر داد. خداداد غریب پور تصریح کرد: مقرر شده با هدف توسعه ساخت داخل و حمایت از تولیدکنندگان داخلی ...