چهارشنبه ۲۱ آذرساعت ۱۳:۲۵Dec 2018 12

جدیدترین‌های «اوتیسم»

افق نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۲۲:۲۳    
اوتیسم یا در خودماندگی، یکی از اختلالات عصبی است که با وجود گذشت سال ها و پیشرفت علم هنوز علت و درمانی برای آن یافت نشده و از آن با عنوان مهمان ناخوانده ای یاد می کنند که قصد رفتن ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۴۰    
رضایی گفت: هزینه های درمانی کودکان اوتیستیک 3 برابر معلولان ذهنی است و 70 درصد درآمد خانواده های متوسط را به خود اختصاص می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۰۷:۰۵    
اوتیسم یا در خود ماندگی یکی از اختلالات عصبی است که با وجود گذشت سال ها و پیشرفت علم هنوز علت و درمانی برای آن یافت نشده و از آن با عنوان مهمان ناخوانده ای یاد می کنند که قصد رفتن ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۷:۵۰    
در مدرسه اوتیسم دختران چه می گذرد
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۰:۱۲    
برای پذیرش اوتیسم و افراد اوتیستیک و همچنین شناخت هر چه بهتر این اختلال، باید سطح آگاهی عمومی درباره اوتیسم افزایش پیدا کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۳:۲۵    
رئیس بنیاد بیماری های خاص کشور گفت: برنامه های جدیدی درزمینه بیماران خاص به ویژه اوتیسم داریم.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۳:۰۷    
مدیر انجمن اوتیسم ایرانیان دفتر ارومیه از شناسایی 250 نفر دارای اوتیسم در ارومیه خبرداد. صبا صابونی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی در خصوص آمار مبتلایان به اوتیسم با بیان اینکه در کل کشور طرح غربالگری صورت نگرفته است و آمار دقیقی وجود ندارد افزود ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۲:۲۹    
یک متخصص موسیقی درمانی از تدارک برگزاری یک کنسرت با همراهی ارکستر ملی ویژه متشکل از کودکان و نوجوانان کم توان ذهنی و مبتلا به اوتیسم در حوزه هنری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۲:۱۰    
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز زنجان ؛ در این دوره 70 نفر از اساتید ، معلمان و اولیاء بیماران اوتیسم حضور دارند . کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
دانا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۰:۵۹    
رئیس مرکز آموزشی درمانی شهید بهشتی کرمان گفت : حداقل 1.5درصد از جمعیت استان کرمان دارای بیماری اوتیسم هستند و بسیاری از موارد هم تشخیص داده نشده است .
موج   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۰:۵۳    
پژوهش محققان نشان می دهد که بین استامینوفن و علائم طیف اوتیسم در پسرها و همچنین علائم بیش فعالی و مشکلات توجه در هر دو جنس پسر و دختر رابطه ای قوی وجود دارد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۰:۰۳    
برای نخستین بار در کشور مسابقات تیراندازی با کمان ویژه بیماران اوتیسم در سرایان خراسان جنوبی برگزار شد و بانوی دارتر طبسی نشان برنز رقابت های دارت رنگین اوپن ایران را به دست آورد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۲۳:۲۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ،پایگاه بسیج علمی حضرت زینب(س) شاهین شهر و میمه، این بار در نیاز سنجی های خود بچه های اوتیسم را مورد توجه قرار داده و با تعامل با خیریه اوتیسم اصفهان همایش معرفی اوتیسم، بچه های اوتیسم و صنایع دستی آنها را برگزار کرده است ...
هاژه   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۷:۲۷    
ترجمه: میلاد آذرگون دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران چینی ها در مطالعات جدیدی، ارتباط طولانی مدت بین در معرض قرار گرفتن هوای آلوده در وسیله اگزوز دار، ضایعات صنعتی و دیگر منابع را پیدا کرده اند که باعث افزایش خطر و رشد کودکان اوتیسم می شود. ...
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۷:۱۷    
به مناسبت هفته جهانی معلولان، کنسرت موسیقی هنرجویان با نیازهای ویژه و طیف اوتیسم با حضور جمعی از هنرمندان، استادان بهزیستی و خانواده های این کودکان و نوجوانان روز پنجشنبه 15 آذر در فرهنگ سرای شفق برگزار شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۶:۰۷    
اختلالات اتیسم با صدها تغییر و تنوع ژنتیکی همراه هستند و شناسایی مسیرهای پیام رسانی درون سلولی مختل شده و مکانیسم های مولکولی خاص اتیسم امری بسیار حیاتی است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۱:۱۷    
معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: بیماران مبتلا به اوتیسم مانند سایر معلولان تحت حمایت بهزیستی هستند و از خدمات ویژه آموزشی برخوردارند.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۰:۴۷    
محسنی بند پی گفت: طبق قانون جذب 3 درصدی معلولان در دستگا های دولتی ،سازمان تامین اجتماعی هم باید این قانون را اجرا کند در صورت ممانعت ، مشمول مجازات اسلامی می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۲۱:۰۲    
پربازدیدترین اخبار سرویس اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ شانزدهم آذرماه را در این بسته خبری مشاهده کنید. به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان ، آیین نامه موارد استجازه از مقام معظم رهبری ابلاغ شد، دستگاه ها و ضابطین مکلفند به دستورات دادگاه های ویژه عمل کنند ...
خبر فوری   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۷:۵۳    
کودکانی که در شمال شرق استان لیئونینگ چین به بیماری درخودماندگی (اوتیسم) مبتلا هستند با دلفین ها درمان می شوند. کودکانی که در شمال شرق استان لیئونینگ چین به بیماری درخودماندگی (اوتیسم) مبتلا هستند با دلفین ها درمان می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۰۹:۴۰    
یک روانشناس گفت: والدین کودکان مبتلا به اوتیسم باید صبر و حوصله زیادی داشته باشند و تیم درمان گر را در حوزه درمان و توانبخشی همراهی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ - ۱۵:۴۲    
اوتیسم یکی از بیماری های اختلال رشدی است که قبل از سه سالگی در کودکان بروز می کند. این بیماری با تاثیر بر روی مغز، باعث می شود کودکان در تعاملات اجتماعی، ارتباط با دیگران و نداشتن ابزارهای لازم برای برقراری ارتباط از جمله تماس چشمی مشکل داشته باشند. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۵    
رسانه های آمریکایی از برخورد یک فروند هواپیمای کوچک با ساختمان مرکز درمان کودکان مبتلا به اوتیسم در ایالت فلوریدا خبر دادند.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۰:۳۸    
به مناسبت هفته جهانی معلولین، کنسرت موسیقی هنرجویان با نیازهای ویژه و طیف اوتیسم روز پنجشنبه 15 آذر ساعت 15:30 در فرهنگ سرای شفق برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۴:۴۵    
شهردار منطقه 8 تبریز گفت: مجهزترین مرکز آموزشی اوتیسم در مساحتی بالغ بر 3200 متر مربع در خیابان ارتش تبریز احداث می شود.
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۰۹:۲۰    
سندرم "آسپرگر"، شکل ملایمی از اختلال اوتیسم است که خود را با تاخیر در انجام مهارت های حرکتی نشان می دهد.
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۲۳:۲۵    
این که علائم اوتیسم از دو سالو نیم به بعد قابل تشخیصه،درسته؟
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۷:۴۲    
بیماری اوتیسم به نوعی از اختلال های رشدی گفته می شود که عمدتا در سه ساله اول زندگی کودک خود را نشان می دهد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۱:۵۶    
نقشه اتصالات مغزی مانند اثر انگشت منحصر به فرد است. دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن امضاهای عصبی از رفتارهای محدود و تکراری در نخستین دوره رشد کودک را مورد بررسی قرار دادند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۳    
سقوط هواپیمای کوچک روی مرکز نگهداری از بیماران اوتیسم در فلوریدا 2 کشته به همراه داشت
قدس آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۱۰:۲۰    
مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: بیش از 6000 نفر معلول جسمی، حرکتی و ذهنی در مراکز شبانه روزی بهزیستی نگه داری می شوند و برای نگه داری از بیماران اوتیسم مراکزی نداریم.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۰۸:۴۲    
بجنورد- ایرنا- رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: برای ساخت مدرسه ویژه دانش آموزان اوتیسم در استان 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۱۰:۱۸    
بجنورد- ایرنا- رئیس آموزش و پرورش استثنایی خراسان شمالی گفت: اختلال اوتیسم در میان دانش آموزان این استان رو به افزایش است و پیش بینی می شود شمار دانش آموزان با این اختلال به 30 نفر برسد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۰۳:۱۲    
سومین دوره ملی تمرینات ورزشی در کودکان استثنایی با هدف توسعه فعالیت بدنی و ارتقاء دانش تمرین ویژه افراد با کم توانی ذهنی، اوتیسم و افراد دارای اختلالات هماهنگی رشد برگزار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۲:۰۶    
نتایج یک تحقیق نشان می دهد از هر 40 کودک در آمریکا یک نفر به بیماری اوتیسم مبتلاست.
خبر فوری   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۹    
تشخیص زود هنگام اوتیسم در کودکان به بهتر شدن تعاملات اجتماعی و مشکلات روانی و شناختی کودکان اوتیسمی کمک می کند. تشخیص زود هنگام اوتیسم در کودکان به بهتر شدن تعاملات اجتماعی و مشکلات روانی و شناختی کودکان اوتیسمی کمک می کند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۱    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف رویان با اعلام اینکه انجام بزرگ ترین کارآزمایی بالینی استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف در کودکان مبتلا به فلج مغزی در حال انجام است، گفت: این پروژه تحقیقاتی از سال گذشته برای 120 بیمار آغاز شده و نتایج این طرح تاکنون بسیار خوب بوده است.
سلامانه   ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۶    
طبق آخرین بررسی های کارشناسان استرالیایی، یافته های جدید که بر "یادگیری کودکانِ ناتوان، همسو با کودکان دیگر" تمرکز دارد حاکی از آن است که کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند در مهد کودک های عادی به خوبیِ محیط های استثنایی پیشرفت کنند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۸:۳۶    
بررسی های سازمان جهانی بهداشت حاکی از این است که از هر 60 تا 70 تولد زنده در دنیا یک نفر مبتلا به اوتیسم است. متأسفانه در چند سال اخیر آمار این بیماری رو به افزایش است. به طوری که آمار این بیماری در کشور از 1 در 25 هزار نفر امروزه به 1 در 10 هزار نفر رسیده است که نگران کننده است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۰۱:۲۳    
طبق آخرین بررسی های کارشناسان استرالیایی، یافته های جدید که بر "یادگیری کودکانِ ناتوان، همسو با کودکان دیگر" تمرکز دارد حاکی از آن است که کودکان مبتلا به اوتیسم می توانند در مهد کودک های عادی به خوبیِ محیط های استثنایی پیشرفت کنند.
پایگاه خبری جامعه   ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ - ۰۲:۵۵    
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جامعه خبر، کارگاه آموزشی پروتکل ایمنی زیستی کارتاهنا و قوانین ایمنی زیستی ویژه خبرنگاران و اصحاب رسانه با حضور داوود حیات غیب، معاون دفتر پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست و مدیر و هماهنگ کننده پروژه توانمند سازی ایمنی زیستی و شهاب الدین منتظمی ...
پایگاه خبری جامعه   ۱۳۹۷/۰۹/۰۲ - ۱۶:۳۱    
به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، فیجت اسپینر. یک اسباب بازی ساده است که می گویند بطور اختصاصی برای افراد مبتلا به بیش فعالی و همچنین اوتیسم ساخته شده اما حالا، در هر خانه و دست هرکسی می توان یک نمونه ازآن را دید ...
سیمرغ   ۱۳۹۷/۰۹/۰۲ - ۱۲:۲۹    
مطالعات نشان می دهد که مصرف زیاد ماهی در در طول بارداری میتواند جنین را تحت تاثیر قرار دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۱:۴۶    
مدیرعامل بانک بندخون پژوهشگاه بین المللی رویان گفت: مقدمات درمان بیماری اوتیسم با استفاده از سلول های بند ناف انجام شده است.
سینا   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۶:۲۷    
سیناپرس: اوتیسم یا درخودماندگی یک اختلال عصبی رشدی با شاخص های نقص در ارتباط اجتماعی، رفتارهای کلیشه ای، مشکلات درک شناختی و خزانه رفتاری، حرکتی و کلامی محدود است.
میهن صنعت   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۴:۵۷    
نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، زنان بارداری که از قرص پاراستامول استفاده می کنند، IQ فرزند خود را کاهش داده و وی را در معرض ابتلا به اوتیسم و اختلال کم توجّهی-بیش فعالی قرار می دهند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۴:۰۴    
تهران – ایرنا – مطالعات جدید محققان دانشگاه سیمون فریزر در کانادا نشان می دهد احتمال بروز اوتیسم در کودکانی که در دوران جنین در معرض آلودگی هوا قرار داشتند بیشتر است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۳:۴۰    
پزشکان در یک بررسی تازه به افزایش اندک اما مهم خطر ابتلا به اوتیسم در کودکان در نتیجه تماس با نوعی آلاینده پی بردند. به گزارش ایسنا، گروهی از متخصصان علوم پزشکی در کانادا در این مطالعه دریافتند قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا در دوران جنینی با افزایش اندک اما حائز اهمیت خطر ابتلا به بیماری اوتیسم ...
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۳:۳۹    
دبیر علمی هفتمین سمینار مشاوره ژنتیک و پیشگیری از معلولیت ها با اشاره به افزایش شیوع اوتیسم در کشور گفت: زمانی که اوتیسم با بیماری هایی همچون سندرم ایکس شکننده همراه باشد از طریق آزمایش ژنتیک می توان در جنینی آن را تشخیص داد.
دانا   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۳:۲۷    
طبق نتایج یک تحقیق جدید، آلودگی ناشی از وسایط نقلیه می تواند نقش مهمی در ابتلا به اوتیسم داشته باشد.