یکشنبه ۰۱ مهرساعت ۱۲:۰۰Sep 2018 23

جدیدترین خبرهای «اوتیسم»

سلامت نیوز   ۱ ساعت پیش    
سلامت نیوز : سرپرست آموزش، پژوهش و توانبخشی انجمن اوتیسم ایران گفت: در شهر تهران پنج مدرسه پسرانه برای مبتلایان به بیماری اوتیسم وجود دارد اما با وجود اینکه سازمان آموزش و پرورش استثنایی تهران قول داده بود اولین مدرسه دخترانه اوتیسم امسال فعالیت خود را آغاز کند اما دختران اوتیسم هنوز از داشتن مدرسه ...
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۳    
با وجود شیوع این اختلال و سال ها تحقیق هنوز چند سوال بی پاسخ در مورد چگونگی و علت رشد اوتیسم و نحوه مدیریت بهتر آن وجود دارد. محققان از همه ی زوایا به دنبال تحقیق و بررسی هستند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۳۰ - ۱۱:۳۱    
مهاباد- ایرنا- رییس اداره بهزیستی مهاباد گفت: نخستین مرکز آموزشی و توانبخشی اختلالات طیف بیماری اوتیسم در این شهرستان راه اندازی شد و از اول مهرماه شروع به کار می کند.
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۸ - ۱۸:۴۳    
به گفته ی دانشمندان اولین علایم این بیماری در خردسالی بروز میکند اما پیش بینی دقیق در آن زمان بسیار دشوار است.
عقیق   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۲۱:۴۵    
عشق حسین(علیه السلام) وقتی در دلی جوانه کند... ریشه می دواند... می شود رفیق قدیمی... همراه همیشگی... و پناهگاه امن! این فرشته های زمینی مبتلا به #اوتیسم هستند! اما همراه مادران شان... #تکیه را سیاه پوش کرده اند... عَلَم ها را بالا برده اند... و بر سر و سینه می کوبند! عشق حسین است! چه ها می کند!
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۱۶:۳۶    
تشخیص اوتیسم برای کودک شما می تواند یک رویداد در حال تغییر هم برای شما و تمام خانواده شما باشد. اما شما در این مورد تنها نیستید.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۴:۲۴    
مدیر عامل انجمن اوتیسم خراسان شمالی گفت: نداشتن پوشش بیمه ای یکی از مهم ترین مشکل افراد دارای اختلال اوتیسمی این استان است.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۳:۵۲    
مدیر عامل انجمن اوتیسم خراسان شمالی گفت: نداشتن پوشش بیمه ای یکی از مهم ترین مشکل افراد دارای اختلال اوتیسمی این استان است.
جام جم   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۵    
به گزارش جام جم آنلاین از شبکه سلامت سیما، در مفاهیم بالینی، سه طبقه بندی اصلی بیماری های طیف اوتیسم شامل اختلال اوتیسم، سندرم Asperger و اختلال تکامل فراگیر هستند. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۶ - ۰۴:۰۴    
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه برای راه اندازی حداقل یک مرکز اوتیسم در هر استان هدف گذاری کرده ایم گفت: مقدمات بهره برداری و راه اندازی اولین مدرسه اوتیسم در تهران فراهم شده است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۵:۴۳    
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد کاربرد سلولهای بنیادی در درمان بیماران فلج مغزی و اوتیسم را با موفقیت بر روی بیماران مختلف انجام دادند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۰:۰۸    
استفاده از سگ های دستیار روش جدیدی است که به تازگی برای کنترل بیماری اوتیسم در دنیا مطرح شده است. این روش برای اولین بار در ایران نیز انجام می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۰۸:۵۲    
استفاده از سگ های دستیار روش جدیدی است که به تازگی برای کنترل بیماری اوتیسم در دنیا مطرح شده است. این روش برای اولین بار در ایران نیز انجام می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۷:۴۴    
مشهد- ایرنا- پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد کاربرد سلولهای بنیادی در درمان بیماران فلج مغزی و اوتیسم را با موفقیت بر روی بیماران مختلف انجام دادند.
صدا نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ - ۲۳:۰۳    
اوتیسم هیچ گاه به صورت کامل درمان نمی شود، تصریح کرد: اگر فردی از زیر طیف اتیسم خارج شود، نشان دهنده این است که تشخیص اتیسم از ابتدا درست نبوده؛ چراکه اتیسم اختلالی است مادام العمر و آموزش و مداخلات باهدف ارتقای کیفیت زندگی، پذیرش تفاوت ها و شکوفایی و رشد سایر توانمندی های فرد ارائه می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۲۱:۳۷    
این روز ها در کنار نگرانی بابت دوا و درمان، دسترسی افراد دارای بیماری های خاص به دارو دغدغه جدی بسیاری از خانواده هایی که سالمندان بیمار یا بچه های مبتلا به بیماری هایی نظیر اوتیسم دارند، حول و حوش تأمین پوشک می چرخد ...
جام جم   ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۰    
این در حالی است که گفته می شود با تشخیص زود هنگام و انجام کاردرمانی این کودکان از سنین پایین، روند تشدید بیماری تا حد زیادی کند و پاسخ کودک مبتلا به تمرینات خیلی بهتر خواهد بود ...
پارسینه   ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۳:۱۵    
هرچند انجام این آزمایش روی انسان ها راه درازی را در پیش دارد، اما پژوهشگران از نتیجه ی آزمایش که باعث ناپدید شدن علائم اوتیسم در موش های جوان و مسن شده است هیجان زده شدند. ...
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۲۱:۰۹    
کودک مبتلا به اوتیسم (ASD)دچار مشکلات گسترده ای در برقراری ارتباط اجتماعی و تعاملات اجتماعی با کودکان دیگر و اطرافیان و همراه با اختلالات رفتاری تکراری می باشند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ - ۱۳:۳۳    
هر چه تعاریف کلیشه ای درباره بچه های اوتیسم شنیده و خوانده اید، کنار بگذارید. ایستادن این فرزندان خاص روی سکوی قهرمانی رشته های تخصصی ورزشی؛ از تیراندازی با کمان و گلف تا ورزش باستانی اثبات کرد حتی مسلمات علمی هم در مقابل عشق و پشتکار تسلیم می شود.
آفتاب یزد   ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۷:۰۰    
آفتاب یزد رضا بردستانی: اوتیسم، شرایط پیچیده ی عصبی رفتاری و شامل اختلالاتی در تعاملات اجتماعی و رشد کلامی و مهارت های ارتباطی همراه با رفتارهای تکراری و سخت است و به دلیل گستردگی علائم بیماری آن را اختلال طیف اوتیسم (ASD) می نامند ...
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۳:۰۹    
زنانی که اسیدهای چرب امگا 3 و امگا 6 را در دوران بارداری بیشتر مصرف می کنند حدود یک سوم کمتر احتمال دارد که کودکان مبتلا به اوتیسم داشته باشند
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۱۲:۵۸    
کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) در اغلب مواقع، به سختی می توانند احساسات دیگران را از حالت چهرۀ آن ها تشخیص دهند و همین امر به نوبه خود می تواند منجر به بروز مشکلاتی در برقراری ارتباط برای آن ها شود.
کاشان نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۱۳ - ۲۳:۴۰    
کاشان نیوز: ششصدمین شماره نشریه آرمان کاشان چاپ و منتشر شد. تیتر اول این شماره با عنوان سخت و تلخ، مثل بچه های اوتیسم کاشان به طرح و انعکاس مشکلات و گرفتاری های بچه های اوتیسم کاشان و فقر امکانات درمانی و آموزشی و حمایتی لازم برای این عده و خانواده های بی پناه آنان پرداخته و از مدیران مربوطه شهری ...
پارسینه   ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ - ۱۹:۳۵    
گروهی از متخصصان طی مطالعه ای جدید اعلام کردند در حال پایه گذاری انقلابی برای استفاده از روان بیوتیک ها یا میکروب های خلق و خو به منظور بهبود سلامت روان هستند. مطالعه ای جدید که در دانشگاه کیوشو ژاپن صورت گرفته است نشان می دهد باکتری های روده در دگرگون کردن مغز نقش دارند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ - ۱۵:۴۰    
اوتیسم یک وضعیت تعریف شده رفتاری است، اما بوسیله چندین اختلال متفاوت شناخته شده و شناخته نشده مربوط به اعضا در عملکرد مغز به وجود می آید که بر رشد توانایی مغز برای به کار بردن اطلاعات تاثیرگذار است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ - ۰۹:۳۰    
رئیس مرکز تخصصی سالمندان و معلولان از افتتاح اولین و مجهزترین مرکز تخصصی اوتیسم در کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۶/۱۲ - ۰۳:۱۱    
محققان به عملکرد ژنی پی برده اند که موجب تنظیم عملکردهای مغز شده و کمبود آن می تواند موجب ابتلا به اوتیسم شود.
کودک پرس   ۱۳۹۷/۰۶/۱۱ - ۱۶:۳۹    
معاون توانبخشی بهزیستی کشور گفت: 7 هزارکودک مبتلا به اوتیسم در کشور شناسایی شده که بیش از 3 هزار نفر از آنها از مراکز بهزیستی خدمات می گیرند.
پایگاه خبری جامعه   ۱۳۹۷/۰۶/۱۱ - ۱۶:۳۴    
در حال حاضر از 7000 مورد کودک دچار اختلال اوتیسم، 3000 نفر در مدارس استثنایی مشغول تحصیل هستند که بهزیستی خدمات حمایتی از آنها انجام می دهد و 3000 کودک نیز در مراکز بهزیستی آموزش می بینند.