سه شنبه ۱۲ فروردینساعت ۱۴:۳۶Mar 2020 31

جدیدترین‌های «بررسی لایحه»

 
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۰۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری که قرار بود به عنوان نیاز اصلی دستگاه قضا مشکلات عدیده زندان ها را رفع و به تسهیل بازپروری مجرمین کمک کند، این روزها شاید پس از انتخابات مجلس یازدهم و بررسی لایحه بودجه سال 99 به فراموشی سپرده شده باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس با انتقاد از بررسی بودجه در کمیسیون غیرتخصصی تلفیق با وجود وظایف قانونی کمیسیون بودجه، گفت: باید فرصت بیشتری به شورای نگهبان برای بررسی بودجه بدهیم و اگر لازم است قانون را اصلاح کرد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بررسی لایحه بودجه سال 99 نشان می دهد، حذف ارز ترجیحی کالا های اساسی منجر به افزایش شاخص قیمت مصرف کننده تا حدود 6 درصد خواهد شد. این درحالی است که تورم ناشی از ادامه سیاست ارز ترجیحی، می تواند منجر به تورم حدود 11 تا 15 درصدی شود.
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۷:۵۶   + ۲۱ سایت دیگر  
هادی طحان نظیف، عضو شورای نگهبان در اینستاگرام نوشت: جلسه شورای نگهبان در ادامه بررسی لایحه بودجه سال 1399 کل کشور روز شنبه 24 اسفند به صورت فشرده در نوبت های صبح، ظهر و شب برگزار شد. ...
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۰۲:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به افزایش سخت گیری بانک ها هم زمان با افزایش مبلغ وام ازدواج، بر ضرورت ارائه تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری در راستای اجرای سیاست های کلی نظام در موضوع جمعیت تاکید کرد.
ساعت24   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
ساعت 24-ادعای سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر کم کاری مجلس در بررسی لایحه بودجه 99 با موج انتقاد مجلسی ها روبرو شد، نایب رئیس مجلس و عضو کمیسیون تلفیق هم در گفتگو یی به این ادعا پاسخ دادند.
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها، نمایندگان ضمن رعایت زمان بندی دقیق بررسی بودجه، لایحه پیشنهادی دولت را طبق سنوات گذشته بررسی کردند و این اولین تجربه آنها نبوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
پارلمان محلی پایتخت در روزهای اخیر، پروسه بررسی لایحه بودجه تهران 99 را به اتمام رساند. مطابق با تصمیم 21 عضو شورای شهر تهران، سقف دخل و خرج پایتخت برای سال آینده معادل 30 هزار و 574 میلیارد تومان تعیین شد ...
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس پاسخ اظهارات سخنگوی شورای نگهبان درباره کم کاری مجلس برای بررسی لایحه بودجه سال آینده را داده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو فراکسیون امید مجلس معتقد است مجلس در زمان بندی خود برای بررسی لایحه بودجه 99 کوتاهی نکرد و نقدهایی که در این رابطه به قوه مقننه وارد می شود، غیرمنصفانه است.
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۶:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، اسدالله عباسی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به اظهارت سخنگوی شورای نگهبان در خصوص کم کاری مجلس در رسیدگی به لایحه بودجه 99 گفت: مجلس شورای اسلامی، دقیقا مطابق زمانبندی پیش بینی شده در قانون آیین نامه داخلی مجلس ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۵:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 99 اظهارنظرها درباره کم کاری مجلس در بررسی لایحه بودجه را فرافکنی خواند و تاکید کرد که مجلس طبق زمان بندی قانونی کار بررسی و تصویب لایحه بودجه را به پایان رسانده است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه پیش آمد موضوعات مختلف سبب شد که مجلس رسیدگی لایحه بودجه سل 99 را به بعد از ایام انتخابات موکول کند، گفت: نمایندگان زمانی را برای بررسی لایحه بودجه هدر ندادند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امکان بررسی لایحه بودجه قبل از برگزاری انتخابات مجلس وجود نداشت، گفت: مجلس در بررسی لایحه بودجه کوتاهی نکرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۴    
عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با تاکید براینکه هیچ وقفه ای در بررسی لایحه بودجه وجود نداشت، اظهار داشت: با توجه به شرایطی که امسال بر کشور حاکم بودمجلس کار بررسی لایحه بودجه را دقیقا مطابق ایین نامه داخلی و زمانبندی پیش برد ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۰:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مجلس از تمام ظرفیت ها و توان خود برای بررسی لایحه بودجه سال 99 استفاده کرد و قطعا اظهارات برخی از افراد درباره تعلل مجلس در بررسی این لایحه غیرمنصفانه است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به رعایت دقیق زمان بندی مجلس برای لایحه بودجه 99 گفت: مجلس طبق آیین نامه زمان بندی درستی برای بررسی لایحه بودجه 99 داشت اما برخی اتفاقات باعث شد امسال به شکل خاص تری این لایحه بررسی شود که از دست مجلس خارج بود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس معتقد است با توجه به زمان بندی آیین نامه داخلی مجلس و رویه سال هایی که به برگزاری انتخابات مجلس منتهی می شود، هیچ تعللی در بررسی لایحه بودجه 99 صورت نگرفت.
فردا نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۶:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 99 از تغییر برنامه کاری این کمیسیون برای بررسی لایحه بودجه سال آینده خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۵:۴۲   + ۲۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 99 از تغییر برنامه کاری این کمیسیون برای بررسی لایحه بودجه سال آینده خبر داد.
به گزارش سلام نو، عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: پس از چند روز کار فشرده، نظر رسمی شورای نگهبان در قالب ایرادات شرعی، قانون اساسی و برخی ابهامات به مجلس شورای اسلامی اعلام شد. /ایسنا
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از اعلام نظر مرحله نخست بررسی لایحه بودجه سال 99 کل کشور به مجلس شورای اسلامی خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۸:۳۶   + ۳۵ سایت دیگر  
عضو حقوقدان شورای نگهبان تصریح کرد که از نظر این شورا بودجه 99از وابستگی به نفت، غیرواقعی بودن برخی ارقام و عدم شفافیت بودجه شرکت های دولتی رنج می برد.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۷:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
اعتمادآنلاین: نماینده تهران در مجلس گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام وارد روند قانون گذاری شده و در جایگاه مجلس سنا نشسته است، خصوصاً که گاهی مصوبه مجلس را تغییر می دهد. این روند دست مجلس را بسته و موجب محدود شدن این نهاد شده است. اگر این روند ضرورت داشته باشد، نیاز است قانون اساسی تغییر کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۱:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد: کار بررسی لایحه بودجه در مرحله اول در شورای نگهبان به پایان رسیده است و سعی می کنیم امروز ایرادات را به مجلس ارسال کنیم.
ثمره نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۳:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
سید حمید موسوی شهردار منطقه یک ترهان گفت:ایمن سازی و رفع خطر گودهای رها شده در سطح منطقه یک در جلسه بررسی لایحه بودجه سال 99 شورای شهر تهران مطرح و اعتبار لازم برای آن تخصیص یافت. ...
دیار میرزا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۲:۴۴    
در یکصد و سی و چهارمین جلسه علنی شورا لایحه دوفوریتی طرح تفکیکی زمین در محدوده منطقه 3 به میزان بیش از 13 هکتار مطرح که در پایان نیز دو فوریت و اصل لایحه به رای گذاشته شد که با رای اعضای شورا مصوب شد.
بازار نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۲:۳۰    
عباسعلی کدخدایی با بررسی روند تصویب بودجه 99، به شبهات قانونی پیرامون اذن رهبری در مورد بررسی لایحه، پاسخ داد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۱:۵۵   + ۶۵ سایت دیگر  
لایحه بودجه 99 در نشست فوق العاده هیات عالی نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام بررسی و پس از تایید به شورای نگهبان ارسال شد. به گزارش ایسنا، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۴:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
بررسی لایحه بودجه سال 99 نشان میدهد، معافیت و تخفیف گمرکی برای سال آینده حدود 4500 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۱۶:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
بررسی لایحه تصویب شده در کمیسیون تلفیق نشان می دهد، در کنار افزایش 40 درصدی واگذاری دارایی مالی کل منابع بودجه حدود 18 درصد رشد داشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۰:۲۹    
تسنیم : سخنگوی شورای نگهبان از تمهیدات این شورا برای تسریع در روند بررسی لایحه بودجه سال آینده خبر داد. عباسعلی کدخدایی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به جزئیات روند بررسی لایحه بودجه سال آینده در این شورا، گفت: جلسات شورای نگهبان به طور مداوم برای بررسی لایحه بودجه سال 99 برگزار می شود ...
برترین ها / شورای نگهبان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ - ۰۲:۰۰   + ۱۹ سایت دیگر  
برترین ها: عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: "امروز برای رسیدگی به بودجه سال 1399 جلسه شورای نگهبان در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد. برخی تبصره ها مورد رسیدگی قرار گرفت. ادامه کار در جلسات فردا پیگیری خواهد شد. "
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۶:۰۱   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از تمهیدات این شورا برای تسریع در روند بررسی لایحه بودجه سال آینده خبر داد.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۴:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی با عنوان بررسی لایحه بودجه سال 1399 کل کشور 70٫ واردات کالاهای اساسی با ارز ترجیحی ، با اشاره به تورم ناشی از تداوم اختصاص ارز ترجیحی به کالاهای اساسی، مجددا بر ضرورت حذف این ارز تاکید کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۰۷:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
بررسی لایحه بودجه سال 99 نشان می دهد، حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی منجر به افزایش شاخص قیمت مصرف کننده تا حدود 6 درصد خواهد شد. این درحالی است که تورم ناشی از ادامه سیاست ارز ترجیحی،می تواند منجر به تورم حدود 11 تا 15 درصدی شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون عمرانی فرمانداری تهران با اشاره به این که هیات تطبیق مشغول بررسی لایحه بودجه سال آینده شهرداری تهران است و لایحه افزایش 11 درصدی نرخ کرایه تاکسی های پایتخت هنوز به هیات تطبیق ارسال نشده است، گفت: بعید است این افزایش نرخ در هفته پایانی سال تایید و اعمال شود.
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۲:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
مهلت پرداخت عوارض صدور پروانه ساختمانی برای املاکی که فرم اعلام عوارض آنها تا سقف 200 میلیون تومان است، بر اساس محاسبات سال 98 تا پایان اردیبهشت ماه سال 99 تمدید شد.
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۲:۰۵   + ۴۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: با نظر مثبت اعضای شورای شهر تهران نرخ کرایه تاکسی تا پایان سال جاری 11 درصد افزایش یافت. در ادامه جلسه علنی امروز شورای شهر تهران نوبت به بررسی لایحه دو فوریتی مربوط به افزایش قیمت 11 درصدی کرایه تاکسی ها رسید. ...
برترین ها / خرداد نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۲:۱۰   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: اعضای شورای شهر تهران با تصویب دو فوریت لایحه حمایت از مؤدیان و شهروندان، مهلت پرداخت عوارض را تا پایان اردیبهشت ماه تمدید کردند. صبح امروز لایحه ای دو فوریتی در راستای حمایت از مؤدیان و شهروندان تهرانی در پی شیوع ویروس کرونا به شورای شهر تقدیم شد که حامد مظاهریان معاون برنامه ...
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران از بررسی لایحه دو فوریتی شهرداری تهران برای ارائه فرصت به شهروندان برای پرداخت عوارض خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۱۰:۰۸   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر تهران از بررسی لایحه دو فوریتی شهرداری تهران برای ارائه فرصت به شهروندان برای پرداخت عوارض خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
هاشمی گفت: امروز لایحه دو فوریتی برای کمک به مودیان به دلیل شیوع ویروس کرونا در صحن شورای شهر تهران مطرح می شود.
مرکز پژوهش های مجلس ضمن تاکید بر ضرورت حذف ارز ترجیحی برای تمام کالاهای اساسی و اجرای سیاست حمایتی جایگزین اعلام کرد: به دلیل تأمین ارز به نرخ نیما توسط بانک مرکزی و عرضه آن به واردکننده کالاهای اساسی با نرخ ترجیحی توسط دولت، تأمین این منابع منجر به افزایش بدهی ریالی دولت به بانک مرکزی می شود.
پژوهشکده شورای نگهبان در حال بررسی لایحه بودجه است و این لایحه چهارشنبه هفته جاری تعیین تکلیف خواهد شد.
اقتصاد آنلاین / بازار نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ - ۲۰:۰۳   + ۲۲ سایت دیگر  
نتیجه چکش کاری تبصره 14لایحه بودجه که به عنوان هدفمندی یارانه ها شناخته می شود این است که سازمان هدفمندسازی یارانه ها مکلف شده است امکان ثبت نام برای افرادی که موفق به این کار نشده اند را فراهم کند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۲۱:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی شورای نگهبان از اعلام گزارش اولیه این شورا درباره لایحه بودجه سال 99 کل کشور در هفته جاری خبر داد. عباسعلی کدخدایی، قائم مقام و سخنگوی شورای نگهبان درباره بررسی لایحه بودجه سال آینده در شورای نگهبان، گفت: چهارشنبه پیش ...
برترین ها / آنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ - ۱۹:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: عباسعلی کدخدایی قائم مقام و سخنگوی شورای نگهبان درباره بررسی لایحه بودجه سال آینده در شورای نگهبان، گفت: چهارشنبه پیش، مصوبه بودجه سال 99 از مجلس شورای اسلامی دریافت کردیم که میان اعضای شورای نگهبان و کارشناسان ما در پژوهشکده این شورا توزیع شد که مشغول بررسی هستند. ...