پنجشنبه ۰۴ بهمنساعت ۱۴:۱۳Jan 2019 24
 

جدیدترین‌های «سلول های بنیادی»

روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۲۲:۴۲    
دیدار محققان پژوهشکده علوم شناختی با رهبر انقلاب، حلقه توجه خاص ایشان به علوم نسبتاً جدید را کامل کرد. در سخنان رهبر انقلاب، از علوم نانو، سلول های بنیادی ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۲    
در آزمایش هایی که روی رت ها و سلول های انسانی صورت گرفته است، محققان دانشگاه جان هاپکینز شواهدی را ارائه کرده اند که یک سیگنال پروتئینی سلولی که منجر به تشکیل هم استخوان و هم چربی در سلول های بنیادی انتخاب شده می شود، می تواند در جهت ساخت استخوان دستکاری شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۲:۴۰    
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان بجنورد از برگزاری المپیاد های علمی دانش آموزی با شرکت بیش از 1 هزار در مدارس بجنورد خبر داد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بجنورد ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۲:۰۰    
برای بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس عود کننده-فروکش کننده(MS)، پیوند سلول های بنیادی خون ساز nonmyeloablative در مقایسه با درمان مدیفه کننده بیماری(DMT) با مدت زمان بیشتر برای پیشرفت بیماری همراه است.
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۱:۲۷    
مسئول بانک ذخیره بند ناف خون درمانگاه جهاد دانشگاهی شیراز گفت: ذخیره خون بند ناف در بانک خون جان بسیاری از بیماران مبتلا به امراض مختلف را درمان می کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۲۱:۵۷    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف کشور گفت: در پی راه اندازی بانک خون بند ناف در استان بوشهر از سال گذشته تاکنون بیش از 200 نمونه از سطح استان بوشهر جمع آوری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۹:۴۱    
یکی از مهمترین علوم در دنیای امروز که به بهبود بسیاری از بیماری ها منجرشده، سلول های بنیادی است که نقشی تاثیرگذار در درمان بیماری ها دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۸    
مدیر عامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف کشور گفت: استفاده از سلول های بنیادی خون بندناف برای درمان کودکان مبتلا به فلج مغزی یا پی سی نتایج خوبی داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۷    
بوشهر- ایرنا- مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف پژوهشگاه رویان گفت: در زمان حاضر بیش از 110 هزار نمونه خون بند ناف در کشور ذخیره سازی شده است.
تدبیر و امید   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۵    
المپیادهای ادبی، ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، نجوم، اخترفیزیک و سلول های بنیادی 9 المپیادی هستند که به صورت معمول اجرا می شوند و به جز، المپیاد ادبی و المپیاد سلول های بنیادی که به صورت ملی برگزار می شود، بقیه در سطح جهانی هستند و دانش آموزان به مسابقات جهانی اعزام می شوند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ - ۱۳:۳۷    
اولین مری دارای عملکرد مهندسی شده از سلول های بنیادی با موفقیت به موش پیوند شد. امید می رود که این مطالعه صورت گرفته در دانشگاه UCLA بتواند راه را برای کارآزمایی های بالینی برای تولید این مجرای عبور غذا در کودکانی که دچار مشکلات مادرزادی و ... در مری هستند، هموار سازد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۲:۰۰    
رئیس سازمان انتقال خون استان قم گفت: در طرح سپاس، اهداکننده مغز استخوان 5روز در بیمارستان بستری شده و در این مدت آمپولی به وی تزریق می شود که محرک سلول های بنیادی شده و این سلول ها وارد خون می شود، سپس به میزان مورد نیاز از خون شخص اهداکننده گرفته می شود ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۸:۵۱    
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ایلام گفت: 300 نفر دانش آموز از استان ایلام در المپیاد علمی امسال ثبت نام کردند. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۸:۳۳    
تهران – ایرنا – محققان موفق به تولید سلول های بتای ترشح کننده انسولین از سلول های بنیادی پرتوان القایی شده اند. این سلول ها بهینه هستند و می توانند به میزان نیاز انسولین ترشح کنند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۹:۱۳    
مطالعه ای جدید نشان می دهد که سلول های بنیادی مزانشیمی(MSCs) یک گزینه بی خطر و خلاقانه برای بهبود بافت های طبیعی بعد از پرتو درمانی هستند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۶:۴۸    
برای کمک به بیماران مبتلا به اختلالات عضلانی، محققین دانشگاه تگزاس در هوستون رده سلول بنیادی جدیدی را برای مطالعه تبدیل سلول های بنیادی به عضلات، مهندسی کرده اند.
تیک   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۶:۳۰    
محققان موفق شدند تا با آزمایش بر روی عروق خونی آزمایشگاهی آنزیمی را کشف کنند که به درمان دیابت کمک می کند. محققان سلول های بنیادی در دانشگاه بریتیش کلمبیا موفق شدند تا رگ های خونی انسان را در آزمایشگاه رشد دهند ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۵:۴۵    
تیمی از محققین دانشکده پزشکی تگزاس به دنبال یافتن راهی برای درمان دائمی صرع هستند و اخیرا نتایج مطالعات خود را در مجله معتبر PNAS به چاپ رسانده اند.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۷    
محققان دانشگاه واشنگتن موفق به تحریک سلول های بنیادی برای تولید انسولین شده اند که می تواند به عنوان یک رویکرد کارآمد برای درمان دیابت استفاده شود. منبع: خبرگزاری جام جم
قدس آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۰:۲۹    
خراسان جنوبی- حجت الاسلام حدادیان گفت: به همت غیور مردان و جوانان عزتمند ایران اسلامی در بالاترین قله های پیشرفت در صنایع دفاعی فناوری هوا و فضا سلول های بنیادی تولیدات اقتصادی و رتبه های برتر علمی قرار گرفته ایم .
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۰    
تهران – ایرنا - محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا توانستند سلول های بنیادی را به گونه ای تحریک کنند که در محیط آزمایشگاه به شکل رگ های خونی انسان رشد کنند.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۱:۳۲    
محققان دانشگاه واشنگتن موفق به تحریک سلول های بنیادی برای تولید انسولین شده اند که می تواند به عنوان یک رویکرد کارآمد برای درمان دیابت استفاده شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۰۹:۵۱    
موتاسیون در ژن Col7a1 می تواند منجر به تکوین بیماری اپیدرمیولیز بولوزای دیستروفیک مغلوب(RDEB) شود که یک اختلال منجر به ایجاد پوست شکننده است که خطر ابتلا به کارسینومای سلول های سنفگرشی پوستی(cSCC) را افزایش می دهد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۲۰:۰۰    
فنآوری سلول های بنیادی یکی از معجزات علم است که به تازگی توانسته شگفتی جدیدی را به جامعه معرفی کند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۷ - ۱۴:۴۳    
تهران – ایرنا - محققان با استفاده از سلول های بنیادی، یک شیوه درمانی جدید برای جلوگیری از نابینایی در اثر ابتلا به بیماری انحطاط ماکولا (AMD) ابداع کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۶:۲۹    
سلول های بنیادی نهفته در خون بند ناف قادر است سلولهای سرطانی بدنِ صاحب ناف را هنگام ابتلا به بیماری های صعب العلاج بازسازی کند.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۳:۱۳    
دبیر علمی "سمپوزیوم استفاده از سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در دوره نوزادی" هدف از برگزاری این رویداد را بررسی رویکردهای عملی برای اجرا، ارائه خدمات نوین در این حیطه، طراحی و انجام پژوهش های کاربردی به منظور خدمات دهی به گروه های مرتبط دانست. ...
پانا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۴    
تهران (پانا) - رئیس مرکز استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان به برگزاری المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به صورت جهانی اشاره کرد که دبیرخانه دائمی این المپیاد در ایران است. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۰۵:۰۵    
پیری به وسیله افزایش التهاب و کاهش عملکرد سلول های بنیادی مشخص می شود اما ارتباط این فرایندها با یکدیگر به خوبی درک نشده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۲۰:۳۲    
محققین سوئدی در دانشگاه گوتنبرگ با همکاری محققین اسلوونی، کانادا و فنلاند عملکرد جدید و غیر قابل انتظاری از نستین را کشف کرده اند که شناخته شده ترین ماکر سلول های بنیادی عصبی است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۳:۵۸    
انستیتو تحقیقات بنیاد سلول های بنیادی نیویورک(NYSCF) به تازگی اعلام کرده است که قصد همکاری با کمپانی Ngene برای ایجاد درمان های جدیدی دارد که از پتانسیل سلول های بنیادی انسانی و تکنیک های ویرایش ژنی برای بیماری های مختلف استفاده می کنند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۲۳:۳۱    
هر روز اخبار تازه تری از اکسیر شفابخش سلول های بنیادی منتشر می شود. محققان معتقدند پتانسیل درمان بیش از 70بیماری با استفاده از سلول های بنیادی وجود دارد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۱    
ستاری گفت: از حوزه هایی مانند سلول های بنیادی و تجهیزات پزشکی سودآور تر وجود ندارد و ارزش افزوده آن حتی از حوزه ICT نیز بیشتر است. به گزارش حوزه فن آوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۰    
رئیس پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی گفت: توسعه دانش سلول های بنیادی و توسعه فعالیت شرکت های دانش بنیان دو مأموریت مهم و اصلی رویان در سال آینده خواهد بود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۵:۳۸    
پیوندهای مغز استخوان که شامل پیوند سلول های بنیادی خونی سالم است، بهترین درمان برای بسیاری از سرطان ها، اختلالات خونی و بیماری های ایمنی است. سالانه نزدیک به 22 هزار پیوند مغز استخوان در آمریکا صورت می گیرد؛ اما نحوه عملکرد این پیوند طی درمان به خوبی شناخته نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۵:۲۱    
مدیر پژوهشگاه رویان گفت: در ایران کارآزمایی بالینی و تزریق سلول های بنیادی به 120 کودک فلج مغزی 4 تا 14 سال صورت گرفته و باید گفت، اولین پیوندها در این زمینه در خراسان رضوی انجام گرفته است.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۴:۳۱    
عبدالحسین شاهوردی سرپرست پژوهشگاه رویان در گفت وگو با خبرنگار جام جم آنلاین در خصوص دستاوردهای حوزه پزشکی کشور طی 40 سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته با اشاره به اینکه پژهشگاه رویان جهاد دانشگاهی اکنون در سه محور ناباروری ...
دانا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۲:۱۱    
مدیر عامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: اگر در خانواده ای کودکی مبتلا به سرطان خون وجود دارد، بایستی حتما خون بند ناف نوزاد جدید را ذخیره سازی کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۱۷    
با توجه به رشد و پیشرفت علمی کشورمان، ایران جزو 10 کشور برتر دنیا در زمینه سلول های بنیادی است و اینک امکان استفاده از خون بند ناف در پیوند مغز استخوان فراهم شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۰۹:۵۲    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بند ناف رویان گفت: مهمترین مشکل ما در حوزه سلول های بنیادی این است که متاسفانه مراکز سلول درمانی و مراکز پیوند کم داریم. همچنین تعداد پزشکانی که پیوند انجام بدهند و به این کار علاقه داشته باشند، بسیار کم است.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۰۹:۱۳    
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان از ثبت نام 2 هزار نفر از دانش آموزان متوسطه دوم استان در المپیادهای علمی خبر داد. محمد پورداود با بیان اینکه امسال المپیادهای علمی در 9 رشته برگزار می شود اظهار کرد: این المپیاد در محورهای ادبی، ریاضی، زیست شناسی، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، شیمی، فیزیک ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۰۳:۱۳    
محققان به بررسی دینامیک لانه و انعطاف پذیری سلول های بنیادی در پیشرفت سرطان پرداخته اند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۱۲:۰۵    
جنین پستانداران برخلاف جنین بسیاری از رده های جانوری دیگر در در درون بدن مادر تکوین می یابد. طی اولین فرایند تمایزی تکوینی، سلول های جنینی پستاندار باید برای تبدیل شدن به جفت یا بخش اصلی تشکیل دهنده بدن تصمیم گیری کنند.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۸:۵۶    
مشهد - ایرنا - مدیرعامل بانک سلول های بنیادی بند ناف رویان گفت: ایران با ذخیره سازی 110 هزار نمونه خون بند ناف اکنون بیشترین ذخیره در خاورمیانه را به خود اختصاص داده است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۰:۲۸    
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه امسال شرکت کنندگان در المپیادهای علمی 27 درصد افزایش داشته است، اظهار کرد: این جهش نشانگر توسعه علمی و خودباوری دانش آموزان است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۷:۲۰    
خطیب موقت نمازجمعه تهران با اشاره توانمندی کشور در بحث هسته ای و ماهواره تاکید کرد: موضوع سلول های بنیادی با تشویق مستقیم مقام معظم رهبری توسط مرحوم کاظمی پیگیری شد و به اینجا رسید.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۷:۰۷    
معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه این نهاد در کشور الگو سازی کرده است، گفت: جهاد دانشگاهی علاوه بر پژوهشکده رویان و سلول های بنیادی در حوزه های فرهنگی، اشتغال موفقیت های متعددی کسب کرده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۷:۰۶    
معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی با بیان اینکه این نهاد در کشور الگو سازی کرده است، گفت: جهاد دانشگاهی علاوه بر پژوهشکده رویان و سلول های بنیادی در حوزه های فرهنگی، اشتغال موفقیت های متعددی کسب کرده است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۰:۱۲    
حسین بهاروند موسس و رئیس پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی، برنده جایزه سال 2019 آکادمی جهانی علوم ( Twas )در رشته زیست شناسی شد. آکادمی جهانی علوم (TWAS )، یک نهاد معتبر بین المللی است که ماموریت آن گسترش و کمک به پیشرفت علم در کشورهای در حال توسعه است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۲۲:۳۷    
بندرعباس – جمیله دبیری نیا ؛ مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان با اشاره به این که دانش فنی ذخیره سازی سلول های بنیادی در ایران بومی سازی شده است، عنوان کرد: امروزه برخی از کشورها درخواست راه اندازی این بانک را از کشور ما دارند و شرایط منتقل سازی این دانش به کشورهای درخواست کننده وجود دارد. ...