یکشنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۲۱:۰۲May 2019 19

جدیدترین‌های «سلول های بنیادی»

ایرنا   ۶ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- سومین سمپوزیوم ' پوست، ترمیم سلول های بنیادی وپزشکی بازساختی ' با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی ایران، بیستم تیر ماه امسال درمرکز آموزشی و درمانی شهید مطهری برگزار می شود.
دانا   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک سه جانبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانشگاه علوم پزشکی ایران و انستیتو پاستور ایران در حوزه تولید سلول های بنیادی و طب امضا شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری مشترک سه جانبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانشگاه علوم پزشکی ایران و انستیتو پاستور ایران در حوزه تولید سلول های بنیادی و طب امضا شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۰:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
دکتر مسعود سلیمانی از محققان ارشد سلول های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس که حدود 8 ماه پیش برای سفری علمی و تحقیقاتی به امریکا سفر کرده بود، به اتهام نقض تحریم های آمریکا علیه ایران در این کشور بازداشت می شود و در زندان به سر می برد؛ به گفته برادر وی ...
پرسش   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۲۲:۱۰    
سلیمانی پیش از این در یک برنامه تلویزیونی گفته بود که 12 کتاب در زمینه سلول های بنیادی چاپ کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
برادر دانشمند ایرانی حوزه سلول های بنیادی گفت: او در حالی که برای سپری کردن فرصت مطالعاتی از دانشگاه تربیت مدرس عازم آمریکا شده بود در بدو ورود وی به خاک آمریکا دستگیر و به ندامتگاه خلافکاران اجتماعی منتقل شد.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۲۶   + ۳۵ سایت دیگر  
این دانشمند ایرانی که در رشته خون شناسی (هماتولوژی) و سلول های بنیادی تحقیق می کرد توسط موسسه آمریکایی به نام مایوکلینیک آمریکا برای انجام تحقیقات تخصصی دعوت شد و اکنون 8 ماه از دستگیری این دانشمند ایرانی می گذرد اما هیچ گزارش رسمی از سوی دولت آمریکا اعلام نشده است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۵:۱۸    
چربی دور شکم به عنوان یکی از فاکتورهای خطرناک دخیل در حملات قلبی می شناسند. اما در مطالعه ای جدید محققین سعی داشته اند از سلول های بنیادی مشتق از این چربی برای کمک به درمان آسیب های طولانی مدت حملات قلبی استفاده کنند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۳:۳۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از ScienceDaily ؛ تحقیقی نشان می دهد تمامی سلول های معده جنین دارای پتانسیل توسعه به سلول های بنیادی هستند ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۰۹:۲۲    
اوایل دهه80 سلول های بنیادی شده بود همه فکر و ذکر سمیه، همین سلول ها نیز شدند موضوع پروژه و تز دوره دکتر ایش، سلول هایی که او چهار مقاله آی اس آی درباره شان نوشت و علتی شد برای برگزیده شدن سمیه کاظم نژاد در جشنواره جوان خوارزمی و عضو شدنش در بنیاد ملی نخبگان ...
زومیت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سلول های نابالغ موجود در روده از قابلیت تبدیل به سلول های بنیادی برخوردار هستند و می توانند در درمان های مبتنی بر سلول های بنیادی نقشی مؤثر ایفا کنند.
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بی بی سی گزارش داده است که مسعود سلیمانی از محققان ارشد سلول های بنیادی در دانشگاه تربیت مدرس از هشت ماه پیش در آمریکا در زندان است به اتهام نقض تحریم ها. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: محققان کشور طی تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که سلولهای مزانشیمی قدرت تکثیر سریعی برای ترمیم بالینی ضایعات غضروفی دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۰۴:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
محققان به روشی برای فعال کردن سازوکار دفاعی خودکار سلول های بنیادی بدن انسان دست یافته اند که درمان طیف بسیار گسترده ای از بیماری ها و جراحت ها را تسهیل می کند.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۰۴:۰۶   + ۱۸ سایت دیگر  
محمدرضا صالحی، در ارتباط با اولین پیوند سلول های بنیادی خون ساز در بیمار مبتلا به عفونت اچ آی وی، به خبرنگار مهر، گفت: این تکنیک درمانی از ابتدای قرن 21 در کشورهای پیشرفته جهان همچون آمریکا، استرالیا و کانادا انجام شده و برای اولین بار، یک ماه قبل این نوع پیوند بر روی یک بیمار مبتلا به اچ آی وی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۰۰:۰۵    
ایران در زمینه ی تحقیق و پژوهش روی سلول های بنیادی و همین طور تولید ظروف مخصوص این کار، کشوری پیشتاز در جهان است.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۲۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
همشهری آنلاین: اولین پیوند سلول های بنیادی خون ساز در ایران و خاورمیانه در یک بیمار دارای اچ آی وی (ویروس ایدز) انجام شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۷   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات ایدز با اشاره به انجام اولین پیوند سلول های بنیادی خون ساز برای یک بیمار مبتلا به HIV گفت: این اقدام اولین بار است در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا اتفاق افتاده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۲:۲۱   + ۳۲ سایت دیگر  
اولین پیوند سلول های بنیادی خون ساز در بیمار مبتلا به اچ آی وی، برای اولین بار در ایران و خاورمیانه انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۲:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
ایران به عنوان اولین کشور در خاورمیانه موفق به انجام پیوند سلول های بنیادی خونساز در بیماران مبتلا به ایدز شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۰۹:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
مردمد نیوز: بدن انسان دارای صدها نوع مختلف سلول است که برای سلامتی هر فرد مهم هستند. این سلول ها به دلیل اینکه عمل حیاتی بدن مانند ضربان قلب، انجام فعالیت های مغزی، تمیز کردن خون بوسیله کلیه ها، جایگزینی سلول های مرده و... را انجام می دهند از اهمیت بالایی برخوردارند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی گفت: منتظر ابلاغ هر چه سریع تر آیین نامه ژن درمانی از سوی سازمان غذا و دارو هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۵:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- چهارمین دوره کارگاه های آموزشی مداوم با موضوع کشت سلول های بنیادی با همکاری دانشجویان کمیته تحقیقات دانشجویی مارینومیکس پژوهشکده علوم زیست پزشکی خلیج فارس برگزار شد.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، پژوهش ها حاکی از این است که سارکوماها از سلول های بنیادی مزانشیمی منشأ می گیرند. با این حال، وجود سلول های بنیادی عصبی نیز در برخی از آنها مشاهده شده است ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۴:۰۹    
سه تیم از محققین سلول های بنیادی در دانشگاه UCLA در تلاش هستند که 3 هزار کاندیدای دارویی یا شیمیایی را برای کمک به بیماران مختلف مورد غربالگری قرار دهند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۰۹:۵۶    
تیمی از محققین دانشگاه هاروارد توانسته اند سلول های بنیادی را با موفقیت به سلول های بتای تولید کننده انسولین تبدیل کنند و با استفاده از روش های جداسازی زیستی و فیزیکی جمعیت های سلول های بتا را در نمونه ها غنی سازی کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۰۹:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
محققان کشور با بررسی اثر کلرید لیتیم و پیوند سلول های بنیادی عصبی تاثیر آن را در ترمیم ضایعات نخاعی در حیوان مدل آزمایشگاهی کشف کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۴:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
پژوهش های بالینی فراوانی در خصوص استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی در ترمیم ضایعات غضروفی صورت گرفته است
در حال حاضر بیش از 80 شرکت دانش بنیان در حوزه سلول های بنیادی در حال فعالیت هستند که ورود محصولات آنها به جامعه امید بیماران را برای درمان افزایش داده است.
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی در شمال تهران بعنوان مرکزی پزشکی، علمی و پژوهشی می تواند با توسعه و تجهیز ، گردشگری سلامت را در کشور تقویت کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۰۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کتاب رویانا پیرامون موضوع سلول های بنیادی در آینده نزدیک به بازار کتاب می آید.
ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش می کند تا با رواج تفکر خلاق میان دانش آموزان، آنها را در مسیر کاربردی کردن این دانش قرار دهد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۹:۰۱    
برای ساخت نئوکورتکس به عنوان ناحیه ای از مغز که در عملکردهای شناختی پیشرفته دخیل است، سلول های بنیادی باید میلیاردها نورون مختلف را تولید کنند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۲۱:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
طبق نتایج یک مطالعه جدید، ویتامین C موجب مرگ سلول های بنیادی معیوب در مغز استخوان می شود.
سینا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سیناپرس: بیش از یک دهه پیش، رشته پژوهشی جدیدی موسوم به درمان سلول بنیادی (Stem Cell Therapy) در علم پزشکی ظهور کرد. روش نوینی که پیش بینی می شود تا چند سال آینده در کشور متداول و جایگزین بسیاری از روش های رایج طب امروز گردد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۹ - ۱۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کمیته علمی المپیاد سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی ستاد توسعه سلول های بنیادی از رایزنی و پیگیری این ستاد برای بهره مندی برگزیدگان المپیاد دانش آموزی از تسهیلات بنیاد نخبگان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
یک پژوهشگر سلول های بنیادی گفت: یکی از کاربردهای اصلی سلول های بنیادی، استفاده از آن ها در تولید ارگان ها و یا شبه ارگان هاست دکتر سینا مظفری از انستیتو ماکس پلانک گوتینگن آلمان در گفت وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص پیشرفت و توسعه سلول های بنیادی ...
تاثیر مثبت سلول های بنیادی و تحقیقاتی در درمان بیماری های کلیوی دریچه ای به آینده ای روشن گشوده است تا با استفاده از توانمندی این سلول ها روند پیشرفت این بیماری با تاخیر مواجه شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۰۹:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
یافته های یک پژوهش مروری نشان می دهد که استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی می تواند در ترمیم شکستگی استخوان ها، مفید باشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان روشی برای تبدیل سلول های پوست به سه نوع سلول بنیادی اصلی کشف کرده اند که زمینه را برای تولید جنین های کامل از سلول های پوست هموار می سازد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ایران جایگاه مناسبی در زمینه سلول های بنیادی به خود اختصاص داده است. اولین جرقه های کار بر روی سلول های بنیادی، توسط یکی از اساتید مطرح کشور در پژوهشگاه رویان کلید خورد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۰۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
محققان در دانشگاه برکلی آمریکا توانسته اند میان یک بازوی رباتیک و یک پرینتر سه بعدی را به یکدیگر متصل کنند و با بهره گیری از سلول های بنیادی بافت ها و اندام های زنده بدن انسان را بازتولید کنند. افرادی که دچار آسیب می شوند، اکنون این امیدواری را دارند که اندام های از دست رفته خود را بازپس گیرند. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۱۷:۴۱    
محققین توانسته اند با تزریق یک ژن، طول عمر و جوان سازی مجدد پتانسیل بازسازی کنندگی سلول های بنیادی آن ها، پیری را در یک موش معکوس کنند.
رییس پنجمین سمپوزیوم ژنتیک و سلول های بنیادی با رویکرد ژن درمانی این حوزه را از جمله عرصه هایی دانست که تا امروز به همت محققان کشور فعالیت های خوبی در آن انجام شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۰۹:۰۷    
شماره ششم (زمستان 97) فصلنامه سبا، نشریه انجمن علمی دانشجویی سلول های بنیادی منتشر شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه - ایرنا - همایش علمی و پژوهشی سلول های بنیادی و کاربرد آن در علم پزشکی امروز /شنبه/ با ارایه 10 مقاله علمی منتخب توسط محققان در دانشگاه آزاد واحد خوی برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۱۱:۴۷    
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: ایران جایگاه مناسبی در زمینه سلول های بنیادی به خود اختصاص داده است. اولین جرقه های کار بر روی سلول های بنیادی، توسط یکی از اساتید مطرح کشور در پژوهشگاه رویان کلید خورد. ...
سینا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۰۹:۴۲    
سیناپرس: سیناپرس با همکاری پزشکان متخصص حوزه های مختلف، هر هفته به سوالات پزشکی شما مخاطبان پاسخ می دهد. سوالات خود را مطرح کنید، پاسخ علمی و درستی دریافت کنید.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سمپوزیوم ژنتیک و سلول های بنیادی با رویکرد ژن درمانی با همکاری ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه علوم پزشکی تهران در محل بیمارستان مرکز طبی کودکان برگزار می شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره سنجش و امتحانات آموزش وپرورش استان از برگزاری آزمون مرحله دوم المپیادهای علمی کشور در سال تحصیلی 98 -97 با شرکت برگزیدگان آزمون مرحله اول دراستان چهارمحال وبختیاری همزمان با سراسر کشور خبرداد. ...