دوشنبه ۲۷ آبانساعت ۲۰:۲۰Nov 2019 18

جدیدترین‌های «سلول های بنیادی»

ایلنا   ۲۹ دقیقه پیش    
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف گفت: ما جزو کشورهای پیشرو در جداسازی و تمایز سلول های بنیادی هستیم و در سطح خاورمیانه بزرگترین ظرفیت سلولی را داریم.
مدیرعامل بانک سلول های بنیادی خون بندناف از آغاز مطالعه برای درمان "فلج مغزی، اوتیسم و ناهنجاری های قلبی" با سلول های بنیادین در ایران خبر داد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
قم – ایرنا – مسئول واحد پردازش بانک خون بند ناف رویان کشور گفت: بانک عمومی سلول های بنیادی خون بند ناف رویان که از سال 88 تا 94 فعالیت داشته؛ در این مدت حدود 5 هزار و 100 نمونه از استانهای گوناگون کشور جمع آوری و در این بانک ذخیره شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مسئول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: دانش فنی جداسازی و ذخیره سازی سلول های بنیادی پالپ دندان شیری در اختیار شرکت فناوری رویان قرار گرفته و این خدمت پس از انجام کارآزمایی هایی به صورت تجاری از سال آینده ارائه خواهد شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۰:۵۳    
گرانش کم( Microgravity ) در فضا باعث تغییر در سلول های قلب می شود. این پژوهش به فضانوردان کمک می کند که برای سفرهای طولانی تر مثلا به مریخ یا ماه، چگونه بهتر آماده شوند. سفر فضایی با روش های مختلف بر بدن فضانوردان تاثیر می گذارد؛ مثلا با کاهش ضربان قلب یا کاهش فشار خون سرخرگی. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۶:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: امیر علی حمیدیه روز گذشته در همایش بزرگداشت روز جهانی سلول های بنیادی خون بند ناف، با بیان اینکه استفاده از سلول های بنیادی بند ناف محدود به درمان بیماری های خونی نیست، بیان کرد: پیوند سلول های بنیادی خون ساز بند ناف از 35 سال پیش در دنیا و حدود 20 سال پیش در ایران آغاز شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۳:۲۷    
دکتر امیرعلی حمیدیه فوق تخصص خون و رئیس مرکز جامع پیوند سلول های بنیادی مرکز طبی کودکان از انجام بیش از 1200 عمل پیوند در 18 مرکز خبر داد.
میرملاس نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۰۹:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
امین سلاح ورزی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه 24 آبان ماه روز جهانی خون بند ناف نام گذاری شده، اظهار کرد: بانک خون بند ناف رویان جهاد دانشگاهی از سال 84 ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بند ناف را انجام داده و با تأسیس بیش از 31 دفتر نمایندگی در سطح کشور تاکنون حدود 130 [...] ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۰۹:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
ضرابی گفت: به کمک خون بندناف می توان80 بیماری خونی و غیرخونی مانند تالاسمی و بیماری نقص سیستم ایمنی را درمان کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به پیشرفت کشور در ارائه خدمات درمانی پزشکی نوین از جمله سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات درمانی نوین پزشکی را برای ارائه به بیماران کشورهای اطراف گسترش می دهیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۸:۱۶    
تهران- ایرنا- رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر شبکه ملی اهداکنندگان سلول های بنیادی کشور 63 هزار نمونه دارد که در حال برنامه ریزی هستیم تعداد این بانک را به 150 هزار نمونه برسانیم.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۷:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل بانک خون بند ناف گفت: 120 هزار نمونه در بانک خون خصوصی بند ناف رویان و 5100 نمونه در بانک عمومی بند ناف رویان ذخیره شده است. به نقل از بانک خون بند ناف ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۵:۲۵    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، خون بند ناف اصطلاحی است که در سالهای اخیر ورد زبان بسیاری از پزشکان و اهالی علم پزشکی شده که به عقیده آنان ذخیره سازی این خون ، یک بیمه بیولوژیک است که در درمان انواع بیماری ها به ویژه عارضه های ژنتیکی و کلیوی و قلبی بسیار موثر است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۴:۵۴    
رئیس مرکز جامع پیوند سلول های بنیادی مرکز طبی کودکان، گفت: کشوری که می خواهد در علم و فناوری پیشرفت کند باید عرضه داشته باشد همه کارهایش را خودش انجام دهد و در صنعت سلول درمانی باید از دور ریخته شدن تمام آنچه که ضایعات زایمانی خوانده می شود، جلوگیری کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۳:۴۰    
شادنوش گفت: به کمک سلول های بنیادی 24 نوع بیماری صعب العلاج و بی درمان در کشور درمان می شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه رویان گفت: قوانین و آیین نامه های اجرایی نیز باید همپای دانش سلول های بنیادی به روز شود تا خدای ناکرده در این حرکت علمی خللی ایجاد نشود. به کمک قوانین سودجویی ها به حداقل می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۳:۳۲    
در مراسمی به مناسبت روز جهانی خون بندناف اهداکنندگان، دریافت کنندگان و پزشکان پیوند سلول های خون بندناف در پژوهشگاه رویان دور هم جمع شدند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت گفت: متاسفانه با وجود جمعیت 80 میلیونی فداکار و متدین و زیرساخت ها در شبکه ملی اهداکنندگان سلول های بنیادی فقط 63 هزار نمونه ذخیره داریم.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۰:۰۹    
محققین دانشگاه اوکایاما مدلی از انفارکته میوکاردی را با استفاده از کاردیومیوسیت های تمایز یافته از سلول های بنیادی پرتوان القایی انسانی ایجاد کرده اند.
سینا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۰۹:۰۶    
سیناپرس: بعضی از خانواده ها پیش از تولد فرزندشان تصمیم می گیرند خون بند ناف او را به عنوان منبعی ارزشمند از سلول های بنیادی در بانک خون بند ناف ذخیره کنند تا اگر زمانی به سلول های بنیادی برای پیوند نیاز داشتند این منبع ارزشمند در دسترس باشد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان مدیر بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی گلستان گفت: در موارد بسیار زیادی از تولدها، خون بند ناف که سرشار از سلول های بنیادی است، دور ریخته می شود اگرچه می توان با جمع آوری و نگهداری این سلول های بنیادی، از آن در درمان 80 بیماری صعب العلاج استفاده کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از آغاز صادرات دانش بنیان این حوزه از سال جاری خبر داد و گفت: هدف گذاری ما برای صادرات سلول های بنیادی، کشورهای با تعداد جمعیت بالا است.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
نوآوری دانشگاه راتگرز ممکن است به درمان بیماری آلزایمر و پارکینسون کمک کند. به گزارش ایسنا به نقل از هیلث نیوز، گروهی به سرپرستی دانشگاه راتگرز، فناوری حسگرزیستی تولید کردند که می تواند به درمان بیماری های آلزایمر و پارکینسون و سایر اختلالات عصبی از طریق سلول های بنیادی کمک کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۳:۰۷    
کودکانی که مبتلا به بیماری های خونی بوده اند و با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف درمان شده اند از سراسر کشور دور هم جمع می شوند.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۵:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، سلول بنیادی، سلولی است که دو ویژگی نوزایی و تخصصی بودن و قابلیت تبدیل به سلول دیگر را دارد و به سلول های جنینی بالغین و خون بند ناف تقسیم می شود، خون بند ناف ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۲:۲۸    
مدیرعامل بانک خون بندناف (مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان) با اشاره به موارد کاربردی سلول های بنیادی خون بندناف گفت: این سلول ها پتانسیل درمان بیش از 80 بیماری خونی و غیرخونی را دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ضرابی، گفت: تا به حال توانسته ایم بسیاری از بیماری های صعب العلاج خونی را از طریق خون بندناف درمان کنیم. به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۱:۳۷    
انجمن سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه الزهرا کارگاه "از صفرِ جستجوی مقاله تا صدِ خواندن آن" را برگزار می کند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
سالار قاسمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این پژوهش سرا به عنوان قطب کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی آماده پذیرش اردوهای علمی نانو است. ...
نسیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
وضعیت دکتر مسعود سلیمانی استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس که حدود یک سال دریکی از زندان های آمریکا ست، وخیم گزارش می شود. به تازگی مادر این استاد دانشگاه ایرانی دارفانی را وداع گفته است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۹:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: صادرات سلول های بنیادی در یکی دو سال اخیر به صورت بسیار محدود انجام می شده اما این موضوع از امسال جهش چشمگیری پیدا کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۶:۵۷    
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان از ذخیره 850 نمونه سلول های بنیادی خون بندناف نوزاد توسط بانک بندناف خبرداد.
هم اندیشی   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۰    
درمان ساییدگی زانو از طریق تزریق سلول های بنیادی به مفاصل آسیب دیده بیمار، با تزریق سلول های بنیادی به مفصل زانوی بیمار 47 ساله در بیمارستان فوق تخصصی مادر و کودک شیراز آغاز شد.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۹:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: جوان سازی و بهبود ضایعات پوستی یکی از مطالبات جامعه از بخش درمانی در سراسر جهان است. پژوهش های اخیر نشان داده اند که پیوند سلول های فیبروبلاستی خود فرد، می تواند موجب جوان سازی پوست شود. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۰:۱۲    
برگزیده جایزه مصطفی(ص) گفت: تولید قلب مصنوعی با استفاده از سلول های بنیادی و هیدروژل ها تا 10 سال دیگر محقق خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- برگزیده سومین جایزه مصطفی(ص) گفت: در صدد هستیم اندام های انسانی از قبیل کبد، قلب و کلیه را با استفاده از سلول های بنیادی تولید و از آن ها برای درمان بیماری ها و به جای دارو استفاده کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۵:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- برگزیده سومین جایزه مصطفی (ص) و استاد زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان گفت: با توجه به نتایج تحقیقات آزمایشگاهی انجام شده، در نظر داریم فاز کارآزمایی بالینی درمان پارکینسون و بیماری تخریب پیش رونده ماکولای چشم (AMD) با سلول درمانی در سال 2020 را انجام دهیم.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
چهارمین رویداد کشوری استارتاپی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد و تیم (CTC) دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد موفق به کسب مقام دوم در این رویداد ملی شد.
سینا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۰۸    
سیناپرس: دقایقی پیش در مراسم اختتامیه سومین آیین اعطای جایزه مصطفی(ص) از دکتر حسین بهاروند، استاد زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان جهاددانشگاهی به عنوان برگزیده بخش دانشمندان مقیم کشورهای اسلامی تجلیل شد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۹:۲۴    
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به تولید سلول های بنیادین کبد و پانکراس در محیط آزمایشگاهی شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۲:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد موفق به تولید سلول های بنیادین کبد و پانکراس در محیط آزمایشگاهی شدند.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سلول های بنیادی مزانشیمی، کیسه هایی (وزیکول) ترشحی تولید و در محیط پیرامون خود آزاد می کنند. این وزیکول ها دارای اثرات درمانی روی سایر سلول ها هستند. ...
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
دکتر مسعود سلیمانی، پژوهشگر حوزه سلول های بنیادی و دانشیار دانشگاه تربیت مدرس که جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان از حیث استنادهای علمی در مجلات معتبر علمی شناخته می شود، 15 مهر ماه سال گذشته در قالب یک فرصت مطالعاتی عازم کشور آمریکا شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۶:۲۱    
تفاهم نامه همکاری در زمینه پیوند سلول های بنیادی خون ساز در درمان بیماری مالتیپل اسکلروزیس میان مرکز تحقیقات پیوند سلول های بنیادی دانشگاه شهید بهشتی و یک شرکت دانش بنیان منعقد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۴:۴۶    
تهران - ایرنا - دبیر ستاد علوم و فناوری سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بیماری های ژنتیک در ایران برای درمان و پیشگیری رشد خوبی داشته ولی مطلوب نیست.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۳:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- محققان سیستم منحصربفردی را ارائه کرده اند که سلول های بنیادی را به جایگاه نواقص استخوانی منتقل می کند و از یک فیکساتور منعطف که شامل پین و میله است، برای تنظیم میزان استرس مکانیکی استفاده می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد توسعه سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر این که بسیاری از بیماری های شایع امروز زمینه ژنتیکی دارند، گفت: محققانی که در این حوزه فعال هستند، نباید در مسیر پیشرفت در پله های پایین بمانند، بلکه باید با آشنا شدن به علم روز دنیا به روش های جدید درمانی دست یابند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
به تازگی مقاله ای در ساینس ادونس به چاپ رسیده که نشان می دهد سلول های بنیادی می توانند نواقص استخوانی را رفع کنند.
اقتصاد آنلاین / تیتر شهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۹:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، فولیکول های مو، عضو پیچیده ای هستند که در لایه های پوست قرار دارند. سلول های رشدنیافته تولیدکننده رنگدانه موجب تغییرات ژنتیکی عامل سرطان می شوند و در مرحله دوم، در معرض سیگنال های طبیعی رشد مو قرار می گیرند. ...
نی نی بان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
بانک سلولی برای ذخیره سلول های بنیادی خون قاعدگی زنان به زودی شروع به کار خواهد کرد.