شنبه ۱۶ آذرساعت ۲۰:۵۴Dec 2019 7

جدیدترین‌های «قرقیزستان»

ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
انزلی- ایرنا- در دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و قرقیزستان بر نقش منطقه آزاد انزلی در توسعه همکاری های میان دو کشور تاکید شد.
ناتو از آغاز استقلال قرقیزستان در میان سازمان های بین المللی بسیار فعال بود که بر سیاست رهبری این کشور تاثیر داشتند و همکاری آن با قرقیزستان بیشتر در زمینه شکل گیری روابط مدنی و نظامی بود.
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
تهران – ایرنا – نخست وزیر سابق قرقیزستان به اتهام فساد مالی در قرارداد با یک شرکت چینی در زمان خدمت در دفتر امور بین الملل رئیس جمهور سابق، به 15 سال زندان محکوم شد.
دانشگاه دولتی بیشکک به پاس اقدامات گسترده و همکاری های موثر رایزنی فرهنگی کشورمان در قرقیزستان، نشان عالی این دانشگاه را به آقای پرویز قاسمی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، اعطا کرد.
دادگاه پایتخت قرقیزستان حکم نهایی پرونده قضایی مربوط به فساد اقتصادی در نوسازی نیروگاه حرارتی بیشکک را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سفیر قرقیزستان در ازبکستان و مدیر کل شرکت صنعتی Artel سرمایه گذاری 10 میلیون دلاری تاشکند در این کشور را بررسی کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۹:۲۹    
دیدار تاکایف با مقامات ارشد و تجار آلمانی در برلین ، اختصاص وام 10 میلیون دلاری مجارستان به ازبکستان و بازدید سفیر ایران در قرقیزستان از مرکز توانبخشی کودکان، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
نماندگان سفارت ایران در قرقیزستان در روز بین المللی معلولان از مرکز توانبخشی کودکان مبتلا به فلج مغزی بازدید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از خبرگزاری فرانسه از بیشکک، ساپر ایساکوف، نخست وزیر پیشین قرقیزستان در سال های 2017 و 2018، به اتهام استفاده از نفوذ خود به نفع یک شرکت چینی، به 15 سال حبس محکوم شد. ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
در تاریخ 29 نوامبر سال 2019 نشست شورای سران کشورهای آسیای میانه در شهر تاشکند برگزار شد که در آن رئیس جمهور قرقیزستان ،رئیس جمهور تاجیکستان ، رئیس جمهور ترکمنستان، رئیس جمهور ازبکستان و اولین رئیس جمهور قزاقستان – الباسی، شرکت داشتند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
خبر آنلاین : در تاریخ 29 نوامبر سال 2019 نشست شورای سران کشورهای آسیای میانه در شهر تاشکند برگزار شد که در آن رئیس جمهور قرقیزستان ،رئیس جمهور تاجیکستان ، رئیس جمهور ترکمنستان، رئیس جمهور ازبکستان و اولین رئیس جمهور قزاقستان – الباسی، شرکت داشتند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۴:۰۲    
رئیس جمهور قرقیزستان با سفیر تاجیکستان در بیشکک دیدار و همکاری های دوجانبه را بررسی کردند.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۳۵    
موکانبیت اف وزیر اقتصاد قرقیزستان بعد از ظهر چهارشنبه با فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی ایران دیدار و گفتگو کرد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۱۶    
وزیر اقتصاد قرقیزستان در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: از پیشنهادات وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران برای تبادل هیئت های تجاری و برگزاری نمایشگاه های مشترک جهت معرفی ظرفیت های صنعتی و تجاری دو طرف استقبال می کنیم.
سعید عرب زاده عکاس بوشهری داور جشنواره بین المللی عکس قرقیزستان 2019 شد.
دانشگاه دولتی بیشکک به پاس تعاملات و همکاری های خوب و سازنده و توسعه روابط فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران وقرقیزستان ،مدال و نشان تقدیر این دانشگاه را به پرویز قاسمی رایزن فرهنگی کشورمان در قرقیزستان اعطا کرد. ...
موج   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه مناسبات خود با جمهوری قرقیزستان ندارد، گفت: دو کشور از ظرفیت های گسترده ای برای همکاری برخوردار هستند و می توانند با استفاده از این ظرفیت ها سطح همکاری های فیمابین را ارتقاء دهند.
شادا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۲۰:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
در دیدار وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان با همتای قرقیزستانی خود، طرفین بر توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور در زمینه مبادلات پایاپای و مبادله مالی و عقود اسلامی تاکید کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۹:۰۵   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون اول رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه مناسبات با جمهوری قرقیزستان ندارد، گفت: تهران و بیشکک از ظرفیت های گسترده ای برای توسعه همکاری ها برخوردار هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۸:۴۱    
وزیر صمت: ایران و قرقیزستان برای افزایش حجم مبادلات تجاری و اقتصادی به 500 میلیون دلار در کوتاه مدت توافق کردند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان اعلام کرد که قرقیزستان برای گسترش همکاری های اقتصادی در حوزه های مختلف با ایران علاقه مند است و برای همکاری های مالی و بانکی با این کشور به دنبال اندیشیدن تمهیداتی هستیم تا بتوانیم این کار را بدون مشکل انجام دهیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۸:۳۱    
وزیر اقتصاد: قرقیزستان درخواست داده تا از تجربیات بیمه و بورس ایران استفاده کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۷:۴۰    
وزیر راه: یک شرکت هوایی ایرانی تا 12 روز آینده خط هوایی ایران به قرقیزستان را برقرار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۷:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که در حوزه مبادلات مالی و بانکی با کشور قرقیرستان مذاکرات خوبی انجام داده ایم و این مذاکرات همچنان در تهران با حضور وزیر اقتصاد این کشور ادامه دارد و پس از رسیدن به سازوکاری مناسب از طریق یکی از الگوهایی که در اختیار داریم همکاری های مالی و بانکی ما شروع می شود.
وزارت صنایع و معادن   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۷:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر اقتصاد کشور قرقیزستان با اشاره به پیوستن ایران به موافقتنامه اقتصادی اوراسیا گفت: سیاست کلی ایران در توسعه روابط تجاری، توجه به کشورهای همسایه و به ویژه کشورهای حاشیه خزر است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، جانات بیشن اوف وزیر حمل و نقل قرقیزستان در نشست خبری با همتای ایرانی خود در پایان دوازدهمین اجلاس کمیسیون های مشترک اقتصادی دو کشور ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به راه اندازی پرواز تهران -بیشکک - دوشنبه از 12 روز آینده گفت: وزیر اقتصاد قرقیزستان در تهران است و مذاکرات امروز درباره ایجاد کانال مالی بین دو طرف انجام می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
روسای کمیسیون های مشترک همکاری اقتصادی ایران و قرقیزستان تفاهمنامه ای در 104 بند در موضوعات مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی با یکدیگر به امضا رساندند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از برقراری پرواز مستقیم ایران – قرقیزستان با سرمایه گذاری ایرلاین ایرانی از 12 روز آینده خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
وزیر راه و حمل ونقل قرقیزستان گفت: موضوع ایجاد کانال های مالی ایران و قرقیزستان طی توافق طرفین مقرر شد بررسی و در این باره تصمیماتی اتخاذ شود.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۲۱    
در بخش حمل و نقل مهم ترین اقدام در مقطع حاضر ایجاد خطوط هوایی توسط یک ایرلاین ایرانی از پایان آذر ماه سال جاری است. یک شرکت هواپیمایی ایرانی پرواز ایران به قرقیزستان را راه اندازی می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: پرواز های بین ایران و قرقیزستان توسط یک ایرلاین ایرانی از 12 روز آینده آغاز می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۶:۱۸    
ایرنا - تهران - سنجر موقانبتوف وزیر اقتصاد قرقیزستان روز چهارشنبه با فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی کشورمان دیدار و گفت و کرد.
وزیر راه و شهرسازی گفت: تا 12 روز آینده یک شرکت هواپیمایی ایرانی پرواز خود را از ایران به قرقیزستان انجام می دهد. گسترش نیوز : محمد اسلامی بعدازظهر امروز در مراسم اختتامیه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی، بازرگانی، عملی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری بین وزارت راه و شهرسازی ایران و کشور قرقیزستان درباره تعرفه ترجیحی گمرک و تعیین تعرفه ترانزیت به امضا رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
بعدازظهر امروز و در مراسم اختتامیه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی، بازرگانی، علمی، فنی و فرهنگی ایران و قرقیزستان تفاهم نامه ای با حضور وزرای دو کشور به امضا رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۵۳    
نماینده پارلمان قرقیزستان با اشاره به ورود سازمان های غیردولتی غربی به نهادهای دولتی گفت: این افراد ایدئولوژی ملی کشور را تخریب می کنند.
سلام نو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۲۷   + ۴۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد که تهران از طرح ملی مسکن حذف نشده است. به گزارش سلام نو، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران، گفت: کمیسیون مشترک ایران و قرقیزستان در حال برگزاری است و امروز نشست اختتامیه را خواهیم داشت و اسناد امضا و مبادله می شود ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۴:۱۲    
وزیر راه و شهرسازی گفت: من خوشبین هستم که روابط ما با قرقیزستان که متکی بر یک سند راهبردی همکاری ده ساله است که روسای جمهور دو کشور امضاء کرده اند کمک کند که ما استفاده بیشتر و بهینه تری از آن ببریم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه خطوط ریلی دو کشور ایران و قرقیزستان متصل است، گفت: احداث خطوط جدید به دلیل استفاده از ظرفیت بندر اقیانوسی کشور یعنی چابهار برای تبادلات تجاری و ترانزیت است.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره عدم دسترسی مستقیم قرقیزستان به آب های آزاد، در مورد پیشنهاد دو کشور به منظور افزایش ارتباطات دریایی و بندری توضیح داد.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ایران و قرقیزستان تمایل زیادی دارند که ارتباطات حمل و نقلی هرچه بهتر با یکدیگر داشته باشند و این امیدواری وجود دارد که بتوان به این شکل در راستای توسعه روابط دو کشور گام برداشت.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۰:۱۱    
سند دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و قرقیزستان امضا خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۹:۴۹    
در قزاقستان، انتقال قدرت تاکنون فاجعه چشمگیری در پی نداشته، در قرقیزستان اوضاع به شدت برعکس پیش رفت که می توانست به یک جنگ شدید منجر شود، در ازبکستان نیز تقابل "پشت صحنه" رخ داد، اما به یک شکل نسبتاً بسته.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۵:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
آدم نژاد گفت: طی رایزنی ها، علاوه بر تسهیل بر صدور ویزا؛ زمینه برای راه اندازی پرواز مجدد بین ایران و قرقیزستان تا پایان آذر نهایی شد.
اکو فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
اکوفارس: وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان به همراه سفیر این کشور در جمهوری اسلامی ایران ، از مرکز مدیریت راههای کشور در محل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بازدید کرد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۰۰:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از امضای تفاهمنامه همکاری ایران و قرقیزستان برای تعیین ترانزیت ریلی کالا و تعرفه تجارت ترجیحی دو کشور خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسلامی در پانزدهمین کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و قرقیزستان ، با بیان اینکه برگزاری این کمیسیون ها برای گسترش روابط اقتصادی دو کشور است ...