چهارشنبه ۲۰ آذرساعت ۲۳:۴۵Dec 2019 11

جدیدترین‌های «سنندج»

ایرنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس سازمان برنامه و بودجه کردستان گفت: اعتبارات این استان از سه ردیف تملک دارایی های استانی، ملی استانی شده و ملی در لایحه بودجه سال آینده در مقایسه با امسال بیش از 29 درصد افزایش دارد.
استاندار کردستان گفت: کردستان ظرفیت های فراوانی برای حضور سرمایه گذاران اتریشی دارد که راه آهن همدان - سنندج و سنندج - باشماق - سلیمانیه فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری است.
خبرگزاری فارس   ۲ ساعت پیش    
در جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی استان کردستان اعتبار دو میلیارد تومانی پروژه ساماندهی و کنترل سیلاب شهرک کوثر(گریزه) سنندج مشروط بر انجام مطالعات معتبر به تصویب رسید.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس پلیس راه دیواندره از وقوع یک فقره تصادف رانندگی در جاده روستایی قجر از توابع بخش سارال این شهرستان خبر داد و گفت: در این حادثه یک نفر جان خود را از دست داد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - سرپرست فرمانداری بانه گفت: با توجه به اینکه در مراکز فروش مرغ زنده هیچگونه نظارتی بر فرآیند کشتار و عرضه بهداشتی نمی شود لذا احتمال انتقال بیماری های مختلف از جمله آنفلوانزا از این طریق وجود که باید برخورد قانونی و جدی با اینگونه مراکز انجام شود.
ایرنا   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: افزایش 29 درصدی سهم کردستان در لایحه بودجه سال آینده نشان از توجه ویژه دولت برای جبران بخشی از عقب ماندگی های این استان است.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - فرماندار سقز گفت: دانشجو عقل منفصل و منتقد زمانه خویش است و هر وقت که اراده کرده توانسته با بصیرت، نقادی و پرسشگری، قدرت را به چالش بکشد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مسوول روابط عمومی اداره کل دامپزشکی کردستان گفت: سه واحد قصابی به علت عرضه گوشت غیر قابل مصرف در منطقه بهاران شهر سنندج با حکم مقام قضایی پلمب شد.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران از برگزاری نشست چهار شهر خلاق یونسکوی ایران در رشت، اصفهان، بندرعباس و سنندج خبر داد. ایوبی در نشست با شهردار رشت گفت: شور و اشتیاق مدیریت برنامه های یونسکو در شهر خلاق خوراک شناسی رشت قابل توجه و تحسین است. ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - نشریات و مطبوعات محلی کردستان در هفته سوم آذر، عناوین و مطالب اصلی خود را به موضوعاتی مانند مرگ های زودرس، مرگ های یهویی، کسانی که آمدند کسانی که نیامدند، رقابت برای 29 کرسی مجلس در مناطق کُردنشین ...
وزارت آموزش و پرورش   ۷ ساعت پیش    
دکتر علی اصغر فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش در سنندج گفت: کردستان با پتانسیل و توانمندی علمی بالایی که دارد می تواند یکی از قطب های بزرگ علمی و تخصصی در کشور شود. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۷ ساعت پیش    
در مراسمی با حضور جمعی از مسئولین و خیرین نیک اندیش، دبستان 12 کلاسه خیرساز دکتر علی اصغر فانی که توسط بنیاد فرهنگی مصلی نژاد احداث شده است، در سنندج به بهره برداری رسید. ...
ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - دبیر اجرایی شانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز گفت: کمبود اعتبار باعث شد تا برنامه های جانبی همچون، کارگاهای آموزشی، نمایشگاه و دعوت از داوران برجسته خارجی انجام نشود.
سفیر کشور اتریش در ایران گفت: هدف عمده سفر ما به سنندج این است که حوزه های مختلف کاری را شناسایی کنیم و براساس ظرفیت های موجود زمینه همکاری بین وین و کردستان را فراهم سازیم.
ایسنا   ۸ ساعت پیش    
ایسنا/کردستان رایزن بازرگانی سفارت اتریش در ایران،گفت: وجه مشترک سنندج با اتریش، همان بخش موسیقی و جشن ها است که با تبادل اطلاعات بیشتر می توانیم آن را توسعه دهیم.
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: جاذبە های فراوان فرهنگی و جغرافیایی برای بازدید میهمانان و گردشگران در استان کردستان وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - استاندار کردستان با تاکید بر اهمیت جایگاه تحقیق و پژهش در پیشرفت و توسعه، گفت: اگر در دوران مدیریت بر مبنای تحقیق و پژوهش تصمیم بگیریم آزمون و خطا بسیار کمتر می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۹ ساعت پیش    
دبستان 12 کلاسه خیر ساز دکتر علی اصغر فانی امروز در سنندج به بهره برداری رسید .
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعە منابع استاندار کردستان گفت: کردستان علاقەمند بە فعالیت و حضور اقتصادی اتریش در این استان است.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران از علاقە مندی این کشور برای توسعە روابط در سطح ملی و استانی با کشورمان خبر داد و گفت: 2 کشور به عنوان ابر قدرت های فرهنگی جهان شناخته می شوند.
عقیق   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج گفت: مداحان و شاعران آئینی در استان کردستان که مشخصات آنها در سامانه طوبی ثبت شده کارت شناسایی دریافت کرده اند.
حوزه علمیه خواهران   ۱۰ ساعت پیش    
مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان در جمع کارکنان مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) سنندج گفت: یکی از مهمترین ویژگی هایی که یک مدیر باید داشته باشد، سعه صدر است و همگان باید به این امر توجه داشته باشند.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه کردستان گفت: نظام مدیریت علم و فناوری باید زیر نظر جامعه رشد کند تا سیستم بسته ایی نباشد و بتواند محصولاتی پویا عرضه کند.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی نژاد چشم انداز و هدف این بنیاد از احداث فضاهای آموزشی و پروژه های خیرساز در سطح کشور را تبدیل دانش به قدرت اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای شهر سنندج در زمینه موسیقی در کشور ایران حرف برای گفتن دارد و این می تواند بستر خوبی برای ارتقای تبادلات فرهنگی بین دو کشور اتریش و وین را فراهم سازد.
ربیع   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، جمعی ازهنرمندان فعال سنتور نوازی یکشنبه 24 آذرماه 98 در سومین روایت خود ردیف های مختلف سنتور را در پردیس سینمایی بهمن سنندج به اجراء می گذارند. ...
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رایزن بازرگانی سفارت اتریش در تهران گفت: با توجه به اینکه سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی توسط یونسکو انتخاب شده است موسیقی این شهر می تواند شاخص ویژه همکاری بین طرفین باشد.
نوای آبیدر   ۱۰ ساعت پیش    
شهردار سنندج در دیدار با شولتز، سفیر اتریش در ایران از اعلام آمادگی این شهرداری در گسترش روابط چندگانه به ویژه در بخش حمل و نقل عمومی و احداث تله کابین آبیدر خبر داد.
نوای آبیدر   ۱۰ ساعت پیش    
سفیر اتریش در ایران با حشور در شهرداری سنندج ضمن اشاره به علاقمندی اتریش به حفظ برجام گفت: اتریش برای ایجاد همکاری های فرهنگی نیازی به اخذ مجوز از اروپا نداریم چرا که همکاری نزدیکی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران داریم.
سلام نو / ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، دادستان عمومی و انقلاب سقز گفت: مالک تالار عروسی مانگه شه و سقز که بدنبال حادثه آتش سوزی و مرگ 12 نفر در یک مراسم عروسی اواخر هفته گذشته متواری شده بود، بازداشت و تحویل مقامات قضایی شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اثر واژگونی خودرو سواری پژو پارس در محور سنندج - دیواندره چهار نفر مصدوم و توسط نیروهای آورژانس به بیمارستان منتقل شدند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - دبستان 12 کلاسه خیرساز دکتر علی اصغر فانی که توسط بنیاد فرهنگی مصلی نژاد احداث شده روز چهارشنبه در مراسمی با حضور جمعی از مسوولان فرهنگی و خیران در سنندج به بهره برداری رسید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - طی حکمی از سوی اسماعیل مریوانی سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان خسرو قاضی زاده سرپرست معاونت صنایع دستی استان شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سنندج - معاون گردشگری و سرمایه گذاری میراث فرهنگی کردستان گفت: بر اساس آمارهای رسمی در شش ماهه نخست امسال بیش از 131 هزار و 612 نفر گردشگر در استان اقامت داشته اند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان شهردار سنندج، با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که سنندج پایتخت نوروز در ایران و قسمتی از آسیا شود، گفت: در دو سال گذشته نوروزهای متفاوتی در استادیوم 25 هزار نفری شهر سنندج برگزار شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - طرح زمستانه دستگاه های خدمات رسان جاده ای در کردستان روز چهارشنبه 20 آذر آغاز شد و تا 20 اسفند به مدت سه ماه ادامه خواهد داشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۰۴    
رایزن بازرگانی سفارت اتریش در ایران گفت: در دو حوزه پسماند و تله کابین می توانیم برای سنندج برنامه ریزی و تصمیم گیری کنیم اما به نظر می رسد وجه مشترک مهم در این حوزه همان بخش موسیقی است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: از ابتدای امسال تا آخر آبان تعداد جانباختگان تصادفات راه های درون شهری و برون شهری استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 47 نفر برابر با 16 درصد کاهش یافت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: دستگاه های اجرایی و بخش تولید بیگانگی با بخش آموزش، پژوهش و تحقیق را کنار گذاشته و ارتباط بیشتری با دانشگاه داشته باشند.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: فرمانده انتظامی استان کردستان از بازداشت مالک تالار عروسی مانگه شو سقز خبر داد. سردار علی آزادی از بازداشت مالک تالار عروسی مانگه شو سقز خبر داد و اظهار داشت: دقایقی پیش با اشراف اطلاعاتی و هوشیاری ماموران پلیس و هماهنگی با دستگاه قضائی، صاحب تالار عروسی در سقز دستگیر شد. ...
عبدالله کاردانی دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت کردستان در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: خانه صنعت و معدن و تجارت متولی خصوصی بخش تولید، صنعت و معدن است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
شهردار سنندج گفت: وین پایتخت موسیقی جهان است و سنندج هم شهر خلاق موسیقی است لذا اعلام آمادگی می کنیم تفاهم نامه خواهرخواندگی بین دو شهر سنندج و وین امضا شود.
شهردار سنندج در دیدار با سفیر اتریش در ایران با بیان اینکه در دو سال گذشته نوروزهای متفاوت در سطح شهر سنندج برگزار شد، گفت: در تلاشیم که سنندج به پایتخت نوروز ایران تبدیل شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - سفیر اتریش در ایران گفت: در 9 حوزه مختلف شراکت های موردی با جمهوری اسلامی ایران داریم که امکان افزایش این مشارکت ها نیز وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: نیروهای پاسگاه ویژه این شهرستان تعداد پنج دهنه کوره زغال گیری را در روستای سردوش شناسایی و توقیف کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۲۹    
مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک سنندج گفت: احکام رتبه بندی فرهنگیان بعداز ابلاغ برای فرهنگیان صادر می شود و همکاران نباید در این خصوص فریب شایعات فضای مجازی را بخورند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
نخستین استارتاپ ویکند گیاهان دارویی کردستان با حضور نخبگان دانشگاهی در سنندج آغاز به کار کرد. به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، مدیر اجرایی استارتاپ ویکند گیاهان دارویی کردستان شامگاه سه شنبه در حاشیه برگزاری این رویداد علمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان، جواز تاسیس 457 واحد تولیدی در استان صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 63 درصد رشد نشان می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سنندج – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان گفت: دو تصفیه خانه آب و فاضلاب با اعتبار مجموع بیش از 800 میلیارد ریال در شهر دیواندره در حال اجرا است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۹:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - رئیس پلیس راه کردستان گفت: برخی جاده های این استان در اثر بارش برف و باران پراکنده لغزنده بوده و در برخی دیگر به علت وجود مه رانندگان با کاهش دید افقی مواجه هستند.