دوشنبه ۰۴ تیرساعت ۱۰:۴۴Jun 2018 25
 

جدیدترین خبرهای «سازمان میراث فرهنگی»

دولت   ۱۱ دقیقه پیش    
مراسم معارفه مدیرکل پیشین و جدید میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، با حضور مسئولانی از سازمان میراث فرهنگی و استانداری قم در محل مجتمع فرهنگی ونس برگزار شد. ...
تهران پرس   ۲ ساعت پیش    
سنندج-رئیس شورای برنامه ریزی شهرها وروستاهای ملی وجهانی صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشورگفت: برای سال آینده میلادی شهرخلاق یونسکو درایران ازمیان شهرهای جهانی موجود انتخاب ومعرفی خواهندشد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۵:۲۷    
رئیس سازمان میراث فرهنگی از راه اندازی اولین حراج آثار صنایع دستی ایران خبر داد و گفت: می خواهیم از آثار هنری و صنایع دستی در صنعت برج سازی استفاده بیشتری شود.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۴:۳۷    
رئیس سازمان میراث فرهنگی استفاده از صنایع دستی فاخر ایرانی را یک ارزش افزوده برای ساختمان های در حال ساخت دانست و گفت: برآوردها نشان می دهد بازار صنایع دستی تا 2 میلیارد دلار قابل اشاعه است. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۴:۰۲    
ایرنا - یاسوج- لباس محلی زنان کهگیلویه و بویراحمد با شماره 356 و لباس محلی مردان با شماره 357 در سازمان میراث فرهنگی کشور ثبت ملی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۲:۴۰    
رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: سعی داریم نشان دهیم که بهره گیری از صنایع دستی در ساختمان سازی یک ارزش افزوده است و از طرفی برج سازی می تواند بازاری برای صنایع دستی باشد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۱:۵۸    
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از اینکه فرصت جام جهانی2018 برای معرفی فرهنگ، صنایع دستی و آثار تاریخی و گردشگری ایران استفاده نشد، گفت: سازمان میراث فرهنگی نسبت به این کوتاهی پاسخگو باشد.
دولت   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۰    
در نشست رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانک های کشور با معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری راهکارهای تقویت ظرفیت سفرهای داخلی کشور بررسی شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۰۷:۵۵    
دبیر هیات موسس اقامتگاه های بوم گردی کشور با بیان اینکه اگر این اقامتگاه ها بدون نظارت و آموزش یک انجمن حرفه ای فعال باشد، بوم گردی به بی راهه می رود گفت: فعالان این حوزه حدود 9 ماه است در انتظار برگزاری انتخابات هیات مدیره از سوی سازمان میراث فرهنگی هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۲۳:۱۵    
بنا به پیشنهاد وزیر امور خارجه و تصویب رئیس جمهور، مرتضی رحمانی موحد به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ژاپن تعیین شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۲۱:۰۲    
مدیرکل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قم گفت: تدوین تقویم گردشگری در استان با جدیت دنبال می شود و درزمینهٔ ایجاد موزه های بزرگ دینی و مردم شناسی با کمک دستگاه های حوزه علمیه و آموزش وپرورش این موزه ها را تأسیس می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۷:۱۹    
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک ها با مشارکت سازمان میراث فرهنگی می توانند پروژه های نیمه تمام در این زمینه را به مرحله اتمام و اجرا برساند، تا این گونه زمینه لازم برای بازگشت طرح های مورد اشاره به چرخه بازدهی فراهم شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۵:۲۸    
تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر حفظ و احیاء محوطه ها، بناها و بافت های تاریخی سازمان میراث فرهنگی از برگزاری کارگاه های آموزشی مرمت و همچنین برگزاری کارگاه بین المللی مقاوم سازی بناهای تاریخی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۴:۵۹    
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه هنرمندان ایران به عنوان سفیران صلح و معرفت در دنیا شناخته می شوند، گفت: یکی از برنامه های سازمان میراث فرهنگی، آموزش و حمایت از هنرمندان است تا هنر خود را به سراسر دنیا بفرستند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۴:۴۴    
عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس با اشاره به اینکه بانک مرکزی سریعا تسهیلات لازم برای ورود گردشگر و رونق صنعت گردشگری را فراهم کند، از انفعال سازمان میراث فرهنگی در اتخاذ تسهیلات لازم برای تأمین ارز گردشگر انتقاد کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۴:۱۳    
مراتب ثبت درخت گردوی کهنسال قیمازخانه روستای طراران ، درخت چنار کهنسال محله سرگذر محلات به شماره 455، درخت گردوی کهنسال لطف علی روستای طراران و درخت چنار کهنسال ابوالعلی و درخت گردوی کهنسال دره سی سوارآباد از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی به استاندار مرکزی ابلاغ شد.
قم پرس   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۴:۱۰    
در دیدار معاون سازمان میراث فرهنگی با استاندار قم: مدیر کل جدید میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قم معرفی شد مدیر کل جدید میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قم در دیدار معاون سازمان میراث فرهنگی با استاندار قم معرفی شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۲:۵۴    
معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی گفت: طرح مرمت مدرسه عباسقلی خان پس از تصویب در شورای فنی به صورت مشارکتی اجرا خواهد شد.
هم نوا   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۲:۳۴    
انگار سازمان میراث فرهنگی منتظر است بودجه ای به او تزریق کنند تا در این رویداد حاضر شود در حالی که این طور نیست و به راحتی می شد از فرصت حضور مردم هم در این باره استفاده کرد. ما می توانستیم از مردم به شکل برنامه ریزی شده ای بخواهیم ایران را به بهترین شکل تبلیغ کنند
روزنامه شهروند   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۲:۲۹    
شهروند| از همان روزهای اولیه بعد از صعود تیم ملی ایران به جام جهانی 2018 روسیه، مسئولان فدراسیون فوتبال ستاد اجرایی جام جهانی را با مسئولیت محمدرضا ساکت و حمیدرضا آصفی مشاور بین الملل رئیس فدراسیون تشکیل دادند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۰:۴۹    
شاه آبادی گفت: مقدمات راه اندازی رادیو گردشگری فراهم شده است و فعلاً منتظر جوابیه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستیم.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۷:۲۰    
رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با اشاره به اینکه جام جهانی فرصت طلایی برای شناساندن ظرفیت های صنایع دستی ایران به جهانیان بود، از ایده نداشتن مسئولان مربوطه در این خصوص انتقاد کرد.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۳:۲۸    
تهران-ایرنا-موسیقیدان، آهنگساز، استاد دانشگاه با تاکید بر ثبت و ضبط آثار بزرگان و اساتید موسیقی به عنوان گنجینه ای ارزشمند گفت: نهادها و سازمان های مختلف از جمله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید آثار این بزرگان را همچون میراث حفظ و به نسل های آینده منتقل کنند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۳:۲۱    
تهران-ایرنا-موسیقیدان، آهنگساز، استاد دانشگاه با تاکید بر ثبت و ضبط آثار بزرگان و اساتید موسیقی به عنوان گنجینه ای ارزشمند گفت: نهادها و سازمان های مختلف از جمله سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید آثار این بزرگان را همچون میراث حفظ و به نسل های آینده منتقل کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۲:۵۰    
رئیس سازمان میراث فرهنگی از واگذاری بناهای تاریخی به بخش غیردولتی خبر داد و گفت: در قالب ماده 27 به غیر از آثار تاریخی درجه یک، بناهای تاریخی به بخش غیردولتی واگذار و با مرمت و بازسازی این آثار، این بناها تبدیل به مکانی برای کسب و کار و ایجاد شغل می شود.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۲:۱۵    
33 سال پیش برای ایجاد سازمان میراث فرهنگی به این نکته فکر کردم که اکنون باید سازمان میراث فرهنگی با هدف حفاظت، شکل بگیرد اما اکنون بعد از آن سال ها تشخیص من این است که باید دنبال کارهایی برویم تا فهم عمومی را نسبت به میراث فرهنگی بالا ببریم، تا آن معرفی و حفاظت شود.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۴/۰۱ - ۱۰:۴۳    
نایب رئیس فراکسیون گردشگری مجلس خواستار آن شد که سازمان میراث فرهنگی به همراه بانک مرکزی به صورت فوری برای تبدیل ارز گردشگر تصمیات لازم را گرفته و اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۷:۴۰    
استاندار خراسان رضوی گفت: مجموعه های فرهنگی – تاریخی شادیاخ، عطار و خیام نیشابور باید با حفظ استانداردها و شاخص های تاریخی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، ساماندهی و بازپیرایی شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۳:۴۰    
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت:ایجاد اقامتگاه بوم گردی به رشد و توسعه اقتصادی، اشتغال و درآمدزایی شهرستان گلپایگان کمک کرده و سازمان میراث فرهنگی برای ایجاد اقامتگاه بوم گردی تسهیلات بانکی و روستایی پرداخت می کند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۲:۲۰    
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خواست تا در سازمان میراث فرهنگی بماند و اگر جای بهتری به او پیشنهاد شد، قبول نکند و نرود . ...