یکشنبه ۰۵ خردادساعت ۱۰:۰۵May 2019 26

جدیدترین‌های «سازمان میراث فرهنگی»

عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۶:۲۹   + ۱۶ سایت دیگر  
موزه ها و اماکن تاریخی- فرهنگی زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دوشنبه ششم خرداد تعطیل هستند. به گزارش ایسنا، براساس بخشنامه سه سال قبل سازمان میراث فرهنگی به موزه های زیر نظر سازمان میراث فرهنگی ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نمایشگاه طراحی سنتی در محل ساختمان مرکزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برپا شد.
آذر قلم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
آذرقلم: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از کسب رتبه برتر توسط مدیر روابط عمومی میراث فرهنگی استان خبر داد. به گزارش آذرقلم، با توجه به بررسی های انجام شده از سوی اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی کشور ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگی استان اردبیل گفت: واحد مستقل اطلاع رسانی میراث فرهنگی استان اردبیل با هدف معرفی عملکرد سازمان میراث فرهنگی در حفاظت و صیانت از آثار اردبیل تشکیل شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۱    
نخستین پل تمام شیشه ای ایران درهیر ازنظر سازمان میراث فرهنگی مانعی برای افتتاح نداشته و این مجموعه جز پروژه های افتتاحی سفرریس جمهوراست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۰۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
محمدرضا کارگر گفت:درخواست کرده ایم کاخ مرمر را به سازمان میراث فرهنگی برای رونق موزه قرآن واگذار کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۱    
رئیس گروه موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: رویکرد سازمان میراث فرهنگی ایجاد موزه های تخصصی است که در حال حاضر ساخت 11 موزه و خانه موزه تخصصی در سطح استان مثل موزه موسیقی تربت جام یا موزه آب گناباد در دستور کار قرار دارد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۲۱:۴۵    
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مناسبت سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، پیامی صادر کرد.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش همسونیوز به نقل از تسنیم از همدان ، مجید جهانگیری ظهر امروز در نشست فعالان میراث فرهنگی در خصوص سطح بندی موزه ها با اشاره به اینکه سطح بندی موزه ها توسط شورای عالی سازمان میراث فرهنگی انجام می شود، اظهار داشت: موزه ها در سه سطح ملی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مراسم روز جهانی میراث فرهنگی و موزه ها توسط سازمان میراث فرهنگی در کاخ نیاوران برگزار شد در این برنامه از کارگردان فیلم خاله قورباغه به دلیل پرداختن به موضوع میراث فرهنگی تقدیر کردند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۹:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
در حاشیه برگزاری مراسم بزرگداشت هفته میراث فرهنگی، معاونان سازمان میراث فرهنگی از نمایشگاه "نقشستان بلوچ؛ روایتی نو از نقش و سنت" در مجموعه نیاوران بازدید کردند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۸:۵۶    
فرناز کلباسی تدوین آیین نامه اموال تاریخی ، احداث 160 پایگاه پژوهشی ، افزایش چندین درصدی کارگاه های مرمت ، تاسیس صندوق احیای ابنیه تاریخی دستاوردهای فعالیت سازمان میراث فرهنگی کشور در سال های مدیریت سیدمحمد بهشتی به زعم خود اوست ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۰۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی تصاویر منتشر شده از یک تور گردشگری در شهر تاریخی ابیانه را مربوط به تور های غیرمجاز دانست. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۶:۱۵    
مدیرکل بازرسی سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: تسهیل روند سرمایه گذاری در حوزه گردشگری اولویت سازمان میراث فرهنگی کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۵:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد- نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه میراث فرهنگی هویت جامعه ماست، گفت: سازمان میراث فرهنگی باید در راستای کارهای علمی و پژوهشی گام بردارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از کاهش ساعت کاری موزه ها و محوطه های دارای ورودیه استان در ماه مبارک رمضان خبر داد. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
پردل امیری نژاد روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: ساختمان چوبی گمرک آستارا در سال 96 در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفته بود و در اجرای قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی، با اختصاص شماره ثبت شد. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بازرسی و ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: هدف اصلی ما حمایت از سرمایه گذاران است و در این زمینه باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم.
روزنامه آذربایجان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۳:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس تفاهم نامه منعقده بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و آژانس همکاری های بین المللی کشور ژاپن (جایکا) استراتژی توسعه گردشگری شمال غرب ایران را تهیه و تدوین می کند. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۰:۴۳    
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: شهریور ماه امسال منطقه آزاد ارس به عنوان دومین منطقه آزاد ایرانی، عضو سازمان جهانی گردشگری می شود. به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محسن نریمان با اعلام این خبر گفت: به واسطه فعالیت های موثر در بخش گردشگری و میراث فرهنگی ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
طی نامه ای از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی عمارت گمرک آستارا به استاندار گیلان ابلاغ شد. به گزارش ایلنا از رشت، در متن نامه علی اصغر مونسان خطاب به مصطفی سالاری استاندار گیلان آمده است ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
طی نامه ای از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی مراتب ثبت اثر فرهنگی تاریخی عمارت گمرک آستارا به استاندار گیلان ابلاغ شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۱۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل بازرسی سازمان میراث فرهنگی گفت: تجارب دانشگاهیان باید در پیشبرد اهداف توسعه ای گردشگری استان اردبیل به کار گرفته شود.
اترک نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۸:۰۹    
خبرگزاری تسنیم : رییس جمهور در حکمی محمدشریف ملک زاده را به عنوان معاون خود و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب کرد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۰۷:۰۵    
خبرگزاری میزان- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: در یک سال و نیم گذشته سازمان امکان هیچ گونه کنترل، رصد و پایش برای کسانی که در این مدت مجوز گرفته اند را نداشته است. البته بر آژانس هایی که قبل از این تاریخ از ما مجوز فعالیت در فضای مجازی را گرفته بودند همچنان نظارت داریم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۲۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - مدیرکل دفتر امور پایگاه های جهانی سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: تاکنون 23 اثر تاریخی کشور در فهرست آثار جهانی ثبت شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۲۰:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: شهریور ماه امسال منطقه آزاد ارس به عنوان دومین منطقه آزاد ایرانی، عضو سازمان جهانی گردشگری می شود. به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، محسن نریمان با اعلام این خبر گفت: به واسطه فعالیت های موثر در بخش گردشگری و میراث فرهنگی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۷:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
استاندار قم عنوان کرد: سهم استان در بخش تسهیلات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مطلوب نیست در صورتی که مدیران این دستگاه نواقص کنونی را برطرف نکنند باید نسبت به مشکلات موجود پاسخگو باشند.
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۷:۰۵    
خبرگزاری میزان- مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان در تاریخ 31 اردیبهشت ماه 98 را می توانید در این بسته خبری بخوانید.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۱۰    
در نشست صمیمی رئیس جمهوری با اصحاب فرهنگ و هنر که شامگاه شنبه 28 اردیبهشت 98 برگزار شد، با تأکید ریاست سازمان میراث فرهنگی و برنامه ریزی معاونت صنایع دستی، تعدادی از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی نیز حضور داشتند.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۰۰    
به گزارش کردپرس به نقل از سایت خبری خندان، علی رئوف طی نشستی خبری، ضمن تأکید بر عزم استان سلیمانیه برای تقویت روابط در حوزه گردشگری با ایران، اعلام کرد که در این راستا هیئتی از سازمان گردشگری و میراث فرهنگی استان کردستان ایران، به سرپرستی سید محسن علوی مدیر کل میراث فرهنگی ...
توریسم آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی سازمان میراث فرهنگی از آغاز مرمت اضطراری در عمارت مسعودیه خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۴:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با استاندار خراسان شمالی دیدار و گفت وگو کرد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نتوانسته در زمینه تبلیغات در سطح بین المللی موفق عمل کند، گفت: در حال حاضر گردشگری کشور و استان فارس سنتی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی گفت: تا هفته دیگر طرح عملیاتی و جزئیات واگذاری زمین رایگان به سرمایه گذاران گردشگری تهیه می شود البته رایگان بودن لزوما به معنی عدم دریافت هزینه نیست.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۳:۱۱    
مدیرکل امور موزه ها و اموال منقول فرهنگی گفت: 22میلیون نفر از موزه های سازمان میراث فرهنگی و حدود 8میلیون نفر از موزه های سازمان های مختلف در سال گذشته بازدید کردند. به گزارش مهر، مدیرکل امور موزه ها تأکید کرد: این آمار یعنی اینکه یک چهارم جمعیت کشور از موزه های ایران دیدن کرده اند ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت: کلیپ های منتشر شده از ابیانه با بررسی های به عمل آمده مشخص شده که تور گردشگری نبوده و مردم عادی بازدید هایی را طی آن روز از آنجا داشته اند و فردی که اصلا گردشگر نبوده و از هیچ گونه توری نیز نبوده در ابیانه اقدام به این کار کرده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
نمایشگاه قفل های سنتی در ساختمان مرکزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برپا شده است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ - ۱۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اقدامات بسیار خوبی در حوزه گردشگری در استان اردبیل انجام گرفته است که می تواند گردشگری این استان را متحول کند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری و تأثیرگذاری آن در ابعاد اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور گفت: آینده گردشگری ایران بسیار روشن است.
دولت   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۱:۱۲   + ۳۰ سایت دیگر  
رئیس جمهوری با تأمین زمین موردنیاز برای ساخت هتل و اجرای طرح های گردشگری در 500 نقطه از کشور به صورت رایگان یا با اقساط 20ساله موافقت کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر مونسان 28 اردیبهشت ماه در نامه ای به رئیس جمهوری ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۹:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون سازمان میراث فرهنگی گفت: مجوز بازگرداندن یک هزار و 780 قطعه از الواح هخامنشی از مؤسسه شرق شناسی شیکاگو صادر شده است.
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۸:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: یلدا ، عود ، جشن مهرگان ، مینیاتور ، زیارت تادئوس و جنگل های هیرکانی به یونسکو فرستاده شدند تا با تائید کارشناسان یونسکو و بررسی مشکلات آن ها پرونده های نهایی برای ثبت جهانی در 2019 معرفی شوند. ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۸:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان میراث فرهنگی در نامه ای به رئیس جمهور درخواست تامین زمین رایگان در 500 نقطه کشور به سرمایه گذاران ساخت واحدهای گردشگری و هتل کرد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ملاقات های جداگانه، با چهار نماینده مجلس دیدار و گفت وگو کرد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۵۶   + ۱۲۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور روحانی به دستگاه های اجرایی دستور داد تا برای تسهیل فرآیند سرمایه گذاری داخلی و خارجی و رفع موانع آن به ویژه در زمینه مقررات زاید و دست و پاگیر و غیرضرور و جذب سرمایه ایرانیان مقیم خارج از کشور و همچنین واگذاری بنگاه های اقتصادی به بخش غیردولتی به طور جدی تسریع نمایند. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۶:۰۷    
اقتصاد ایران: تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر حفظ و احیای بافت ها و بناهای تاریخی سازمان میراث فرهنگی گفت: طرح مرمت و احیای بافت های تاریخی و فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره برداران بناهای تاریخی در مجلس تصویب شد.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۹:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: سیدهادی احمدی در نشست خبری هفته میراث فرهنگی با اعلام این خبر، گفت: این طرح با هدف حمایت از افرادی که در بافت های تاریخی زندگی می کنند، از دوره قبل مجلس و از سوی نماینده شهر شیراز مطرح شده بود. ...
رسا   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق اعلام سازمان سازمان میراث فرهنگی در احداث ساختمان پلاسکو حفظ حقوق مکتسبه در ساختمان ارجح بر ضوابط است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل امور موزه های کشور گفت: 22 میلیون نفر از موزه های سازمان میراث فرهنگی و حدود 8 میلیون نفر از موزه های سازمان های مختلف در سال گذشته بازدید کرده اند.