شنبه ۰۲ شهریورساعت ۱۳:۳۱Aug 2019 24

جدیدترین‌های «آیت الله مهدوی»

کیهان   ۱۳۹۸/۰۵/۲۹ - ۲۲:۴۰    
آیت الله مهدوی کنی(ره): یکی از القاب رسول الله(ص) صاحب - هم صحبت و همنشین- است، یعنی کسی که همیشه همراه شماست و از شما جدا نمی شود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ - ۱۷:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ سخنگوی جامعه روحانیت مبارز می گوید: این تشکل نه سهم خواهی می کند، نه لیست می دهد و نه می گوید چه کسی باشد و چه کسی نباشد. آنچه برای ما اهمیت دارد جهت گیری اساسی در مسائل سیاسی، انتخاب بهترین ها و تعیین شاخص های کارآمدی و منطبق با شرایط انقلاب اسلامی و رعایت چارچوب های کلی است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
نشست بررسی عدالت در اندیشه آیت الله مهدوی کنی(ره)، در سالن شهید مطهری دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله مهدوی کنی(ره): بعضی ها فکر می کنند اخلاق خوب آن است که انسان به گونه ای رفتار کند که هیچ کس از او آزرده خاطر نشود و حال آن که این طرز برخورد نوعی نفاق و بی تفاوتی در برابر مسئولیت هاست.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ - ۱۲:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
پورمحمدی به طیف معتدل تر جامعه روحانیت نزدیک تر است. برآمدن او به عنوان دبیر عالی جامعه روحانیت را حاصل تلاش طیف راست این تشکل که بعد از فوت آیت الله مهدوی کنی، دبیر کلی موحدی کرمانی و دلخوری ناطق نوری و حسن روحانی تا حدی قدرت خود را از دست داده بود، ارزیابی می کردند.
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۵/۰۱ - ۲۰:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
یادم است یک بار در محل مجلس شورای اسلامی، در نشستی با دوستان؛ [درباره] قائم مقامی رهبری، بحث شد و حتی در میان دوستان این مسئله مورد تایید و تصویب قرار گرفت و آقای هاشمی دو پیشنهاد برای بهتر عملی شدن این جریان دادند؛ یکی این بود که رساله آقای منتظری به عنوان مرجع تقلید چاپ و منتشر بشود ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ - ۰۱:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری تهران پرس- حجت عابدی اصل، فضای اخلاقی دانشگاه امام صادق(ع) به برکت آیت الله مهدوی کنی و نفس های پاک و نیت خوبی که داشت از دیگر دانشگاه ها متمایز است این جمله بسیاری از دانشجویانی است که حتی برای گذراندن یک درس یا پایان نامه وارد این دانشگاه می شوند و از فضای اخلاقی ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۳:۳۷    
طی مراسمی با حضور آیت الله مهدوی پور، نماینده، ولی فقیه در هندوستان و از محل کمک های 5 میلیارد تومانی مردم هندوستان به سیل زدگان پلدختر و معمولان ساخت دو باب مدرسه در منطقه سیل زده پلدختر آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
طی مراسمی با حضور آیت الله مهدوی پور، نماینده، ولی فقیه در هندوستان و از محل کمک های 5 میلیارد تومانی مردم هندوستان به سیل زدگان پلدختر و معمولان ساخت دو باب مدرسه در منطقه سیل زده پلدختر آغاز شد. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۱:۴۸    
معاون اجرایی مجتمع فرهنگی، تجاری و اداری پارسا گفت: آیت الله مهدوی کنی در ترویج کتب علوم انسانی و اسلامی کارهای بسیار مهم و مؤثری انجام داده است.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله مهدوی با بیان اینکه حجاب مثل عطر خوشبوست و محیط را معطر می کند، گفت: حجاب را اسلام نیاورده؛ بلکه مصلحت و لزوم آن را عقل، به تنهایی می فهمد و اگر هم حکمی در دین آمده، یادآوری دستور عقل است.
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰ - ۱۷:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
دو سه سال بعد از انقلاب، که تا اندازه ای بحران ها کاسته شد و گرفتاری های ما نیز کمتر شد، دوستان به فکر افتادند که این ایده ای که قبل از انقلاب داشتیم عملی شود، لذا هیات موسس و هیات امنایی برای جامعه تشکیل شد ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۰:۲۹    
آیت الله مهدوی با بیان اینکه مصلحت و ارزش انسان به بندگی اختیاری او است، گفت: خداوند متعال او را به عبودیت فرمان داده است تا انسان مجموعۀ جهان هستی را با چشمی حق جو بنگرد و با شنیدن تسبیح آنها با گوش دل، سعی کند با اختیار خویش بندگی کند.
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله مهدوی کنی می گوید: بحث ولایت فقیه در پیش نویس قانون اساسی مطرح نبود و در آستانه تصویب قانون اساسی بحث ولایت فقیه مطرح شد. در آن موقع من در مجلس خبرگان نبودم، چون در هیچ انتخاباتی به عنوان نامزد شرکت نکردم که اصلا ببینم مردم به من رای می دهند یا نمی دهند ...
کیهان   ۱۳۹۸/۰۴/۱۵ - ۲۱:۴۷    
حضرت آیت الله مهدوی کنی(ره): در فرهنگ اسلام، بهترین وسیله برای رفع کمبود یتیمان آن است که کودکان یتیم جزء عائله انسان قرار گیرند به طوری که خود را در ردیف اعضای خانواده و فرزندان آنان به شمار آورند.
انتخاب   ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ - ۱۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله مهدوی کنی در خاطرات خود آورده است: بعضی از دوستان ما به تشکل حزبی متمایل نبودند؛ مثل بنده و آقای مطهری و عده ای دیگر که می گفتند ما از حزب سابقه خوبی نداریم. ما اصلا حزب نمی خواهیم ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ - ۰۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کشفیات پلیس اصفهان در طرح ظفر21 در محل ستادفرماندهی استان اصفهان با حضور آیت الله مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری و سردار معصوم بیگی فرماندهی استان اصفهان برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۹:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
در بخش دوم گفت وگو با مریم مهدوی کنی فرزند عالم گرانقدر مهدوی کنی، در تلاشیم تا دفتر زندگی شخصی پدر ایشان را بیشتر ورق بزنیم. حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ مصطفی قاسمی، فاطمه تورانلو؛ اگرچه در دنیای غرب زده امروز زنان از جایگاه بالایی برخوردار نیستند ...
رسا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۷:۴۰    
انشعاب در جامعه روحانیت یک اصل کلی در دیدگاه های سیاسی امام هست که حضور گروه های مختلف السلیقه، مفید است و این را برای نظام مضر نمی دیدند.
رسا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۲۳:۱۵    
آیت الله مهدوی با اشاره به آیه معروف من جاء بالحسنه فله عشر امثالها... ، گفت: پاداش 10 برابری اعمال حَسَن برای کسی است که بتواند عمل نیکویش را تا روز قیامت حفظ کند.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ - ۱۴:۰۸    
عضو مجلس خبرگان گفت: مقام معظم رهبری یک ریال نه از وجوهات نه از بیت المال مصرف می کند؛ مسئول دفتر ایشان می گوید گاهی رهبری از من پول قرض می کنند.
اخبار کوهپایه   ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ - ۰۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی با حضور آیت الله مهدوی عضو مجلس خبرگان در شهر کوهپایه برگزار شد
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۱۵ - ۰۲:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
آیت الله مهدوی کنی، یکی از شاگردان صدیق امام خمینی (ره) بودند که در این گفت وگو به بررسی نکات کمتر گفته شده ای از ارتباط ایشان با امام پرداختیم. حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ نعیمه مونسی ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۱۱:۲۵    
آیت الله مهدوی ایجاد محبت خداوند در دل انسان را امری غیر اختیاری دانست و گفت: با شناخت کمالات خدای متعال می توان به این محبت رسید.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۰۱:۰۱    
حوزه/ بعد از ارتحال استاد پرورش روزی برای ضبط برنامه ای به محضر حضرت آیت الله مهدوی کنی(ره) رسیدم. ایشان در غم درگذشت استاد پرورش بسیار متأثر بودند. فرمودند: من به شخصیت آقای پرورش غبطه می خورم و دوست داشتم جای ایشان بودم! بنده از این سخن بسیار تعجب کردم و ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۰ - ۲۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
قرائت بسیار زیبای دعای افتتاح ماه مبارک رمضان که توسط مرحوم آیت الله مهدوی کنی انجام شده است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۹ - ۲۳:۳۱    
آیت الله مهدوی گفت: خداوند ما را از زیر سلطه طاغوت خارج کرد و با واسطه تحت ولایت خودش قرار داد؛ انسان غیرتمند یادآور این نعمت الهی است و ناسپاسی نمی کند.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۶ - ۲۲:۳۵    
آیت الله مهدوی کنی(ره): خوشا به حال آنان که از تمام لحظات عمر خود بهره می گیرند و حتی برای ساعت های استراحت به گونه ای برنامه می ریزند که خوابشان عبادت و نفس هایشان تسبیح باشد.
ابنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۶ - ۱۳:۵۰    
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا مراسم احیای شب بیست و یکم ماه رمضان در میدان امام خمینی(ره) و مسجد امام اصفهان با حضور پرشور مردم و با سخنرانی آیت الله مهدوی برگزار شد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ - ۲۲:۳۵    
آیت الله مهدوی گفت: وضعیت حجاب در جامعه بسیار اسف بار شده است تا جایی که چندین نفر از کشور های خارجی نزد بنده آمدند و از مسأله حجاب در کشور ایران گلایه می کردند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله مهدوی راد گفت: امام علی(ع) راهبرد و پیشنهاد و تقاضایش برای انسان ها این است که دردمندانه به سراغ قرآن بروید و پرسشگرانه در محضر قرآن بنشینید.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه موقت اصفهان گفت: تقاضاهای زیادی پیرامون مکان برگزاری مراسم روز قدس در اصفهان از طرف مردم و نخبگان انجام شده مبنی بر اینکه راهپیمایی ها به میدان امام اصفهان ختم شود و نهایتا با مشورت مسئولان و موافقت امام جمعه محترم بنا شد راهپیمایی به سمت میدان امام باشد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۲۳:۴۱    
آیت الله مهدوی گفت: مراجع تقلید فتوا داده اند که دوچرخه سواری زنان جایز نیست، ولی عده ای به بهانه دفاع از زنان آن ها را تحریک به بی عفتی می کنند.
عقیق   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۲۱:۴۱    
مراسم شب پانزدهم ماه رمضان در هیئت فدائیان حسین(ع) اصفهان با سخنرانی آیت الله مهدوی و مداحی کربلایی سیدرضا نریمانی برگزار شد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - ۲۳:۳۵    
آیت الله مهدوی گفت: شخص باغیرت از رهبر خویش تبعیت محض می کند و افزون بر انجام دستورات او در دلش نیز راضی است ولو برخلاف میلش باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده، ولی فقیه در کشور هندوستان با حضور خود در بیت امام جمعه خرم آباد از کمک ایشان برای ساخت چند واحد آموزشی خبر داد.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله سید ابوالحسن مهدوی سخنران ایام ماه مبارک رمضان در مسجد ملاعبدالله شهر اصفهان است.
رسا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۲۳:۵۰    
آیت الله مهدوی گفت: ماه رمضان ماه مهمانی خداوند است و هر انسانی با حضور در این مهمانی روحانی قصد می کند به سوی الله اوج بگیرد و شخصیتش را تکامل دهد.
روز پلاس   ۱۳۹۸/۰۲/۱۵ - ۰۵:۰۱    
کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی عکس نوشته ای به روایت آیت الله مهدوی کنی با عنوان "مقابله شهید مطهری با خطر انحراف و مصادره انقلاب" را منتشر کرد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۱۴ - ۱۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی عکس نوشته ای به روایت آیت الله مهدوی کنی با عنوان "مقابله شهید مطهری با خطر انحراف و مصادره انقلاب" را منتشر کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
صبح امروز مدیران ارشد هلدینگ دانشمند با آیت الله مهدوی نماینده مجلس خبرگان رهبری در اصفهان دیدار کردند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۴:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
سید حامد عسگری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در رابطه با سفر روز چهارشنبه خود به اصفهان اظهار کرد: اصل سفر ما به اصفهان این است که صبح چهارشنبه با نماینده ولی فقیه در استان دیدار خواهیم داشت، همچنین به دیدار آیت الله مهدوی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری خواهیم رفت ...
شبستان   ۱۳۹۸/۰۲/۰۸ - ۱۱:۳۸    
مدیر دانشگاه فرهنگیان اصفهان در دیدار با آیت الله مهدوی گفت: در دانشگاه فرهنگیان به دنبال این هستیم که معلمان با هوش و توانمند و دارای شخصیت وارسته معلمی تربیت کنیم که شاهد آینده مطلوب برای میهن عزیزمان و دانش آموزان آن باشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مراسم جشن مهدوی و احیای شب نیمه شعبان همراه با سخنرانی، مولودی خوانی و مناجات خوانی در گلزار شهدای اصفهان با حضور حاج مهدی منصوری و آیت الله مهدوی برگزار می شود.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۸:۱۰    
تجمع طلاب و روحانیون مدرسه علمیه اباصالح (عج) با حضور آیت الله مهدوی عضو خبرگانر هبری در حمایت از سپاه برگزار شد.
ابنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۷:۰۴    
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا با حضور طلاب و اساتید حوزه علمیه اصفهان و با سخنرانی آیت الله مهدوی نماینده مردم اصفهان در خبرگان رهبری همایش "من یک سپاهی ام" در راستای حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز در حوزه علمیه اباصالح المهدی(عج) اصفهان برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۴:۰۶    
حوزه/ آیت الله مهدوی گفت: برخی از خصایص باعث ارزش گذاری خدمت می شوند، نیت، ایثار و بخشیدن به دیگران از بهترین ها و سبقت در کار خیر، چهار اصلی است که در پشت کمک های مردم مسلمان و شیعه قرار دارد.
رسا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۲۳:۲۵    
آیت الله مهدوی گفت: طلاب باید در برابر مخالفان دین استدلال بیاورند و از توهین کردن به آن ها پرهیز کنند.
رسا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۹:۰۵    
آیت الله مهدوی گفت: تبعیت از جانشین یک ولیّ همچون تبعیت از خود ولیّ است چرا که حضرت موسی (ع) عهد شکنی با جناب هارون (ع) را عهد شکنی با خودشان معرفی می کنند.