چهارشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۵:۰۹Jun 2020 3

جدیدترین‌های «بورس کالا»

 
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۸:۴۳    
معامله 40 هزار و 238 تن ورق گرم و سرد فولادی در بورس کالا روز دوشنبه در حالی مورد توجه قرار گرفته است که ورق سرد با میانگین قیمتی 9 هزار و 253 تومان مورد معامله قرار گرفت.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۷:۱۵   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به پیشگام بودن این شرکت در منطقی سازی قیمت محصولات فولادی، خروج از نظام قیمت گذاری دستوری را بسیار اثربخش عنوان کرد. *** تاثیر خروج از نظام قیمت گذاری دستوری به گزارش خبرگزاری صنایع ، منصور یزدی زاده با اعلام این مطلب، افزود: ...
تحلیل بازار / بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۱:۰۵   + ۸ سایت دیگر  
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران روز سه شنبه 13 خرداد ماه میزبان عرضه 64 هزار و 86 تن سبد میلگرد، 4 هزار و 400 تن تیرآهن، 670 تن شمش روی، یک هزار و 100 تن میلگرد 10 تا 12 است.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه صنایع معدنی فولاد - رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: دخالت های پیشین وزارت صنعت، معدن و تجارت در بازار فولاد و ابطال خرید و فروش این محصول در بورس کالا باعث ایجاد التهاب در این بازار شده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۰:۱۷    
هرچند برخی از کارشناسان معتقدند اصولا شرایط عرضه خودرو در بورس فراهم نیست، اما عده ای دیگر معتقدند با تحقق عرضه خودرو در بورس کالا، شفافیت در قیمت گذاری باعث رشد این صنعت خواهد شد.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۰۹:۱۳   + ۱۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد نوشت: تهدید ترامپ به وضع محدودیت های تجاری در هنگ کنگ و افزایش ناآرامی ها در ایالات متحده سرمایه های جهانی را به سمت دارایی های امنی چون طلا هدایت کرد. ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۲۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
طی ماه مه 2020، بیش از 2 میلیون و 877 هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از 3 هزار و 590 میلیون دلار در بورس کالای ایران داد و ستد شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۹:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
معاملات محصولات فولادی در بورس کالا در شرایطی رنگ عدم تایید می گیرد که طی سه ماه گذشته ابطال پی در پی معاملات محل اعتراضات فراوانی شده است.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۸:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - امروز دوشنبه 12 خرداد، 40 هزار و 238 تن ورق گرم و سرد تولیدی فولاد مبارکه در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت. معاملات ورق سرد با قیمت میانگین 9253 تومان به ازای هر کیلو انجام شد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۸:۲۵    
امروز دو شنبه 12 خرداد ماه، پنج هزار و 500 تن شمش آلومینیومی 99.8 و 240 تن بیلت 7 شرکت ایرالکو و همچنین شمش های آلومینیومی 99.5 و 99.25 شرکت المهدی در بورس کالا معامله شد.
روزنامه صبح اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۶:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش واحد اقتصادی خبرگزاری صبح اقتصاد پیش بینی کارشناسان حاکی از بهتر شدن روند معاملات بازار آهن در آینده ای نزدیک می باشد چراکه بازار رفته رفته آرامش بیشتری را از خود نشان می دهد، آرامشی که نشات گرفته از افزایش شفافیت معاملاتی، عادلانه تر شدن بازار و منطقی تر شدن قیمت ها می باشد ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
معاملات انجام شده در تالار صنعتی بورس امروز 12 خرداد ماه، افزایش قیمت مفتول مس را نسبت به هفته گذشته نشان می دهد. همچنین حجم معاملات مفتول مسی نسبت به هفته گذشته 135 تن افزایش داشته است.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۴:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالا با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که تیرآهن گروه صنایع فولاد صبح پارسیان در بازار اصلی این بورس پذیرفته شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۳:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون مسکن وزارت راه گفت:در بحث ارتباط بین بازار مسکن و بورس 3اتفاق جدید از قبیل صندوق های زمین و ساختمان، یونیتهای متعلق به پروژه های انبوه مسکن و ورود اکثر مصالح ساختمانی به بورس و اختصاص تابلوی اختصاصی حوزه مسکن در بورس کالا بزودی عملیاتی می شود.
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
امین شاکری کارشناس مسائل اقتصادی گفت: افزایش معاملات کالایی و عرضه کالاهایی چون خودرو در بازار سرمایه در وضعیت فعلی اقتصاد کشور امری ضروری است.
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن - کاهش مداخله دستوری در بازار از یکسو با رشد عرضه مصنوعات فولادی در بورس کالا همراه شد و از سوی دیگر توجیه سفته بازی و واسطه گری را از رمق انداخت.
تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران امروز دوشنبه 12 خردادماه میزبان عرضه یک هزار و 424 تن مس مفتول، 100 تن مس کاتد و 160 تن سیم و مفتول مسی است.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۰:۲۱    
البته خرید آهن آلات از جمله میلگرد و ورق آهن از بورس کالا محدودیت های خاص خود را دارد که سازمان های درگیر این موضوع را دچار مشکلات بسیاری کرده که اصلاحات و تصمیمات زیادی را برای بهبود شرایط می طلبد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۹:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
بورس کالا با صدور اطلاعیه ای جزییات عرضه محصولات پتروشیمی در هفته جاری را اعلام کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۰:۳۶    
دنیای اقتصاد : جریان کلی حاکم بر قیمت های محصولات پتروشیمی در بورس کالا حکایت از شتاب نوسان قیمت ها برای صعود دارد. افزایش 89/ 3درصدی قیمت مبنای ارز همسو با نرخ های جهانی افزایشی محصولات پتروشیمیایی و پلیمری نیرو محرکه این شتاب بود و اثر قدرتمند خود را بر قیمت های پایه این هفته برجای گذاشت.
ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
حذف مداخله قیمتی در بازار فولاد به کاهش نرخ منجر شده است و رفته رفته آرامش بیشتری در بازار خودنمایی می کند. این اتفاق شاهد زنده ای است که نشان می دهد حذف نرخ گذاری دستوری با افزایش شفافیت معاملاتی همراه است و در نهایت به عادلانه تر شدن بازار و منطقی تر شدن قیمت ها منجر می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۰۰:۰۶    
حذف مداخله قیمتی در بازار فولاد به کاهش نرخ منجر شده است و رفته رفته آرامش بیشتری در بازار خودنمایی می کند. این اتفاق شاهد زنده ای است که نشان می دهد حذف نرخ گذاری دستوری با افزایش شفافیت معاملاتی همراه است و در نهایت به عادلانه تر شدن بازار و منطقی تر شدن قیمت ها منجر می شود ...
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۸:۲۵    
در بورس کالای روز دوشنبه 12 خرداد ماه، در مجموع دو شرکت ایرالکو و المهدی سه هزار تن شمش آلومینیومی، 200 تن بیلت و شرکت آریا کابل فدک 500 تن شمش آلیاژی عرضه خواهند کرد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دو شنبه 12 خرداد ماه در بورس کالا، مجموع یک هزار و 585 تن مفتول مس با قیمت 856 هزار و 496 ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه خواهد شد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
امروز یکشنبه 11 خرداد ماه، شرکت ایرالکو دو هزار تن شمش آلومینیومی با خلوص 99.8 درصد، 200 تن شمش آلیاژی ADC17 و 200 تن بیلت آلومینیومی در بورس کالا عرضه کرد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاملات انجام شده روز یکشنبه 11 خرداد ماه در بورس کالا نشان می دهد قیمت هر کیلوگرم مس کاتد شرکت ملی مس 825 هزار و 437 ریال بوده که نسبت به هفته گذشته 4.2 درصد افزایش داشته است.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۵:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - بنا به کسب اطلاع از منابع موثق، معاملات امروز (یازدهم خرداد) شمش فولادی در بورس کالا در مجموع با قیمت میانگین 5555 تومان به ازای هر کیلو انجام شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۴:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- به گفته مدیرعامل کارگزاری بانک آینده افراد با خرید متری مسکن از طریق بورس کالا می توانند در تامین مالی پروژه ها سهیم شوند و از تورم های دوره ای مسکن دور بمانند. تاریخ انتشار: 14:36 - 11 خرداد 1399 - کد خبر: 625255
معدن24   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
قیمت جدید معاملاتی مس برای هفته جاری اعلام شد. به گزارش معدن 24، روز یکشنبه 11 خرداد ماه، 4 هزار تن مس کاتد در بورس کالا به قیمت 825437 ریال عرضه و معامله شد . این فلز نسبت به آخرین قیمت 792432 ریالی هفته گذشته 33005 ریال رشد داشته است. ...
معدن24   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
قیمت جدید معاملاتی شمش فولاد خوزستان برای هفته جاری اعلام شد. به گزارش معدن 24، روز یکشنبه 11 خرداد ماه، در مجموع 50 هزار تن در بورس کالا به قیمت میانگین 55580 ریال عرضه و معامله شد . خوانندگان محترم می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به جدول زیر مراجعه نمایند.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا امروز (یکشنبه، 11 خردادماه) میزبان عرضه 129 هزار تن شمش بلوم است.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۹:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - جمع ارزش معاملات این شرکت از ابتدای سال تا پایان هفته اول خرداد به بیش از 4 هزار و 890 میلیارد ریال رسیده است.
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۸:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز - در هفته گذشته معاملات بورس کالا، شاهد عرضه و معامله 180 هزار تن شمش بلوم این شرکت بودیم. این عرضه با تقاضای سنگین 371 هزار تنی همراه بود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۶    
گروه شرکت ها -آزاده حسینی : تولیدکنندگان لوله های پلی اولفینی یکی از خریداران محصولات پتروشیمی در بورس کالا هستند و همواره دغدغه تامین مواد اولیه را دارند از سویی با توجه به گستره تولیدی که این محصولات دارند از بحث گازرسانی تا لوله های آب طیف وسیعی از مصرف کنندگان را در بر می گیرند و از سویی همواره ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۰۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد -طیبه مرادی : کاهش دخالت های دستوری در بورس کالا به افت تقاضا و کاهش التهاب خرید منجر شده است که اولین تاثیر آن را بر عدم رشد قیمت ها در بازار آزاد بر جای گذاشت ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۲۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سعید ترکمان ، رئیس هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر،گفت: در سال، حدود 3.5 میلیون تن انواع محصولات پلیمری در بورس کالا معامله می شود و عدم وجود توازن در عرضه و تقاضا باعث شده است که التهاب در بازار ایجاد شود.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۹:۱۵    
امروز 10 خرداد ماه سال 1399، شرکت ایرالکو در بورس کالا مجموع یک هزار و 500 تن انواع شمش آلومینیومی آلیاژی عرضه کرد که یک هزار و 300 تن آن به فروش رسید.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
فردا یکشنبه 11 خرداد ماه سال 1399، مجموع چهار هزار تن مس کاتدی با قیمت 825 هزار و 437 ریال به ازای هر کیلوگرم در رینگ صنعتی بورس کالا عرضه خواهد شد.
فلزات آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۸:۱۰    
فردا یکشنبه 11 خرداد ماه سال 1399، مجموع دو هزار تن شمش آلومینیوم 99.8 درصد، 500 تن بیلت و 220 تن شمش آلیاژی در رینگ صنعتی بورس کالا عرضه خواهد شد.
سلام نو / ایکنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ - ۱۲:۲۴   + ۶۷ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، به نقل از ایرنا، مدیرعامل بورس کالای ایران از آمادگی این بورس برای آغاز طرح پیش فروش متری مسکن در قالب انتشار اوراق سلف موازی استاندارد خبر داد. ...
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۵:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
می متالز - این شرکت در هفته گذشته 10هزار تن شمش فولاد را در بورس کالا عرضه کرد که با تقاضای 29 هزار تنی مواجه بود. نرخ میانگین معامله شده این محصول نیز به ازای هر تن معادل 58 میلیون و 320 هزار ریال بود.
صفاری کارشناس ارشد اقتصادی معتقد است که بانک مرکزی فرصتی مناسب در اختیار دارد تا با بهره گیری از ظرفیت گواهی سپرده سکه و راه اندازی مجدد قرارداد آتی سکه در بورس کالا بدون نیاز به ضرب سکه، بازار را مدیریت کرده و عموم سرمایه گذاران را به سمت این معاملات شفاف هدایت کند.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۵:۳۴    
مجتمع فولاد خراسان هم به صورت داوطلبانه قیمت پایه میلگرد در عرضه های امروز بورس کالا را کاهش داد
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۴:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
می متالز - شرکت ذوب آهن اصفهان طی نامه ای به شرکت های کارگزاری اعلام کرده است که نرخ پایه میلگرد تولیدی این شرکت را در عرضه های امروز بورس کالا (دهم خرداد)، از 6435 تومان به ازای هر کیلو به 6103 تومان به ازای هر کیلو کاهش می دهد.
در پی مذاکراتی که با وزارت راه و شهرسازی انجام شده، طرح هایی همچون فروش املاک و مستغلات، بازار تهاتری مصالح و املاک، طرح فروش متری مسکن و همچنین راه اندازی صندوق های املاک و مستغلات در بازار سرمایه در حال پیگری است که هم اکنون امکان اجرای طرح پیش فروش متری مسکن در قالب انتشار اوراق سلف موازی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
براساس اطلاعیه بورس کالا دامنه نوسان قیمت گواهی سپرده 5 درصد تعیین شد.
می متالز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - دومین ماه از سال 1399 در حالی پایان یافت که آمار معاملات کارگزاران بورس کالای ایران در دو بخش خریدار و فروشنده و در تالارهای مختلف بازار فیزیکی زیر ذره بین کالاخبر قرار گرفته است که در این گزارش کارگزاران برتر در هر تالار معرفی می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
بالغ بر 872 هزار و 904 تن انواع کالا به ارزش بیش از 50 هزار میلیارد ریال طی هفته گذشته در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که از نکات قابل توجه این معاملات رشد 311 درصدی حجم معاملات در تالار محصولات صنعتی و معدنی است.
تجارت نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۰ - ۱۳:۴۰    
مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: برای این طرح حضور انبوه سازان مسکن به عنوان عرضه کننده این اوراق نیاز است تا در ازای میزان خرید متقاضیان، متراژ مشخصی از پروژه مشخص شده را به مردم و خریداران عرضه کنند ...