پنجشنبه ۲۴ آبانساعت ۰۱:۱۶Nov 2018 15

جدیدترین خبرهای «حج»

آنا   ۱ ساعت پیش    
در چهل و یکمین شماره از طرح قرآنی آیه های راه نما ، آیه های 196 تا 200 سوره مبارکه بقره را با هم تلاوت کرده و ترجمه آن را با گوش جان می شنویم.
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش    
کرج - مدیر سازمان حج و زیارت استان البرز از آغاز ثبت نام دور جدید اعزام به عتبات عالیات خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۰ ساعت پیش    
سازمان حج وزیارت با صدور فراخوان عمومی از تمامی دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع دعوت کرد تا نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۴:۰۸    
گروه اجتماعی - مدیر حج و زیارت استان هرمزگان گفت: فراخوان عمومی برای تکمیل دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع اعلام شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۳:۳۷    
برادر شهید عوایدی گفت: پیش از آخرین اعزام برادرم به جبهه به او پیشنهاد رفتن به سفر حج داده شد؛ اما او رفتن به جبهه را انتخاب کرد.
فاش نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۳:۱۵    
وزیر امور خارجه پس از 3 سال زمان گذاشته تا با خانواده شهدای حج 94 جلسه داشته باشد، اما جای سؤال دارد که چرا مسؤولان به جای احقاق حقوق شهدا، به ما تذکراتی می دهند؟ اگر وزیر امور خارجه می خواهد پیگیر تشکیل انجمن باشد تا از خانواده شهدا دفاع کند، چرا از خانواده های مطالبه گر دعوت نمی کند؟
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۵۷    
مسئول کتابخانه تخصصی پژوهشکده حج و زیارت از راه اندازی مرکز اسناد کتابخانه حج خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۰:۳۸    
با افزایش هزینه های سفر به عتبات، برخی از زائران با مقصر دانستن سازمان حج و زیارت به سمت ثبت نام در کاروان های آزادبر رفته اند و همین امر موجب مشکلاتی برای دلدادگان حسینی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۹:۲۹    
دوحه – ایرنا – تصمیم سعودی ها برای ممانعت از ادای فریضه حج تمتع و عمره برای 3 میلیون آواره فلسطینی به بهانه نداشتن کد ملی علاوه بر پیامدهایی خطرناکی که برای منطقه خواهد داشت در راستای اهداف آمریکا و رژیم صهیونیستی در زمینه حذف مساله آوارگان از مساله فلسطین ارزیابی می شود.
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۰۶:۲۱    
مدیر جذب و سازماندهی معاونت امور فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری از برگزاری اولین جلسه روحانیان ارزیاب کاروان های حج تمتع خبر داد.
جمهوریت   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۳:۱۳    
با تعبیر خواب حج رفتن، تعبیر خواب رفتن به مکه، تعبیر خواب نماز خواندن در کعبه، تعبیر خواب روز عرفه و تعبیر خواب حاجی شدن همراه ما باشید.
میزان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۲:۲۵    
خبرگزاری میزان- رییس سازمان حج و زیارت با اشاره به پیشنهاد ارایه شده به طرف عراقی مبنی بر صدور رواید الکترونیکی برای عتبات عالیات و به ویژه اربعین، گفت: اگر وزارت خارجه عراق این موضوع را اجرایی کند کار زایران عتبات عالیات به ویژه زائران اربعین تسهیل می شود.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۵:۲۶    
گروه فعالیت های قرآنی- یکی از اعضای موسسه قرآن و عترت شهید نواب صفوی گفت: قرآن کریم باید محور وحدت بین شیعه و سنی قرار گیرد چرا که قرآن، اسلام و حج از مسائل مهم برای هر مسلمانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۵:۰۴    
سازمان حج و زیارت با صدور فراخوان عمومی از دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع دعوت کرد نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۳:۴۲    
مدیر حج و زیارت گلستان اعلام کرد: دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع نسبت به تکمیل اطلاعات خود در سامانه رزرو حج سازمان حج و زیارت اقدام کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۲:۱۱    
سازمان حج و زیارت برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبض ودیعه گذاری حج تمتع فراخوان عمومی اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۴۸    
تهران- ایرنا- رئیس سازمان حج و زیارت گفت: با توجه به پیشنهاد این سازمان به سفیر و مسئولان عراقی مستقر در ایران، در صورت موافقت دولت عراق، ویزای سفر به عتبات عالیات به صورت الکترونیکی صادر می شود.
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۳۶    
پژوهشکده حج و زیارت، کارگاه آموزشی مقاله نویسیISI و ارتقای سطح پژوهشی مقالات علمی را برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۷    
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از آغاز دور جدید اعزام زائران حسینی به عتبات از 30 آبان ماه خبر داد.
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۰۸:۰۲    
معاون امور حج و زیارت سازمان حج و زیارت از آغاز نقل و انتقال اسناد حج تمتع در این سازمان خبر داد.
وارث   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۹:۳۲    
سهمیه حج مطابق با قواعد سازمان همکاری های کنفرانس اسلامی متناسب با جمعیت هر کشور تعیین می شود که نسبت آن یک به هزار است. با این حساب سهم ایران از حج حدود 80 هزار حاجی می شود. با این وجود در دو سال اخیر ایران موفق شد 85 هزار زائر را به حج اعزام کند ...
وارث   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۹:۳۲    
سفر به عتبات این روزها با افزایش قیمت این سفر معنوی برای بسیاری از عاشقان حسینی به آرزویی تبدیل شده است که شاید دستیابی به آن چندان راحت نباشد. این امر در حالی است که در سال های گذشته نیز با وجود عدم افزایش هزینه سفر به عتبات، بسیاری از افراد امکان رفتن به این سفر معنوی را نداشتند. ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۷    
گروه بین الملل هیئت بین المللی نظارت بر مدیریت حرمین شریفین اقدام مقامات سعودی در بازداشت شیخ زریق شهاب، رئیس جبهه مدافعین اسلام در حین ادای حج عمره در مکه را محکوم کرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۳۲    
سال 94 تصاویر، فیلم ها و اخبار منتشر شده از فاجعه دردناک منا، اشک بر چشمان هر انسان دلپاکی جاری کرد و بغض را در گلوی همگان نشاند. این رویداد تلخ با شهادت 1453 نفر از حجاج که 461 نفر از آنان ایرانی بودند، یکی از جنایات آل سعودی و نشانی بر بی کفایتی آن ها بود ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۴    
به گزارش خبرگزاری بسیج، حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در باره فراخوان عمومی برای تکمیل اطلاعات دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج تمتع گفت: در سال های 84 و 85 و 86 متقاضیانی برای حج تمتع نام نویسی کرده اند و در بانک ملی ودیعه گذاری و ثبت اطلاعات انجام داده اند که طی این سال های اخیر ممکن است تغییراتی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۲:۱۰    
دارندگان قبوض ودیعه گذاری حج اطلاعات خود را در سایت تکمیل کنند.
روزنامه آذربایجان   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۱:۴۳    
یک رسانه خارجی از توافق رژیم صهیونیستی و عربستان برای حذف حق بازگشت پناهندگان فلسطینی به سرزمین تاریخی خود خبر داد. به گزارش رجانیوز سایت میدل ایست آی در گزارشی نوشت که عربستان مانع آن شده است تا یک میلیون و پانصد هزار فلسطینی دارای گذرنامه موقت اردنی، مناسک حج و عمره را به جا آورند. ...
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۱:۱۲    
اداره کل فنی و امور کارگزاران سازمان حج و زیارت، شرایط جذب مأموران اجرایی کاروان حج تمتع 1398 را اعلام کرد.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۰:۵۲    
نگاهی بدبینانه می گوید جریان افراطی فعلی می خواهد با استفاده ابزاری از فرزندان برخی بزرگان، رفتار های امروز خود را تکرار عملکرد رهبران سیاسی کشور در دهه نخست انقلاب نشان دهد و با این روش، هم برای خود مشروعیت تاریخی بیافریند و هم با ایجاد اختلاف میان نام بزرگان ...
آنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۱ - ۱۰:۳۲    
پژوهشکده حج و زیارت اولین نشست تخصصی اهمیت بررسی نسخه های خطی در بازیابی تاریخ تشیع در حرمین شریفین را در قم برگزار می کند.