چهارشنبه ۲۴ مردادساعت ۲۲:۵۳Aug 2018 15

جدیدترین خبرهای «HPV»

روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۲۲:۰۶    
در جوامع غربی هم پیشگیری رفتاری و سلامت اخلاق را جزو اصول اولیه پیشگیری از ابتلا به این بیماری تعریف کرده و گفته اند تنها راه برای جلوگیری از HPV خودداری و پرهیز از روابط جنسی ناسالم است و تماس نداشتن با افراد مشکوک و در معرض قرار ندادن خود در برابر ابتلای به این ویروس
ستاره   ۱۳۹۷/۰۵/۲۲ - ۱۲:۰۹    
بیماری HPV به طور کلی باعث بروز زگیل می شود. این زگیل ها می توانند در مناطق مختلفی از بدن مانند ناحیه تناسلی، کف دست، کف پا و یا صورت ظاهر شوند. این بیماری مسری بوده و از طریق تماس با فرد آلوده و یا مقاربت جنسی منتقل می شود. این بیماری را می توان با استفاده از داروهای موضعی و یا جراحی از بین برد.
خبر ایرانی   ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ - ۰۸:۳۱    
باگذشت بیش از دو ماه از اعلام طرح مشکوک تبلیغ واکسن HPV توسط وزارت بهداشت در برنامه ماه عسل می گذرد، اما مسئولان این وزارتخانه تنها سکوت کرده اند و هیچ توضیحی در خصوص روند رسیدگی به این طرح و تعیین تکلیف میلیارد ها تومان جمع شده از مردم ارائه نکرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ - ۰۰:۰۹    
بیش از دو ماه از اعلام طرح مشکوک تبلیغ واکسن HPV توسط وزارت بهداشت در برنامه ماه عسل می گذرد، اما مسئولان این وزارتخانه تنها سکوت کرده اند و هیچ توضیحی در خصوص روند رسیدگی به این طرح و تعیین تکلیف میلیاردها تومان جمع شده از مردم ارائه نکرده اند.
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ - ۱۵:۳۹    
تست پاپ اسمیر و تست HPV از جمله غربالگری های رایج برای پیشگیری از سرطان دهانه رحم می باشد.
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ - ۱۰:۳۷    
ویروس HPV چگونه به وجود می آید؟
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۵/۱۳ - ۱۲:۴۳    
رییس انستیتو پاستور با بیان اینکه واکسن های تولید داخل، نیاز ما را برای واردات از بین برده است، گفت: با تولید واکسن های مختلف، کشور ما به یکی از تولیدکنندگان مهم واکسن در دنیا تبدیل می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۵/۱۱ - ۰۹:۵۵    
دبیر انجمن رادیوتراپی- انکولوژی ایران: استعمال سیگار و ابتلا به عفونت HPV مهم ترین علل ابتلای افراد به تومور های سر و گردن است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۰۵/۰۹ - ۲۰:۰۷    
بروبچه های بسیج دانشگاه علوم پزشکی تهران، تحقیق جامع و مفصلی درباره HPV انجام داده اند که ابهامات حول ماجرای این ویروس و فضاسازی های رسانه ای پیرامون آن را روشن می کند.
پارسینه   ۱۳۹۷/۰۵/۰۶ - ۱۶:۱۰    
امروزه زگیل تناسلی (Genital Wart) شایعترین بیماری آمیزشی در بسیاری از جوامع است. چون عامل ایجاد این بیماری یعنی ویروس HPV مسبب سرطان های مهم دستگاه تناسلی در مردان و زنان و بویژه سرطان دهانه رحم در خانم ها می باشد، از یک دهه قبل برنامه واکسیناسیون بر علیه این بیماری در بسیاری از کشور ها اجباری شد ...
زیبامون   ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ - ۱۲:۰۸    
ویروس HPV نوعی ویروس است که از طریق ارتباط جنسی قابل انتقال است. در ادامه با علائم و راه پیشگیری و درمان این ویروس بیشتر آشنا شوید.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۷/۰۵/۰۱ - ۱۱:۰۶    
اقتصاد ایران: تهران - ایرنا- رئیس انجمن متخصصان میکروبیولوژی و بیماریهای عفونی ایران گفت: تقاضا برای تزریق واکسن HPV که برای پیشگیری از زگیل تناسلی کاربرد دارد در بین جوانان کشور رو به افزایش است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۵/۰۱ - ۱۰:۳۲    
تهران - ایرنا- رئیس انجمن متخصصان میکروبیولوژی و بیماریهای عفونی ایران گفت: تقاضا برای تزریق واکسن HPV که برای پیشگیری از زگیل تناسلی کاربرد دارد در بین جوانان کشور رو به افزایش است.
پارسینه   ۱۳۹۷/۰۵/۰۱ - ۰۰:۵۱    
این واکسن برای ایمن سازی بدن در برابر بیماری های مقاربتی ( زگیل تناسلی ) استفاده می شود. اما رده سنی بالای 26 سال نمی توانند از این واکسن استفاده کنند. می خواهیم به نحوه استفاده از این واکسن و پرسش و پاسخ های رایج در مورد آن اشاره کنیم با ما همراه باشید. ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۴/۲۶ - ۱۵:۴۰    
تومورهای سر و گردن می تواند انواع خوش خیم، بدخیم و خونریزی دهنده باشد وعوامل زمینه ای ایجاد این تومورها استعمال سیگار، مصرف الکل و وجود برخی از تومورهایی بوده که فرد سابقه اشعه یا اشعه درمانی آن را داشته و ویروس HPV است
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۰:۱۸    
عامل ایجاد کننده زگیل تناسلی ویروسی است به نام HPV یا ویروس پاپیلومای انسانی. شود.
پارسینه   ۱۳۹۷/۰۴/۲۴ - ۱۵:۳۵    
همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، اطلاع رسانی نحوه ی انتقال ویروس زگیل تناسلی نقش مهمی در جلوگیری از انتقال و انتشار آن دارد. ماهیت زگیل تناسلی ویروسی به نام HPV می باشد که این ویروس تیپ های مختلفی دارد که بعلت متنوع بودن آن و از طرفی تمایل سریع به انتقال از طریق جنسی امروزه جوانان زیادی را درگیر ...
نی نی بان   ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ - ۱۸:۲۵    
HPV دهانی بیشترین شیوع را از طریق رابطه دهانی و تماس دهان به دهان بین مردم دارد.
روز نو   ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ - ۲۱:۳۶    
این روزها نام ویروس پاپیلومای انسانی یا ویروس hpv که عامل زگیل تناسلی است هر از گاهی شنیده می شود و در صورتی که این ویروس تحت درمان جدی قرار نگیرد، ممکن است به سرطان گردن رحم تبدیل شود. ...
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۴/۱۴ - ۱۴:۱۰    
معاون تحقیقات وزیر بهداشت گفت: محققان دو شرکت دانش بنیان ایرانی، به پیشرفت 90 و 70 درصدی در تولید واکسن HPV (پاپیلوم انسانی) رسیده اند و با اطمینان می توان اعلام کرد نخستین واکسن ایرانی این بیماری بزودی تولید خواهد شد و در صورت دریافت مجوز، احتمالا از سال 98 وارد بازار می شود.
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ - ۰۸:۴۳    
روزنامه جوان در خبری مدعی امضای تفاهمنامه بین یاسی اشکی و وزارت بهداشت بر سر تولید واکسن HPV شد. این روزنامه در ادامه آورده است: ماجرای مهمان پرحاشیه ماه عسل با پایان این برنامه نه فقط تمام نشده بلکه حالا ابعاد تازه ای از پشت پرده های این ماجرا آشکار می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ - ۱۱:۱۶    
یک ماه از شروع پروژه پرحاشیه واکسن HPV می گذرد و هر روز پرده جدیدی از سناریوی مبهم این قرارداد مشخص می شود، قراردادی که مابین وزارت بهداشت و موسسه راه باهدف جمع آوری پول برای تولید واکسن منعقد شده بود.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۴/۰۷ - ۱۶:۲۰    
عوامل مجموعه دررابطه با ادعاهای "یاسی اشکی" پیرامون واکسن (HPV) به دادستانی فراخوانده شدند/ در حال تحقیقات هستیم
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۴/۰۷ - ۱۴:۴۹    
دادستان تهران در رابطه با ورود دادستانی تهران به موضوع ادعاهای "یاسی اشکی" پیرامون واکسن(HPV) گفت: بله عوامل این مجموعه به دادستانی فراخوانده شدند و از صدا و سیما توضیحاتی را در این رابطه خواسته ایم. در حال تحقیقات هستیم.
بلدیه   ۱۳۹۷/۰۴/۰۵ - ۰۹:۵۹    
این بیماری در همه مناطق ایران دیده می شود و مطالعات ما نشان می دهد که در شمال شهر تهران 7.8 درصد افراد به آن مبتلا هستند و همچنین گزارش وزارت بهداشت که از سراسر کشور ارائه شده آمار را حدود 8 درصد نشان می دهد .به نظر می رسد که HPV در کشور دارای تناسب است.
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۲:۰۰    
سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه لغو واردات واکسن HPV صحت ندارد، گفت: واردات واکسن HPV در سال های اخیر انجام می شده و مقوله جدیدی نیست و سالیانه حدود 10 الی 15 هزار عدد از این واکسن وارد ایران می شود.
بویر نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۰۸:۰۷    
مجله بویرنیوز- عفونت HPV می تواند خطر ابتلای مردان به سرطان های تناسلی را افزایش دهد، هرچند این سرطان ها شایع نیستند. HPV همچنین می تواند در مردان همانند زنان زگیل های تناسلی را ایجاد کند، مثلا در ایالات متحده بیش از نیمی از مردان که از نظر جنسی فعال هستند، در برخی از زمان های زندگی خود ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۰۲:۳۶    
برای درمان ویروس HPV از روشهای طب سنتی توصیه می شود.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ - ۱۴:۵۹    
گروه سلامت کنفرانس علمی واکسیناسیون در بیماران مبتلا به HPV از سوی پژوهشگاه ابن سینا جهاد دانشگاهی برگزار می شود.
روزنامه سپید   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۹:۴۵    
آمارهای جدید در انگلیس نشان می دهد که واکسن پاپیلوماویروس انسانی (HPV) می تواند تقریباً به طور کامل عفونت ناشی از این ویروس را در زنان جوان از بین ببرد ...