یکشنبه ۲۲ تیرساعت ۰۵:۱۲Jul 2020 12

جدیدترین‌های «سازمان همکاری شانگهای»

 
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ازبکستان پروتکل متمم قرارداد بین کشورهای سازمان همکاری شانگهای در مورد برگزاری رزمایش مشترک از تاریخ 27 ژوئن سال 2007 میلادی را تصویب کرد.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، روسیه تصمیم گرفته تا نشست سازمان همکاری شانگهای را به تعویق بیندازد و احتمالا این نشست در پاییز برگزار خواهد شد. یکی از منابع مطلع اعلام کرد: ولادیمیر پوتین ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه برگزاری نشست سازمان همکاری شانگهای را به علت شیوع جهانی ویروس کرونا، تا پاییز 2020 به تعویق انداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۰:۰۸    
وزیر امور خارجه تاجیکستان و دبیر کل سازمان همکاری شانگهای در تماس تلفنی آخرین وضعیت منطقه را بررسی کردند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۰۹:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
خلیج فارس: وزیر خارجه چین از همه کشورهای جهان خواست با کنار گذاشتن اختلافات و مناقشات، با تمام تلاش با شیوع کرونا مقابله کنند و ضمن توسعه همکاری های بین المللی و نجات جان مردم، از نگرانی و ترس از این بیماری همه گیر رها شوند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۴ - ۱۵:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
اسلام آباد - ایرنا - دولت پاکستان روز چهارشنبه با تاکید بر گسترش همکاری های علمی و تحقیقاتی میان کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای برای رسیدن به واکسن و یا درمان احتمالی ویروس کرونا، خواهان تشکیل ائتلاف بیمارستانی میان اعضای این سازمان منطقه ای شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۳:۱۰    
وزرای امور خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای فردا در نشستی ویدیویی اوضاع افغانستان را مورد بررسی قرار می دهند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ - ۱۴:۰۰    
سازمان همکاری شانگهای طی دو دهه گذشته، گسترش قابل توجه افقی (پذیرش اعضا) و عمودی (اهداف و وظایف) را تجربه کرده است. در حال حاضر این سازمان دارای هشت عضو اصلی (فدراسیون روسیه، چین، قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، تاجیکستان، هند و پاکستان)، چهار عضو ناظر (مغولستان، بلاروس ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
در طول یک دهه گذشته، سیاست خارجه روسیه عمدتا بر همسایگان و همکاری های منطقه ای متمرکز بوده است. اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سال 2015 با پافشاری روسیه تشکیل شد. مشارکت روسیه در سازمان های موجود نیز افزایش یافته است. با این حال، چرخش روسیه به سمت همسایگانِ نزدیک تا حدودی موفقیت آمیز نبوده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۱۳:۴۵    
حجم گردش مالی بین تاجیکستان و کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در سه ماه اول سال جاری میلادی افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ - ۱۷:۱۹    
سفیر تاجیکستان در پکن با دبیر کل سازمان همکاری شانگهای دیدار و طرفین درمورد ویروس کرونا و تعاملات سیاسی، اقتصادی و بشردوستانه تبادل نظر کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ - ۱۱:۰۴    
حزب روسیه واحد (حزب حاکم) روسیه درخواست هایی برای اتحادیه اروپا، سازمان همکاری شانگهای و جامعه کشورهای مشترک المنافع با پیشنهاد همکاری مشترک برای مبارزه با کرونا و غیرقابل قبول بودن تحریم ها در شرایط بحران کنونی ارسال کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان بهداشتی کشورهای سازمان همکاری شانگهای در یک نشست آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در منطقه و جهان را مورد بررسی قرار دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۶:۰۳    
مبادلات تجاری تاجیکستان با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در دو ماه اول سال جاری میلادی افزایش یافت.
بانک مردم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۰۹:۵۹   + ۲۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: سه کشور پاکستان چین و روسیه تصمیم گرفتند در مبادلات تجاری به جای دلار از ارزهای خود استفاده کنند. به گزارش بانک مردم به نقل از اکسپرس نیوز، سه کشور پاکستان، چین و روسیه برای کم کردن قدرت دلار آمریکا تصمیم تازه ای گرفتند. ...
اقتصاد آنلاین / آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۲۰:۲۵   + ۲۷ سایت دیگر  
سفیر ایران در روسیه با رئیس کمیسیون بین الملل شورای فدراسیون روسیه دیدار و گفت وگو کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۰:۵۸    
تهران – ناظران سازمان همکاری شانگهای انتخابات پارلمانی تاجیکستان را شفاف و دموکراتیک توصیف کرده و از آن تمجید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ - ۱۵:۰۲    
معاون دبیرکل سازمان همکاری شانگهای انتخابات پارلمانی تاجیکستان را شفاف، قابل اعتماد و دموکراتیک اعلام کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۲:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو ، به منظور بحث و گفت وگو در خصوص دورنمای همکاری های ایران و سازمان همکاری شانگهای با بختیار حکیم اف نماینده رئیس جمهور روسیه در امور این سازمان، دیدار کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۰۹:۲۹    
اسلام آباد - ایرنا - نهمین نشست کارگروه تخصصی دفاعی و امنیتی اعضای سازمان همکاری شانگهای به مدت دو روز به میزبانی پاکستان در اسلام آباد برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۱:۵۲    
تابستان سال جاری به میزبانی روسیه نشست مشترک وزرای دفاع کشورهای عضو جامعه همسود، سازمان همکاری شانگهای و سازمان پیمان امنیت جمعی برگزار می شود.
صدا نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به ظرفیت تاثیر گذاری سازمان شانگهای، عضویت ایران منافع زیادی را در پی خواهد داشت. عضویت در سازمان همکاری شانگهای می تواند هزینه های سیاسی و اقتصادی ایران را در عرصه مبارزه با افراط گرایی، تروریسم و قاچاق مواد مخدر کاهش دهد؛ همچنین سطح همکاری های منطقه ای ایران با کشورهای آسیای مرکزی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۸:۰۱    
فرستاده ریاست جمهوری روسیه در امور سازمان همکاری شانگهای از آماده سازی مقدمات اولیه برای عضویت ایران در این سازمان خبر داد.
رکنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۴:۵۶    
رکنا: تمامی اعضای سازمان همکاری شانگهای از ایران به عنوان نامزد الحاق به سازمان حمایت می کنند. رکنا: رئیس جمهور گفت: ایران به وظایف همسایگی و دوستی خود عمل کرد و در کنار قطر بود و... رکنا : رئیس جمهور کشورمان دوشنبه یکم مهر ماه حدود ساعت 11 شب به وقت تهران، وارد نیویورک... ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۴:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد که اعضای سازمان شانگهای از عضویت ایران در این سازمان حمایت می کنند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
تمامی اعضای سازمان همکاری شانگهای از ایران به عنوان نامزد الحاق به سازمان حمایت می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۷:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- این احتمال وجود دارد که عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای که سازمانی میان دولتی برای همکاری های امنیتی، اقتصادی و فرهنگی است در نشست آتی این سازمان پذیرفته شود.
جام جم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد این کشور از پیوستن دائمی ایران در بلوک امنیتی اوراسیا حمایت می کند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز چهارشنبه از پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای حمایت کرد. به نوشته وبگاه سی ان اس ، لاوروف که در نشست رایسینا در دهلی نو، پایتخت هند صحبت می کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۵:۲۵   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – یک رسانه آمریکایی گزارش داد که روسیه با رد درخواست های آمریکا برای منزوی ساختن ایران، از عضویت این کشور در سازمان همکاری شانگهای حمایت کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۳۵    
اسلام آباد - ایرنا - روابط پاکستان و هند بیش از هفت دهه گذشته دستخوش اختلافات بی پایان سیاسی و ناآرامی ها در مرزها بوده است و این وضعیت طی یک سال گذشته به اوج خود رسید با این حال در چنین اوضاعی دهلی نو در تکاپوی دعوت از عمران خان نخست وزیر پاکستان برای حضور در اجلاس آتی سازمان همکاری شانگهای است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
دهلی نو-ایرنا- وزارت امور خارجه هند اعلام کرد که دهلی نو به دنبال دعوت از عمران خان نخست وزیر پاکستان جهت شرکت در نشست سالانه سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۲۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پکن، محمد کشاورز زاده سفیر جمهوری اسلامی ایران درچین با ولادیمیر ناروف، دبیرکل سازمان همکاری شانگهای ملاقات کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۲:۵۰    
معاون دبیرکل سازمان همکاری شانگهای گفت: انتخابات پارلمانی در فضایی بسیار آرام، شفاف و طبق موازین دموکراتیک برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۱۵:۲۲    
معاون دبیر کل سازمان همکاری شانگهای که به عنوان رئیس گروه ناظران سازمان همکاری شانگهای در نظارت بر انتخابات 22 دسامبر مجلس عالی و نهادهای محلی وارد تاشکند شده با معاون اول وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار و گفت و گو کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- همایش اقتصاد دیجیتال و تجارت الکترونیکی با حضور نمایندگان کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای روز شنبه در شهر پکن پایتخت چین برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۰۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- سومین دوره رزمایش مشترک ضد تروریسم سایبری کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای با حضور نمایندگان نهادهای ضد تروریسم 8 عضو اصلی سازمان همکاری شانگهای و نمایندگان کمیته اجرایی نهادهای ضد تروریسم منطقه ای روزهای پنجشنبه و جمعه در شیامن واقع در استان فوجیان چین برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر خارجه نپال روز چهارشنبه با اشاره به عضویت این کشور به عنوان شریک گفت وگو در سازمان همکاری شانگهای گفت کاتماندو برای عضویت کامل در این سازمان تلاش می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۳:۲۰    
وزیر خارجه نپال که کشورش در سازمان همکاری شانگهای عضو طرف گفت و گو است، اعلام کرد که نپال خواهان عضویت کامل در این سازمان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
معاون وزیر امور خارجه روسیه تجارت موادمخدر افغانستان را تهدیدی برای امنیت ملی این کشور دانست و خواستار ایجاد ساز و کار موثری در سازمان همکاری شانگهای برای مقابله با این تهدید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
هفتمین همایش علمی در مورد همکاری در مقابله با تروریسم و افراط گرایی بین المللی بین کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در تاشکند برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۴:۵۱    
تهران – ایرنا – نخست وزیر قزاقستان در اجلاس اخیر نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای در تاشکند، ابتکارهای مختلفی را برای تقویت روند همکاری های تجاری، سرمایه گذاری و حمل ونقلی در این سازمان آسیایی مطرح کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۰۶:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، سازمان همکاری شانگهای با پیشنهاد چین ایجاد شد و هدف اصلی آن در سال های اولیه همکاری کشورهای آسیای میانه، شمال افغانستان و پاکستان برای مبارزه با تروریسم بود ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- چین اعلام کرد بیش از یک هزار قرارداد عملیاتی را با کشورهای عضو و ناظر سازمان همکاری شانگهای امضا می کند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۰۷:۰۰   + ۴۱ سایت دیگر  
یک تحلیلگر روابط بین الملل گفت: عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، برای ایران نقطه جهشی برای کاهش فشارهای ناشی از تحریم آمریکا و غربی ها است. عضویت ایران می تواند آغاز نگاه مثبت شرق در قبال تجارت و مبادلات اقتصادی با ایران باشد.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۲۲:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری شنبه 11 آبان ماه در ادامه سفر به کشور ازبکستان در حاشیه هجدهمین اجلاس نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای از بناهای تاریخی شهر سمرقند بازدید کرد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۲۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری اسلامی ایران با حضور در نشست نخست وزیران سازمان همکاری شانگهای در تاشکند ازبکستان، به رایزنی درباره گسترش همکاری های اقتصادی و امنیتی منطقه ای پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۸:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
جزئیات قراردادهای کشاورزی در اجلاس سازمان همکاری شانگهای که با فائو منعقد شد روی توسعه پایدار، حفظ محیط زیست، مدیریت منابع آب، بازار محصولات کشاورزی، مبارزه با تغییرات آب و هوایی و مبارزه با گرسنگی متمرکز بود.
باشگاه در وپنجره و نما   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۷:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : معاون اول رئیس جمهوری تاکید کرد که راه توسعه و رفاه کشورهای منطقه از مسیر همکاری های اقتصادی و تجاری می گذرد و ایران آماده است تا با ابتکارات منطقه ای در این زمینه همکاری لازم را داشته باشد ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور عصر امروز(شنبه) در جریان سفر به ازبکستان، در حاشیه بازدید از شهر سمرقند در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: سازمان همکاری شانگهای برای همکاری های اقتصادی ...