پنجشنبه ۳۰ خردادساعت ۱۰:۰۲Jun 2019 20

جدیدترین‌های «چابهار»

ایسنا   ۱۵ دقیقه پیش    
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، معاونین و روسای ادارات و جمعی از مدیران مرتبط بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار از شناورهای سنتی پهلوگرفته این بنادر بازدید کردند . ...
ایرنا   ۱ ساعت پیش    
چابهار- ایرنا- بندر چابهار به سبب قرار گرفتن در ساحل دریای عمان و اقیانوس هند پل ارتباطی مناسبی برای اتصال ایران و روسیه به آب های آزاد از طریق بنادر لوتوس و انزلی است.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: براساس توافقنامه ای که در زمینه توسعه حمل و نقل و ترانزیت بین مناطق آزاد چابهار و انزلی و منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان به امضا رسید، زمینه تسهیل تجارت و کاهش هزینه ها را از طریق این سه منطقه بیشتر فراهم خواهیم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا - رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: 17 دستگاه کانتینر 20 فوت حاوی سنگ های معدنی از ابتدای امسال تاکنون از این بندر بارگیری و به مقصد چین صادر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۰:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا - رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: 17 دستگاه کانتینر 20 فوت حاوی سنگ های معدنی از ابتدای امسال تاکنون از این بندر بارگیری و به مقصد چین صادر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۲۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بزودی خدمات مهندسی و ساخت وسازها با هدف بهبود کیفیت و ارتقا نظارت ساماندهی می شود تا آسیب ها و خسارات به پایین ترین حد ممکن کاهش یابد.
بانک خاورمیانه   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۷:۴۳    
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد تجاری - صنعتی چابهار از تمایل سرمایه گذاران ایتالیایی در زمینه اجرای طرح های زیربنایی از جمله احداث صنایع پتروشیمی، فرودگاه، راه های زمینی و ریلی در این منطقه خبر داد ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۲:۵۳    
مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: پیرو مشاهده لاشه تعداد زیادی از آبزیان از قبیل ماهی، میگو، سفره ماهی و سایر آبزیان در ساحل ضلع شرقی خلیج چابهار کارشناسان این اداره کل اقدام به پایش و بررسی علل احتمالی مرگ و میر آبزیان این منطقه کردند. ...
سلامت نیوز / همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۴:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز :این جا آخر دنیاست. این بهترین روایت برای گراگی است؛ روستایی در 100 کیلومتری شرق چابهار و نزدیکی مرز پاکستان که محرومیتش بی همتاست. به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری ،محلی های دشتیاری می گویند روستاهای محروم سیستان و بلوچستان در برابر گراگی ها پادشاهی می کنند ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۲:۵۳    
عملیات میدانی پایش مرجان های چابهار نشان داد که حدود نیمی از مرجان های سفید شده این منطقه، ترمیم شده اند. خبرگزاری ایسنا روز گذشته اعلام کرد، پژوهشگران مرکز اقیانوس شناسی خلیج فارس در مشاهدات خود متوجه ترمیم و احیای مرجان هایی شده اند که یک سال پیش بر اثر گرما دچار سفید شدگی شده اند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: بر اساس آمارهای ثبت شده سرمایه گذاری داخلی محقق شده در این منطقه در سال 1397 نسبت به سال 1393 رشد 14 برابری را نشان می دهد
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز :رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در قالب طرح بررسی سازگاری آناناس و به منظور توسعه کشت آن درکشور تعداد 5هزار اصله نهال کشت بافتی آناناس از کشور هندوستان وارد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- رقابت های موج سواری جام مکران در بنادر روستای رمین چابهار و کنارک در رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در 2 بخش آقایان و بانوان برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: پس از استقرار گمرک، قرنطینه و برخی ادارات مرتبط با صادرات و واردات مشکلات واردات دام و میوه در مرز ریمدان این شهرستان مرتفع شده و می توان از این ظرفیت برای توسعه و اشتغال منطقه بهره گرفت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: در قالب طرح بررسی سازگاری آناناس و به منظور توسعه کشت آن درکشور تعداد 5هزار اصله نهال کشت بافتی آناناس از کشور هندوستان وارد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۰۹:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: افراد زیادی در کشور به بندر چابهار و توسعه آن امید دارند، چرا که توسعه آن در راستای توسعه سواحل مکران است که مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان کشوری نسبت به تحقق آن تاکید خاصی دارند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۰۹:۰۲    
برای نخستین بار در کشور امروز میوه آناناس در چابهار برداشت شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری؛ ظهر امروز موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، خون میرزائی رئیس سازمان شیلات ایران، رمضان نژاد رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور، نورا سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۲۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: نخستین میوه آناناس کشور با حضور معاون امور باغبانی وزیر جهادکشاورزی، رئیس سازمان شیلات ایران و استاندار این استان امروز/سه شنبه/ در چابهار برداشت شد که نوید دهنده آینده ای درخشان برای توسعه باغات این میوه است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۹:۴۲    
چابهار- ایرنا- نخستین برداشت محصول آناناس کشور در چابهار با حضور معاون امور باغبانی وزیر جهادکشاورزی، رئیس سازمان شیلات ایران و استاندار سیستان و بلوچستان در چابهار آغاز شد. عکاس:ستم کریمی نژاد
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا - معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: نوار ساحلی سیستان و بلوچستان در محدوده چابهار و کنارک با توجه به آب و هوای مساعد و بهاری به عنوان گلخانه طبیعی ایران مطرح است و باید گلخانه ها در این محدوده ایجاد شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۸:۳۲    
چابهار- ایجاد و راه اندازی هاب پتروشیمی و فولاد و هم چنین سومین قطب خودروسازی کشور در بندر چابهار از پروژه های پرآوازه و البته پرطمطراقی است که بیش از 9 سال مردمان سیستان و بلوچستان در انتظار عملی شدن این وعده هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۸:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان از برداشت اولین میوه آناناس کشور در ایستگاه تحقیقات کشاورزی چابهار خبر داد.
گیل خبر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۸:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
توافق نامه همکاری سازمان منطقه آزاد انزلی و چابهار با سازمان منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان در اجلاس کمیسیون همکاری های تجاری واقتصادی ایران و روسیه منعقد شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۷:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
لینک کوتاه لینک کپی شد
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از سایت اطلاعات و شناسایی گروه پدافند هوایی چابهار بازدید کرد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
حضور و سرمایه گذاری ژاپن در بندر چابهار این روزها با سفر شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران و علاقه مندی وی برای مشارکت در توسعه این بندر به مسئله ای مهم در اقتصاد کشور تبدیل شده است اما آیا این ابراز علاقه را می توان جدی گرفت؟
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۴:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز اقیانوس شناسی چابهار در پی تلفات گسترده آبزیان در سواحل شرقی خلیج چابهار گفت: طبق بررسی های اولیه علت قطعی مرگ و میر در دست بررسی است و لیکن احتمالاً خفگی ناشی از کمبود اکسیژن حاصل از شکوفایی گونه های کشندی از عوامل ایجاد این تلفات است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رییس جمهوری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه بندری-دریایی، هوایی، جاده ای، و ریلی به اهمیت مسیرهای ترانزیتی ایران اشاره و تاکید کرد که باوجود همه فشارها و تحریم ها، تلاش ها در بخش های مختلف به ویژه صنعت هوایی کشور ادامه دارد.
مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: ساخت شناور که موجب اشتغال زایی و توزیع متوازن جمعیت در سواحل استان سیستان و بلوچستان می شود از اولویت های بندر چابهار است.
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور در منطقه پدافند هوایی جنوب شرق از سایت رادار مکران بازدید کرد . به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با حضور در گروه پدافند هوایی چابهار ، ضمن بازدید از سایت رادار مکران ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
روستای نوبندیان به عنوان تنها مرکز تجاری منطقه دشتیاری و اولین دروازه ورودی مرز بین المللی ریمدان حتی یک ایستگاه آتش نشانی هم ندارد. به گزارش مهر، روستای نوبندیان از توابع بخش دشتیاری شهرستان چابهار با موقعیت اقتصادی، اجتماعی ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
بریس و رمین 2 بندر صیادی مهم در شرق چابهار هستند که 6 هزار صیاد دارند. این بنادر تأمین کننده اصلی برای تقاضای بازار صید و صیادی ایران به حساب می آیند. اما ورود افسارگسیخته گل و لای به این بنادر سبب شده است نیاز فوری آن ها به لایروبی احساس شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۲:۴۰    
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: علت مرگ تعدادی از آبزیان در ضلع شرقی خلیج چابهار با بررسی های به عمل آمده از منطقه احتمالا به دلیل شکوفایی پلانکتون (کشند قرمز) بوده که کارشناسان محیط زیست در حال بررسی تراکم و نوع گونه های پلانکتونی منطقه هستند.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۱۲:۱۸   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تهران پرس، علی اصغر یوسف نژاد در جلسه علنی امروز پارلمان سوال ملی علیم یارمحمدی نماینده زاهدان از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مورد عدم توجه به توسعه جاده اصلی چابهار – زاهدان را اعلام وصول کرد. ...
رییس جمهور با اشاره به اینکه که هدف بدخواهان این است که بگویند توسعه ایران متوقف شده است، اعلام کرد: خوشبختانه طی چند سال گذشته در حوزه دریایی و توسعه بنادر اقدامات خوبی صورت گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عملیات میدانی پایش مرجان های خلیج چابهار توسط پژوهشگران مرکز اقیانوس شناسی چابهار نشان داد که تقریباً نیمی از کلونی های مرجانی سفیدشده ترمیم یافته اند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از بازدید 150 هیئت داخلی و خارجی از بندر چابهار و ارائه 65 درخواست سرمایه گذاری در این بندر در سال گذشته خبر داد . ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۲۳:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ دکتر رضا مسرور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در سومین نشست کارگروه همکاری های استانی و منطقه ای ایران و روسیه که در پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی و تجاری دو کشور در هتل اسپیناس پالاس تهران درحال برگزاری است ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۲۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: زاهدان- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره موج سواری همراه با دوره های آموزشی از 30 خرداد در چابهار آغاز می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۲۱:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده نیروی هوایی ارتش عصر امروز از پایگاه هوایی برادران شهید دلحامد چابهار بازدید کرد.
ماین نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۷:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
گروه معادن - رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 17 دستگاه کانتینر 20 فوت حاوی سنگ های معدنی از بندر "شهید کلانتری" چابهار بارگیری و به مقصد چین ارسال شده است.
برترین ها / ستاره نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان: رنگ سال 98 در حوزه مد و لباس، رنگ صورتی برگرفته از رنگ دریاچه لیپار چابهار اعلام شد. حمید قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون والی هرات اعلام کرد که بندر چابهار که در حمایت از افغانستان توسط هند و جمهوری اسلامی ایران کلید خورده پروژه بزرگی است که با تسهیل ترانزیت زمینه توسعه اقتصادی در افغانستان را فراهم می کند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر 53 درصد کالا های ورودی به بندر چابهار از بنادر مبدا بارگیری می شود که نشان دهنده تاثیرات مثبت ناشی از ایجاد زیرساخت ها و روبناهای بندری است.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۴:۴۹    
کسب و کار نیوز :معاون گردشگری استان سیستان و بلوچستان خبر داد: جشنواره موج سواری 30 خردادماه در منطقه چابهار برگزار می شود.
سیری در ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۱۴:۱۳    
روستای ساحلی بریس یکی از روستاهای بزرگ چابهار واقع در دهستان “سند میر ثوبان” بخش دشتیاری این شهرستان جنوبی استان سیستان و بلوچستان است. بندر بریس در 64 کیلومتری بندر چابهار بعد از رمین یکی از نزدیکترین روستاهای صیادی به این شهر است و از سمت شمال به جاده اصلی چابهار وازسمت شرق به روستاهای پشت ...
اقتصاد ایران: معاون گردشگری استان سیستان و بلوچستان خبر داد: جشنواره موج سواری 30 خردادماه در منطقه چابهار برگزار می شود.
پایگاه خبری گسترش / همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۶:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل گمرک چابهار گفت: امسال 7 هزار و 887 تن کالا شامل کیسه پلاستیک و قیر به ارزش 8 میلیون و 305 هزار دلار از گمرک منطقه آزاد و این شهرستان به کشور پاکستان صادر شده است. ...