چهارشنبه ۲۰ آذرساعت ۲۳:۳۵Dec 2019 11

جدیدترین‌های «کمیسیون آموزش و تحقیقات»

شبستان   ۷ ساعت پیش    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی گفت: باید خیرین را که عمدتا" علاقه دارند مدرسه بسازند تشویق کنیم تا هنرستان بسازند.
خبرگزاری فارس   ۷ ساعت پیش    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بحث صلاحیت حرفه ای به ویژه در بخش دولتی و عمومی جدی گرفته شود.
سینا   ۱۰ ساعت پیش    
سیناپرس: درحالی که لایحه مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی درمجلس به تصویب رسید،حالا در بودجه سال 99 کشور هم این موضوع از قلم نیافتاده و این بار اهمیت موضوع به جایی می رسد که مراکز علمی باید مراقب هزینه هایی که به پژوهش هایشان اختصاص می دهند، باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۹:۲۸    
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اگر طراحان استیضاح وزیر آموزش و پرورش معتقدند که این کار باعث تلنگر به رئیس جمهور برای توجه به آموزش و پرورش می شود چرا از شخص رئیس جمهور سؤال نمی پرسند؟!
پایگاه خبری گسترش / خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
طرح استیضاح وزیر آموزش وپرورش به دست اعضای کمیسیون آموزش مجلس نرسیده است. گسترش نیوز: دیروز پنجم آذرماه طرح استیضاح وزیر آموزش وپرورش، حاجی میرزایی تحویل هیئت رئیسه مجلس شد ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۷:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی استیضاح وزیر آموزش و پرورش، گفت:با توجه اینکه فرصت نشد، تمام محورهای استیضاح بررسی شود، تصمیم گیری درباره آن به نشست بعدی کمیسیون موکول شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۷:۳۹    
عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: یکشنبه گزارش عدم اقناع درخواست کنندگان استیضاح وزیر آموزش و پرورش ارائه می شود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۷:۳۰    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از قانع نشدن استیضاح کنندگان نسبت به توضیحات وزیر آموزش و پرورش خبرداد و گفت: یکشنبه استیضاح حاجی میرزایی به صحن علنی مجلس می رود.
پایگاه خبری گسترش / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ادامه بررسی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش در جلسه بعدی این کمیسیون خبر داد. گسترش نیوز: میرحمایت میرزاده اظهار کرد ...
روز نو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۵:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی جزئیات جلسه استیضاح محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در این کمیسیون را تشریح کرد. به گزارش روز نو :حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز (سه شنبه 19 آذر) این کمیسیون ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۵:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ادامه بررسی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش هفته آینده انجام می شود.
دیار آفتاب   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه تقدیمی دولت برای سال 99 اشکالات جدی دارد و تورم را به میزان چشمگیری افزایش خواهد داد که باید برطرف شود وگرنه معضل اقتصادی کشور را دو چندان خواهد کرد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تقدیم طرح دو فوریتی استفساریه استخدام نیروهای حق التدریس به هیأت رئیسه مجلس خبر داد و گفت: این طرح یکشنبه آینده(24 آذرماه) در دستور کار مجلس قرار می گیرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد که باید در بخش حمایت از اختراعات و تبدیل آنان به نوآوری و محصولی نوین سرعت بیشتری داشته و توجه ویژه ای به این بخش کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات شرکت های دانش بنیان گفت: دستگاه ها برای حمایت از این شرکت ها 30 درصد بودجه خود را در اختیار آنها قرار دهند و اگر دولت نمی تواند برای نخبگان و فارغ التحصیلان اشتغالزایی کند، اجازه دهد خودشان برای اشتغال فعالیت کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بزرگترین حمایت دولت از شرکت های دانش بنیان این است که به جای خرید خارجی، کالاهای تولید آنها را خریداری کند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر لزوم حمایت از شرکت های دان بنیان بخصوص در زمان تحریم گفت: اعتقاد دولت به شرکت های دانش بنیان بسیار کم است مجلس نیز باید با قوانین مصوب از این شرکت ها حمایت کند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۹:۳۰    
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: زبان رسمی ما زبان فارسی است و هیچ مشکلی نسبت به این موضوع در مناطق دوزبانه وجود ندارد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۰۹:۳۰    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ضعف هایی در نظارت بر کتب کمک درسی وجود دارد و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی موظف است که کیفیت و محتوای کتب کمک درسی را مورد بررسی دقیق قرار دهد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۲۰:۰۴    
نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی امروز 18 آذر ماه 1398 برگزار شد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۲۰:۰۴    
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: برخی کتب کمک درسی غیراستاندارد است که باید آموزش و پرورش به این موضوع ورود کند.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۸:۳۶   + ۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به بررسی طرح ممنوعیت حیوان آزاری در این کمیسیون گفت: مقرر شد آموزش های لازم در این باره در دوره ابتدایی به دانش آموزان ارائه شود. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۷:۲۴    
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش تخلفات بنیاد آرشام به دستگاه قضائی می رود.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۳:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش در مورد عدم تحقق وعده های داده شده به هیات رئیسه مجلس تقدیم شد. به گزارش فارس، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر طرح سوال خود از وزیر آموزش و پرورش در مورد عدم تحقق وعده های داده شده توسط وی را تهیه و به هیات رئیسه مجلس تقدیم کرد و هیات رئیسه نیز سوال فوق ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۷:۵۲    
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، معافیت مالیاتی مؤسسات کنکوری را غیر قابل قبول دانست و تأکید کرد: هرگونه معافیت مالیاتی باید به تصویب مجلس برسد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۶:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عمکرد سیستم آموزش عالی کشور در سنوات گذشته گفت: متاسفانه کشور در 20 سال اخیر به شدت به سمت مدرک گرایی روی آورده که به هیچ عنوان مطلوب نبوده و باید به جای مدارک های دانشگاهی به سمت و سوی آموزش های مهارتی روی آوریم.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۲:۵۹   + ۲۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با استناد به قانون به کارگیری سلاح در موارد ضروری، گفت: ماموران انتظامی برای اعاده نظم و کنترل شورش هایی که بدون به کارگیری سلاح قابل مهار نیست ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال این هستیم که در شیوه نامه انضباطی تمامی اتفاقات درون دانشگاه را به نهادهای انضباطی خود دانشگاه بسپاریم.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه مجلس اجازه معافیت مالیاتی مؤسسات کنکوری را نمی دهد، گفت: مؤسسات آموزشی که درآمد هزاران میلیاردی دارند، نباید از پرداخت مالیات معاف شوند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، جبار کوچکی نژاد از شیوه دولت برای نادیده گرفتن قوانین مصوب مجلس و اجرای برعکس و یا ناقص طرح ها انتقاد کرد و اظهار داشت: نمایندگان برای احقاق حقوق معلمان حق التدریسی، آموزش دهنده ها، خرید خدمات و مربیان نهضت سواد آموزی از هیچ کوشش و تلاشی مضایقه نمی کنند. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد که اگر قرار باشد مجلس طرح رتبه بندی معلمان را بررسی کند، ممکن است این طرح به مجلس بعدی کشیده شود. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۰:۵۹    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رسالت امروز دانشجویان را پیشرفت علمی کشور تا سر حد بی نیازی به خارج از کشور دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حوزه انتخابیه کرمان و راور برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۵:۳۹    
تهران-ایرنا-سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اجرایی شدن طرح ادغام آزمون های تحصیلات تکمیلی گفت: یکی از دلایل افزایش آمار بیکاری در کشور نبود سیاست متمرکز در جذب دانشجو بوده است.
پایگاه خبری گسترش / خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۳:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، ارائه لایحه رتبه بندی معلمان به مجلس را فرآیندی زمان بر دانست و احتمال داد که در این صورت کار به مجلس آینده کشیده شود لذا دولت نباید بیش از این معلمان را منتظر بگذارد. ...
پایگاه خبری گسترش / خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۱:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از بررسی طرح استیضاح محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در جلسات این هفته کمیسیون خبر داد. گسترش نیوز: حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستورکار این هفته کمیسیون آموزش ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه هنوز پس از گذشت سه ماه از سال تحصیلی کتب درسی در برخی مدارس مناطق محروم توزیع نشده است، گفت: قطعا با روند فعلی تولید کاغذ در کشور سال آینده با مشکل مواجه می شویم.
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۳:۰۸   + ۲۲ سایت دیگر  
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در این مدت تعدادی از دانشجویان آزاد شده اند ، گفت که مطمئنا تا آزادی آخرین دانشجوی بازداشتی پیگیر خواهیم بود و در همین راستا با مسئولانی از وزارت علوم، روسا و معاونین دانشجویی دانشگاه های تهران و شهرهای بزرگ هم در تعامل و ارتباط دائمی هستیم.
سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس گفت: اختصاص بودجه آموزش وپرورش بر مبنای عملکرد واقعی آنقدر واضح و شفاف است که نیازی به تحلیل و کارشناسی ندارد اما با این حال بازهم بودجه این وزارتخانه مبتنی بر سال قبل بسته و بر حجم مطالبات همچنان اضافه می شود. ...
پایگاه خبری گسترش / خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین طرح استفساریه قانون جذب معلمان حق التدریس خبر داد و گفت: این طرح با قید دو فوریت در نخستین نشست علنی مجلس تقدیم هیأت رئیسه می شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت که این کمیسیون آمادگی دارد تا در صورت رجوع خانواده های دانشجویان بازداشتی بررسی های لازم را انجام دهد.
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۸    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر تهران باید در قبال تعطیلی مدارس تهران به خاطر آلودگی هوا پاسخگو باشند، گفت: این تعطیلات پی در پی مدارس به نظام آموزشی کشور آسیب می زند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بیشتر مشکلات آموزش وپرورش به طرح رتبه بندی و تعیین تکلیف نکردن کامل نیروهای حق التدریس مرتبط است.
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۱:۳۷    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس بر اساس بند الف ماده 63 معتقد است تصمیم دولت برای رتبه بندی معلمان به مثابه اجرایی شدن این طرح نیست بلکه یک افزایش حقوق موقتی برای فرهنگیان است چرا که طبق قانون این طرح باید به عنوان یک لایحه به مجلس بیاید.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش 12 میلیون یورویی به معلمان خارج از کشور بدهی دارد گفت: اصلاً به اینگونه کشورها نباید معلم اعزام شود، چرا که می توانیم با سیستم های آموزش از راه دور و مجازی به کودکان درس دهیم. ...
نسیم   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
علی اصغر یوسف نژاد اعلام کرد: استیضاح حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش با 60 امضا تحویل هیئت رئیسه مجلس شد. وی افزود: این استیضاح برای بررسی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارجاع داده شد. ...
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین طرح استفساریه قانون استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی با امضای حدود 60 نماینده با قید دو فوریت خبر داد و هدف از تدوین این طرح را اصلاح آیین نامه اجرایی معلمان حق التدریس خواند. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، سیدحمایت میرزاده درباره آخرین وضعیت لایحه رتبه بندی فرهنگیان گفت: دولت دستورالعمل رتبه بندی فرهنگیان را به مدارس ابلاغ کرده است و باید منتظر اجرای آن باشیم. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۱:۱۲    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از الزام چاپ و صحافی پایان نامه های کاغذی این اقدام را در عصر ارتباطات فرآیندی فُرمالیته و پرهزینه برشمرد.