سه شنبه ۱۲ فروردینساعت ۰۳:۵۰Mar 2020 31

جدیدترین‌های «کمیسیون آموزش و تحقیقات»

 
تهران نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۵:۵۵    
حبیب الله دهمرده، نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی شبکه خبری تهران نیوز ، درباره طرح فاصله گذاری اجتماعی اظهار کرد: متأسفانه دولت در مدیریت رفت و آمدها پیش از آغاز سال نو کوتاهی کرده و همین کوتاهی منجر به بروز برخی مشکلات شد. ...
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۵:۵۲    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه سیستم توزیع تسهیلات بانکی برای حمایت از کسب و کارها و صاحبان مشاغل خیلی شفاف نیست و مشکلاتی در این خصوص مشاهده می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه کمیسیون آموزش به زودی به مشکلات فنی فضای مجازی برای بهره گیری مراکز علمی و آموزشی از آن ورود خواهد کرد از مراکز پژوهشی شناسنامه دار خواست نسبت به تولید محتوا برای برای فضای مجازی اقدام کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۱:۲۵    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: در برنامه های سوم تا ششم توسعه مسئله سهمیه های کنکوری دیده شده است و نمی توان قانون بالادستی را بر هم زد.
برترین ها / جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۲۰:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در تماس های جداگانه ای با فرمانده سپاه محمدرسول الله تهران بزرگ ،وزرای علوم و آموزش و پرورش درخصوص آخرین تدابیر اتخاذ شده درباره مسئولیت های مختلف در خصوص شرایط ویژه کشور با شیوع کرونا بحث و تبادل نظر کرد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از راه حل های غلبه بر مشکلات اقتصادی جهش تولید است که لازمه آن کار، تلاش، کوشش و در نهایت تولید با کیفیت است.
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس دهم به شرط هماهنگی بین نمایندگان می توانست در بسیاری از جریان های کشور موثر باشد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: مجلس دهم به شرط هماهنگی بین نمایندگان می توانست در بسیاری از جریان های کشور موثر باشد.
شما نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۴:۱۶    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: قرار نیست در سال 99 کارگری اخراج شود و به زودی شاهد حرکت چرخ کسب و کارها و واحدهای تولیدی خواهیم بود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۳:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با قدردانی از عوامل ساخت سریال پایتخت گفت که برای بیان انتقاد ابتدا از عوامل سریال تشکر شود، بعد سیل نقدها را روانه کنید.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۹:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: پیش بینی می شود حداقل تعطیلی کلاس های درس تا پایان فروردین تمدید شود بنابراین در بهترین شرایط بازگشایی کلاس های درس در نیمه اول اردیبهشت ماه خواهد بود. ...
نماینده   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۷:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که با توجه به شرایط موجود بازگشایی کلاس های دانشگاهی حداقل تا نیمه اردیبهشت ماه متصور نیست.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
خسروی سهل آبادی عضو سابق کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در یادداشتی نوشت: امروز بیش از هر زمان دیگر مجاهدت ها، فداکاری ها و خدمات فرزندان انقلابی ملت ایران از قله سرد و پوشیده از برف کردستان تا سنگرهای سوزان جنوب کشور در هشت سال دفاع مقدس و امروز در عرصه جهاد سلامت در ذهن و خاطره ملت ایران ماندگار ...
تیک   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۵:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
محمدرضا مهدی زاهدی در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: با توجه به شرایط موجود، بازگشایی کلاس های دانشگاهی حداقل تا نیمه اردیبهشت ماه متصور نیست. ⁧دانشگاه ها⁩ و مؤسسه های آموزش عالی فعالیت های خود در بستر ⁧آموزش های مجازی⁩ تداوم دهند. شاید این بهترین فرصت باشد برای حرکت به سمت ⁧دانشگاه های پلتفرمیک⁩ ...
اقتصاد آنلاین / بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۱۵:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نوشت: بازگشایی کلاس های دانشگاهی حداقل تا نیمه اردیبهشت ماه متصور نیست.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۰۷:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: به هر شکلی که شده باید آموزش دروس تمام پایه های تحصیلی در تابستان تمام شود و از اول مهر ماه طبق تقویم آموزشی، سال تحصیلی جدید آغاز شود که برای این کار نیاز است مردم بیشتر با کادر بهداشت و درمان برای مبارزه با شیوع کرونا همکاری کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۵:۱۰    
نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تولید علم و پژوهش را لازمه جهش در حوزه کشاورزی دانست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۱:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواستار اعمال محدودیت در رفت و آمدهای برون شهری و تدوام غربالگری در جاده ها تا اواخر فروردین ماه شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۰۸:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مواجهه با نامه منتشرشده در فضای مجازی مبنی برجذب دانشجو در غالب تربیت معلم ر دانشگاه پیام نور گفت: غیر از دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی هیچ دانشگاه دیگری طبق قانون، چنین رسالتی را بر عهده ندارد.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۶:۳۰    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه از دولت و شخص آقای روحانی گله مندیم گفت: اگر از ابتدای فروردین قرنطینه صد درصدی اعمال می شد تا امروز کرونا ریشه کن شده بود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: جمهوری اسلامی طی دهه های اخیر به کاربرد علم در عرصه صنعت رسیده است اما تحقق جهش تولید نیازمند استفاده از ظرفیت همه نخبگان و ایده آنها و رصد و شناسایی قوانین مزاحم بر سر راه تولید است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ظرفیت لازم برای مقابله با کرونا در کشور وجود دارد، گفت: آمریکایی ها به جای کمک دارویی به ایران برای اثبات ادعاهای بشر دوستانه خود تحریم های یکجانبه را لغو کند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره احتمال حمله بیولوژیکی به کشور، تصریح کرد: این موضوع باید جدی گرفته شود و نباید فریب لبخند آمریکایی ها در موضوع کمک درمانی به ایران را خورد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۳:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا مجلس در کنار دولت و مجلس پشتیبان مراکز تولیدی است کما اینکه در بودجه تا حد ممکن سمت و سو به سمت حمایت از مراکز تولیدی و پژوهشی بوده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی پیامی عید نوروز را تبریک گفت و تأکید کرد: ایران آینده، قدرتمندتر بر بام قله های پیشرفت متکی بر علم و فناوری خواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: برای رفع نیازهای داخلی و مقابله با تحریم ها چاره ای جز رونق و جهش تولید نداریم و این نسخه رهایی ما است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۲:۲۰    
دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دنبال جهش تولید هستیم باید از نیروی خلاق و ویژه که همان جوانان هستند، استفاده کنیم چرا که آنها می توانند در این بخش نقش آفرینی کنند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۲۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده کرمان در مجلس معتقد است که یکی از راه های تحقق شعار سال جاری حمایت از شرکت های دانش بنیان است. محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتوگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۳:۲۷    
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس هم در سال جدید برنامه های جدیدی را برای جهش تولید طراحی می کند، گفت: تولید باید ادامه پیدا کند و این فرآیند را با قوت بیشتری دنبال می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نامه به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستار ارائه نت رایگان به دانشجویان و اساتید شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۰۷:۵۹    
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بلافاصله بعد از تعطیلات نوروزی و بازگشایی مجلس، موضوع برگزاری کنکور در اولویت های کمیسیون آموزش است و نشست های لازم با وزرا و شورای سنجش برگزار و تصمیم گیری می شود، فرصت کافی به آنها داده می شود به خصوص داوطلبان کنکور سراسری و اصلا جای نگرانی وجود ندارد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۰۹:۱۷   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا: دکتر محمدمهدی زاهدی در گفت و گویی با اشاره به تاثیر کرونا بر روند آموزش گفت: این روزها شاهد ایثارگری و مجاهدت کادر پزشکی در بیمارستان های سراسر کشور هستیم که باید از تک تک کادر درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و مدیران دانشگاه های علوم پزشکی تشکر کنیم. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۶:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مبارزه با کرونا، تغییر خط تولید برخی کارخانجات به تولید ماسک و دستکش و ورود خیرین برای مبارزه با کرونا اشاره کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تغییر تقویم آموزشی کشور اقدام درستی نیست، گفت: البته برخی از مقاطع تحصیلی نیاز به کلاس جبرانی دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بازدید از خسارات گلخانه های محلات گفت: دولت باید به کمک بخش گل و گیاه بیاید.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۹:۴۶   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نامه ای به رئیس جمهور خواستار متناسب سازی حقوق کارکنان بازنشسته آموزش و پرورش با شاغلین شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ - ۰۷:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید انعطاف پذیری را در تقویم آموزشی کشور ایجاد کرد و بدون اینکه چارچوب های کلی نظام آموزشی تحت تاثیر قرار بگیرد، این انعطاف پذیری را در اختیار اقلیم های مختلف قرار بدهیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۰:۲۲   + ۲۳ سایت دیگر  
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نامه به وزیر بهداشت و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور خواستار تغییر وضعیت استخدام پرستاران و پرسنل شاغل در کادر خدماتی و درمانی بیمارستان ها شد.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۰۸:۵۲    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تدوین نقشه راهی برای راه اندازی رشته های دانشگاهی مورد نیاز جامعه باید اولویت اصلی نمایندگان مجلس یازدهم باشد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: خانواده ها نباید نگران افت تحصیل فرزندان خود باشند چرا که جبران می شود آن چیزی که باید نگرانش باشند، سلامتی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۳:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: قطعاً شرایط امسال همانند سال های تحصیلی گذشته نیست و تعویق کنکور و امتحانات دانش آموزان محتمل است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۰۹:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر همچنان روند صعودی شیوع ویروس کرونا در سطح کشور تا پایان تعطیلات عید نوروز ادامه داشته باشد باید مدارس و دانشگاه ها تا ابتدای اردیبهشت سال آینده تعطیل شوند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۰۹:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: فعلا تصمیمی درباره تغییر تقویم آموزشی گرفته نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۰۸:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: بازگشایی مدارس از نیمه فروردین ماه تبعات بسیار زیادی داشته و می تواند شیوع بیماری کرونا را مجددا زیاد کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۲۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
محمد قمی، نماینده پاکدشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شیوع کرونا در کشور به اعتمادآنلاین گفت: در برخی از شهر ها شدت بیماری بالاست و مردم توصیه و خواهش را گوش نمی کنند و باز هم سفر می کنند. این در حالی است که سفر هم برای آن افراد و هم برای دیگران خطر دارد ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۸:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
محمدمهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره احتمال به تعویق افتادن بازگشایی مدارس و دانشگاه ها در سال 99 گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا که مشخص نیست چه زمانی به نابودی کامل آن سوق پیدا خواهیم کرد و اثری از آن در کشورمان نباشد تا بتوانیم کلاس های مدارس و دانشگاه ها را ...
بیتوته   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۷:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: شهرهایی که بیشتر درگیر شیوع کرونا هستند باید قرنطینه شوند. حتی باید در این شهرها حکومت نظامی اعلام شود که مردم به سفر نروند. رادیو و تلویزیون اعلام می کند که سفر نکنید، اما مردم گوش نمی کنند. متاسفانه مردم به جان خودشان رحم نمی کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ - ۱۶:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره ادامه سال تحصیلی مدارس و دانشگاه ها و کوتاه شدن تعطیلات تابستانی، گفت: چاره ای جز جبران زمان از دست رفته آموزش نداریم و در این باره شورای عالی آموزش و پرورش تصمیم گیری می کند.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از بررسی موضوع فعالیت مدارس در فصل تابستان در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد.