جمعه ۲۰ تیرساعت ۱۰:۰۵Jul 2020 10

جدیدترین‌های «شورای امنیت»

 
شفا آنلاین   ۳ دقیقه پیش   + ۵ سایت دیگر  
آمریکا پیش نویس قطعنامه ای را میان اعضای شورای امنیت توزیع کرده که خواستار جلوگیری از انقضای این تحریم ها است
دانا   ۱۴ دقیقه پیش    
سفیر اسبق ایران ضمن انتقاد از رویکرد دستگاه دیپلماسی گفت: اگر وزارت خارجه با این ماهیت آشنا بود قطعاً زیر بار خیلی از بندهای برجام نمی رفت و در واقع سیستم ماشه را نمی پذیرفت که بعد به افکار عمومی بگوید همه تحریم ها لغو شد.
حامیان ولایت   ۱۷ دقیقه پیش   + ۳ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به موعد برداشته شدن محدودیت های تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، تنش ها نیز در حال افزایش است. این تنش ها از یک سو به سیاست فشار حداکثری آمریکا برای تسلیم شدن ایران باز می گردد و از سوی دیگر همراهی دو کشور روسیه و چین برای حفظ برجام و برداشته شدن تحریم ...
سازمان ملل با وجود اختلافات اعضای شورای امنیت بر سر نحوه ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه و وتوی قطعنامه ضد سوری توسط روسیه و چین، خواستار افزایش این کمک ها شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۶ ساعت پیش    
نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد کشورش از تمامی ابزار ها برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت استفاده خواهد کرد.
روزنامه ابتکار   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
وزرای دفاع سه کشور آمریکا، استرالیا و ژاپن در یک کنفرانس مشترک که به صورت ویدیویی برگزار شد خواستار بازگشت کره شمالی به میز مذاکره شدند. به گزارش ایرنا از کیودو، در این نشست تارو کونو از ژاپن ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تأکید کرد که قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران مطلقاً شانسی برای پذیرفته شدن ندارد.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش    
مسکو - ایرنا - معاون دبیر شورای امنیت روسیه اعلام کرد که در دوره شیوع کرونا پیمان ناتو رزمایش برگزار کرد و روسیه قطعا به آن پاسخ مناسب خواهد داد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۱:۵۷   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ وزیر امور خارجه آمریکا گفته کشورش به تأمین امنیت برای کشورهای عربی در برابر توانمندی های موشکی ایران پایبند است. مایک پامپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا پنجشنبه گفته واشنگتن با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس برای مقابله با آنچه تهدید موشکی ایران خوانده شده همکاری می کند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۹:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا که کشورش پیشنهاد قطعنامه ای را برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه کرده، ضمن تاکید بر ضرورت تصویب قطعنامه پیشنهادی واشنگتن در شورای امنیت گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
پیش نویس قطعنامه روسیه درباره انتقال کمک های بشردوستانه به سوریه از طریق یک گذرگاه مرزی در شورای امنیت رد شد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ساعت24-انزوای آمریکا در نشست اخیر شورای امنیت به واسطه اعتراض اعضای این شورا درخصوص یکجانبه گرایی این کشور، حاکی از آن است که راهبردهای ایالات متحده حتی در میان کشورهای هم پیمان خود جایگاهی ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون ریاست شورای امنیت روسیه گفت، با این که لحاظ کردن سلاح های جدید در معاهده تسلیحاتی با آمریکا ضروری است، این کشور تمایلی به این کار ندارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۳۲    
نماینده آمریکا در سازمان ملل پیش نویس روسیه درباره کمک های انسانی در روسیه را که با مخالفت شورای امنیت مواجه شد، نامناسب، تبلیغاتی و تحریف کننده توصیف کرد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، به نقل از ایسنا، وزیر خارجه مصر با بیان اینکه داعش مجددا به غرب لیبی بازگشته است، بر مقابله با کشورهایی که به حاکمیت مصر احترام نمی گذارند و باعث ایجاد بی ثباتی در شرق مدیترانه می شوند، تاکید کرد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۵۷    
اقتصادنیوز: روز سه شنبه نیز روسیه و چین پیش نویس قطعنامه بلژیک و آلمان درباره تمدید کار دو گذرگاه مرزی باب الهوی و باب السلام در مرز سوریه و ترکیه به مدت یک سال از روز 10 ژوئیه برای ارائه کمکهای بشردوستانه مرزی را در شورای امنیت سازمان ملل وتو کرده بودند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
دولت وفاق ملی لیبی در جلسه شورای امنیت، امارات را به دست داشتن در "تلاش برای کودتا" در لیبی متهم نمود و با اشاره به "تهدیدهای مصر " متعهد شد که "با هرگونه تجاوزی با قاطعیت و شدت مقابله کند".
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
شورای امنیت با طرح روسیه برای ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه از طریق یک گذرگاه مرزی مخالفت کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: شورای امنیت ملی عراق به ریاست مصطفی الکاظمی مجموعه ای از دستورات جدی در رابطه با تحقیقات درباره عملیات ترور "هشام الهاشمی" کارشناس امنیتی این کشور صادر کرد. ...
اعتدال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا با لحنی تحکم آمیز از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سفیر روسیه در واشنگتن گفت: آمریکا با خارج شدن از برجام، حق خود برای هر نوع درخواست درباره اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت را از دست داده و دلیل حقوقی و فنی هم برای بازگشت به رژیم تحریم ها علیه ایران وجود ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
تصمیم شورای حکام برای ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل بدون آن که موضوع انحراف و اشاعه تسلیحات هسته ای در گزارش وجود داشته باشد، فرضیه ای ضعیف بوده و احتمال وقوع آن از منظر حقوقی پایین است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون حقوقی سابق رئیس جمهور گفت: وزارت امور خارجه باید با کشورهای منطقه، کشورهای عضو شورای حکام و همچنین کشورهای عضو شورای امنیت رایزنی کند و مانع تمدید تحریم های تسلیحاتی شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
استاد دانشگاه آیووای آمریکا تاکید کرد: سخنرانی ظریف در نشست شورای امنیت بسیار خوب و سنجیده بود و من معتقدم که ظریف مطمئناً در مورد پرونده ایران بسیار خوب عمل کرده و استدلال های قوی ارائه کرده است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۴۲    
شفقنا- مجوز سازمان ملل متحد برای کمک های بشردوستانه به سوریه از طریق دو گذرگاه مرزی روز جمعه منقضی می شود. یک مقام رسمی گفت، پیشنهاد روسیه برای کاهش کمک های بشردوستانه مرزی به سوریه جنگ زده توسط شورای امنیت رد شد و فقط چهار کشور از 15 عضو، به نفع این پیشنهاد روسیه رای دادند. ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
روسیه و چین علیه تمدید سازوکار کنونی ارسال کمک های بین المللی از طریق ترکیه به سوریه از حق وتو در شورای امنیت استفاده کردند. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۹:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
حمیدرضا آصفی با تاکید بر استیصال آمریکا در موضوع پرونده هسته ای ایران گفت : متأسفانه اروپایی ها نیز با آمریکایی ها همراهی می کنند و در چند سال گذشته با فریبکاری تلاش داشته اند بگویند ما قصد داریم برجام را اجرا کنیم اما آمریکا اجازه نمی دهد. ...
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۳۲   + ۲۶ سایت دیگر  
مایک پمپئو در کنفرانس خبری بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند و گفت: ما هر کاری لازم باشد را انجام می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم ایران نمی تواند نفت خام خودش را به طرف های مختلف از جمله حزب الله بفروشد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
“فرانک وان هیپل” روز پنج شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا درباره عدم پایبندی سه کشور اروپایی عضو برجام افزود: امیدوارم که در این مرحله که آمریکا برای فعال کردن سازوکار ماشه در شورای امنیت سازمان ملل تلاش می کند، شاهد مقاومت آنها باشیم ...
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۷:۱۷    
آمریکا و سه عضو اروپایی شورای امنیت با قطعنامه پیشنهادی روسیه برای ارسال کمک های انسانی از "یک مرز مشخص سوریه " مخالفت کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
شورای امنیت سازمان ملل در نشست دیشب خود طرح پیشنهادی روسیه مبنی بر ارسال کمک های بشردوستانه به سوریه تنها از یک گذرگاه مرزی را رد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- منابع خبری بامداد پنجشنبه گزارش دادند، شورای امنیت سازمان ملل متحد پیش نویس قطعنامه پیشنهادی روسیه درباره کمک های بشردوستانه سوریه را رد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- قطعنامه پیشنهادی روسیه برای ارسال کمک های انسانی از یک مرز مشخص سوریه با مخالفت غربی های عضو شورای امنیت به تصویب نرسید.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
کاخ سفید امیدوار است که روسیه و چین در شورای امنیت سازمان ملل متحد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را مسدود نخواهند کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
جوزپ بورل در نشست مجازی شورای امنیت گفت: همه طرف ها قطعنامه ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی را نقض کرده اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سامح شکری وزیر خارجه مصر چهارشنبه شب در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد لیبی، گفت: داعش بار دیگر به غرب لیبی بازگشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۳:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد که اگر روسیه و چین قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت علیه ایران را وتو کنند، واشنگتن ابزارهای دیگری برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران در اختیار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۳:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیر خارجه قطر در نشست شورای امنیت حمایت برخی قدرت ها از مخالفان دولت مشروع طرابلس را عامل بحران در لیبی دانست و بر ضرورت آتش بس جامع در این کشور تاکید کرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری رویترز، آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل شامگاه چهارشنبه گفت که درگیری ها در لیبی وارد مرحله جدیدی شده است. وی در ادامه افزود که میزان مشارکت کشورهای خارجی در این درگیری ها به سطح جدیدی رسیده است. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۲:۴۵    
شفقنا- مصطفی الکاظمی در نشست شورای امنیت ملی عراق بر عزم راسخ در پیگرد عاملان ترور الهاشمی تاکید و اعلام کرد که حاکمیت قانون همیشه بالاتر از هرچیزی است. ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
گفت: تازه چه خبر ؟! گفتم: یک سایت حامی دولت نوشته است قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل تضمین برجام بود، دولت چه تضمینی بالاتر از این می توانست بگیرد ! ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست مجازی شورای امنیت پیرامون تازه ترین تحولات لیبی گفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۱:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ خبرگزاری رویترز گزارش داد: آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل روز چهارشنبه به شورای امنیت هشدار داد نبرد لیبی وارد مرحله تازه ای شده است، زیرا دخالت خارجی در این کشور به سطوح بی سابقه ای رسیده است. ...
بیتوته   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران توسط شورای امنیت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۰:۵۵    
پمپئو با نادیده گرفتن اقدامات جنگ افروزانه دولت آمریکا و همپیمانان منطقه ای اش: شورای امنیت باید تحریم تسلیحاتی ایران را تمدید کند تا مانع از نبرد بیشتر در منطقه شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۲۰:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا امروز (چهارشنبه) از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را تمدید کند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۹:۳۰   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه به سئوال یک خبرنگار که از او درباره نقش احتمالی رژیم صهیونیستی در حادثه نطنز پرسیده بود پاسخ نداد. مایک پمپئو در این باره گفت: در این مورد اظهارنظر نمی کنم. حادثه در سایت نطنز ...
الف   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۹:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران توسط شورای امنیت شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر خواستار تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران توسط شورای امنیت شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
سازمان عفو بین الملل امروز چهارشنبه اقدامات میانمار علیه مسلمانان روهینگیا را جنایت جنگی توصیف کرد و خواستار تحقیقات شورای امنیت سازمان ملل در این رابطه شد.