یکشنبه ۲۹ اردیبهشتساعت ۲۳:۴۰May 2019 19

جدیدترین‌های «کمیسیون بهداشت و درمان مجلس»

ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت لایحه پیش نویس غذا را به مجلس ارائه کند، گفت: درصورت ارائه لایحه ای از سوی دولت، مجلس سریع تر به آن رسیدگی می کند.
خانه ملت   ۶ ساعت پیش    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متولیان امر نتوانستند پوشش لازم را در حوزه آموزش ایجاد کنند تا پیشگیری لازم را به همراه داشته باشد در نتیجه وزارت بهداشت بالاجبار وادار می شود که بخش اعظمی از بودجه خود را برای تامین مخارج درمان مردم هزینه کند.
شفقنا   ۸ ساعت پیش    
شفقنا- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس معافیت مالیاتی را یکی از مشکلات اصلی کشور دانست و اظهار کرد: بیش از 50 هزار میلیارد تومان معافیت مالیاتی داریم که بخشی قانونی و بخشی هم غیر قانونی است. متاسفانه عده ای از بندهای مختلف قانون استفاده کرده و خود را از پرداخت مالیات معاف می کنند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۹ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وضعیت تغذیه در بیمارستان ها نیازمند توجه بیشتری است، گفت: امروزه باید به غذایی که در بیمارستان برای بیماران تهیه می شود به صورت تخصصی نگاه شود، زیرا در روند درمان بیماری موثر است.
ایران پزشک   ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حال حاضر هزینه در نظام سلامت تولید می شود، اما بر اساس نظر بیمه ها نیست. الگوی هزینه کرد در نظام سلامت توسط بیمه ها تعیین نمی شود و این در حالی است که بیمه خریدار خدمات سلامت است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کار دکتر داروساز تنها نسخه پیچی و یا نوشتن دستور دارو نیست و مردم نیز هنوز نقش مشاوره دارویی داروساز را نپذیرفته اند.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۰۷:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بسیاری از مردم برای تأمین داروهای مورد نیاز بیماران خود به جای داروخانه ها، مجبورند به کوچه پس کوچه های شهر و بازار ناصر خسرو مراجعه کنند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از توسعه صنعت دخانیات گفت: درمان بیماری های ناشی از استعمال دخانیات، هزینه سنگینی را به وزارت بهداشت تحمیل می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۰۸:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که تاکید کمیسیون بهداشت در جلسه ای با رئیس سازمان غذا و دارو توجه به تولید داخلی لوازم بهداشتی و آرایشی بود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در خصوص رفع مشکلات جامعه پرستاری، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همراه جامعه پرستاری خواهد بود همایون یوسفی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که جایگاه پرستاران در نظام سلامت از اهمیت بالایی برخوردار است ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۷:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران –ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس گزارشات دریافتی، بیمارستان خصوصی شفا شهر پردیس فعالیت و عملکرد مناسبی نداشت و از کارکرد این مجموعه رضایت نداشتیم.
گلستان 24   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۶:۱۱    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نشر تعدادی کلیپ در فضای مجازی در خصوص استفاده از پنبه به جای گوشت در حلیم قابل تایید نیست و بیشتر به قصد ایجاد نگرانی در مردم منتشر می شود. خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر این تخلف به دست ما نرسیده است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: رویکرد جدید سازمان بیمه سلامت جلوگیری از اتلاف منابع و در واقع مدیریت منابع نظام سلامت با هدف ارائه کیفیت خدمات مناسب است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
زنجان -ایرنا - نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت با قوت و قدرت ادامه می یابد و تنها ممکن است نسبت به جابجایی سهم ها اقدام و به اولویت هایی بیشتر توجه شود.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۶    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که مالیات دخانیات افزایش پیدا کند اما قوانین مصوب شده در حوزه اجرا با بی تفاوتی برخی از افراد رو به رو می شود لذا انتظار داریم که با رعایت قوانین موجود، بخش عمده ای از مصرف دخانیات در کشور کاهش پیدا کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۰۹:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: صنف های مامایی و توان بخشی مشکلات خاص خود را دارند، اما نباید یک معاونت فنی مانند معاونت پرستاری در وزارت بهداشت را به یک معاونت صنفی تبدیل کنیم و بار اضافی بر دوش آن بگذاریم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۲۵ - ۰۸:۴۹   + ۱۹ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از وزیر بهداشت درخواست کردیم گزارشی در خصوص امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو آماده کند.
سلامت نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
سلامت نیوز : نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر صحت وجود امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو که مدتی است مورد تاکید وزیر بهداشت هم هست خاطر نشان کرد : امروز تعدادی از نمایندگان مجلس تقاضای تحقیق و تفحص از سازمان غذا و دارو داشتند و این روال خود را طی خواهد کرد ...
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: جداسازی کارانه و اضافه کار و جایگزینی تعرفه گذاری خدمات پرستاری به جای طرح قاصدک، عدالت را در نظام پرداختی ایجاد می کند. ...
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمیسیون بهداشت مجلس پیگیر اصلاحیه قانون سازمان نظام پرستاری و آورده شدن آن به صحن علنی هستند تا به نوعی از این قشر مظلوم حمایت نمایند. ...
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی گفت: جذب 9000 پرستار در سال رقم کمی است و این تعداد باید افزایش یابد. ...
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با بیان این که پرستاران پایه های اصلی نظام سلامت هستند، گفت: کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به جد پیگیر حل مسئل جامعه پرستاری بوده تا از زحمات بی شائبه آنان به نوعی قدردانی شود. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۰۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اعتباربخشی بیمارستان ها و مراکز درمانی با هدف ایجاد رقابت کیفی بین مراکز درمانی و بیمارستان ها اجرایی شده و بیمارستان ها بر اساس کیفیت ارائه خدمات درجه بندی می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۹:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: عدم صدور مجوز برای واردات برخی کالاهای سلامت محور و آرایشی باعث تشدید قاچاق این اقلام شده است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده که مالیات دخانیات افزایش پیدا کند اما قوانین مصوب شده در حوزه اجرا با بی تفاوتی برخی از افراد رو به رو می شود لذا انتظار داریم که با رعایت قوانین موجود، بخش عمده ای از مصرف دخانیات در کشور کاهش پیدا کند.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بسیج ملی "فشار خون بالا" یک طرح اجرایی بسیار بزرگ از سوی وزارت بهداشت محسوب می شود؛ چرا که کنترل فشارخون برای نظام سلامت کشور صرفه اقتصادی نیز همراه دارد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بسیج ملی فشارخون بالا، یک طرح اجرایی بسیار بزرگ از سوی وزارت بهداشت محسوب می شود؛ چراکه کنترل فشارخون برای نظام سلامت کشور، صرفه اقتصادی نیز به همراه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزارت بهداشت چاره ای جز مدیریت منابع ندارد. البته در قانون برنامه ششم توسعه نیز طوری برنامه ریزی شده که اگر قانون به درستی اجرا شود، می توان نظام سلامت را به خوبی اداره کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که با تمهیدات اندیشیده شده وضعیت انبارهای دارویی خوب است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: وزیر بهداشت قول دادند که هم بحث اشتغال ماماها، به کارگیری آنها در حوزه فناوری های نوین و هم در بحث مراقبت در منزل، برنامه ریزی های لازم را صورت دهند و بیمه پایه نیز در شورای عالی بیمه مورد بررسی قرار بگیرد
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۰۸:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمیسیون بهداشت مجلس، وزیر بهداشت را در خصوص شفاف سازی که یک امر واجب و حیاتی است و نافی این امضاهای طلایی و رانت محسوب می شود حمایت خواهد کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مردم نیازمند آموزش و توجیه بیشتری در خصوص طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع هستند.
پانا   ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت قرار ندادن دستگاه کارتخوان در مطب ها به تنهایی نه دلیل فرار مالیاتی است و نه دلیلی برای پرداخت مالیات تلقی می شود اما قانون است و باید اجرا شود. ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۲/۲۰ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قرار نبود که طب سنتی یک طب مستقل باشد بلکه باید طب کمک کننده به طب روز دنیا باشند و بیشتر در مرحله نظری کمک کنند و به نوعی طب مکمل باشند اما درحال حاضر طب مستقیم شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۱۴:۴۴    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه داروهای تولید داخل دارای کیفیت بسیار بالایی هستند گفت: مصرف دارو باجان بیمار سروکار دارد و با توجه به اهمیت موضوع باید حتماً مجوز استانداردهای بین المللی را کسب کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: میانگین هزینه دارویی دنیا 15 درصد از اعتبارات نظام سلامت است، در حالی که این میزان در ایران 2 برابر و در برخی مواقع بیشتر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۱۸ - ۰۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: آموزش پزشکی باید جامعه محور باشد تا بتواند مشکلات اجتماعی را برطرف کند.
ایران خبر   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۲۲:۴۶    
وزیر بهداشت و درمان و آموزش کشور در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به معاونت درمان خود ماموریت دادند تا سه ماه آینده موضوع تحت پوشش قرارگرفتن بیمه پایه خدمات مامایی از طریق شورای عالی بیمه پیگیری و گزارش داده شود .
روزنامه سپید   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۲۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
بابت مصوبات ضد پزشک مجلس شرمنده هستم و عذرخواهی می کنم عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی مردم مشکل مالی دارند، می توانند از امکانات بخش دولتی و دانشگاه های علوم پزشکی استفاده کنند و جامعه پزشکی هم در این بخش همکاری های لازم را خواهد کرد ولی در کنار این مسئله، مطب ها ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۶:۲۶    
نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خواستار تعریف مجدد از جمعیت هلال احمر ایران شد و گفت: این امر برای انجام بهتر وظایف از سوی این سازمان ضروری است.
دولت   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۲:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان های بیمه گر برای مدیریت منابع و هزینه کرد منطقی اعتبارات، نسخه نویسی الکترونیکی را با جدیت پیگیری کنند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۱۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از دولت خواست سهمی از بازار داخلی را به صورت انحصاری و تضمینی در اختیار محصولات شرکت های دانش بنیان قرار دهد.
پانا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۰۹:۱۵    
تهران (پانا) - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی می گوید بودجه حمایت از بیماری های خاص و صعب العلاج در سال 98 افزایش یافته است اما با توجه به اوضاع اقتصادی کشور این بودجه برای درمان بیماران خاص کافی نیست. ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۲/۱۷ - ۰۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
علی نوبخت حقیقی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت ؤگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تهران پرس در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده تخلفات جمعیت هلال احمر توضیح داد: شورای عالی هلال احمر در خصوص مباحث مطرح شده پیرامون عملکرد این نهاد ورود کرده است ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۲۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: امیدواریم با بازتر شدن فضای اقتصادی دولت، سازمان امور استخدامی نیز مجوزهای لازم را به وزارت بهداشت بدهد تا بتوانیم کمبود نیروها را در زمینه پرستار و ماما جبران کنیم. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۲۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تعدادی از نمایندگان سوالاتی را درباره عملکرد وزارت بهداشت مطرح کردند که اغلب مربوط به زمان قبل از صدارت آقای نمکی بود اما وی به سوالات پاسخ داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از حضور وزیر بهداشت در جلسه امروز(دوشنبه) این کمیسیون برای پاسخ به سوالات نمایندگان خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
نشست اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی امروز 16 اردیبهشت ماه 1398 با حضور سعید نمکی، وزیر بهداشت برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، مشکل اصلی قشر جامعه مامایی را عدم پوشش بیمه ای از خدمات عنوان کرد و گفت: وزیر بهداشت و درمان در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.
صدای ایران   ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۱۹:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دکتر احمد حمزه نماینده شهرستان کهنوج و دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیر شعب پست بانک استان کرمان با تاکید بر لزوم حمایت همه جانبه مجلس و دولت از پست بانک گفت ...