سه شنبه ۰۱ آبانساعت ۰۰:۴۷Oct 2018 23

جدیدترین خبرهای «کمیسیون بهداشت و درمان مجلس»

خانه ملت   ۶ ساعت پیش    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: به نسبت رشد جمعیت، تعداد بیمارستان ها و تخت های بیمارستانی نیز افزایش یافته است، اما متاسفانه پرسنل و کادر پرستاری به اندازه کافی جذب نشده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۶ ساعت پیش    
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ، معاون حقوقی وامور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه از طرح های عمرانی در دست ساخت بخش بهداشت و درمان سمنان دیدن کردند.
اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بیمارستان 94تختخوابی در حال احداث مهدی شهر سمنان بازدید کردند.
نماینده   ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۱۳:۴۰    
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تزریق 500 میلیون دلار به صنعت دارو باعث خارج شدن نظام دارویی از رکود می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۱۰:۳۳    
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه ضریب کادر پرستاری به تخت در بیمارستان های ایران یک و در ژاپن 11 است، گفت: وزارت بهداشت و درمان باید به سرعت نسبت به طرحی برای جذب بیشتر پرستاران اقدام کند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۹    
سمنان- ایرنا- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: موسسه های خیریه حوزه بهداشت و درمان به منظور ارایه خدمات مطلوب تجمیع و تخصصی شوند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۰۹:۱۷    
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: هدفمند کردن نوع خدمات بیمه ای، راهکاری برای مقابله با محدودیت منابع به شمار می رود.
تهران نیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۰۸:۳۸    
علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت وگو با خبرنگار سرویس پزشکی شبکه خبری تهران نیوز ، در مورد کمبود دارو اظهار کرد: همیشه در شرایط استاندار 20 تا 30 قلم دارو چه وارداتی و چه تولیدات داخلی کمبود داریم. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۰۵:۰۹    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در مقایسه با بسیاری از دانشگاه های خارج از کشور که هزینه های زیادی را به خانواده ها وارد می کند، این ظرفیت را دارد تا نخبگانی که وابستگی دولتی نیز ندارند جذب کند و مانع از خروج آن ها از کشور شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۳۰ - ۰۲:۳۶    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مانند دپویی مانع خروج ارز از کشور شد و توانست نقش سازنده ای را ایفا کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۲۲:۰۳    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ورود هرچه بیشتر خیران سلامت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام این بخش را خواستار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۸:۰۵    
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره آمایش رشته های علوم پزشکی در کشور گفت: دانشگاه های علوم پزشکی کشور باید در توسعه رشته های خود این آمایش را مورد توجه قرار دهند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۷:۴۱    
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از سفر اعضای این کمیسیون به استان سمنان جهت بررسی نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در این استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۷:۴۰    
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از سفر اعضای این کمیسیون به سمنان خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۹    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: واحدهای بهداشت محیط شبکه های بهداشت و درمان نظارت کافی بر حفظ سلامت زائران و تامین آب و الکترولیت داشته باشند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۶    
نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه نوسان ارز تجهیزات دندانپزشکی را گران کرد،گفت: بیمه توان پوشش خدمات دندانپزشکی را ندارند بنابراین مردم برای مراجعه به دندانپزشک با معضلات اقتصادی روبرو شده اند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۱:۴۷    
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حال حاضر عمده رفتار های هجومی خرید طلا و کالا ناشی از نااطمینانی مردم است. بحث های سیاسی و مخالفت ها با هر اقدام دولت به این نااطمینانی دامن می زند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۴۷    
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: کمبود پرستار در بیمارستان ها باعث می شود مراقبت های پرستاری کیفیت مناسبی نداشته باشد به همین دلیل از همراه بیمار می خواهند برای مراقب بیشتر در بیمارستان بماند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۲    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمار بالای سرطان در گیلان گفت: متأسفانه آب های زیرزمینی و حتی آب شرب مورداستفاده در گیلان آلوده بوده و در کنار سموم به کار گرفته شده در فصل کشاورزی از عوامل سرطان زا هستند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۰۷:۴۸    
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: از تونل اول تا سد برداشت های متعددی انجام می شود که تا وزارت نیرو در پی کنترل و نظارت آن نبوده است.
ایران پزشک   ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۲۳:۵۰    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: باید پرونده های الکترونیک سلامت وجود داشته باشد تا هم پوشانی بیمه ای برطرف شده و منبع درآمدی برای سازمان های بیمه گر شود.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۲    
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه کمبود شیر خشک دربازار نتیجه سودجویی برخی افراد و عدم نظارت کافی بر بازار است،گفت: ارز 4200 تومانی برای شیر خشک و کالاهای دارویی اساسی تزریق شده است بنابراین نباید شاهدکمبود شیر خشک در بازار باشیم.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۳:۲۸    
زنجان -ایرنا - نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه اختصاصی در 6 ماه اول امسال برای کاهش بدهی بیمه سلامت بخشی از مشکلات را برطرف کرد اما زیان های انباشته این سازمان به سال های گذشته بر می گردد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۵    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به فرسودگی نیروهای اجرایی و استخدامی در گیلان گفت: نیروهای موجود در دستگاه ها از 30 سال تاکنون تغییر نکرده اند و بسیاری از پست ها خالی بوده و استاندار گیلان نیز توانایی جذب نیرو را ندارد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۰۸:۵۲    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به شاخصه های مثبت فراوان وزیر راه و شهرسازی در حوزه عملکرد این وزارتخانه بیان کرد: آقای آخوندی تسلط بسیار خوبی بر امور جاری در وزارت راه و شهرسازی داشته و سوابق وی در مدت خدمتشان نشان دهنده تجربه و علم بالای او در این حوزه است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۱    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای همسایه به خدمات پزشکی و درمانی ایران نیاز دارند.
صاحب نیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۲۲:۵۰    
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه به طور قطع مسائل معنوی می تواند در زمینه سلامت نقش مهم و اساسی را ایفا کند، گفتبه نظر می رسد مشارکت های بانوان در استان اصفهان پر رنگ نیست و بانوان می توانند موتور محرکه آقایان باشند.
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۲۲:۲۸    
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: رسانه ها تاثیر مهمی در سمت و سوی یک جامعه دارند و یک فیلم می تواند موجب تشویق خیرین به بخش سلامت باشد و نقش آن بسیار مهم و ضروری است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۲۱:۰۵    
رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بابیان اینکه تخت های بیمارستانی درشهرهای کوچک توجیه اقتصادی ندارد، گفت: ماندگاری پزشکان در مناطق محروم نیازمند درآمد قابل قبول است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۱۶:۱۹    
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: باید خیران سلامت را از پرداخت مالیات معاف کنیم تا هزینه هایی که ازسوی خیران در حوزه سلامت پرداخت شده به جای مالیات آن ها در نظر گرفت.