پنجشنبه ۰۱ اسفندساعت ۱۲:۰۱Feb 2020 20

جدیدترین‌های «کمیسیون بهداشت و درمان مجلس»

خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به روند نزولی شیوع کرونا در چین، گفت: امیدواریم تا فرارسیدن عید نوروز و افزایش ورود گردشگران خارجی به ایران، سفره این بیماری به صورت کامل جمع شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه شرکت در انتخابات را وظیفه ای شرعی برشمرد از همه مردم خواست که به این وظیفه شرعی عمل کنند و پای صندوق های رای حضور پیدا کنند.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۸:۳۶    
بشیر خالقی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگارتهران پرس در خصوص اینکه آیا در زمینه واردات دارو در تحریم هستیم، اظهارداشت: زمانی که بانک ها تبادلات ارزی نداشته باشند پس در تحریم هستیم. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۲۱:۲۳    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: هنگام ورود گردشگران و مسافران خارجی به ویژه از مبدا چین به کشور، تمامی اقدامات و بررسی های لازم انجام می شود و جای نگرانی وجود ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۸:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مراسم گرامیداشت و اربعین سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت با حضور حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل، دکتر شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرستان زابل برگزار شد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، بهسازی، ایمن سازی فضای بیمارستان ها، تغییر تخت ها و افزایش تعداد آنها و به روزرسانی تجهیزات پزشکی را از نتایج اجرای طرح تحول سلامت دانست. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مراسم بزرگداشت دهه فجر و اربعین سردار سلیمانی صبح امروز در سالن اجتماعات مرکز آموزشی درمانی الزهرا رشت با حضور رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، متخصصان و پزشکان برگزار شد. ...
شما نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۱:۴۰    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: : دستگاه های نظارتی و امنیتی باید با شایعه سازان ورود ویروس کرونا به کشور که به دنبال ناآرام کردن جامعه هستند، برخورد و نظارتشان را بر روی فضای مجازی بیش از پیش کنند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۰۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که درباره بیماری های ویروسی اطلاع رسانی صورت می گیرد، گفت: قطعا اگر موردی درباره ابتلا به ویروس کرونا در کشور مشاهده شود اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت؛ چون پنهان کاری در این باره کار مسئولان را سخت تر می کند.
روزنامه سپید   ۱۳۹۸/۱۱/۱۷ - ۱۰:۲۵    
در نشست امروز هیات مدیره مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ضمن حمایت و تقدیر از امضای تفاهم نامه سازمان نظام پزشکی با سازمان امور مالیاتی بعد از بحث و تبادل نظر و استماع سخنان رئیس کل سازمان نظام پزشکی و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و سایر حضار بر موارد زیر تاکید شد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم با اشاره به اینکه تا شش ماه آینده هیچ کمبودی در زمینه دارو نخواهیم داشت، گفت: تاخیر در پرداخت مطالبات داروخانه ها از چالش های اساسی نظام سلامت کشور است.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۸:۰۷    
آنا : حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در خصوص صحبت های مطرح شده در برنامه بدون توقف تلویزیون مبنی بر اینکه در حال حاضر اختیارات از مجلس سلب شده است ، یادآور شد: مجلس شورای اسلامی تنها مجلسی است که هیچ نهادی نمی تواند منحلش کند ...
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۰:۰۱    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بهارستان دهم ناکارآمد بوده ولی مجلسی است که وابسته به دولت و لیست امید بود که صدوچند نفر از آن جزء لیست امید بودند و یک فراکسیون مستقلین داشتیم که خیلی ها در مقاطع حساس رویکردشان به سمت دولت رفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۰۸:۴۰    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حال حاضر دانشگاه های علوم پزشکی بسیاری از مناطق مرزی در زمینه تهدید کرونا اعلام آمادگی کرده و به مقوله راه های پیشگیری آن ورود کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۰۸:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که نگرانی از باب شیوع ویروس کرونا در کشور وجود ندارد در عین حال گفت: در شرایط فعلی مهمترین راه پیشگیری رعایت بهداشت فردی توسط مردم است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۲۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهرنظرها مبنی بر ممانعت از افزایش تعرفه های پزشکی را عامل تضییع حقوق جامعه پزشکی دانست و تاکید کرد: تعیین تعرفه های پزشکی باید بر مبنای عدالت صورت بگیرد، هم اکنون تعدادی از پزشکان حتی امکان تامین هزینه های اولیه زندگی را هم ندارند ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۲:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، حیدرعلی عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیماری کرونا یک بیماری نوپدید است که هنوز روش درمان آن مشخص نیست، اظهار داشت: در این شرایط علم پزشکی حکم می کند که شدیدترین اقدامات احتیاطی را برای عدم ورود این بیماری به کشور انجام دهیم. ...
میزان   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی درباره تهدید ویروس کرونا آمادگی لازم را دارد و این مسئله را اعلام کرده است. تاریخ انتشار: 10:13 - 14 بهمن 1398 - کد خبر: 592797
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۰۸:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که با تمهیدات انجام شده جای نگرانی درباره شیوع ویروس کرونا در کشور نیست در عین حال گفت: باید مردم مسائل بهداشت فردی را رعایت کرده و پیش بینی های لازم را انجام دهند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: هرچه زودتر باید دستور معاون اول رئیس جمهور همانند همه کشورهایی که پروازها یشان را از چین متوقف کرده اند، اجرایی شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۰۸:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وزارت بهداشت تمامی امکانات را برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا و آموزش های لازم به مردم بسیج کرده است.
کوتاه آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با آی هینا: تمام تلاشمان افزایش بودجه حوزه سلامت است/ انتظارات مجلس در بحث مدیریت منابع از سوی بیمه سلامت محقق شد ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تیم های پزشکی در مرزهای کشور مستقر هستند تا از ورود احتمالی کرونا ویروس جلوگیری کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۰۰:۴۳    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: با پتانسیل های خوبی که در صنعت نفت داریم اتفاقات خوبی در حوزه فناوری های نفتی صورت گرفته و توانسته ایم پیمان ها و قراردادهای خوبی با دانشگاه های مختلف درجه یک کشور توسط وزارت نفت منعقد کنیم.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۰۸:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که گزارش و مورد مشکوکی درباره ورود ویروس کرونا به کشور ارائه نشده است ، گفت: فعلا جای هیچ گونه نگرانی نیست چون هیچ موردی از وجود این ویروس در کشور گزارش نشده است.
روزنامه سپید   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۲۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس باید اطلاعات و دانش عمومی مردم افزایش یابد البته رعایت اقدامات و اصول پیشگیرانه نه تنها در مورد مسافرانی که از چین وارد کشور می شوند بلکه باید تمهیدات مناسب پیشگیرانه در مورد مسافرانی که از کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: کسانی که کتاب علم پزشکی را آتش می زنند اگر خودشان مشکل کلیه پیدا کنند داروی شیمیایی خارجی مصرف می کنند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۰۷:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مهم ترین راه حل برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور اطلاع رسانی است که در این باره رسانه ها به خصوص صداوسیما وظیفه مهمی دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۲۱:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در با انتشار مطلبی به سوزاندن کتاب طب داخلی هاریسون واکنش نشان داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۳:۰۶    
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی سوزاندن کتاب اصول طب هاریسون را رویه خلاف اخلاق دانست و تاکید کرد: به جای آتش زدن کتاب مرجع علمی باید مباحث را در مراکز دانشگاهی و آکادمیک بیان کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۸:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در رشت از تهیه طرح معافیت از سربازی یکی از اعضای پسر خانواده اهدا کننده عضو خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۵:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در رشت گفت: سالانه حدود 5 هزار مرگ مغزی در کشور رخ می دهد که 2هزار و 500 تا 4هزار مورد آن می تواند به پیوند عضو بیانجامد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۲۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اعضاء هیات تحقیق و تفحص از جمعیت هلال احمر را تعیین می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۱    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: دانشگاه ها باید ارتباط خوبی با صنعت برقرار کنند تا بتوانند منابع مورد نیازشان را در پروژه های صنعتی تامین کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۲۲:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در هفته آتی نمایندگان تفحص کننده از جمعیت هلال احمر را مشخص می کنند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۵:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سیستم ارجاع موجب توزیع عادلانه خدمات سلامت و کاهش مصرف دارو در کشور می شود، گفت: تجویز داروهای مشابه و فروش دارو بدون ضابطه توسط داروخانه ها با یارانه دولتی منابع کشور را هدر می دهد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: صدا و سیما با دعوت از مسئولان وزارت بهداشت برای بررسی اخبار حوزه سلامت مانع بیان مطالب اثبات نشده و غیرکاشناسی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۰۲ - ۰۸:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: داروخانه های کشور با کوهی از طلب های وصول نشده خود از بیمه ها مواجه هستند و برای نجات از ورشکستگی به حمایت جدی تر دولت و وزارت بهداشت نیاز دارند.
نماینده   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۰۸:۵۸    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی معتقد است حذف یارانه نقدی پردرآمدها موجب می شود تا 12 هزار میلیارد تومان عایدی برای دولت ایجاد شده و از طرف دیگر تأثیر به سزایی نیز در بهبود اوضاع اقتصادی خوانوارها خواهد داشت.
خلیج فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۰۶:۵۷    
خلیج فارس: نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که در جلسه امروز این کمیسیون طرح معافیت یکی از فرزندان ذکور خانواده هایی که اهدای عضو در اثر مرگ مغزی دارند، تصویب شد. ...
اقتصاد آنلاین / آنا   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۹:۰۲   + ۴۹ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد حسین قربانی نایب رئیس اول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در تشریح جزییات نشست عصر امروز (دوشنبه 30 دی) این کمیسیون گفت: مسئولان بیمه سلامت، بیمه تامین اجتماعی و معاونین وزارتخانه های بهداشت و درمان و وزارت تعاون ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ظرفیت درآمدی بسیار خوب گردشگری سلامت ، از وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی خواست تا مانع فعالیت دلالان حوزه گردشگری شوند.
سیتنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۴۸    
نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تفاهم نامه اخیر بین پژوهشگاه ICT و مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، این پژوهشگاه را یکی از مولفه های اصلی در توسعه خدمات حوزه سلامت عنوان کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۳    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ضرورت ساماندهی کمک های مردمی برای سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان از دولت خواست تا هرچه سریع تر رئیس جمعیت هلال احمر را معرفی کند.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در کشور زمانی 5 هزار دلار برای درمان در کشورهای خارجی می دادیم و 30 هزار دلار برای سفر و پیوند کلیه به بیماران ایرانی زده می شد و گردشگری سلامت هم در کشور، وجود نداشت و رشد نکرده بود.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۱۳    
کسب و کار نیوز - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت بزرگی که در حوزه گردشگری سلامت برای رشد اقتصادی، اشتغالزایی و ارائه خدمات سلامت به بیماران خارجی وجود دارد، توسعه این حوزه در اولویت بودجه 99 قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به ظرفیت بزرگی که در حوزه گردشگری سلامت برای رشد اقتصادی، اشتغالزایی و ارائه خدمات سلامت به بیماران خارجی وجود دارد، توسعه این حوزه در اولویت بودجه 99 قرار می گیرد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس طی نامه ای به رئیس کمیسیون تلفیق بودجه خواستار آن شد که در تدوین بودجه 99 در مورد مسایل پزشکی کشور نظر کمیسیون بهداشت مد نظر باشد نه مرکز پژوهشها.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۲۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
راهکارهای برداشتن سقف ارائه خدمات توسط دستگاه های بیمه گر در جسله هفته آینده کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بررسی می شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رعایت استاندارهای پرستاری در بیمارستان ها را تنها راه برای عبور از رویکرد های بیمارستان محوری دانست و بر ارائه خدمات ICU در منزل به منظور کاهش هزینه های درمانی تاکید کرد . ...