چهارشنبه ۲۸ آذرساعت ۰۳:۱۹Dec 2018 19

جدیدترین‌های «کمیسیون بهداشت و درمان مجلس»

ایران خبر   ۵ ساعت پیش    
زاهدان- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: قطعا باید با متخلفان حادثه آتش سوزی مدرسه دخترانه غیر انتفاعی اسوه حسنه زاهدان برخورد قاطع شود.
خانه ملت   ۸ ساعت پیش    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت تعرفه های خدمات درمانی و بهداشتی جهاد دانشگاهی در جلسه امروز کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۸ ساعت پیش    
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: این حادثه ناگوار که صبح امروز حدود ساعت 9 رخ داد به علت استفاده از بخاری نفتی آترا ATRA رخ داده است.
خبرگزاری فارس   ۹ ساعت پیش    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولین جهاد دانشگاهی با حضور در این کمیسیون با ارائه گزارشاتی خواستار یکسان شدن تعرفه درمانی شان با بخش خصوصی و درآمدزایی از آن به منظور هزینه کرد در امورات پژوهشی شدند.
میزان   ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۱۰:۲۵    
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در حال حاضر نماینده سراوان مشغول جمع آوری امضا برای تقاضای عزل رئیس گمرک در مجلس است.
پانا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۰۹:۲۲    
تهران (پانا) - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره وضع سلامت در لایحه بودجه گفت با توجه به نرخ تورم و افزایش قیمت ها که در کشور حاکم است پیش بینی می شود که بودجه سلامت بین 20 تا 30 درصد رشد داشته باشد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۰۸:۳۹    
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بابیان اینکه نظارت سختگیرانه تایید دارو در داروخانه هلال احمرگریبان بیماران سرطانی وخاص را نگیرد،گفت: افزایش نیروی انسانی برای ارتقا خدمات دارویی در داروخانه هلال احمر عملیاتی شود.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۹:۲۸    
نشست اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی امروز 25 آذر ماه 1397 برگزار شد.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۲:۴۶    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه پزشکان از پرداخت مالیات فرار نمی کنند، گفت: ضعف دولت در تامین منابع پایدار برای طرح تحول سلامت برخی پزشکان را زیرمیزی بگیر کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۲:۰۶    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از مهاجرت بی رویه از خلخال و کوثر،گفت:بی توجهی به طرح های اشغال زا و عدم احساس مسئولیت توسط برخی از مدیران و سخت گیری بانک ها نسبت به کار آفرنان، نبود فضای کسب و کار باعث مهاجرت بی رویه مردم به کلانشهر ها گردیده است .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۷:۳۰    
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از امکانات درمانی استان گیلان گفت: سازمان برنامه و بودجه باید در این خصوص پاسخگو باشد که بودجه تخصیص یافته برای احداث زیرساخت های درمانی و همچنین طرح تحول سلامت در کجا هزینه شده است؟
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۰:۵۴    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تفاهم نامه مشترک بین مجلس و دانشگاه علوم پزشکی ایران برای رفع آسیب های اجتماعی به امضا می رسد.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۰:۵۲    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت بیمه با توجه به ساز و کارهای برنامه ششم و بودجه 97 منابع را مدیریت کرده و خدمات دهد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۰۹:۲۵    
معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بیمارستان 222 تختخوابی لاهیجان بازدید کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۰۶:۳۹    
دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در عین حال که ما قدردان زحمات پرستاران عزیز هستیم اما آنها باید بدانند همیشه حق با بیمار است و همراهان بیمار نیز به دلیل اینکه عزیزانشان بر تخت بیمارستان با بیماری دست و پنجه نرم می کنند، وضعیت روحی مناسبی ندارند ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ - ۱۴:۴۸    
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بهره مندی مردم از خدمات مناسب سلامت و دسترسی آسان به خدمات بهداشت و درمان باید در اولویت قرار گیرد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ - ۱۴:۴۳    
به گزارش ایرنا، آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت اظهار داشت:هم اینک مسئول کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گیلان حضور دارد و امیدواریم به مشکلات بیمارستان های دولتی رسیدگی شود. ...
دیار میرزا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ - ۰۹:۵۵    
در راستای سفر اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و معاون درمان وزارت بهداشت به گیلان، جلسه شورای سلامت با حضور مسوولان کشوری، ریاست و مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مسوولان محلی در دو شهرستان آستانه و لاهیجان تشکیل شد و طی آن بر توسعه خدمات بهداشتی درمانی در شرق گیلان، تاکید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۸:۴۵    
آستانه اشرفیه- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به وضعیت مطلوب مراکز درمانی خصوصی در گیلان، گفت: متاسفانه در بخش دولتی اقدامات مناسبی انجام نشده است.
موج   ۱۳۹۷/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۱    
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به همراه چند تن از اعضای هیات پارلمانی، در بازدید میدانی از مراکز بهداشتی و درمانی در شهرستان سیاهکل، لاهیجان و رودبار بر بهبود وضعیت زیر ساخت های حوزه سلامت این مناطق تاکید کرد. ...
خبر خودرو   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۵:۵۶    
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در خصوص تعیین دستوری قیمت خودرو اظهار داشت: امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که اکثر صنایع بخصوص صنعت خودرو با مشکلات متعدد روبه رو است ...
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۳:۲۳    
عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بابیان اینکه بیمارستان های کشوربرای سهولت رفت وآمد معلولان تجهیز شوند،گفت: پل های هوایی اختصاصی برای معلولان ایجاد شود تا معلولان بتوانند، همگام به شهروندان به امور جاری شان رسیدگی کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۰:۲۹    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور بخشنامه ای صادر کرده مبنی بر اینکه هیچ طرح عمرانی جدید به صورت ردیف دار ملی تعریف نشود، این صحبت خلاف شرع، قانون و عدالت است و می شود آن را تصحیح کرد.
پایگاه اطلاع رسانی رادیو   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۸:۴۲    
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر پویایی این کمیسیون در جهت رفع نقصان در بیمارستان های علوم پزشکی کشور، تاکید کرد که وزارت بهداشت بایستی خیرین را در جریان اقدامات خود وارد سازد.
تهران نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۵:۴۱    
به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، محسن علیجانی زمانی در افتتاح نمایشگاه هفته فرهنگی شهرستان ری که در فرهنگسرای ولا برگزار شد با تاکید بر اهمیت مذهبی، باستانی، تاریخی و اقتصادی ری اظهار کرد: طبق گفته ها، بخشی از راه ابریشم که راه تجارت شرق و غرب بوده در ری وجود داشته است ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۱۷    
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه سازمان برنامه و بودجه کشور علی رغم جلسات متعدد با کمیسیون بهداشت اعتبار مورد نیاز برای جذب و استخدام پرستار را در بودجه سال 98 نادیده گرفت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۰۶:۲۰    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: از سوی وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی قول تأمین متخصص بیمارستان چادگان با توجه به فصل تخصیص متخصص به مناطق داده شد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۲۰:۵۶    
رسول خضری نماینده پیرانشهر و سردشت درمجلس شورای اسلامی گفت: خدمات ارزشمند پست بانک ایران موجب ارتقاء سطح کیفی روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۵:۱۱    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از وضعیت آموزشی به خصوص در جذب اعضای هیأت علمی و ضربه به رزیدنت های بیمارستان ها ابراز نگرانی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۳:۲۱    
شهریاری گفت: تأمین سلامت یکی از وظایف حاکمیتی دولت ها است و سازمان برنامه و بودجه نباید نگاهی مغرضانه و دیدگاهی سیاستی نسبت به حوزه سلامت داشته باشد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۲:۴۷    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با پیگیری های خبرگزاری فارس درباره عدم ارائه خدمات بیمه ای از سوی بیمه سلامت در تمام روزهای ماه گفت: بیمه سلامت متعهد به رفع مشکل بیمه شدگان شد و نگرانی مردم به زودی رفع می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۲:۳۹    
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: یکی از مشکلات کشور عادلانه نبودن تخت بیمارستانی و متخصص است. البته وزارت بهداشت طی سال های گذشته در مناطق مختلف کشور ساخت و سازهای خوبی انجام داده و امیدواریم وضعیت تخت های بیمارستانی به حد قابل قبولی برسد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۱:۰۴    
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: به نظر می رسد وزارت راه و شهرسازی نظارت لازم در زمینه ساخت بیمارستان ها را ندارد. در نتیجه به دنبال این هستیم که ساخت و ساز بیمارستان را از وزارت راه به وزارت بهداشت منتقل کنیم. زیرا بیمارستان های وزارت بهداشت ایمن تر هستند.
در بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به همراه معاون درمان وزارت بهداشت از بیمارستان شهید رجایی فریدن، روز پنج شنبه 15 آذرماه، کلنگ احداث طرح توسعه بیمارستان شهید رجایی فریدن بر زمین زده شد. ...
در مراسم بازدید معاون درمان وزارت بهداشت و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از زمین تخصیص یافته برای ساخت بیمارستان محلی در شهرستان بویین میاندشت، در روز پنج شنبه 15 آذرماه، معاون درمان وزارت بهداشت از احداث بیمارستان های محلی برای شهرهای زیر 50 هزار نفری خبر داد. ...
رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم اصفهان و خمینی شهر در مجلس به همراه رئیس دانشگاه و معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، جمعه 16 آذر، ضمن حضور در بیمارستان های شهید اشرفی، ساعی و 9 دی منظریه خمینی شهر ...
اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، معاون درمان وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه و تعدادی از مسئولین دانشگاهی، جمعه 16 آذرماه، از مراحل نصب و تست دستگاه شتابدهنده خطی امید ساخت شرکت دانش بنیان بهیار صنعت سپاهان بازدید نمودند. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۳:۵۹    
اصفهان - ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مقرر است که با پیگیری های این کمیسیون و مساعدت وزارت بهداشت و خیران، شهرستان های غرب استان اصفهان به دستگاه 'ام آر آی' مجهز شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۲:۴۷    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان دارای نقاط کوری بود، گفت: این قانون قطعاً به نفع کشور اصلاح خواهد شد.
در بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بیمارستان امام خمینی(ره) جرقویه در روز چهارشنبه 14 آذرماه، قول اهدای دو دستگاه دیالیز به این بیمارستان داده شد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۲:۰۱    
گروه سلامت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به وجود تولیت های چندگانه در حوزه غذا، گفت: وزارت بهداشت باید در آزمایشگاه های مرجع به صورت رندوم سمومی را که در بدنه محصولات قرار دارد مشخص کرده و مجاز بودن و غیر مجاز بودن آن را اعلام کند.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۰:۱۵    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نیروی انسانی حداقلی برای پنج تخصص اصلی بیمارستان رسول اکرم (ص) فریدونشهر تا پایان آذر ماه تامین می شود و یک دستگاه آمبولانس برای ارتقای ناوگان حمل و نقل اختصاص خواهد یافت.
فرمانداری چادگان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۵    
معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد:ارائه خدمات به بیماران خاص در بیمارستان بوعلی چادگان معاون درمان وزارت بهداشت گفت: به زودی در بیمارستان بوعلی چادگان شاهد ارائه خدمات به بیماران خاص خواهیم بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۱۷ - ۰۹:۲۵    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به جذب غیرقانونی پزشکان در بیمارستان حشمت گفت: جذب غیرقانونی اعضای هیئت علمی از ضعف دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.
بیتوته   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۲۲:۴۴    
محسن علیجانی زمانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می گوید که داروهای ایرانی از کیفیت خوبی برخوردار هستند و توان رقابت با داروهای خارجی را دارند و بیمه نیز داروی بیمارانی که حتما نیاز دارند که فقط داروی خارجی مصرف کنند را بیمه می کند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۸:۳۵    
اصفهان - ایرنا - رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل کمبود پزشک در مناطق کمتر برخوردار و شهرستان های مختلف با حضور پزشکان متخصص بومی برطرف خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۷:۳۴    
اصفهان - ایرنا - اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی روز جمعه از سه بیمارستان شهرستان خمینی شهر واقع در غرب کلانشهر اصفهان بازدید کردند.
روزنامه شروع   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۷:۰۶    
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تحول نظام سلامت با توجه به ارایه خدمات مثبت، در دو سال اخیر دچار ضعف شده است به طوری که اکنون نگران آن هستیم.
شبکه خبر   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۱۶:۱۰    
با اجرای طرح سهمیه پزشکان مناطق کم برخوردار، نخستین گروه با حضور 600 پزشک برای خدمت رسانی به بیماران مناطق محروم آماده شدند. معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با اجرای این طرح بیش از سه هزار پزشک متخصص در شهرهای کم برخوردار مشغول به خدمت خواهند شد. ...