جمعه ۲۴ آبانساعت ۱۹:۱۳Nov 2019 15

جدیدترین‌های «کمیسیون کشاورزی مجلس»

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به اینکه افزایش قیمت بنزین از سوی دولت اقدام اشتباهی بوده است گفت: گوش دولت برای شنیدن صدای مردم کر شده است.
سخنگوی کمیسوین کشاورزی مجلس از برگزاری جلسه این کمیسیون با استیضاح کنندگان وزیر جهاد کشاورزی در یکی از جلسات هفته اینده خبر داد.
خانه ملت   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: مکانیزم موجود در زمینه ثبت سفارش غیر معمول کره برای یک شرکت با اطلاع از اینکه در آینده تخصیص ارز دولتی برای واردات آن محصول متوقف می شود، نوعی رانت است.
خانه ملت   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه تزریق مرغ تخم گذار جدید به واحدهای تولیدی حدود 6 ماه زمان نیاز دارد، گفت: در حال حاضر شاهد تاثیر وقفه 6 ماهه تولید تخم مرغ در بازار با افزایش قیمت محصول هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش    
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از عدم تطابق هزینه های تولید با قیمت خرید تضمینی خبر داد و گفت: نیاز اساسی است که قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی واقعی سازی شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا - نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی درخصوص راه های افزایش درآمد در بخش کشاورزی گفت: سود سالانه صادرات محصولات کشاورزی 400 درصد است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه اعطای معافیت های دائم مالیاتی به مناطق آزاد بر خلاف عدالت مالیاتی است، گفت: انتخابات مجلس نزدیک است و شاید بعضی از نمایندگان با لابی گری مانع حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد شوند.
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۹:۰۳    
رضا کریمی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: قیمت خرید تضمینی گندم و سایر محصولات کشاورزی تناسبی با هزینه تولید و فرآوری آن ندارد و زمینه سردرگمی کشاورزان را فراهم کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۲:۵۰    
نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت : باید اقدام سریع برای حل مشکل شالی کاران استان انجام شود.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، عباس پاپی زاده، ضمن انتقاد از روند تخصیص ارز دولتی از سوی دولت، گفت: در فروردین 97 که بحث کنترل بازار ارز مطرح شد، بلافاصله کارشناسان حوزه اقتصادی اعلام کردند که دولت باید ذخایر ارزی خود را برای مواقع خاص و جهت تأمین کالاهای ضروری، مدیریت و نگهداری کند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل نائب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده معادل 10 درصد منابع صندوق توسعه ملی به بخش کشاورزی اختصاص یابد که این میزان ضریب خوداتکایی محصولات کشاورزی را در پایان برنامه ششم تا 95 درصد ارتقا می دهد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه دولت هیچ اقدام جدی در خصوص بازسازی سیل بند های استان خوزستان انجام نداده است،گفت: خوزستان هیچ آمادگی برای مقابله با سیل ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با انتقاد از تخلف هیات رئیسه مجلس برای اجاره ندادن طرح پیشنهادات در جریان بررسی طرح تشکیل وزارت بازرگانی در جلسه یکشنبه صحن علنی مجلس گفت: پیشنهاد ما ابقای وظایف وزارت جهاد کشاورزی در زمینه واردات است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۹:۴۶    
نشست اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی 20 آبان ماه 1398 برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۲۳:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از بررسی برنامه های دولت در جهت بهره گیری از قانون موافقتنامه تشکیل منطقه آزاد تجاری و اتحادیه اقتصادی اوراسیا خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۲۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: : تراز تجاری ما با کشورهای اتحادیه اوراسیا نشان می دهد که بیشتر وارد کننده هستیم تا صادر کننده درحالی که ظرفیت صادرات محصولات پروتئینی، گوشتی و کشاورزی به این کشورها فراهم است.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از بورس کالا، علی اکبری عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: بورس کالا ظرفیتی است که بهترین شیوه مبادلات کالاها را در اختیار تولیدکنندگان بالادست و پایین دست قرار می دهد و تقویت این بستر در واقع یک ضرورت ملی برای گسترش شفافیت در اقتصاد است. ...
فاخته نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۸:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش فاخته علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به طرح سوال از وزیر جهاد کشاورزی گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۳:۵۵    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از قروه و دهگلان به عنوان قطب تولید سیب زمینی در کشور نام برد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۸:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: با هدف رونق یافتن صادرات محصول خرما باید ذائقه بازار دنیا نسبت به رقم پرمصرف این میوه بررسی و شناسایی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۳:۴۰    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: رتبه 27 اردبیل در بهره گیری از سامانه هوشمند آبیاری مکانیزه تناسبی با توانمندی های این استان ندارد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۰:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی به منظور پاسخ به سوال نمایندگان در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس حاضر می شود.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۲۱:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی ابراهیمی با تاکید بر لزوم تصویب و تایید لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: کشور ما در جهان فقط با آمریکا در یک جنگ اقتصادی به سر می برد و چون این کشور به لحاظ قدرت اقتصادی می تواند به بقیه کشورها اعمال فشار کند، ما در تنگنا قرار گرفته ایم ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۱۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس از سکوت دستگاه های مسئول در برابر ساخت و ساز در حریم رودخانه ها انتقاد کرد و گفت: متاسفانه تمامی اراضی حاصل خیز شمال کشور تبدیل به ویلاسازی شده و بخش زیادی از ساحل دریا مورد تجاوز دستگاه های های دولتی قرار گرفته است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: حداقل 5 میلیون هکتار کانون ریزگرد در داخل کشور داریم که این کانون ها شرایط بحرانی دارند که با یک طوفان حداقل 23 استان کشور را تحت تاثیر قرار می دهند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۰۹:۴۹    
نشست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۰۸:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که هنوز گزارش مستندی در خصوص واردات ذرت آلوده به آفلاتوکسین به دست مجلس شورای اسلامی نرسیده است، اما کمیسیون این موضوع را دنبال می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۹:۰۱    
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از بررسی اقدامات و عملکرد دولت در کمیسیون کشاورزی خبر داد.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: براساس، گزارش ها به ذرت های آلوده به سم آفلاتوکسین اجازه ترخیص داده نشده و محموله ای که وارد کشور شده هیچگونه سمی در آن وجود ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از بررسی عملکرد دولت برای بازسازی مناطق سیل زده در حوزه کشاورزی خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۵:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
محمدباقر سعادت گفت: تشکیل وزارت بازرگانی هیچگونه مزیت و امتیازی برای کشور ندارد و امیدواریم شورای نگهبان به این مصوبه ی مغایر با قانون ورود کند.
میزان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۰:۰۵    
خبرگزاری میزان- نائب رئیس اول کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی در مجلس از جلسه امروز کمیسیون متبوع خود پیرو بررسی واردات ذرت های آلوده ،با حضور جمعی از مسئولین خبر داد. تاریخ انتشار: 10:02 - 13 آبان 1398 - کد خبر: 564645
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۶:۳۴    
نشست کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی امروز یکشنبه 12 آبان ماه با حضور اعضای این کمیسیون برگزار شد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۴:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ورود محصولات کشاورزی به بورس کالا به تسهیل تعامل میان کشاورزان و بازرگانان و انجام معاملات عادلانه منجر می شود. همچنین با توجه به دسترسی همه استان های کشور به اینترنت، فرصت مناسبی ایجاد شده تا همه کشاورزان با مزایای معاملات در بورس کالا آشنا شوند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: علت اصلی کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار افت قدرت خرید مردم است و در حال حاضر میزان تولید و عرضه گوشت قرمز به بازار کاهش بسیار زیادی داشته است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس مصوبه کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، سازمان محیط زیست موظف به ارائه سند تعهدات ملی (NDC) جدید در توافقنامه پاریس ظرف 10 روز به مجلس شده بود، اکنون اما قریب به 10 ماه از آن فرصت 10روزه می گذرد و خبری از ارائه این سند تعهدات نیست! ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۱:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور وزاری جهاد کشاورزی، کشور، امور اقتصادی و دارایی و نیرو عملکرد دولت در بازسازی مناطق سیل زده در زمینه امور مربوط به بخش کشاورزی، آب، منابع طبیعی، محیط زیست و مناطق روستایی را بررسی می کنند.
سیتنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: از آنجا که ضروری است در راستای افزایش بهره وری گام برداریم، لذا در صورت دریافت گزارش های تکمیلی پیرامون اجرای طرح سیستم های آبیاری هوشمند توسط یک شرکت داخلی، آماده ایم تا به منظور گسترش اجرای این طرح در کشور، از این اقدام حمایت کنیم.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۰ - ۱۷:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولید در جریان مبارزه با فساد، گفت: مبارزه با فساد اگر به خوبی صورت بگیرد الزاماً منجر به تعطیلی کارخانه ها نمی شود و می تواند واحدهایی که به دلیل سوء مدیریت در آستانه ورشکستگی قرار دارند و دارای بدهی بانکی هستند را مجدداً احیاء ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۱۴:۵۰    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: شفاف سازی حق آبه ارس و تکمیل پروژه های تازه کند، عمارت و اراضی پایاب خداآفرین ضروری است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ - ۲۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: متاسفانه تاکنون دولت به سازمان تعاون روستایی آذربایجان غربی که مرکز تولید سیب کشور است، خرید تضمینی سیب را ابلاغ نکرده است.
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۰۷ - ۱۱:۵۸   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، در اقتصاد ایران علاوه بر فرارهای مالیاتی کلان، میزان معافیت های مالیاتی نیز اعداد و ارقام بالایی دارد. یکی از این معافیت های مالیاتی مربوط به مالیات بر بهره بانک ها و انواع اوراق است ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه استفاده از گاز اتیلن و استیلن برای رسیدن میوه ها سلامتی مردم را به خطر می اندازد، گفت: استفاده از مواد غیر مجاز در فرآوری محصولات ممنوع است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۵:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس ضمن انتقاد از نرخ 2200 تومانی خرید تضمینی گندم، پیشنهاد کرد که نرخ خرید تضمینی گندم می بایست 2500 تومان باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۱:۴۶    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس عدم لایروبی رودخانه ها را دلیل اصلی وقوع سیل دانست و گفت: مشکلات تامین اعتبار لایروبی رودخانه ها با همکاری بخش خصوصی قابل حل است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با هشدار نسبت به بیابانی شدن ایران ، به طرح تنفس جنگل ها اشاره کرد و گفت: طرح تنفس جنگل ها مانعی برای قطع درختان و جنگل خواری است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه کشور ایران با 15 کشور در منطقه همسایه است، ادامه داد: میزان واردات این کشورها در سال مبلغی بر 1300 میلیارد دلار است که متاسفانه سهم کشور ایران از این مبلغ حدود 14 و نیم میلیارد است که این رقم بسیار ناچیز است.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: "خرید گندم امسال با کاهش مواجه بود، از این رو دولت تصمیم دارد گندم مورد نیاز را وارد کند". بررسی ها نشان می دهد دولت برای واردات 3 میلیون تن گندم باید حدود 690 میلیون دلار پرداخت کند ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با قیمت تضمینی که دولت برای گندم در نظر گرفته است، کسانی که واسطه و دلال گندم هستند فقط سود بردند گفت: البته در کمیسیون کشاورزی هم قیمت بالاتر از این پیشنهاد شده بود که متأسفانه در دولت توجه چندانی به این قضیه نشد.