دوشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۵:۲۲Jun 2019 17

جدیدترین‌های «وزارت بازرگانی»

کیهان   ۷ ساعت پیش    
بخشی از مسئولان با فرار روبه جلو، ضمن اتلاف وقت و عدم تصمیم گیری منطقی برای کنترل بازار، فقدان وزارت بازرگانی را عامل نا بسامانی بازار معرفی می کنند.
نوش آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۴:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین علی اکبر کریمی درگفتگو با رادیو اقتصاد افزود: طی دو تا سه سال اخیر چند بار بحث تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و به دو وزارتخانه مجزا به نام صنعت و معدن و بازرگانی مطرح و لوایح مربوطه برای درخواست این موضوع از سوی دولت تهیه و به مجلس ارائه و هر بار هم با رای ...
فاخته نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام رضا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی امروز در نشست خبری به مناسبت 27 خرداد 1358 سالروز فرمان امام خمینی مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی، با بیان اینکه از تشکیل وزارت بازرگانی به شدت نگران است ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۲:۳۹    
به گزارش خبرگزاری تهران پرس، ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد و تیران و کرون در گفتگو اختصاصی با تهران پرس در رابطه با تشکیل وزارت بازرگانی گفت: ادغام وزارت بازرگانی با وزارت صنعت و معدن اشتباه بود، جدا شدن این دو ارگان هم اشتباه تر از ادغامش است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۲:۲۰    
تقوی گفت: گردش پولی تجارت حلال در دنیا بیش از 4 هزار میلیارد دلار است اما کمتر از یک درصد از این میزان، سهم ایران است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی به شدت به تولید آسیب می زند، گفت: طرح تشکیل جهاد سازندگی دو روز پیش آماده شد و نامه آن برای کسب تکلیف به مقام معظم رهبری ارسال می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۱۲:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی با انتقاد از برخی رویکردها نسبت به حوزه کشاورزی گفت: برخی به وزیر می گویند جوش نزن ، اگر کشاورز کشت نکند، وارد می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶ - ۰۵:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
مخالفت نمایندگان مجلس، مراکز پژوهشی و اتحادیه های تولیدی با تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی موجب شده است که دولت فعلا از پیگیری این طرح منصرف شود و ایجاد معاونت بازرگانی رئیس جمهور راهکار جایگزین دولت برای تسهیل واردات است.
برترین ها / پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۹:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: به نقل از هیندو، 2 منبع آگاه در وزارت بازرگانی هند امروز شنبه اعلام کردند که این کشور قرار است از فردا یکشنبه تعرفه هایی را بر برخی از کالاهای وارداتی از آمریکا اعمال کند. بر اساس اعلام این منابع آگاه، از فردا بر 26 قلم از کالاهای آمریکائی تعرفه اعمال خواهد شد. ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۷:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری تهران پرس به نقل از اسپوتنیک ، یک مقام دولتی چین نسبت به احتمال تأثیر منفی اختلافات تجاری بین المللی بر اقتصاد جهانی هشدار داده و اعلام کرد چین در تلاش است تا با اجرای برخی اقدامات محرک شرایط رشد بهتر اقتصادی در داخل را فراهم کند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۳:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مخالفت ها با تشکیل وزارت بازرگانی بالا گرفته و طبق آخرین برآوردها، 120 نماینده مجلس مخالفت خود را با لایحه دولت برای احیای این وزارتخانه اعلام کرده اند.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، با انتشار نامه مخالفت جمعی از نمایندگان مجلس با تشکیل وزارت بازرگانی، تعادا نمایندگانی که مخالفت خود را رد رسانه ها اعلام کرده اند، به 120 نفر رسید. شنیده ها حاکی از آن است، با افزایش مخالفت ها، این طرح با درخواست دولت از دستور کار مجلس خارج شده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۱۲:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
تاکنون 120 نفر از نمایندگان مجلس در مصاحبه با رسانه ها یا با امضای نامه خطاب به رئیس جمهور مخالفت خود با طرح تشکیل وزارت بازرگانی را اعلام کرده اند و همین مخالفت ها از مهمترین دلایل خروج این طرح از دستور کار مجلس بوده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵ - ۰۹:۴۰    
طرح جداسازی وزارت بازرگانی از صنعت، با موافقت شدید دولت و مخالفت شدید مجلس روبرو شده است.
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ - ۱۳:۵۶    
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که هرگونه تلاش از سوی آمریکا برای وادار کردن چین به پذیرش یک توافق، محکوم به شکست است.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۱۶:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری تهران پرس به نقل از راشاتودی ، ماه گذشته میلادی و پس از قرار گرفتن نام هوآوی در لیست سیاه، وزارت بازرگانی آمریکا، گوگل و برخی شرکت های بزرگ آمریکایی همکاری خود با شرکت هوآوی چین را متوقف کردند. ...
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۵:۲۳    
به گزارش کردپرس، زینب ناصر حسین، مدیر بخش اطلاع رسانی نمایشگاه بین المللی بغداد وابسته به وزارت بازرگانی عراق در گفت و گو با پایگاه خبری السومریه نیوز اعلام کرد که یک نمایشگاه و کنفرانس بین المللی تحت عنوان "بازسازی عراق" امروز (سه شنبه) با مشارکت 11 کشور در این نمایشگاه آغاز به کار کرده و چهار روز ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۵:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: طرح تشکیل وزارت بازرگانی طبق شنیده ها با درخواست دولت از دستور کار مجلس خارج شده است.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۳:۰۳    
خبر: عزیز اکبریان، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تلاش دولت برای تشکیل سمت قائم مقامی ویژه بازرگانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داده است. او به خانه ملت می گوید ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۱:۵۶    
سمنان- ایرنا- رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان با بیان اینکه در شرایط ویژه کنونی بحران آفرینی در اثر تفکیک و ادغام وزارتخانه ها کمکی به حل مشکلات کشور نمی کند، گفت: اوضاع کنونی مناسب تشکیل وزارت بازرگانی نیست.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۲۱:۲۸    
بسیاری از مراکز پژوهشی با انتشار گزارش هایی در دو سال اخیر، ضمن تاکید بر غیر کارشناسی بودن طرح تشکیل وزارت بازرگانی، با تشکیل مجدد این وزارتخانه مخالفت کردند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: 79 نماینده مجلس در نامه ای به رئیس جمهور با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی کمکی به حل مشکل بازار نمی کند، بر لزوم اعطای مستقیم یارانه ترجیحی ارز به مردم تاکید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۲:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
بسیاری از مراکز پژوهشی با انتشار گزارش هایی در دو سال اخیر، ضمن تاکید بر غیر کارشناسی بودن طرح تشکیل وزارت بازرگانی، با تشکیل مجدد این وزارتخانه مخالفت کرده و این اقدام را به نفع واردکنندگان و به ضرر تولیدکنندگان دانسته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۰:۲۷   + ۲۳ سایت دیگر  
83 نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور، لزوم اعطای مستقیم یارانه ترجیحی ارز به مردم، حفظ قانون تمرکز و عدم تشکیل وزارت بازرگانی را متذکر شدند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۱۰:۲۰    
معاون پارلمانی مجلس در خصوص آخرین وضعیت تشکیل وزارت بازرگانی گفت: طرح ایجاد وزرات تجارت و خدمات بازرگانی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفته و دولت هم موافق تصویب این طرح است .
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
کره جنوبی برای حفظ تجارت با انگلیس سعی دارد پیش از خروج آن از اتحادیه اروپا توافق و تصویب پارلمان انگلیس برای قرارداد تجاری آزاد میان دو کشور را کسب کند. ...
نوش آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین ، عزیز اکبریان درباره طرح تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت ، گفت: در حال حاضر کشور در جنگ اقتصادی به سر می برد بنابراین ساماندهی و رسیدگی به امور مربوط به تولید و بازرگانی امر بسیار مشکلی است. ...
می متالز   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۰۲:۰۰    
می متالز - عضو کمیسیون کشاورزی: وجود وزارت بازرگانی به صورت جدا از وزارت صنعت و معدن سبب تشدید واردات و دوگانگی مدیریت می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به دنبال اصرار رئیس جمهور برای احیای وزارت بازرگانی، خبرگزاری فارس با پریایی میزگردی نظرات موافقان و مخالفان این طرح را بررسی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
در حالی دولت اصرار بر تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی توسط مجلس شورای اسلامی دارد که بسیاری از اتحادیه های تولیدی فعال در بخش های صنعت و کشاورزی با تصویب این موضوع مخالفت کرده اند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ - ۱۰:۵۹    
عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: قطعا توزیع مناسب کالا به تولید مرتبط است و هرگاه بخواهند کالایی را به طور مناسب توزیع کنند باید به میزان تولید آن نیز توجه داشته باشند؛ اینکه تمام مشکلات را به نبود یک معاونت یا وزارتخانه گره بزنیم فرار از پاسخگویی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۷:۴۶    
وزارت بازرگانی در زمان فعالیت طی دهه های اخیر، همواره برای تنظیم بازار محصولات اساسی، از راهبرد واردات استفاده کرده است. راهبردی که ضمن ضعیف کردن تولید داخل، سبب خروج مقادیر زیادی ارز از کشور شد و کشور را به لحاظ تأمین اقلام اساسی، به سایر کشورها وابسته کرد.
برترین ها / می متالز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۷ - ۱۲:۴۸   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور آمریکا تهدید کرد روی 300 میلیارد دلار دیگر واردات کالاهای چینی تعرفه وضع خواهد کرد. با این حال وی گفت تصور می کند چین و مکزیک می خواهند در اختلاف تجاری خود با واشنگتن به مصالحه برسند. ...
اقتصاد مقاومتی   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۱:۳۸    
سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با اشاره به طرح تشکیل مجدد وزارت بازرگانی گفت: این طرح مغایر با قوانین بالادستی و نظرات کارشناسی است و نمایندگان موافق دولت در مجلس نیز به دلیل غیرکارشناسی بودن دلایل دولت با تشکیل این وزارتخانه مخالف هستند.
پایگاه اطلاع رسانی رادیو   ۱۳۹۸/۰۳/۱۸ - ۱۰:۰۸    
یک کارشناس اقتصاد کشاورزی گفت: عامل اصلی التهاب، نوسان و تلاطم در بازار نبود وزارت بازرگانی نیست بلکه علت های دیگری دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۱۷ - ۰۳:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
اقدامات دولت در رابطه با تخصیص ارز ارزان قیمت برای واردات و همچنین تلاش برای تشکیل وزارت بازرگانی، تقویت کننده این فرضیه است که دولت به دنبال رسمیت بخشیدن به کانالی برای واردات غذا از اروپا یعنی همان اینستکس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۱۷ - ۰۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
وزارت بازرگانی چین: اگر طرف آمریکایی می خواهد گفتگوها ادامه پیدا کند باید از خودش صداقت نشان بدهد و کارهای نادرست خودش را اصلاح کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۱۷ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
خان محمدی گفت: بازرگانان با احیای مجدد وزارت بازرگانی به دنبال تنظیم بازار هستند که این امر تیشه به ریشه کشاورزی می زند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۱۴:۱۰    
تهران- ایرنا- وزارت بازرگانی چین اعلام کرد، در صورتی که آمریکا به تشدید تنش های تجاری تصمیم بگیرد، چین تا آخر خواهد جنگید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
وزارت بازرگانی چین روز پنجشنبه تاکید کرد در صورتی که آمریکا به تشدید تنش تجاری ادامه دهد ، پکن تا آخر به مبارزه ادامه خواهد داد
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۱۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
وزارت بازرگانی چین اعلام کرد که استفاده آمریکا از فشار حداکثری آسیب های بسیاری به مذاکرات تجاری وارد کرده است و ادامه گفت وگوها بستگی به رویکرد واشنگتن دارد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- وزارت بازرگانی چین در واکنش به تهدید اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر افزایش تعرفه بر کالاهای این کشور اعلام کرد پکن تا پایان ایستادگی خواهد کرد.
نوش آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۱۱:۱۸    
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین : امید پیرهادی افزود: بطورکلی تشکیل وزارت بازرگانی برای رفع مشکلات بازار، نوسانات بازار به خصوص در کالاهای اساسی و بسیاری موارد دیگر یک صورت مسئله اشتباهی است. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۱۱:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
خانه ملت نوشت: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است موفقیت در تجارت خارجی در گرو تحقق دو مولفه دیپلماسی خارجی و پیمان های دفاعی و امنیتی است.
بورس نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۶ - ۰۸:۴۳    
وزارت بازرگانی ترکیه اعلام کردم واردات محصولات تحت بررسی در دوره تحقیق افزایش چشمگیری نداشته و آسیبی به تولید داخلی وارد نکرده است.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۳/۱۴ - ۱۵:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
می متالز - رییس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: دولت به جای صحبت کردن و صرف انرژی در مورد تفکیک وزارت بازرگانی از صنعت و معدن بهتر است به دنبال راهکارهایی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی و واردات و صادرات باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۲۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
کیخا گفت:مشکلات حوزه تنظیم بازار ناشی از عدم توانمندی وزارت جهاد کشاورزی نیست، بلکه ناشی از سیاست ارزی غلطی است.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تهران پرس، در سال های گذشته، ماراتن پیگیری های دولت برای تشکیل وزارت بازرگانی باعث شده تا موضوع تفکیک وزارت صمت، بارها و بارها از سوی موافقان این موضوع، پیگیری شود. از خرداد ماه 96 تا مهرماه97، دولت با تلاشی فراگیر و سه گانه، سعی بر تأسیس مجدد وزارت بازرگانی داشت ...
عیار آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۱۲ - ۱۲:۱۹    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی باز کردن دروازه های واردات به کشور بدون توجه به تولید داخلی است، گفت: در صورت جدا شدن بخش بازرگانی از صنعت دیگر کسی پاسخگوی تضعیف تولید نیست.