دوشنبه ۲۷ آبانساعت ۰۷:۳۶Nov 2019 18

جدیدترین‌های «کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس»

خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۳:۱۵    
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: دولت باید سازوکار اجرایی لازم برای کاهش فشار از قشر آسیب پذیر همزمان با اجرای طرح افزایش نرخ بنزین را فراهم کند.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۰۹:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی مجلس از نیت سیاسی طراحان انتزاع سازمان زندان ها از قوه قضائیه انتقاد کرد و گفت: باید با استفاده از راه های گوناگون به سمت کاهش آمار زندانیان برویم. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مبارزه با فساد از فضای هیجانی و نقطه زنی گذشته است ، بر ضرورت نهادینه شدن این نگاه و برخورد سیستمی با فساد تاکید کرد.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان این نکته که وضعیت انحصاری حوزه وکالت اجازه افزایش تعداد وکلا را نداده است، گفت: ما 700 تا 800 هزار دانشجوی حقوقی فارغ التحصیل داریم که اینها بیکار هستند ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۹:۵۷    
نشست اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی 20 آبان ماه 1398 برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۰۷:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: تا زمانی که اروپایی ها به تعهدات خود در برجام عمل نکنند کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران نیز باید ادامه یابد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی مخالفت ها با طرح تقلیل مجازات حبس تعزیری گفت که در نظام کیفری ایران از مجازات حبس بیش از استانداردهای جهانی استفاده شده است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است تکمیل و ارائه لوایح سه گانه شفافیت، مدیریت تعارض منافع و مبارزه با فساد اداری، بسیار ضروری بوده و خلاءهای قانونی این حوزه را برطرف می کند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با توجه به ظرفیت های هفته وحدت در سراسر جهان ،ایران می تواند محور گفت و گو، امنیت و همگرایی در منطقه باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به تاثیر دوران خدمت سربازی در شکل گیری شخصیت اجتماعی جوانان گفت: ادامه تحصیل همزمان با خدمت سربازی از نگاه فرصت سوزی این دوران کاسته و برای جوانان انگیزه ایجاد می کند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است قوانینی که برای مبارزه با فساد تدوین می شود نباید قابل تفسیر، دور زدن و برداشت های ناصحیح باشد.
پایگاه علمی نوپانا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه کشور در شرایط تحریم قرار دارد، گفت: نباید 30هزار فرصت شغل ایجاد شده از طریق خدمات ارزش افزوده اپراتوری را از بین برد بنابراین قانون باید به کمک آن ها بیاید. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۳:۳۳    
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه نگاه ها باید در خصوص برخورد با آسیب های اجتماعی تغییر کند، گفت: مجازات زندان در حوزه آسیب های اجتماعی بازدارنده نیست.
صاحب نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۲:۰۱    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ابعاد جدیدی از برنامه ریزی های روح الله زم برای ایجاد آشوب های اجتماعی در کشورمان را تشریح کرد.
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۰:۲۸   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: یک عضو کمیسیون حقوقی مجلس از برنامه ریزی برخی برای آشوب در مهرماه خبر داد و گفت: قرار بود تعدادی از زنان نقش اصلی را بر عهده بگیرند. ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۰۹:۰۳   + ۳۷ سایت دیگر  
شفقنا- جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست مسعود پزشکیان آغاز شد. رسیدگی به لایحه موافقت نامه سرویس های هوایی دو جانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و کشور کویت، بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در مورد طرح دو فوریتی تقلیل مجازات حبس تعزیری ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۷:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از رد طرح کاهش مجازات حبس تعزیری در نشست امروز این کمیسیون خبر داد. گراف کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی حسن نوروزی در گفت: وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز دوشنبه ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است اگر اروپایی ها تحریم هایی مانند ایران را تجربه می کردند، حتی یک ماه هم نمی توانستند اقتصاد خود را سر پا نگاه دارند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جمهوری اسلامی علیرغم همه سمپاشی هایی که علیه آن در دنیا انجام می شود، این پیام را به کشورهای خلیج فارس می دهد که ما آمادگی گفت و گو در یک بستر مناسب و غیرچالشی را داریم.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه پیگیری پیشنهاد صلح هرمز با هدف تنش زدایی در منطقه است، گفت: تامین منافع متقابل کشورها باید اصلی ترین ضمانت تحقق پیشنهاد صلح هرمز باشد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس این هفته به بررسی طرح انتزاع سازمان زندان ها از قوه قضائیه و الحاق آن به وزارت کشور خواهند پرداخت.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۰۴ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه جامع انتخابات ایرادات بسیاری دارد و باید دولت یک سال ونیم قبل این لایحه را به خانه ملت ارائه می کرد.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ - ۱۸:۴۶    
گروه اقتصاد عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: ماه هاست که کشور با تحریم های ظالمانه بین المللی مواجه شده و شرایط کاری نسبت به گذشته سخت تر شده، اما این موضوع دلیل بر این نمی شود که مسئولان به وظایف خود عمل نکنند و هر اتفاقی را به پای تحریم ها بنویسند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۷    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است، دولت های مرتجع عربی تحت حمایت های رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس عمل می کنند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ - ۱۰:۰۷    
مدیرکل حقوقی و امور مجلس دیوان عدالت اداری گفت: طرح اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری، اصلاح یک قانون تخصصی و قضایی است. اعضای کمیسیون قضایی و تعدادی از حقوق دان ها و قضات برجسته کشور با نگاهی کارشناسی ضمن جلب نظر مرکز پژوهش های مجلس و قوه قضائیه در تدوین این طرح در کمیسیون قضایی ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دیده بان ایران: محمدعلی پورمختار، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: بارها آقای رئیس جمهور درباره رفراندوم سخن گفته اند اما عملاً درخواستی به مجلس نداده اند که راجع به یک موضوع که یک معضل است و نیاز به رجوع به آراء عمومی است بگویند من درخواست برگزاری رفراندوم را دارم ...
برترین ها / نواندیش   ۱۳۹۸/۰۷/۲۸ - ۱۴:۲۸   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: بارها آقای رئیس جمهور درباره رفراندوم سخن گفته اند اما عملا درخواستی به مجلس نداده اند که راجع به یک موضوع که یک معضل است و نیاز به رجوع به آرای عمومی است بگویند من درخواست برگزاری رفراندوم را دارم. ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۶ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به وجود یک خلاء قانونی درمورد پاسخگو نبودن قوه قضائیه به قوه مقننه، بر امکان بیان خواسته های به حق مردم بدون نیاز به اصلاح قانون اساسی و تنها با تفسیر آن تاکید کرد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تدوین طرحی برای تعیین مصادیق جرم سیاسی در مجلس خبر داد و گفت: در این طرح تشخیص امنیتی یا سیاسی بودن جرایم را از دایره تشخیص رئیس محکمه یا رئیس دادگاه خارج کردیم.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با الحاق یک تبصره به ماده 6 قانون مبارزه با پولشویی موافقت کردند. گسترش نیوز: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در رابطه با رد لایحه الحاق یک تبصره به ماده 6 قانون مبارزه با پولشویی را بررسی کرده و در نهایت با آن مخالفت ...
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۱۹   + ۹۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در رابطه با رد لایحه الحاق یک تبصره به ماده 6 قانون مبارزه با پولشویی را بررسی کرده و در نهایت با آن مخالفت کردند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۹:۱۳   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نمایندگان با الحاق یک تبصره به ماده 6 قانون مبارزه با پولشویی موافقت کرده و جزئیات آن را برای بررسی بیشتر به کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ارجاع دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با انتقاد از دولت مبنی بر اینکه حتی یک بار هم گزارشی از اقدامات خود علیه پولشویی به پارلمان ارائه نکرده است، گفت: متاسفانه دولت فقط در حال سرگردان کردن مجلس است.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در آستانه تصویب بودجه سال 99 سازمان برنامه بودجه و مجلس باید دقت داشته باشند که از درآمد های طرح کاداستر کاسته نشود تا در فرصت باقی مانده به نتیجه مثبتی برسیم.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت:کمیسیون قضایی مجلس همچون قوه قضائیه معتقد است که باید جمعیت زندان ها به صورت قانونی کاهش پیدا کند؛ بنابراین لایحه حبس زدایی در دستور کار مجلس قرار داده شد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۱:۳۶    
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است، که می شود با یک اعلام عمومی از افراد خواست که رزومه و سوابق خود را اعلام کنند؛ تا اینکه در بین آنها بهترین را برای مدیریت در سطوح مختلف انتخاب کرد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۷:۳۲    
به گزارش جماران؛ محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، در صفحه توییتر خود نوشت: نظر به استقبال رییس محترم قوه قضاییه از رسیدگی به جرایم سیاسی با حضور هیأت منصفه، از کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس انتظار می رود رسیدگی به طرح اصلاح قانون جرم سیاسی را در اولویت قرار دهد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۰:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: خانه ملت محل تظلم خواهی و رسیدگی به دردهای مردم است؛ نباید به آزادی بیان مردم، آن هم در مجلس و کمیسیون های آن خدشه وارد شود.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۱    
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: مصوبه قانونی در مورد مطالبه خسارت ناشی از عدم النفع نداریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اصلاح قانونی، نظارت و اطلاع رسانی بیشتر را راه مقابله با تخلفات است نه تعطیلی ده ها هزار شغل در زمان تحریم ها و سال مقاومت اقتصادی تعطیل شوند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۷:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: جلسه امروز این کمیسیون تشکیل نشد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۶:۳۳    
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: امروز در جلسه کمیسیون لایحه حمایت از مالکیت فکری بررسی شد تا بتوانیم خلاء های قانونی در این بخش را برطرف کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در حال حاظر قانون در کشور تحت عنوان قانون مدنی، اسناد عادی (غیررسمی) را معتبر می شناسد که این موضوع باید تعیین و تکلیف شود.
دانا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۲۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: برگزاری آزمون مرکز وکلای قوه قضائیه ناقض استقلال وکلا نیست و در پیش نویس طرح پذیرش وکالت، برگزاری آزمون برای مرکز وکلا به رسمیت شناخته شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: فراکسیون امید برای تدوین طرح شفافیت نظام تقنینی انگیزه سیاسی دارد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۰۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: طبق فصل 5 قانون جرایم رایانه ای ساخت پروفایل و استفاده از اسم و رسم شخصی دیگران بدون اجازه خود فرد جرم و جزو مصادیق کلاهبرداری و عمل فریبکارانه محسوب می گردد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۷/۱۲ - ۰۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تعیین تکلیف تمامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی قوه قضائیه تا پایان فروودین سال 99 خبر داد.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۲۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
یحیی کمالی پور می گوید: بررسی قانون تجارت کار جمعی است و کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس آمادگی داد از نظرات همه صاحب نظران بهره بگیرد.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۲۲:۵۰   + ۲۳ سایت دیگر  
محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی درخصوص تعهدات معوق خودروسازان اظهار کرد: شرایط اقتصادی فعلی که به دلیل تحریم بر ما تحمیل شده بیانگر این است که باید محدودیت ها و مشکلاتی که در بخش تولید خودرو و بالطبع در تعهدات آن ایجاد شده را به عینه درک کنیم و این مسائل باید در مقام ...
ساعت24   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰ - ۱۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
ساعت 24- نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه اعلام حکم قطعی در رسانه ها منع قانونی ندارد، گفت: طرح سوال سخنگوی دولت مبنی بر چگونگی انتشار محتویات پرونده در رسانه ها منطبق بر قانون نیست.