شنبه ۱۶ فروردینساعت ۲۲:۲۷Apr 2020 4

جدیدترین‌های «آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان»

 
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ - ۱۲:۲۲    
مدیرکل دامپزشکی استان اصفهان گفت: با توجه به تجربیات سال های گذشته در مبارزه با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان این اداره کل با امکانات خود، اقدام به ضدعفونی برخی ادارات، ادارت کل و اماکن عمومی که رفت و آمد ارباب رجوع در آن زیاد است، کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۷:۱۶    
اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: یک میلیون و 350 هزار دز واکسن آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان برای مقابله با شیوع احتمالی این بیماری ذخیره سازی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ - ۰۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: یک میلیون و 135 هزار قطعه طیور امسال در راستای پیشگیری از شیوع احتمالی آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مرغداری های تخمگذار استان واکسینه و ایمن سازی شدند.
برترین ها / روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ - ۱۸:۱۵   + ۳۳ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: به نقل از ایانا، علیرضا رفیعی پور در رابطه با ادعای شیوع بیماری و تلفات بالا در واحدهای مرغداری اظهار کرد: ادعای شیوع بیماری واگیردار و تلفات بالا در مرغداری ها را قویاً تکذیب می کنم. ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسدآباد، حمزه عبدکوند در ستاد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اظهار کرد: با توجه به کوچ پرندگان و سردی هوا پایش و رصد روزانه برای پیشگیری از این بیماری در سطح شهرستان ضروری است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۰:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
مجید خورشیدی روز دوشنبه در نشست بیوتروریسم در استان بوشهر افزود: تاکنون عملکرد دستگاه های مسئول در مقابله و پیشگیری از بروز بیماری هایی که جامعه را تهدید می کند بویژه ویروس کرونا و آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مناسب و رضایت بخش بوده است. ...
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۰۹:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
رکنا: مرگ و میر پرندگان مهاجر میانکاله در گلستان، باعث شد که سازمان دامپزشکی کشور به این موضوع واکنش نشان داده و دلیل مرگ و میر پرندگان میانکاله را تغذیه آن ها از سم بوتولیسم اعلام کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: یک هزار و 534 مورد بازدید از مرغ داری های صنعتی، 2 هزار و 936 مورد از طیور روستایی، 275 مورد از واحدهای عرضه پرندگان زینتی و 468 مورد بازدید و مراقبت از کشتارگاه های طیور استان مرکزی در سال جاری انجام شده ولی هیچ موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۰۸:۰۶    
ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره بهداشت و بیماری های طیور اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: تاکنون هیچ واحد پرورش طیور صنعتی در استان درگیر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: مرگ دسته جمعی تعدادی از سارها در بجنورد به علت بیماری های نیوکاسل و آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان نبوده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ - ۰۸:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان رضوی تحت کنترل است به طوریکه از ابتدای سال گذشته تاکنون موردی از این بیماری در استان مشاهده نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۹ - ۱۴:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- معاون پایش و نظارت اداره کل محیط زیست کرمانشاه گفت: تاکنون موردی از ابتلای پرندگان وحشی به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش استان مشاهده نشده است.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۸ - ۱۱:۴۵    
اردلان جمشیدبیگی، اظهار داشت: کلاس آموزشی پیشگیری از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در روستای نیلگ از توابع شهرستان گهواره برگزار شد. رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دالاهو افزود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
اینکه آیا امکان مرگ و میر پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله بر اثر شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان وجود دارد یا نه پرسشی است که هرچند مسئولان سازمان دامپزشکی به آن پاسخ منفی می دهند اما برخی کارشناسان محیط زیست به احتمال قوی مثبت بودن آن باور دارند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه تلف شدن پرندگان مهاجر در میانکاله به علت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان کاملا منتفی است، گفت: اعلام نتایج و علل قطعی تلف شدن پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله باید از سوی سازمان دام پزشکی صورت گیرد.
سلام نو / خبرهای فوری   ۱۳۹۸/۱۱/۰۷ - ۱۳:۰۰   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزار سلام نو، در پی مرگ بیش از 5000 هزار پرنده مهاجر در میانکاله مدیرکل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه کلیه مجوزهای شکار پرنده در میانکاله و شرق استان مازندران باطل شده است، تاکید کرد: مردم منطقه از خرید و مصرف گوشت لاشه هرگونه پرنده خودداری کنند. ...
برترین ها / فرارو   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۱۲:۲۹   + ۲۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست ضمن اشاره به تلف شدن حدود 1800 تا 2000 قطعه پرنده مهاجر در میانکاله گفت: امروز یک گروه پرنده شناسی از سازمان محیط زیست به منطقه اعزام شده است و علت تلف شدن پرندگان به زودی مشخص می شود. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۸/۱۱/۰۴ - ۱۷:۰۲    
به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر علی صفر ماکنعلی، معاون بهداشتی و پیشگیری این سازمان امروز آدینه چهارم بهمن 98 خورشیدی در واکنش به برخی تلفات رخ داده بین پرندگان وحش مهاجر در منطقه میانکاله گفت: پس از گزارش تلفات غیرعادی در پرندگان وحش مهاجر ( تلفات حدود 300 قطعه پلیکان، فلامینگو ...
فرتاک نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه، کمیته مبارزه با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هفته جاری در فرمانداری جوانرود با حضور ادارات ذی ربط در این شهرستان برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: تاکنون چهار کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان شناسایی شده است.
ربیع   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، دکتر محمود رضا رسولی: طی یک سال و نیم گذشته موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در همدان مشاهده نشده که تداوم این وضعیت ضرورت تقویت اقدامات بهداشتی برای کنترل و پیشگیری را مورد تاکید قرار می دهد. ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۲:۰۸    
دکتر ابراهیم شکیبا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علمی و فناوری در کرمانشاه اظهار داشت: طبق بررسی ها و گزارشات رسیده تا کنون فردی در استان کرماشناه به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مبتلا نشده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۶:۰۱    
همدان- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی همدان با بیان اینکه این استان از وجود هرگونه کانون بیماری دامی پاک است، گفت: در یک سال و نیم گذشته موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در همدان مشاهده نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
همدان - طی یک سال و نیم گذشته موردی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در همدان مشاهده نشده که تداوم این وضعیت ضرورت تقویت اقدامات بهداشتی برای کنترل و پیشگیری را مورد تاکید قرار می دهد.
ایانا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۷:۳۲    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان املش گفت: کلاس آموزشی ترویجی پیشگیری ازبیماری آنفلوآنزای فوق حادپرندگان با همکاری شبکه دامپزشکی برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۶:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: علی رغم انجام واکسیناسیون در استان های پرخطر کشور، بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در بعضی از استان ها مشاهده شده و در صورت عدم کنترل، احتمال گسترش به دیگر استان ها وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۳۸    
کرمانشاه- ایرنا- معاون سلامت اداره کل دامپزشکی کرمانشاه اعلام کرد که تاکنون سه کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان های صحنه و کنگاور شناسایی و معدوم شده است.
سلام نو / ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
3 کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کرمانشاه شناسایی شد. به گزارش سلام نو، امید حاج محمدی مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت : بعد از شناسایی یک کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در یک منزل شخصی در شهر صحنه، دو کانون دیگر این بیماری در دو روستای شهرستان کنگاور شناسایی شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۷:۴۵    
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه به شناسایی یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان اشاره کرد .
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
کرمانشاه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به شناسایی یک کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری، مراکز توزیع مرغ زنده باید جمع آوری شوند.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۰:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: رئیس اداره بهداشت و بیماری های طیور دامپزشکی استان کرمانشاه از شناسایی یک کانون آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان در این استان خبر داد. علیرضا حیدری اظهار کرد: مخزن بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان وحشی با عاملیت ویروس است که از دو بُعد اقتصادی و بهداشتی اهمیت دارد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۰:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل دامپزشکی خوزستان با بیان اینکه موردی از ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خوزستان مشاهده نشده است، گفت: به مردم اکیدا توصیه می شود به صورت جدی از خرید طیور زنده از بازارهای محلی خودداری کنند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از شناسایی و معدوم سازی یک کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی یزد به مرغداران هشدار داد: در فصل زمستان با توجه به سردی هوا و ماندگاری بیشتر ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در محیط، احتمال انتقال ویروس از نقطه ای به نقطه دیگر بیشتر می شود و این موضوع حائز اهمیت بسیاری است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی فارس از تشدید برنامه های امنیت زیستی در سطح مزارع پرورش طیور استان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۱:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز البرز را یکی از 9 استان برتر در تولید مرغ دانست و گفت: تاکنون هیچ کانونی از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در البرز مشاهده نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری البرز گفت: تاکنون هیچ کانونی از شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است .
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
اراک- مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: امسال تاکنون مورد مثبتی از بروز بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در واحدهای پرورش طیور استان مرکزی گزارش نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در حوزه حیات وحش استان نمونه مثبتی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۰۵:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
رییس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه بیش از 99درصد بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سال 1398 کنترل شده است، گفت: ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تا حداقل 40 روز دیگر می تواند مخاطره آمیز باشد؛ بنابراین مرغداران و اتحادیه ها به توصیه های دامپزشکی عمل کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سالانه در فصل مهاجرت حدود 70 گونه انواع پرنده مهاجر به تالاب های گیلان سفر می کنند به طوری که هزاران قطعه انواع پرنده مهاجر در اکوسیستم ها و تالاب های استان برای زمستان گذرانی فرود می آیند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
عبدالله بهمنش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس آسیب شناسی موارد بحرانی شیوع این بیماری در سال های گذشته (95 و 96)، مهمترین عامل در شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تردد و جابه جایی طیور است. ...
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ - ۱۴:۵۸    
جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان پاکدشت برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۵:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی کشور گفت: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان سال گذشته باعث معدوم سازی 26 میلیون قطعه مرغ تخم گذار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۰۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی مازندران گفت: تاکنون هیچ موردی گزارشی مبتنی بر بروز یا تلفات غیرعادی ناشی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مازندران دریافت نکردیم.
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۲۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مهدی حامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و مهاجرت پرندگان به کشور برای جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، باید مرغداران همه مرغ های گوشتی و تخمگذار را در قبال این بیماری واکسینه کنند. ...
ایانا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۱:۵۴    
باتوجه به شروع فصل سرما و احتمال شیوع بیماری خطرناک آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان اداره دامپزشکی شهر تهران بازدید ونمونه برداری از مراکز عرضه طیور و همچنین مزارع پرورش صنعتی طیور را در در دستور کار خود قرار داده است.
ایانا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ - ۱۵:۵۶    
همزمان با شروع فصل سرما و جدی شدن خطر شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان کلاس آموزشی با حضور مرغداران ، دامداران ، مشاغل مربوطه و کارشناسان مراکز خدمات در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده و سالن های مرغداری، تالاب ها و آب بندهای این خطه هم علیه بیماری طیور و پرندگان در حال پایش است.