چهارشنبه ۰۲ بهمنساعت ۱۹:۵۵Jan 2020 22

جدیدترین‌های «ترکمنستان»

ارباب خالص از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ارباب خالص، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان به همراه طاهری، معاون سفارت، صادقی، رایزن اقتصادی، صالح مجد ...
میزان   ۸ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان- وزارت دارایی افغانستان اعلام کرد که قرار است کار عملی پروژه انتقال گاز ترکمنستان از طریق افغانستان به پاکستان و هند موسوم به تاپی در نیمه اول سال 2020 میلادی از ولایت هرات آغاز شود. تاریخ انتشار: 11:35 - 02 بهمن 1398 - کد خبر: 589293
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۲۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایده صدور گاز ترکمنستان به اروپا بسیار جذاب است. اتحادیه اروپا خواهان ارتباط با تأمین کنندگان پایدار و متنوع گاز طبیعی است تا وابستگی قاره سبز به گاز روس ها کاهش یابد. هم اکنون بیش از 50 درصد گاز وارداتی اروپا از شرکت های روسی خریداری می شود ...
می متالز   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۲۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده (نوبت اول) اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان شنبه 26 بهمن ساعت 15 در طبقه اول ساختمان جدید اتاق ایران برگزار می شود. کلیه نامزدهای هیات مدیره تا ده روز قبل از برگزاری مجمع عمومی درخواست نامزدی خود را اعلام کنند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۸:۴۱    
بجنورد - ایرنا - استاندار خراسان شمالی گفت: ایجاد روابط موثر تجاری و بازرگانی با همه کشورهای همسایه در برنامه این استان است اما ترکمنستان به علت نزدیکی و پیوندهای فرهنگی بسیار، در اولویت قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۴:۱۴    
رئیس جمهور ترکمنستان در دیدار با سفیر جدید ترکیه از وضعیت فعلی روابط بین 2 کشور ابراز رضایت کرد.
سازمان هواشناسی   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۰۹:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
افتتاح اولین ایستگاه "پایش گردو غبار " شمال کشور در استان گلستان اولین ایستگاه پایش گردو غبار شمال کشور هم زمان با 29 دی ماه "روز ملی هوای پاک " در اداره هواشناسی اینچه برون واقع در منطقه مرزی ایران و ترکمنستان افتتاح و به بهره برداری رسید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۰۹:۲۰    
انتخاب رئیس مجلس عالی ازبکستان دعوت از زنان برای خدمات سربازی در ترکمنستان و افزایش 400 هزار تنی تولید سیمان تاجیکستان در سال 2019، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۰۸:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: 44 درصد ظرفیت سد دوستی مشترک بین ایران و ترکمنستان آب دارد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود سه و نیم برابر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان در نشست کابینه این کشور بر اجرای سریع تر تاپی در این کشور تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان دستور اجرای برنامه های لازم برای حفظ فرهنگ ملی این کشور را صادر کرد.
گلستان ما   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۴:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل محیط زیست استان گلستان گفت : اولین ایستگاه سنجش گرد و غبار استان گلستان همزمان با 29 دی ماه روز هوای پاک افتتاح و به بهره برداری رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
انستیتوی نظامی وزارت دفاع ترکمنستان زنان این کشور را برای انجام خدمات سربازی دعوت کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکمنستان گفت: من معتقدم مشکل ما درونی است، نه بیرونی. اگر بتوانیم در درون دولت برنامه ای داشته باشیم و ساختارمان را بر اساس ساختار آرایش جنگی اقتصادی تدوین کنیم قطعا مشکلات حل می شود.
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مسابقات بین المللی کشتی گورش یادواره سردار شهید قاسم سلیمانی، با حضور تیم هایی از کشورهای افغانستان، ترکمنستان و آذربایجان و ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۲:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: با انتصاب "غلام عباس ارباب خالص" به عنوان سفیر جدید ایران در ترکمنستان، روابط اقتصادی این استان با آن کشور وارد مرحله تازه ای شده است.
در دیدار سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان با رییس گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه مختوم قلی ترکمنستان بر ضرورت توسعه برنامه های علمی و دانشگاهی بین دو کشور تأکید شد. ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
امیرحسین زمانی نیا معاون اموربین الملل وزیر نفت،گفت: پیش بینی بازار نفت و گاز تا 20 تا 25 سال آینده به صورتی است که مصرف گاز بر نفت پیش می گیرد خوشبختانه کشور ما باتوجه به ذخایر گازی مطلوب می تواند در منطقه اثر گذار باشد. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکمنستان گفت: تهاتر گازی ایران با ترکمنستان دچار مشکل شده و به همین دلیل مبادلات ما با این کشور کاهش پیدا کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۲۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا - گنبد کاووس - تیم افغانستان با کسب 43 امتیاز در مجموع تیمی توانست در مسابقات بین المللی کشتی گورش یادواره سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی به میزبانی گنبدکاووس بالاتر از ایران، ترکمنستان و آذربایجان بر روی سکوی قهرمانی قرار گیرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۲۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - تیم افغانستان با کسب 43 امتیاز در مجموع تیمی توانست در مسابقات بین المللی کشتی گورش یادواره سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی به میزبانی گنبدکاووس بالاتر از ایران، ترکمنستان و آذربایجان بر روی سکوی قهرمانی قرار گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۶:۰۴    
نماینده سازمان ملل متحد در ترکمنستان تلاش این کشور برای رسیدن به 17 هدف توسعه پایدار سازمان ملل را ارزشمند عنوان کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۳:۳۰    
وزارت امور خارجه سوئیس از بازگرداندن 1.3 میلیون دلار از پول های بلوکه شده متعلق به ترکمنستان خبر داد.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۰:۵۱    
در پی اعمال محدودیت های جدید کشور ترکمنستان از 19 دی ماه جاری در مرزهای خراسان رضوی خبرها حاکی از آن است که این محدودیت ها همچنان به قوت خود باقی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان ضمن اعلام آمادگی از گفت وگوهای صلح افغانستان اعلام کرد که فشار نظامی برای تأمین صلح در افغانستان همواره بی نتیجه بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان گفت: این کشور به عنوان کشور بی طرف و همسایه افغانستان آماده ارائه تمام ابزارها برای تداوم مذاکرات صلح است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کابل - ایرنا - رئیس جمهوری ترکمنستان با اشاره به ضرورت صلح در افغانستان،آمادگی کشورش را برای میزبانی نشست صلح افغانستتان اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۹:۰۷    
تخصیص بخش دوم تعهدات مالی سعودی برای احداث تاپی ، دیدار سفیر ایران در عشق آباد با رئیس جمهور ترکمنستان و توسعه همکاری های امنیتی محور رایزنی مقامات ازبکستان و چین، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در آغاز ماموریت خود در این کشور استوارنامه خود را به رییس جمهوری ترکمستان تقدیم کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - قربان قلی بردی محمدف رییس جمهوری ترکمنستان با ارسال پیامی کتبی به حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران ضمن اظهار تسلیت به مناسبت در گذشت جمعی از هموطنان در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی ، نسبت به بازماندگان این سانحه ابراز همدردی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه ترکمنستان گفت: در سال 2020 این کشور به توافقات بین المللی جدید می پیوندد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳۵    
تهران - ایرنا - سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان در آغاز ماموریت خود در این کشور رونوشت استوارنامه خود را به وزیر خارجه ترکمستان تقدیم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
سفیر ترکمنستان در تاشکند با معاون اول وزیر امور خارجه ازبکستان دیدار و چگونگی افزایش همکاری های دوجانبه را بررسی کردند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - دفتر یادبود شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و جانباختگان سانحه تاسف بار سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران در سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد پایتخت ترکمنستان گشایش یافت.
هنر صدا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رادیو اقتصاد در برنامه راه ابریشم یکشنبه 22 دی، با موضوع بایدها و نبایدهای صادرات به ازبکستان، شنوندگان را همراهی می کند. به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، در برنامه راه ابریشم یکشنبه 22 دی، رحمت الله خرمالی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان اجازه آغاز مذاکره با انجمن توسعه سعودی در زمینه تأمین مالی پروژه تاپی را صادر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۳:۰۵   + ۲۶ سایت دیگر  
برنامه مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا که از تاریخ هفت اسفندماه در ترکمنستان برگزار می شود، اعلام شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۷:۱۵    
نصف جهان: همزمان با سالگرد درگذشت آیت ا... هاشمی رفسنجانی، رضا سلیمانی مشاور و مسئول روابط عمومی آن مرحوم در گفتگو با خبرگزاری برنا به ذکر دو خاطره از دیدار تیم تیراندازی با کمان با آن مرحوم و همچنین سفر هاشمی به کشور ترکمنستان پرداخته که خواندنی است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۰۹:۴۱    
صادرات یک میلیارد دلاری اورانیوم ازبکستان به ژاپن و اجرای برنامه های ضدآمریکایی در ترکمنستان و رده بندی گذرنامه کشورهای آسیای مرکزی در سال 2019، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۳:۴۴    
مقامات دولتی ترکمنستان در مناطق مختلف این کشور برنامه ترویج تبلیغات ضد آمریکایی راه اندازی کردند.
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه خراسان: این روزنامه با عنوان "انتقام سخت با حداکثر درد" در تیتر نخست، عکس نخست خود را نیز به تشییع پیکر شهید سردار سلیمانی در کرمان اختصاص داد. ویژه نامه خراسان رضوی: ...
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۴:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رسوایی بزرگ در وزنه برداری تایلند مردم نیوز : فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرد پیگیر دوپینگ گسترده در بین ورزشکاران تایلند است. تاکنون پرونده 10 وزنه بردار بسته شده است که برای آنها مجازات هایی از 18 تا 20 ماه محرومیت در نظر گرفته شده است. ...
ناطقان   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۴:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
در حالی که صادرات محصولات عمده میوه و تره بار در 12 ماهه سال97 نسبت به سال 96 به کشورهای عراق، روسیه، قطر و امارات افزایش یافت اما صادرات این محصولات به کشورهای ترکمنستان و افغانستان کاهش یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۲:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون مدیریت باغبانی جهاد کشاورزی مازندران گفت: 65 هزار تن مرکبات از مازندران به کشور های روسیه، آذربایجان، اکراین، عمان، قطر، هندوستان و ترکمنستان صادر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سفارت آمریکا در ترکمنستان برای شهروندان خود در این کشور توصیه های امنیتی صادر کرد.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با همتایان ارمنستانی و ترکمنستانی خود درباره تحولات پس از شهادت سردار سلیمانی گفت و گو کرد.
میزان   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی های سیاسی و دیپلماتیک خود با مقامات و شخصیت های بین المللی با وزرای امور خارجه ارمنستان و ترکمنستان و نیز دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین و رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی تلفنی گفت وگو کرد. تاریخ انتشار: 14:22 - 15 دی 1398 ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۴:۰۷   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه کشورمان در ادامه رایزنی های دیپلماتیک خود با وزرای خارجه ارمنستان و ترکمنستان و دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و رئیس دفتر جنبش حماس تلفنی گفتگو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۰:۳۸    
پیش بینی می شود رشد اقتصادی کشورهای آسیای مرکزی در سال 2020 تا 4.2 درصد کاهش یابد، چراکه کاهش رشد اقتصاد قزاقستان و ترکمنستان نمی تواند با رشد بیش تر در دیگر کشورها جبران شود.