سه شنبه ۲۴ تیرساعت ۰۰:۲۸Jul 2020 14

جدیدترین‌های «ترکمنستان»

 
برترین ها   ۱ ساعت پیش    
اصلاحات نیوز: به زودی خودروهای تیره رنگ به ندرت در خیابان های ترکمنستان مشاهده خواهند شد. بسیاری از رانندگان به تعمیرگاه ها هجوم آورده اند تا رنگ تیره ماشین خود را به سفید تغییر دهند، زیرا قربانقلی بردی محمداف، رئیس جمهور ترکمنستان علاقه زیادی به رنگ سفید دارد!
استفاده از ماسک در اماکن عمومی در ترکمنستان اجباری شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرعامل راه آهن شمال شرق 2 با اشاره به تداوم مراودات تجاری با ترکمنستان از طریق مرز ریلی اینچه برون گفت: 131 واگن حاوی کالاهای ایرانی به ترکمنستان صادر شده است.
دنیای خودرو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نحوه عرضه و قیمت فروش روغن پایه گروه یک ایرانی در جهان رکورد زد تا برای نخستین بار محصول گروه یک ایرانی با قیمت روغن پایه گروه 2 وارداتی از ترکمنستان آن هم با قیمت های فعلی ارز برابری کند. شاهکاری که شاید بتوان آن را به عنوان رخدادی منحصر به فرد در صنعت روانکارها ثبت کرد.
تحلیل بازار / شانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۲:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
جمیری، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی قرارداد گازی ایران و ترکمنستان در کمیسیون متبوع خود با حضور کارشناسانی از وزارت نفت خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۹:۵۱    
نشست سه جانبه وزرای خارجه افغانستان، آذربایجان و ترکمنستان پیرامون پروسه صلح افغانستان امروز برگزار می شود.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۲۱:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
ساعت 24 به زودی خودروهای تیره رنگ به ندرت در خیابان های ترکمنستان مشاهده خواهند شد. بسیاری از رانندگان به تعمیرگاه ها هجوم آورده اند تا رنگ تیره ماشین خود را به سفید تغییردهند، زیرا رهبر این کشور علاقه زیادی به رنگ سفید دارد ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۸:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس، از بررسی دلایل محکومیت ایران در دادگاه بین المللی در پی قرارداد گازی با ترکمنستان در کمیسیون متبوعش خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۶:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی اختلافات در قرارداد گازی بین ایران و ترکمنستان در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
ایران خبر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی گمرک گفت: با همه کشورهای همسایه ارتباط تجاری برقرار است و تنها با دو کشور ترکمنستان و عراق محدودیت تجارت مرزی وجود دارد.
جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
آقای وزیر یک بحران بزرگ را به یک اختلاف ساده محدود می سازد که فقط در یک فقره، کاهش شدید میزان صادرات ایران به ترکمنستان موجب از دست رفتن فرصت های قابل ملاحظه ای شده است.
شانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۵:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
شانا _ گروه فیلم: بیژن زنگنه، وزیر نفت امروز (شنبه، 21 تیرماه) در حاشیه آیین امضای قرارداد توسعه میدان نفتی یاران، درباره ابهام های مطرح در پرونده گازی ایران و ترکمنستان توضیح داد و گفت: حکم داوری در پرونده گازی شرکت های ملی گاز ایران و ترکمن گاز ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۴:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: روابط ایران با ترکمنستان در پی ناقشه گازی با این کشور، به قدری مخدوش شده است که مسئولان ترکمنستان مراودات اقتصادی خود را با ایران در تمامی حوزه ها کم کرده اند و این خسران حتی با پرداخت بدهی جبران نخواهد شد.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۴:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
روح الله لطیفی اظهار داشت: در مرزهای ترکمنستان چهار مرز زمینی سرخس، باجگیران، لطف آباد و اینچه برون در حوزه جاده ای بسته هستند، اما در بخش ریلی، پایانه های سرخس و اینچه برون فعال هستند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- نام ابریشم با روستای دویدوخ خراسان شمالی واقع در نزدیکی مرزهای ایران و ترکمنستان در هم آمیخته است؛ منطقه ای که شاهکار هنری دختران آن بافت قالیچه ابریشم دورو است که نام و آوازه آن به اقصی نقاط جهان رسیده اما این بافندگان مشکلات عدیده ای دارند.
شانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: حکم داوری در پرونده گازی شرکت های ملی گاز ایران و ترکمن گاز، هیچ جریمه یا خسارتی را متوجه شرکت ملی گاز نکرده و تنها حکم پرداخت بدهی ایران به ترکمنستان صادر شده که نتیجه دور از انتظاری نبوده است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وزیر نفت گفت: هیچ حکمی مبنی بر خسارت شرکت ملی گاز ایران از سوی داوری صادر نشده است. وی گفت: داوری به این تصمیم رسید که بدهی های شرکت ملی گاز ایران به ترکمن گاز پرداخت شود که نتیجه دور از انتظاری نبود. ...
قم فردا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۹:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، همایون حائری معاون وزیر نیرو گفت: در حال حاضر اکنون به کشورهایی نظیر ترکمستان صادرات برق داریم و به دنبال این هستیم که واردات و صادرات داشته باشیم، شبکه ما به ترکمنستان وصل است، میزان کمی هم وارد می کنیم تا تبادل الکتریکی برقرار باشد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۸:۵۹    
خرید داروی ضد کرونا ترکمنستان از روسیه، بازگشت دو هزار مهاجر کاری ازبک از قزاقستان به کشور و همدردی شوکت میرضیایف با رئیس جمهور چین در پی وقوع سیل؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
همایون حائری معاون وزیر نیروگفت: در حال حاضر اکنون به کشور هایی نظیر ترکمستان صادرات برق داریم و به دنبال این هستیم که واردات و صادرات داشته باشیم، شبکه ما به ترکمنستان وصل است، میزان کمی هم وارد می کنیم تا تبادل الکتریکی برقرار باشد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان به وزرات بهداشت این کشور دستور داد تا داروی ضد ویروس کرونا از روسیه خریداری کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۱۹    
رسانه های ترکمنستانی از درگذشت مشاور رئیس جمهور این کشور بر اثر ذات الریه خبر دادند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سفیر سابق ایران در چین گفت: هنوز اسلام آباد حاضر نیست گازی را که سال هاست خط لوله آن در ایران تا مرز این کشور احداث شده، دریافت کند، چه برسد به اینکه از این طریق گاز به چین ارسال شود.
خبر ماکو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۲۰:۱۹    
دکتر ظریف :اگر شما بخواهید بگویید ایران 50 درصد خزر را دارد که برخی این ادعا را می کنند نقشه را نگاه کنید یا باید آذربایجان و ترکمنستان اصلا ساحل و منابعی از خزر نداشته باشند یا کله قندی درست کنیم تا داخل روسیه برود که 50 درصد را داشته باشیم. ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا آخرین تغییرات زمانی در برگزاری تورنمنت های فوتسال مشخص شدند. به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، جدیدترین تقویم زمانی برگزاری مسابقات فوتسال در قاره آسیا از سوی AFC به شرح زیر اعلام شد: ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۴۸    
کنفدراسیون فوتبال آسیا جدیدترین زمان برگزاری مسابقات فوتسال در آسیا را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۸:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اگر وزیر نفت آن تکریمی را که برای شرکت توتال داشت برای ترکمن ها انجام می داد وضعیتمان در قبال ترکمنستان فرق می کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۰۶    
نماینده مردم گناباد در مجلس شورای اسلامی درباره حاشیه های روز یکشنبه 16 تیرماه هنگام حضور وزیر امور خارجه در صحن علنی گفت: این وزارتخانه سیاست زده است، سوزنش روی مسائلی گیر کرده و همان جا هم ایستاده و همان طور که خود آقای ظریف هم اشاره کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
نخستین موارد ابتلا به کرونا در آسیای مرکزی 13 مارس در قزاقستان شناسایی و سپس سایر کشورهای این منطقه به جز ترکمنستان که رسماً وجود ویروس کرونا را رد می کند، در این مورد گزارش دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۹:۱۲    
مرخصی دولت ترکمنستان به مدت یک ماه، بازگشت بیش از 219 هزار مهاجر کاری به ازبکستان از ابتدای 2020 و درگذشت رئیس سابق پارلمان قرقیزستان؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار در آسیای مرکزی است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۲۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ماجرای مناقشه گازی ایران و ترکمنستان موضوع خاصی نیست و بیشتر به جنجال رسانه ای شبیه است. فریدون عباسی درباره خبر محکومیت ایران به پرداخت حدود 2 میلیارد دلار به ترکمنستان در پی مناقشه گازی با این کشور ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان با ابراز رضایت از عملکرد دولت در 6 ماه اول سال جاری میلادی به کابینه یک ماه مرخصی داد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۴:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هفته آینده وزیر نفت به کمیسیون انرژی می آید، گفت: قرار است آقای زنگنه توضیحاتی درباره قرارداد گازی با ترکمنستان ارائه دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
دبیرکل انجمن صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی ایران گفت: واردات گاز از ترکمنستان نباید قطع می شد و حتی با وجود گازرسانی صد درصدی داخلی باید ادامه می یافت.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۵۰    
آقای بردی محمداف از بهمن 85 که رئیس جمهور ترکمنستان شد تا سال 92 فکر می کنم حداقل 5 سفر به تهران داشت که آخرین سفر حضور وی در مراسم تحلیف آقای روحانی بود .
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: ماجرای مناقشه گازی ایران و ترکمنستان موضوع خاصی نیست و بیشتر به جنجال رسانه ای شبیه است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۱:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دفتر منطقه ای سازمان بهداشت جهانی در اروپا از ورود کارشناسان این سازمان به ترکمنستان خبر داد.
تحلیل بازار / خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۴۷   + ۱۳ سایت دیگر  
عباسی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس معتقد است ماجرای مناقشه گازی ایران و ترکمنستان موضوع خاصی نیست و بیشتر به جنجال رسانه ای شبیه است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۲۱:۴۰    
شاهی گفت: 30 هزار مهاجر خارجی از کشورهای گرجستان، پاکستان، آذربایجان، افغانستان، ترکمنستان و قزاقستان در این استان زندگی می کنند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حقیقت رابطه گازی و بدهی ایران به ترکمنستان را در این ویدئو ببنیید
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۶:۱۹    
برخی رسانه های منطقه از رشد تقاضا برای مواد ضدعفونی کننده در بازارهای ترکمنستان خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سازمان ملل از سفر کارشناسان سازمان بهداشت جهانی به ترکمنستان خبر دادند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی فرماندار شهرستان درگز گفت: اگر چه تمام زیرساخت های لازم برای بازگشایی مرز لطف آباد فراهم شده است اما همچنان 30 واگن ترانزیتی در انتظار ورود به خاک ترکمنستان هستند.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۳:۱۵    
تهران - ایرنا - رضا خانیان رایزن فرهنگی کشورمان در عشق آباد، طی سخنانی در جشن میلاد ثامن الحجج در این کشور، امام رضا (ع) را نقطه اشتراک عاطفی دو ملت ایران و ترکمنستان دانست و بر برگزاری چنین مراسمی به منظور نزدیکی بیشتر دو ملت تاکید کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکمنستان خواستار توسعه میادین نفت و گاز در بخش ترکمنی دریای خزر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۲۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با اشاره به برقراری پروازهای مسیر بجنورد به عشق آباد کشور ترکمنستان و بالعکس در آینده ای نزدیک، گفت: با هدف بهره گیری از این ظرفیت، به دنبال توسعه گردشگری سلامت در استان بر اساس برنامه ای عملیاتی هستیم.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۲۰:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
جشن ولادت قزل امام(ع) ترکمنستانی ها همزمان با سالروز ولادت حضرت امام رضا(ع) با حضور علاقمندان ترکمنی آن امام همام، در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد برگزار شد. ترکمن ها به امام رضا(ع) قزل امام می گویند زیرا حرم مطهرش دارای گنبد طلایی است ...