دوشنبه ۰۴ تیرساعت ۱۵:۱۵Jun 2018 25
 

جدیدترین خبرهای «وجوهات شرعی»

اکو فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۱:۴۴    
اکوفارس: به مناسبت میلاد با سعادت حضرت جواد الائمه، پرداخت مبالغ اهدایی به زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد در بخش پرداخت وجوهات شرعی دفتر مقام معظم رهبری فعال شد.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ - ۲۳:۵۴    
پرداخت زکات فطره از طریق پرداخت اینترنتی وجوهات شرعی پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری فراهم شد.
هفته نامه عصر ارتباط   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۸:۱۵    
رئیس پلیس فتا اعلام کرد: با توجه به نزدیک شدن به عید سعید فطر، کلاهبرداران با سوء استفاده از نیّات پاک خیرین و نیکوکاران با راه اندازی صفحات جعلی موسوم به فیشینگ اقدام به سرقت اطلاعات مالی کاربران می کنند. ...
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۲:۱۰    
در سامانه پرداخت اینترنتی وجوهات شرعی با نام فطر آنلاین ، همچنین افراد می توانند انتخاب کنند فطریه شان به حساب کدام مؤسسه از میان مؤسسات خیریه کهریزک، سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) واریز شود. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ - ۱۴:۴۸    
مقدار وجوعات شرعی اعم از فطریه و کفاره روزه و... توسط دفتر مقام معظم رهبری اعلام شد. به گزارش پرس شیعه ، مقدار وجوعات شرعی اعم از فطریه و کفاره روزه و... توسط دفتر مقام معظم رهبری اعلام شد. مبلغ وجوهات بر اساس مقادیر زیر است: کفاره یک روز قضای روزه عمد (اطعام 60 فقیر): 1،500،000 ریال ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۸    
ایسنا : ت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه بر باطن دنیای امروز سه اصل زورگویی، ریاکاری و دروغ گویی در حد اعلی حاکم است، گفت: نسبت به دنیای کنونی که گردن کلفت ها بر آن حاکم هستند بدبین باشیم؛ به آن خوش بین نباشیم؛ مگر اینکه بشریت قیام کند و ملت ها در مقابل زورگویان بلند شوند.
ایکنا   ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۸    
گروه حوزه های علمیه مفسر قرآن کریم با بیان اینکه دنیای کنونی به ظاهر دارای نهادهای بین المللی حامی حقوق بشر است ولی در باطن پر از دروغ و ریا و زورگویی است؛ بنابراین نباید به حاکمان زورگوی دنیا اعتماد کنیم.
پایتخت ما   ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۲۲:۳۰    
از دیرباز حوزه های علمیه وهزینه های معیشتی طلاب و روحانیون از محل وجوهات شرعی نظیر؛ خمس، زکات، فطریه، صدقه، مظالم، کفارات نماز و روزه، تبرعات و امور خیریه، ختم قرآن که به صورت داوطلبانه و با رضایتمندی توسط مردم به مراجع تقلید پرداخت می شد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۱۴:۵۶    
فتوای آیت الله سیدعلی سیستانی مبنی بر اختیار مقلدان در چگونگی مصرف وجوهات شرعی در تاریخ فقه شیعه کم سابقه نیست و بزرگانی از خاندان صدر نیز چنین فتوایی را پیشتر صادر کرده بودند.
ایکنا   ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۵:۰۵    
گروه حوزه علمیه: دفتر آیت الله سیستانی در پاسخ به پرسشی درباره صرف وجوه شرعیه، تأکید کرد مردم عراق می توانند وجوهات شرعیه را در موارد منطبقه صرف نمایند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۰۷:۳۷    
حجت الاسلام سیدمحمود دعایی به ایسنا گفته است: آخرین دیدارم با حضرت آیت الله سیستانی، به دو هفته قبل برمی گردد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۰۰:۰۷    
به طور قطع الگوی مطلوب نظام مالیاتی اسلام، یک الگوی یک پارچه است که دو نظام مالیاتی شرعی و حکومتی در عرض یکدیگر در آن وجود نخواهد داشت.
ایکنا   ۱۳۹۶/۰۷/۲۵ - ۱۳:۳۰    
گروه حوزه علمیه: آیت الله سیستانی به مقلدان ساکن در عراق فرموده اند لزومی ندارد وجوهات شرعی را به نمایندگان ایشان بدهند یا برای ایشان بفرستند، بلکه می توانند در هر کاری که خود مصلحت می دانند، خرج کنند و از جمله به فقرا مساعدت نمایند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۶/۰۷/۲۲ - ۱۶:۴۲    
قزوین- امام جمعه قزوین گفت: خیرین در کنار فعالیتهای خداپسندانه و خیرخواهانه خود می بایست پرداخت وجوهات شرعی را در اولویت قرار دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ - ۰۲:۱۸    
چکیده مقاله: در ماهیت سنجی دوگونه مالیات شرعی و حکومتی، مالیات های شرعی به دوگونۀ ثابت و متغیر تقسیم می شود، البته ماهیت مالیات حکومتی در نظام جمهوری اسلامی متفاوت از این مالیات های شرعی نبوده، بلکه همان مالیات متغیر شرعی است و از باب ضرورت و صلاحدید حاکم مشروعیت یافته است ...
حوزه   ۱۳۹۶/۰۵/۲۰ - ۱۵:۰۶    
حوزه/ امام جمعه موقت تهران با اشاره به نقل قولی از شهید رجایی گفت: ایشان همیشه ابراز نگرانی می کرد و می گفت که مبادا 11 میلیون نفری که به من رای داده اند، روز قیامت مرا مواخذه کنند.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۱۵:۴۱    
همزمان با فرارسیدن ولادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و با هدف توسعه خدمات الکترونیک،
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۶/۰۴/۲۰ - ۱۶:۱۷    
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بروجرد گفت: 4 میلیارد تومان انواع وجوهات شرعی طی یک سال گذشته در بروجرد جمع آوری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۶/۰۴/۰۵ - ۰۹:۴۶    
نماز عید سعید فطر صبح امروز با حضور گسترده مردم مومن و نمازگزار هرمزگان برگزار شد .
بانکداری ایرانی   ۱۳۹۶/۰۴/۰۳ - ۱۵:۳۸    
دکتر لشکربلوکی از رو نمایی شدن سامانه پرداخت وجوهات شرعی در بانک صادرات ایران به مناسبت عید سعید فطر خبر داد.
بانک ملت   ۱۳۹۶/۰۲/۲۱ - ۱۱:۴۴    
بانک ملت همزمان با فرارسیدن نیمه شعبان ولادت حضرت مهدی (عج) و با هدف توسعه خدمات الکترونیک، امکان دریافت نذورات مسجد مقدس جمکران قم را در سامانه دریافت وجوهات شرعی و نذورات از طریق کارت های شتابی، فعال کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۰۵:۰۷    
چکیده یکی از مباحث مهم در اقتصاد اسلامی تعیین رابطه بین مالیات های اسلامی و متعارف است. در این مقاله با استفاده از روش تحلیلی به بررسی این سوال می پردازیم که آیا مالیات های اسلامی همچون خمس و زکات، جانشین یا مکمل مالیات های متعارفند و در صورت مکمل بودن ...
ایکنا   ۱۳۹۶/۰۱/۱۶ - ۱۱:۳۲    
گروه حوزه های علمیه: مفسر قرآن کریم با بیان اینکه مسایل اقتصادی یک چرخه به هم پیوسته است گفت: حل مشکلات اقتصادی بدون رعایت اخلاق ممکن نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۵/۱۲/۱۲ - ۱۶:۰۲    
گروه سیاسی مسئله فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی یکی از اصول مبارزاتی حضرت امام بود ودر دکترین سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی از جایگاه ممتازی برخورد دار بوده است و در این میان معمار انقلاب اسلامی همیشه و در همه حال تا افشاگر رژیم جعلی اسراییل بودند و با دمیدن روح مقاومت و جهاد بر پیکره جهان ...
شبستان   ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۴    
خبرگزاری شبستان: آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: از وجوهات شرعی برای کمک به این مسائل می توان استفاده کرد و با کمک به این افراد با برطرف شده و برکت عمر نیز ایجاد خواهد شد که باید توجه کنیم.
قم نیوز   ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۵    
قم نیوز: یکی از مراجع تقلید گفت: دولت و مردم در برابر خسارت دیدگان سیلاب مسؤول هستند؛ دولت کارهایی کرده ولی به نظر می رسد کافی نیست بهترین کار خیر رسیدن به داد این مظلومان و زندگی از دست دادگان است و از وجوهات شرعی برای کمک به اینگونه افراد استفاده کنند تا بلا برطرف شود.
شبستان   ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ - ۱۰:۰۷    
خبرگزاری شبستان: استاد حوزه علمیه گفت: پرداخت وجوهات شرعی امتحان الهی است عدم پرداخت آن نوعی حرام خواری و سبب گسترش گناه در جامعه است.
عصر ایران   ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ - ۱۳:۵۲    
فرزند مرحوم آیت الله موسوی اردبیلی طی بیانه ای به همه وکلا و نمایندگان ایشان اعلام کرده اند که از دریافت هرگونه وجوه شرعی به نام ایشان اجتناب کنند.
ایکنا   ۱۳۹۵/۰۹/۰۷ - ۱۳:۰۲    
گروه حوزه های علمیه: فرزند مرحوم آیت الله العظمی موسوی اردبیلی در اطلاعیه ای تاکید کرد که اجازات و وکالات آن مرجع تقلید پس از ارتحال ایشان باطل شده است و وکلا و مسئولان دفتر از دریافت هرگونه وجوه شرعی به نام ایشان اجتناب کنند.