سه شنبه ۰۶ اسفندساعت ۲۱:۲۳Feb 2020 25

جدیدترین‌های «استیضاح»

در 47مین قسمت از مجموعه وب کنفرانس The Fact،با حضور کارشناسانی از کشورهای آمریکا و صربستان به بررسی ابعاد مختلف استیضاح ترامپ و تأثیر آن بر شانس پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو پرداختیم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۱۱:۰۶   + ۲۳ سایت دیگر  
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که به تازگی از بند استیضاح رهایی یافته است، خواهان استیضاح سلف خود به اتهام دروغگویی شد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ - ۰۷:۵۰    
صادق خرازی با حضور در برنامه بدون توقف شبکه سوم سیما بیان داشت: گام دوم فقط یک شعار نبود و کاش هم دولت و هم مجلس پدیده گام دوم را جدی تر از اینها می گرفتند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۲:۵۲   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت:خوش بین هستم که دولت با آن چه که مردم رای می دهند و مجلسی که تشکیل می شود تعامل خوبی خواهند داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
جان رود معاون وزارت دفاع آمریکا در امور سیاسی، پس از آنکه به رسوایی اوکراین گیت ربط پیدا کرد که باب استیضاح ترامپ را گشود، مجبور به استعفا شد.
نواندیش   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۶:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جمهوری اسلامی نوشت: عجیب ترین تبلیغات انتخاباتی چهل و یکسال اخیر این روزها در ستادهای انتخاباتی نامزدهای مجلس یازدهم دیده می شود. یک نامزد انتخاباتی رفته روی دوش اعضای ستاد خود و برای تماشاچی ها شعر می خواند و آهنگ مخصوصی هم او را همراهی می کند. ...
توسعه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۰۲:۳۶    
صدها تن از حامیان سید قاسم جاسمی ( معروف به سید استیضاح ) بعدازظهر روز چهارشنبه با حضور در ستاد انتخاباتی این کاندیدای مطرح ، حمایت خود را از وی اعلام داشتند.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۳:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
ایرنا: جان رود معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی پس از آنکه با عدم حمایت مافوق خود رو به رو شد، مجبور به استعفا از سمت خود شد. به گزارش روز چهارشنبه شبکه خبری سی ان ان، یک منبع مطلع گفت که رود حمایت مقام ارشد امنیت ملی پنتاگون را از دست داده و از وی خواسته شده است از سمت خود کناره گیری کند ...
اقتصاد آنلاین / پرس شیعه   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۱:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا اخبار منتشره در خصوص استعفای معاون وزیر دفاع این کشور را تایید کرد.
اقتصاد آنلاین / نامه نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۲۰:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی که در استیضاح ترامپ نقش داشت، به زودی از سمت خود کناره گیری می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۷:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها کاندیدای اصولگرای کرج گفت: گاهی اوقات با مذاکراتی که بین نمایندگان و مسئولان رد و بدل می شود که اسامی تعدادی از نمایندگان سئوال کننده از سئوال و استیضاح حذف می شود که این موارد شان نمایندگی و مجلس را کاهش می دهد.
فرارو   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
دوالنور نماینده قم از مردم خواست به شخصی رای دهند که وعده استیضاح روحانی را داده باشد فرارو- دو روز مانده به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، برخی کاندیدا ها برای کسب رای بیشتر شعار های خود را تندتر کرده اند. شعار ها و وعده هایی که برخی از آن ها در عرف سیاسی ساختارشکنانه تعبیر می شود ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
جیسون کلیتنیک مشاور حقوقی کل دفتر مدیر اطلاعات ملی آمریکا، که مدیریتش در قبال شکایت یک عامل افشاگر دولتی از گفت و گوی جنجالی ماه ژوئیه دونالد ترامپ با همتای اوکراینی اش باعث تحریک هر چه بیشتر مجلس نمایندگان آمریکا به انجام تحقیقات برای استیضاح دولت ترامپ شد قصد دارد از سمتش کناره گیری کند.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۳:۱۶    
بیش از هزار نفر از کهنه سربازان آمریکایی حملات لفظی و انتقادات ترامپ از عضو برکنار شده شورای امنیت ملی این کشور به دلیل شهادت علیه رئیس جمهور در فرایند استیضاح را محکوم کردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۱:۰۶   + ۱۳ سایت دیگر  
روحانی با بیان اینکه انتخابات مجلس اتفاق بسیار مهمی است، گفت: مجلس شورای اسلامی قوانین را بررسی و آن ها را تصویب می کند. همچنین استیضاح و سوال برعهده نمایندگان است. اصولاً مجلس شورای اسلامی در ایران بسیار قدرتمند است.
رویداد ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۹:۱۰    
نماینده مجلس با بیان اینکه باید تفکر واپسگرایانه، سازشکارانه و دشمن پرست از جامعه حذف شود، گفت: مجلسی می خواهیم که دولت امید لابی گری، تطمیع و یا تهدید در آن نداشته باشد.
برترین ها / انتخاب   ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۰۸:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
انتخاب: نماینده مجلس با بیان اینکه باید تفکر واپسگرایانه، سازشکارانه و دشمن پرست از جامعه حذف شود، گفت: مجلسی می خواهیم که دولت امید لابی گری، تطمیع و یا تهدید در آن نداشته باشد. ...
صراط نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۹:۵۴    
کاندیدای انتخابات در حوزه بویراحمد و دنا گفت: در آستانه سالگرد سقوط هواپیما هستیم که به بازماندگان سانحه هوایی تسلیت می گویم، ما شرمنده دنا هستیم زیرا دنا تو را مقصر کردند و تنها رای استیضاح وزیر را فروختند.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۹:۰۴    
دکتر هاشم اورعی-استاد دانشگاه صنعتی شریف- بالاخره پرونده استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بسته شد. ماجرا از آنجا شروع شد که در 24 سپتامبر 2019، فردی از درون دولت که نامش تاکنون فاش نشده و تحت حمایت قضایی آمریکا می باشد، اعلام کرد که ممکن است رئیس جمهور آمریکا از مقام خود سوءاستفاده کرده باشد ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۸:۳۴    
یکی از اعضای ائتلاف آنا مدعی شد: به محض ورود به مجلس روحانی را استیضاح و اعدام خواهیم کرد.
رجا نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۵:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پویائی لازم در مجلس فعلی مشاهده نمی شود. نظارت به شکل جدی وجود ندارد و اغلب استیضاح ها براساس زیاده خواهی بوده و در دقیقه نود استیضاح، با لابی گری امضاها پس گرفته می شوند و دلیل استیضاح ها کمتر ناکارآمدی وزارتخانه ها باشد.
1-انتخابات مجلس در ایران بصورت محلی برگزار میشود در حالیکه تنها یک مجلس داریم: مجلسی که بدون محدودیت در همه امور مملکت هم قانون گذاری می کند، هم به دولت رای اعتماد میدهد و هم دولت را استیضاح میکند. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۳:۱۵    
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از استیضاح حسن روحانی رئیس جمهور در مجلس یازدهم خبر داد و گفت: مردم به کاندیداهایی رای بدهند که استیضاح رئیس جمهور را امضاء و پیگیری کنند.
عصر ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۲:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
این نخستین اظهارنظر عمومی بولتون پس از استیضاح ترامپ در سنا وجنجال عدم حضور او به عنوان شاهد در جلسه استیضاح ترامپ در سناست.
رویداد ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران مدعی است تلاش آنها برای حضور بانوان در استادیوم های ایران ادامه خواهد داشت و باید مانع از مهاجرت نخبگان ورزشی که این روزها رواج یافته، شد.
الف   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۱:۰۵    
نشریه فارین پالیسی می نویسد "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا بعد از استیضاح اخیر، در حال عبور از بیشترین گذرگاه های موجود در مسیر منتهی به خودکامگی است.
سلام نو / ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۱۰:۱۵   + ۵۰ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، بعد از ردصلاحیت گسترده افراد معتدل در دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا شاهد حضور افرادی در عرصه انتخابات هستیم که تنها دغدغه خود را حذف حسن روحانی نه از عرصه قدرت و حیات سیاسی بلکه از روی زمین می دانند. ...
میزان   ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ - ۰۶:۰۵    
خبرگزاری میزان- در تشخیص ها، در گزینش اشخاص و در گزینش مسئولان، باید خدا را در نظر بگیرید. گزینش باید گزینش هوشمندانه، عالمانه و دقیق باشد. این ها جزو وظایف حتمی است ...
نامه نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کاندیدای مردم تهران در انتخابات مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس راه های زیادی برای به حرکت درآوردن دولت دارد، گفت: مجلس ابزارهای قانونی زیادی دارد و می تواند وزیر یا مسئولی که تحرک ندارد را استیضاح کند.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۶:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
مردم نیوز : در چهار ماه گذشته دنبال کردن استیضاح رئیس جمهوری آمریکا برای خیلی ها پیدا کردن پاسخ "چه" و "چرا" در ماجرای اوکراین نبود بلکه آنها می خواستند با زیرنظر گرفتن این سومین استیضاح تاریخ آمریکا "چگونه" و "چه طور" عمل کردن ارکان دموکراسی ایالات متحده در برقراری توازن قدرت ...
الف   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۴:۳۱    
مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردمسالاری در یک گفت وگوی تصویری از رویکرد جناحی در برخورد با مساله استیضاح وزرا در مجلس پرده برداشت
عصر ایران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
در پاسخ به شایعۀ استعفا هر چند گفت که تا آخر می ماند، اما از دوبار اعلام آمادگی برای کناره گیری خبر داد.
آنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۸ - ۰۰:۰۹    
استاد حوزه و دانشگاه گفت: مجلس خبرگان به درون قانونی کردن سلب عضویت از کسانی که شأنیت عضویت مجلس خبرگان را ندارند، احتیاج ضروری و مبرم دارد و تفاوتی نمی کند آن شخص در چه منصبی قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۶:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
واکنش ها و اقدامات ترامپ پس از تبرئه شدن در پرونده استیضاح این تصور را به وجود آورده که کمپین انتخاباتی او بر پایه "خشم، نفرت و انتقام" پیش خواهد رفت.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به ترکیب احتمالی مجلس آینده نیز او با چالش های بیشتری مواجه خواهد شد. آشکار است که محافظه کاران در مجلس آینده طرح استیضاح او را کلید نخواهند زد. آنان می دانند بهتر است روحانی باشد اما به صورتی تضعیف شده و اینکه او مقصر مشکلات معرفی شود ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۵۵    
مردم کرمانشاه، می خواهند بدانند نماینده شهرشان در جلسات تصمیم گیری مهم مثل جلسات بودجه و استیضاح دولتی ها و... مشغول به چه کاری هستند؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۳:۲۱    
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در حاشیه اجلاس امنیتی مونیخ به گفتگو درباره این پرداخت که چگونه حزبش پس از جلسه کنگره برای بررسی لزوم استیضاح ترامپ مبارزه می کند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا آینده- در روزهای اخیر فضای سیاسی جهان متاثر از لایحه پیشنهادی سنای آمریکا مبنی بر محدود کردن اختیارات ریاست جمهوری در مقابله نظامی با جمهوری اسلامی ایران بوده است ...
آناج   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ابراهیمی گفت: نماینده ای در قضیه استیضاح فلان وزیر تطمیع شده و امضای خود را پس می گیرد، بیش از 1سال است موضوع استیضاح وزیر نفت مطرح است ولی چرا برخی نمایندگان امضای خود را پس گرفته اند؟
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۷ - ۱۰:۵۷    
رئیس جمهور اوکراین که یکی از کمدین های معروف کشورش بوده با لحنی طنزآمیز گفت، قبلا رویای جایزه اسکار را در سر داشت تا از طریق آن در آمریکا معروف شود اما گرچه این جایزه را دریافت نکرده دستکم از طریق روند استیضاح ترامپ در آمریکا مشهور شده است.
فانوس   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۲:۴۱    
مقام ارشد غیرنظامی نیروی زمینی ارتش امریکا اظهار کرد، هیچ تحقیقاتی در قبال سرهنگ آلکساندر ویندمن، از شاهدان جنجالی تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ که تا همین چند وقت پیش همچنان در شورای امنیت ملی دولت وی مشغول به کار بود، انجام نمی شود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مقام ارشد غیرنظامی نیروی زمینی ارتش امریکا اظهار کرد، هیچ تحقیقاتی در قبال سرهنگ آلکساندر ویندمن، از شاهدان جنجالی تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ که تا همین چند وقت پیش همچنان در شورای امنیت ملی دولت وی مشغول به کار بود، انجام نمی شود.
دانا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگانی که خود باید با فساد و انحرافات دولت مقابله می کردند و درباره عملکرد ضعیف وزرا و دولت از آنها سوال و حتی آنها را استیضاح می کردند، با مشغولیت های فردی از انجام وظایف قانونی خود جا ماندند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۶ - ۱۰:۲۲    
رئیس جمهور آمریکا بار دیگر با حمله لفظی به سناتور جمهوری خواه، اعتقادات مذهبی و استدلال های او برای موافقت با استیضاح خود را زیر سوال برد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۲۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به استیضاح و استعفای چهار عضو از شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی، طی انتخابات میان دوره ای، اعضای جدید شورای مرکزی جنبش عدالت خواه دانشجویی مشخص شدند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: کارتونیست مجله پالیتیکو تصویری درباره رأی منفی سنای جمهوری خواه به استیضاح ترامپ طراحی کرده است که در آن دونالد ترامپ در حال داغ کردن نام خود روی بدن گاوهایی است که استعاره ای از سناتورهای جمهوری خواه هستند ...