چهارشنبه ۲۸ شهریورساعت ۰۱:۴۲Sep 2018 19

جدیدترین خبرهای «قانون چک»

دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۸    
ایسنا : سخنگوی شورای نگهبان نظرات این نهاد درباره چند طرح و لایحه ارسالی از سوی مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ - ۰۸:۳۴    
طرح اصلاح قانون چک از جمله طرح های مجلس است که با استفاده از سازوکارهای فناوری نرم سعی در پیشگیری از صدور چک های برگشتی دارد. در نهایت باید به این نکته اشاره کرد شورای محترم نگهبان با کلیات این قانون موافقت کرده است در صورت تسریع در اجرای این قانون می توان انتظار داشت که امنیت به بازارهای مبادله ای ...
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۲:۱۲    
یکی از موضوعاتی که در قلمرو حقوق تجارت بحث انگیز است، ( چک بدون تاریخ ) می باشد. بدین معنا که اگر چکی از طرف صادر کننده آن بدون تاریخ نگاشته شود آیا از اعتبار قانونی در نظر گرفته شده برای سند چک برخوردار است یا اینکه چنین سندی چک محسوب نمی شود؟
شفاف نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۱۱:۲۱    
برگشت خوردن یک میلیون و چهارصد هزار فقره چک در یک ماه آمار وحشتناکی است که اگر دارندگان چک های برگشتی همه به دادگستری مراجعه و درخواست اجرای قانون صدور چک را کنند با چه تعداد پرونده و با چه آماری از صاحبان حسابی روبه رو می شویم که باید روانه زندان بشوند.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۰۹:۵۷    
تهران- ایرنا- برگشت خوردن یک میلیون و چهارصد هزار فقره چک در یک ماه آمار وحشتناکی است که اگر دارندگان چک های برگشتی همه به دادگستری مراجعه و درخواست اجرای قانون صدور چک را کنند با چه تعداد پرونده و با چه آماری از صاحبان حسابی روبه رو می شویم که باید روانه زندان بشوند.
عیار آنلاین   ۱۳۹۷/۰۶/۱۱ - ۱۰:۵۱    
طرح اصلاح قانون چک را می توان ابزاری مهم در بهبود فضای کسب و کارکشور دانست. همچنین با پوشش دادن مشکلات قانون فعلی چک و ارائه راه حل های نوین، دست کلاهبرداران و سود جویان را کوتاه کرده و اعتبار را به این ابزار معامله بلند مدت (چک) برمی گرداند.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۱۴:۴۳    
در چهاردهمین نشست کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران مشکلات و راهکارهای توسعه صنعت لیزینگ مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به اعتقاد اعضای این کمیسیون، صنعت لیزینگ در صورت توسعه می تواند بخشی از بار تامین مالی در صنایع مختلف را به دوش بکشد ...
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۰۸:۲۰    
برابر با ماده 3 قانون چک در صورتی که صادرکننده، چک را به نوعی تنطیم نماید که قابل وصول نباشد، از قبیل عدم تطابق امضاء و نحوه انجام آن، این عمل جرم می باشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۷/۰۶/۰۳ - ۱۴:۴۷    
اخیرا نمایندگان مجلس با الگوبرداری از قانون روابط موجر و مستأجر، قانون چک را اصلاح کرد و قاعده مبنا را درباره پرونده های چک برگشتی تغییر دادند که موجب کاهش اطاله دادرسی خواهد شد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ - ۰۸:۳۹    
ابوالفضل موسوی بیوکی گفت: قانون جدید چک بیشترین توجه به کاهش معضلات و مشکلات اقتصادی کشور و به ویژه حل و فصل ایرادات امور بانکی معطوف شده است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۰۵/۳۰ - ۰۰:۴۰    
اگرچه قانون چک برخی از ضعف های قانون قبلی را پوشش داده اما همچنان جنبه های حقوقی در آن کمتر به چشم می خورد. مهمتر آنکه با ایجاد تشریفات و تکفل برای بانک ها و نبود امکان عملی اجرای برخی از مفاد آن به نظر می رسد مشکلی بر مشکلات آن افزوده است.
عیار آنلاین   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۰۸:۳۸    
محمدرضا صباغیان با اشاره به ضرورت اصلاح قانون چک گفت: سامانه اعتبار سنجی از صاحبان چک می تواند کمک قابل توجهی به رونق بازار کسب وکار داخلی داشته باشد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۱۳:۱۸    
طرح اصلاح قانون چک در صحن علنی مجلس مطرح با یک رای مخالف و 194 رای موافق تصویب شد. سه شنبه گذشته این طرح برای بر اساس اصل 94 قانون اساسی به شورای نگهبان قانون اساسی ارجاع شد تا در صورتی که مخالف قانون اساسی و شرع نباشد برای اجرا به دولت برود.
عیار آنلاین   ۱۳۹۷/۰۵/۲۶ - ۰۰:۱۷    
هفته گذشته طرح اصلاح قانون چک در مجلس با رأی قاطع نمایندگان تصویب شد. این طرح با استفاده از ابزارهای نوین به اصلاح ساختار و مشکلات قانون فعلی چک می پردازد که با اجرایی شدن این طرح شاهد بهبود فضای کسب وکار کشور و از همه مهم تر کاهش پرونده های قوه قضاییه خواهیم بود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ - ۱۲:۳۵    
اقتصاد ایران: با تصویب کلیات و کل جزئیات طرح اصلاح قانون صدور چک با رای بیش از 180 نفر از نمایندگان، مجلس گام بزرگی در راستای بهبود فضای کسب و کار و کاهش چک برگشتی برداشت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۵/۲۱ - ۰۷:۰۲    
با تصویب کلیات و کل جزئیات طرح اصلاح قانون صدور چک با رای بیش از 180 نفر از نمایندگان، مجلس گام بزرگی در راستای بهبود فضای کسب و کار و کاهش چک برگشتی برداشت.
آنا   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۰۷:۱۵    
عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به اصلاحات صورت گرفته در قانون چک اعلام کرد: بانک مرکزی با اعتبارسنجی اشخاص و اعلام و درج آن در یک سایت، کمک می کند تا بانک ها با مراجعه به سایت مذکور اعتبار افراد را سنجیده و بر اساس اعتبار مورد نظر دسته چک صادر کنند.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۷/۰۵/۱۸ - ۱۲:۴۳    
1.5 میلیون چک برگشتی در ماه ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از تلاش برای تصویب نهایی طرح اصلاح قانون چک با هدف ساماندهی اقتصادی خبر داد. ابوترابی، با انتقاد از افزایش روزافزون چک های برگشتی در کشور، گفت: متاسفانه ما در ماه حدود 1 ...
بانکداران 24   ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ - ۱۴:۲۰    
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از تلاش برای تصویب نهایی طرح اصلاح قانون چک با هدف ساماندهی اقتصادی خبر داد.
ایبنا   ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ - ۰۸:۳۰    
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از تلاش برای تصویب نهایی طرح اصلاح قانون چک با هدف ساماندهی اقتصادی خبر داد.
آنا   ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ - ۰۶:۴۴    
یک وکیل دادگستری گفت: پس از اصلاح قانون چک در سال 82، عده ای با دور زدن قانون و حقوقی کردن چک، مشکلات قضائی بسیاری را برای مردم ایجاد کردند.
شبکه خبر   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۵:۰۳    
آغاز فعالیت صرافی ها در نخستین روز اجرای سیاست های جدید ارزی/ اصلاح قانون چک در مجلس قوانین چک درخصوص چک های الکترونیکی لازم الاجرا می شوند/ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا: در حال ترغیب شرکت های اروپایی به افزایش تجارت با ایران هستیم ...
ایمنا   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۴:۳۵    
کلیات طرح اصلاح قانون چک به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.
پایگاه خبری جامعه   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۴:۲۷    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح اصلاح صدور قانون چک موافقت کردند.
پولی مالی   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۳:۴۴    
اخبار پولی مالی- با اجرای قانون جدید چک به طور حتم دست بسیاری سودجویان برای اخلال در اقتصاد بسته خواهد شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۳:۲۲    
اقتصادنیوز: عضو کمیسیون اصل 90 مجلس ، با اشاره به ضعف های قانونی چک، اصلاح این قانون را برای کاهش مشکلات بانکی و بهبود تعاملات تجاری در کشور ضروری دانست.
میزان   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۳:۰۵    
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور در مجلس با بیان اینکه اصلاح چک می تواند خدمتی به دستگاه قضا تلقی شود، گفت: این مسئله می تواند در پیگیری و سلامت امور امری موثر باشد.
نقدینه   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۳:۰۰    
نقدینه- عضو مجمع تشخیص نظام با تاکید بر ضرورت تصویب طرح اصلاح قانون چک گفت: با تصویب این طرح، اطلاعات خریدار و فروشنده متقارن می شود یعنی همانطور که خریدار از خواص کالای مورد معامله آگاهی دارد، خریدار هم وضعیت اعتباری صادرکننده چک را می داند . ...
سبا724   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۲:۴۳    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب کلیات و جزئیات طرح اصلاح قانون چک، قوانین مربوط به صدور چک را اصلاح کردند.
صدای ایران   ۱۳۹۷/۰۵/۱۶ - ۱۲:۳۶    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب کلیات و جزئیات طرح اصلاح قانون چک، قوانین مربوط به صدور چک را اصلاح کردند. به گزارش صدای ایران در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی جزئیات طرح اصلاح قانون چک در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. بر این اساس با موفقت نمایندگان: ...