دوشنبه ۰۴ تیرساعت ۰۳:۲۰Jun 2018 25
 

جدیدترین خبرهای «قانون چک»

شبکه خبر   ۸ ساعت پیش    
بر اساس طرح جدید، افراد اعتبارسنجی می شوند و فقط تا حد اکثر موجودی حساب خود می توانند چک بکشند.
ایستا نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۰    
ایستانیوز:اعتبارسنجی افرادی که می خواهند دسته چک دریافت کنند موضوع مهمی است که در اصلاح قانون چک مورد توجه قرار گرفته است.
اتاق بازرگانی صنایع و معادن تهران   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۱۰:۵۵    
اعتبارسنجی افرادی که می خواهند دسته چک دریافت کنند موضوع مهمی است که در اصلاح قانون چک مورد توجه قرار گرفته است
ایبنا   ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ - ۰۸:۴۶    
همزمان با طراحی نسل جدید چک های بانکی (صیادی) به منظور افزایش ضریب اطمینان در صدور چک توسط بانک مرکزی و اجرای آن از شهریورماه امسال، مجلس نیز به دنبال اصلاح قانون چک و رفع برخی نواقص آن است.
عیار آنلاین   ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ - ۱۰:۳۷    
حیدرزاده با اشاره به اهمیت جایگاه چک در بهبود فضای کسب و کار گفت: اصلاح قانون چک باید در راستای رفع مشکلات موجود می تواند تا بتوانیم از این طریق شاهد افزایش امنیت و سلامت فضای کسب و کار باشیم و تولیدکنندگان بتوانند با به کارگیری این ابزار مشکلات نقدینگی خود را مرتفع کرده و تولید خود را افزایش دهند.
خبر نو   ۱۳۹۷/۰۳/۳۱ - ۱۲:۴۵    
تفکر اشتباه عموم مردم این است که چکی که حقوقی می شود از اعتبار افتاده است و بی ارزش است. چون صادر کننده چک قابل تعقیب قانونی نیست .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ - ۲۳:۲۱    
جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد بجنورد با آزادسازی 15 زندانی انجام و همچنین برخی از برنامه های ستاد دیه کشور همچون پیش بینی برای اصلاح قانون چک اعلام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۳/۱۲ - ۰۱:۵۰    
قانون گذار با دادن اختیار به دارنده چک برای طرح شکایت کیفری از یک جهت،به دارنده برای احقاق حقش کمک کرده و از طرف دیگر، صادرکننده را مجازات نموده تا عمل خود را تکرار نکند.
اتحادیه طلا،جواهر و سکه تهران   ۱۳۹۷/۰۳/۱۱ - ۱۲:۴۱    
مشکلات چک و چک برگشتی، از مهمترین موانع تولید شده است و حل آن از طریق اصلاح قانون چک ، بستر سازی مناسب دسترسی افراد مجاز به اطلاعات اعتباری صادرکننده چک و جابه جایی بار اثبات در رویه رسیدگی دادگاه به موضوع چک محقق می شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ - ۲۲:۳۲    
مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: قانون چک نیاز به اصلاح دارد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ - ۱۶:۲۰    
یکی از شاخصه های رفع مشکلات فضای کسب و کار، افزایش مبادلات تجاری در درون یک اقتصاد است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ - ۰۸:۴۰    
مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه یکی از بیشترین پرداختی های ستاد دیه درباره چک های برگشتی است، از مذاکره با مجلس برای اصلاح قانون چک خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۲/۱۳ - ۱۲:۳۵    
استاندار سمنان با تمجید از خدمات ستاد دیه در کمک به زندانیان غیرعمد، از تلاش های این ستاد در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد به عنوان یک نهضت یاد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ - ۰۸:۳۵    
نائب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه قانون چک در کمیسیون قضایی اصلاح و تصویب شده است، گفت: در این قانون بانک ها ملزم شدند که اعتبار افراد را بسنجند و براساس همان اعتبار دسته چک ارائه کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۰۶:۴۹    
عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی جزئیات مصوبات اخیر این کمیسیون درباره طرح اصلاح قانون چک را تشریح کرد.
ایرنا   ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۲۰:۲۰    
تهران- ایرنا- نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از بررسی و تصویب قانون صدور چک در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۷:۲۵    
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از پایان بررسی طرح اصلاح قانون چک در کمیسیون متبوع خود خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۲۱:۲۷    
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با یادآوری بررسی طرح اصلاح قانون چک از پیش بینی محرومیت های بانکی برای صاحبان چک های بی محل در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.
عیار آنلاین   ۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۴:۴۴    
بخشی از اطاله دادرسی و بار پرونده دادگاه ها ناشی از رویه های ناکارآمد رسیدگی به دعاوی در دادگاه های حقوقی است که اقدام جهت تامین حقوق خواهان را منوط به رسیدگی اولیه قضایی می کند ...
میزان   ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۰    
خبرگزاری میزان- یک عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی درباره طرح الحاق موادی به قانون چک گفت: تاکنون به چند ماده طرح چک رسیدگی شده است و تا پایان سال جاری در دستور کار است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۰۸:۰۳    
عده ای از مسئولین بر این باورند که راه حل مبارزه با پولشویی از طریق پیوستن به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) امکان پذیر است. این در حالی است که راه حل این مشکل را باید در اصلاح قانون چک جستجو کرد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۳۹۶/۱۰/۰۵ - ۰۹:۲۳    
آناهیتا یاوری عصراقتصاد: بانک مرکزی در مردادماه امسال اعلام کرد که در کل کشور بیش از 9.8 میلیون فقره چک عادی به ارزش 628.1 هزار میلیارد ریال مبادله شد که از این میزان، بالغ بر 1.5 میلیون فقره چک به ارزش 138.4 هزار میلیارد ریال برگشت داده شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۱۰:۵۴    
کارشناس مسائل حقوقی و اقتصادی در برنامه پایش درباره طرح مجلس برای اصلاح قانون چک گفت: امکان استعلام سوابق افراد و چک های برگشتی و تعهدات جاری هر فرد در این طرح وجود خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۰۹:۴۶    
اجرا نشدن قانون چک از سوی بانک ها و نبود الزام قانونی برای استعلام و صدور چک سبب اخلال در روند اقتصاد کشور شده و قرار است این معضل با تصویب طرح قانون جدید چک در مجلس برطرف گردد.
روزنامه گسترش تجارت   ۱۳۹۶/۰۹/۱۳ - ۰۵:۱۹    
طرح اصلاح قانون چک در دست بررسی است و اگر مجلس موافقت کند، قانون چک پس از سال ها بار دیگر تغییر خواهد کرد و با شرایط اقتصادی کشور منطبق تر خواهد شد. ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۲:۵۷    
با توجه به افزایش روزافزون چک های برگشی در جامعه و مشکلات عدیده ای که این چک به چرخه اقتصادی کشور و دستگاه قضایی وارد کرده است، برنامه امشب "پایش"، قانون چک را واکاوی و درخصوص راه اندازی سامانه صیاد با حضور میهمانان و کارشناسان اقتصادی بررسی می کند.
خانه ملت   ۱۳۹۶/۰۹/۰۵ - ۱۷:۰۵    
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، از اعمال اصلاحاتی در قانون چک متناسب با شرایط حاکم بر کشور خبر داد.
دنیای بانک   ۱۳۹۶/۰۹/۰۵ - ۱۲:۲۹    
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت:متمرکز شدن موضوع تاییدیه برای صدور دسته چک در راستای بازگشت اعتبار به چک در اقتصاد است. حسن نوروزی گفت: کار بررسی طرح اصلاح قانون چک در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در روزهای آتی به اتمام می رسد.
ایبنا   ۱۳۹۶/۰۸/۳۰ - ۱۳:۵۰    
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تصویب کلیات طرح اصلاح قانون چک در کمیسیون متبوع خود خبرداد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ - ۱۱:۴۱    
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی از از بررسی طرح اصلاح قانون چک در این کمیسیون خبر داد.