چهارشنبه ۲۶ دیساعت ۱۳:۳۹Jan 2019 16
 

جدیدترین‌های «عفونت های بیمارستانی»

سینا   ۱۳۹۷/۱۰/۰۷ - ۰۸:۵۵    
سیناپرس: عفونت های بیمارستانی را می توآن یکی از تهدیدات جانبی بیماران، همراهان بیمار و کارکنان بیمارستان ها دانست. این مشکل همه ساله افراد زیادی را درگیر خود کرده و تلاش های زیادی نیز برای کنترل آن صورت گرفته است.
سینا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۰۹:۲۷    
سیناپرس: تحقیقات جدید پژوهشگران دانشگاه های فنلاند نشان می دهند که به کارگیری هوش مصنوعی می تواند خطر ابتلا به عفونت های جدی را در عوامل بیماری زای بیمارستانی، پیش بینی کرده تا بتوان از آن پیشگیری کرد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۶ - ۰۰:۵۱    
مدیرعامل سازمان انتقال خون با تاکید بر لزوم اجرای مباحث مربوط به مدیریت خون بیمار در بیمارستان های کشور، گفت: باید توجه کرد که شانس ابتلا به عفونت های بیمارستانی در کسانی که خون دریافت می کنند، حدود پنج برابر افزایش می یابد. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۰۴ - ۱۴:۰۷    
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: تنها راه کنترل عفونت در بیمارستان ها، استقرار نظام ثبت است زیرا تا وقتی اطلاع نداشته باشیم کدام بیمار در کدام بیمارستان دچار چه عفونتی شده، هیچ وقت نمی توانیم عفونت های بیمارستانی را به طور کامل کنترل کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۰۳ - ۱۸:۰۱    
عفونت های بیمارستانی باعث مرگ افراد زیادی در جهان شده است؛ دانشمندان راهکار جدیدی برای کاهش اثرات این عفونت ها کشف کرده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۱:۲۰    
شهریاری با اشاره به شیوع عفونت های بیمارستانی در ایران، گفت: برخی عفونت ها بعد از ترخیص کلید می خورد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۹    
تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: عفونت نه تنها در بخش مراقبت های ویژه، بلکه در بخش های دیگر بیمارستان ها وجود دارد. آمار دقیقی در این رابطه نداریم اما آمارهایی که ارائه می شود در مقایسه با سایر کشورها، آمار نگران کننده ای است.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۰۹:۴۷    
عفونت های بیمارستانی شاخص های خاصی دارند اما درعین حال محیط بیمارستان مناسب نیست واز همین رو توصیه می شود، افرادی که سالخورده یا مستعد تر برای جذب میکروب هستند، حتی برای ملاقات نیز در بیمارستان حضور به عمل نیاورند اما کنترل عفونت های بیمارستانی بستگی به نوع کیفیت مدیریت بیمارستان دارد
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ۱۵:۲۰    
شهریاری گفت: عفونت های بیمارستانی هیچ ارتباطی با مصرف دوباره تجهیزات پزشکی پس از استریل شدن ندارد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۴:۳۷    
اقتصاد ایران: مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: وزارت بهداشت برای کنترل عفونت بیمارستانی، راهنماهای بالینی و پروتکل های درمانی بسیاری دارد و عفونت های بیمارستانی به صورت جدی و براساس استانداردها، کنترل و پایش می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۰:۵۴    
محقق واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی موفق به اجرای تکنیک جدید برای مهار ژن های موثر در تشکیل بیوفیلم شد.
سلامت نیوز   ۱۳۹۷/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۱    
سلامت نیوز :رئیس انجمن میکروب شناسی گفت: در تامین برخی آنتی بیوتیک ها با مشکل مواجه شدیم و توان تامین آنها را نداریم. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۰۸ - ۰۶:۰۱    
شهریاری گفت: عفونت های بیمارستانی سبب افزایش مرگ و میر بیماران و تحمیل هزینه های گزاف بر حوزه سلامت می شود.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۵/۱۹ - ۱۰:۴۳    
براساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی، میزان قابل قبول عفونت در بیمارستان ها باید به زیر 10 درصد برسد و این مسئله بدین معنی است که به ازای هر 10 بیمار بستری، 1 تا 2 نفر دچار عفونت بیمارستانی شوند
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۵/۱۴ - ۱۷:۱۴    
بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری این کنگره، با برنامه ریزی80 درصد عفونت های بیمارستانی قابل پیشگیری است و سازمان بهداشت جهانی طی دهه اخیر دو مرتبه شعار خود را به این موضوع اختصاص داد که نشان از اهمیت آن دارد
ربیع   ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ - ۰۱:۲۳    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از فارس، محمدرضا صالحی در آستانه برگزاری نوزدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران در ارتباط با موضوع عفونت های بیمارستانی اظهار داشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۵/۰۷ - ۰۹:۰۰    
صالحی با اشاره به مهمترین راهکار پیشگیری از عفونت های بیمارستانی گفت: استفاده کمتر و بهینه از آنتی بیوتیک ها جهت مقابله با مقاومت های آنتی بیوتیکی امری ضروری است.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ - ۱۴:۲۶    
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه عدم استریل تجهیزات پزشکی در بیمارستان ها واقعیت ندارد،گفت: کادر بیمارستان ها اولین گروهی هستند که در معرض عفونت های بیمارستانی قرار دارند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ - ۲۰:۳۵    
با اجرای طرح مراقبت در منزل و تحت پوشش بیمه قرار گرفتن این طرح، عفونت های بیمارستانی و ضریب اشغال غیر ضرور تخت های بیمارستانی کاهش پیدا می کند
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ - ۱۳:۳۳    
عضو هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: با اجرای طرح مراقبت در منزل و تحت پوشش بیمه قرار گرفتن این طرح، عفونت های بیمارستانی و ضریب اشغال غیر ضرور تخت های بیمارستانی کاهش پیدا می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۴/۲۹ - ۰۴:۰۲    
رئیس مرکز تحقیقات بیماری های کلیه با هشدار افزایش عفونت های ادراری از تصمیماتی جدید برای جلوگیری از این عاضه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۰۲:۰۲    
رئیس انجمن میکروب شناسی ایران با اشاره به عوامل بروز عفونت های بیمارستانی به روش های رفع این مشکل اشاره کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۲    
کارشناس مسئول برنامه عفونت های بیمارستانی معاونت بهداشت وزارت درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر 980 بیمارستان کشور زیر پوشش برنامه مراقبت از عفونت های بیمارستانی قرار دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۴/۱۴ - ۱۴:۵۹    
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران از افزایش 20 برابری هزینه های درمانی ناشی از عفونت های بیمارستانی به ویژه اتاق عمل خبر داد.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۲۰:۰۲    
مادر پیری دارم که سال هاست دچار بیماری های مختلفی مانند دیابت، مشکلات قلبی و عروقی و مشکلات کلیوی شده است. چندی پیش به دلیل حملات قلبی در بیمارستان بستری شد. خوشبختانه با تلاش گروه پزشکی مشکلات قلبی ایشان مرتفع شد اما به گفته پزشک معالج دچار عفونت بیمارستانی شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۴/۰۸ - ۰۵:۳۶    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه آمار ثبت و ضبط عفونت های بیمارستانی در استان مرکزی بالا برده شد گفت: اقدامات ویژه برای ثبت و ضبط عفونت های بیمارستانی در استان مرکزی اجرا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۴/۰۵ - ۱۴:۴۴    
کارگاه منطقه ای کنترل عفونت های بیمارستانی با حضورکارشناسان 14دانشگاه علوم پزشکی کشور در اراک برگزار شد.
آستان نیوز   ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۵:۴۵    
رئیس مرکز پیشگیری و کنترل عفونت بیمارستان امام رضا(ع) و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشهد در زمینه کنترل عفونت های بیمارستانی در کشور پیش رو است.
آستان نیوز   ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۴:۴۵    
کنفرانس علمی یک روزه کنترل عفونت های بیمارستانی و آموزش بهداشت دست در بیمارستان فوق تخصصی رضوی برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۱:۵۷    
مدیر برنامه جهانی مراقبت پاک و ایمن سازمان بهداشت جهانی گفت: سالانه 16 میلیون نفر در جهان براثر عفونت های بیمارستانی جان خود را ازدست می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۷:۳۳    
مدیر برنامه جهانی مراقبت پاک و ایمن سازمان بهداشت جهانی گفت: سالانه حدود 16 میلیون نفر به دلیل عفونت های بیمارستانی جان خود را از دست می دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ - ۱۴:۵۵    
رئیس بیمارستان رضوی از ابتلای 10 درصد بیماران کشورهای توسعه نیافته به عفونت های بیمارستانی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ - ۲۱:۰۶    
بهداشت دست مهمترین راه کنترل عفونت های بیمارستانی است.
سلامت آنلاین   ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۱:۰۵    
سلامت آنلاین- یکی از جنبه های پنهان در فرآیند درمان در بیمارستان ها، ابتلا به عفونت های بیمارستانی است. عفونت هایی که بیمار فقط به دلیل بستری شدن در بیمارستان به آن مبتلا می شود ...
سلامت آنلاین   ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۱:۰۵    
سلامت آنلاین- یک متخصص بیماری ها ی عفونی با بیان اینکه عفونت های بیمارستانی یکی از مهمترین معضلات مراکز بهداشتی و درمانی است، راه های مهم جلوگیری و کنترل این نوع عفونت ها را تشریح کرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۶/۱۱/۱۲ - ۱۲:۳۹    
مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه ممنوعیت استفاده از تلفن همراه در بیمارستان، یک استاندارد بین المللی پذیرفته شده است، گفت: اصلاح این رفتار از آن حیث مهم است که تلفن همراه و استفاده از آن در حین شیفت کاری ...
روزنامه نوآوران   ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ - ۲۲:۳۰    
بیمار با هزار امید و آرزو به بیمارستان مراجعه می کند، اما درنهایت به دردی بزرگ تر دچار می شود. چند دهه است عفونت بیمارستانی به عنوان یکی از شایع ترین دلایل مرگ در بیمارستان های کشور ما شناخته می شود، در حالی که بسیاری از کشورهای توسعه یافته، بخوبی توانسته اند عفونت های بیمارستانی را کنترل کنند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۶/۱۰/۱۷ - ۲۲:۴۵    
کارشناس ارشد بهداشت محیط بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج گفت: مهمترین عامل انتقال عفونت در محیط های بیمارستانی، دست های آلوده است.
گفتارنو   ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ - ۱۰:۲۰    
احمد حمزه گفت: متاسفانه مصرف بی رویه و خودسرانه آنتی بیوتیک ها موجب بروز مقاومت های میکروبی و عفونت های بیمارستانی شده است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۱۳:۱۲    
محمدمهدی فیض آبادی، رئیس انجمن میکروب شناسی ایران به روند روبه رشد عفونت های بیمارستانی اشاره کرد و هشدارداد: یافته های جدید آزمایشگاه های تحقیقاتی ما نشان می دهد افزایش مقاومت میکروبی و عفونت های بیمارستانی کشور به حد نگران کننده رسیده است.
میزان   ۱۳۹۶/۰۶/۰۷ - ۰۸:۴۵    
خبرگزاری میزان- رئیس انجمن میکروب شناسی ایران گفت: راه کاهش هزینه های مالی، کمتر شدن مدت اقامت در بیمارستان و تلفات جانی استفاده از توانمندی های نوین در حوزه میکروب شناسی است.
روزنامه آذربایجان   ۱۳۹۶/۰۶/۰۵ - ۱۵:۰۰    
رئیس انجمن میکروب شناسی ایران یکی از دلایل کلاف پیچیده تشخیص و کنترل عفونت های بیمارستانی در کشورمان را منع استخدام میکروب شناسان در بیمارستان ها عنوان کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۶/۰۶/۰۴ - ۱۲:۴۲    
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس ، محمدمهدی فیض آبادی رئیس انجمن میکروب شناسی ایران در نشست خبری هجدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران اظهار داشت: این کنگره در جهت تعامل، تبادل نظر و تجربه اساتید داخل کشور برگزار خواهد شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۶/۰۶/۰۴ - ۱۲:۱۵    
رئیس انجمن میکروب شناسی ایران یکی از دلایل کلاف پیچیده تشخیص و کنترل عفونت های بیمارستانی در کشورمان را منع استخدام میکروب شناسان در بیمارستان ها عنوان کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۶/۰۶/۰۲ - ۱۰:۵۱    
عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از جای خالی سرمایه گذاری نظام سلامت در کنترل عفونت های بیمارستانی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۵:۱۰    
تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستان و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: آخرین گزارش های عفونت های بیمارستانی مربوط به سال 93 نشان می دهد که میزان گزارش دهی بیمارستان ها از عفونت های بیمارستانی پایین است و این مساله باید فرهنگسازی و تقویت شود.
ایرنا   ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۲:۳۱    
تهران - ایرنا - رئیس هفتمین کنگره تخصصی استانداردسازی تجهیزات پزشکی و مواد حوزه کنترل عفونت و استریلیزاسیون گفت: حدود 50 هزار نفر در سال براثر عفونت های بیمارستانی جان خود را از دست می دهند که کاهش آن باید در برنامه های وزارت بهداشت قرار گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۰۹:۲۰    
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از ضرورت تدوین برنامه ای جامع برای کاهش مرگ های ناشی از عفونت های بیمارستانی در کشور خبر داد.
خبرنکار   ۱۳۹۶/۰۵/۲۹ - ۱۱:۴۹    
دبیرعلمی هجدهمین کنگره بین المللی میکروب شناسی ایران، با اشاره به خطرات عفونت های بیمارستانی، گفت: شدت خطرناک بودن عفونت های بیمارستانی به میزان عفونت و محل آن بستگی دارد
ایرنا   ۱۳۹۶/۰۵/۰۸ - ۱۶:۰۲    
تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: عفونت های بیمارستانی شایعترین راه انتقال بیماری های عفونی به شمار می روند و با توجه به پایش های صورت گرفته در این زمینه، بیشترین میزان انتقال عفونت ها از طریق تجهیزات و کارکنان بیمارستان ها صورت می گیرد.