یکشنبه ۱۷ فروردینساعت ۰۱:۳۹Apr 2020 5

جدیدترین‌های «منابع طبیعی»

 
ایسنا   ۳۳ دقیقه پیش    
ایسنا/لرستان یک عضو هیات علمی مرکز تحقیقات، منابع طبیعی و کشاورزی لرستان گفت: آویشن دارای ترکیب هایی از جمله تیمول و کارواکرول است.
بویر نیوز   ۴ ساعت پیش    
کهگیلویه و بویراحمد از استان های خوش آب و هوا و پوشیده از جنگل در پهنه زاگرس است. به گزارش بویرنیوز ، کهگیلویه و بویراحمد بعد از استان های شمالی بیشترین پوشش جنگلی را به خود اختصاص داده، این استان پوشیده از درختان تنومند بلوط است. ...
کرد پرس   ۵ ساعت پیش    
در این یادداشت آمده است؛ جناب پاتو ریاست محترم اداره منابع طبیعی شهرستان مهاباد؛ احتراما همانطور که اصحاب رسانه از نزدیک در جریان امر هستند پارسال نیز به اهمال این اداره در خصوص جلوگیری از تعلیف غیر مجاز دامهای روستائیان و تبعات آن قبل از شروع فصل چرا اشاره شد و نتیجه هم پاسخی بود که نه تنها مردم ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۳:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بستک از گلدهی گونه انار شیطان که در منطقه تسان بستک در سطحی بمساحت 5 هکتار گسترده است، خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۳:۴۱    
همدان- ایرنا- رییس اداره مراتع و بیابان منابع طبیعی و آبخیزداری همدان با بیان اینکه تعداد عشایر بهره بردار مجاز از مراتع استان یک هزار و 150 خانوار است گفت: اجازه ورود زودهنگام عشایر به مراتع این استان داده نمی شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۳:۳۳    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ساوجبلاغ گفت: با توجه به اهمیت مدیریت چرا و تعادل دام در مراتع از ورود دام خارج از فصل چرا ممانعت به عمل می آید.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۳:۲۰    
مدیر گروه خدمات بیمه کشاورزی استان گفت: بیش از 75 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و عرصه های منابع طبیعی خراسان جنوبی از آغاز سال زراعی جاری تا کنون ، زیرپوشش بیمه قرار گرفته است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۳:۱۸    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا میز خدمت الکترونیکی در این اداره کل راه اندازی شد، گفت: این امکان با هدف ارائه خدمات به موقع، سریع و آسان و همچنین افزایش رضایت مندی از عملکرد دستگاه راه اندازی شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: عرصه های منابع طبیعی این استان با کمبود شدید قرق بان مواجه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراوه تپه از آغاز عملیات سمپاشی علیه آفت ملخ مراکشی در اراضی این شهرستان در شرق گلستان خبرداد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
قزوین- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تاکنون مبارزه با آفت ملخ در سطح 155 هکتار عرصه های منابع طبیعی و اراضی کشاورزی بخش طارم سفلی انجام شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - 2 خودروی نیسان حامل چوب قاچاق در استان قزوین از سوی ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی شناسایی و توقیف شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سفیر سوریه در سازمان ملل خواهان محکومیت نقض های صورت گرفته از سوی اسرائیل علیه شهروندان سوریه در اراضی اشغالی جولان و عدم ارائه هرگونه کمک به مسئولان این رژیم به ویژه در زمینه فعالیت های تجاری و گردشگری شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۱:۰۶    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کوهرنگ از قلع و قمع و رفع تصرف از اراضی ملی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی استان اصفهان، مدیر استان اقای فریدون صفایی بیان نمود . رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اصفهان و مدیران شرکت های تابعه استان در نشست ویدئوکنفرانسی با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۱۰:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران گفت: پروژه ارتقای مدیریت جامع منابع طبیعی برای احیای اکوسیستم تالاب و حمایت از معیشت های جایگزین جوامع محلی در تالاب های هامون میان سازمان حفاظت محیط زیست و برنامه عمران ملل متحد(یو ان دی پی) امضا شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
زنجان- ایرنا- معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: حدود 600 هزار هکتار از سطح این استان، میزان فرسایش خاک بین 11 تا 14 تُن در سال بوده در حالی که میانگین فرسایش خاک در جهان بین 2 تا 3 و در کشور نیز کمتر از 10 تُن در سال به ازای هر هکتار است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۹:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا -رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان از دستگیری سه نفر از عاملان قطع درختان جنگلی روستای ینگیجه این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۸:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال وبختیاری با اشاره به اهمیت حفظ و حراست گفت: گونه لاله واژگون در منطقه بنواستکی شهرستان کوهرنگ قُرق می شود.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۱:۳۲   + ۱۳ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: در بسیاری از مواقع عملیات برداشت گیاهان خوراکی به صورت گروهی انجام می شود و با توجه به اینکه گیاهان خوراکی بیشتر به صورت خام و تازه خوری مورد استفاده قرار می گیرد، با شیوع ویروس کرونا ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۶ - ۰۰:۱۴    
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان گفت: بر اساس مجوز و مأموریت این مرکز هسته های فناور فعال در زمینه کشاورزی و منابع طبیعی پذیرش می شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۲۳:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب الیگودرز گفت: ورود عشایر به مراتع و منابع طبیعی شهرستان ممنوع شده و با متخلفان برخورد قاطع می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۲۳:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان های بین المللی در ژنو درباره شهرک سازی های این رژیم در جولان اشغالی هشدار داد و گفت که رژیم صهیونیستی در حال سرقت منابع طبیعی جولان اشغالی است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۸:۳۹    
حجت الاسلام عسکری با بیان این که واگذاری زمین های انفال به ویژه در روستاها به مردم جهت کشاورزی، زمینه تولید و اشتغال را فراهم می کند، گفت: این کار به حفظ منابع طبیعی نیز کمک می کند
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۷:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان زنجان مخازن سدهای خاکی در استان زنجان آبگیری می شود.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
عثمان صالحزاده روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تخلف منابع طبیعی در شهرستان شامل تخریب اراضی ملی، قطع و ریشه کنی درختان جنگلی، ریشه کنی بوته های گون است که پرونده های تشکیل شده از سوی مراجع قضایی در حال رسیدگی است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۴:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان گفت که تعدادی درخت پوسیده سرپا خشک و آفت زده در بخشی از جاده اصلی و سلامت پارک جنگلی النگ دره گرگان سقوط کرد اما به دلیل اعمال ممنوعیت حضور گردشگران در این تفرجگاه به دلیل شیوع کرونا، خسارتی در پی نداشت.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی بردسکن گفت: از تعداد 15 بند موجود در شهرستان، اکثر آنها آبگیری شده و بندهای خاکی نوبهار، سربرج، علی آباد کشمر، خنجری و علی بیگ و بند سنگ ملاتی تنگل ارغوان، بیشترین سهم آبگیری را داشته اند که در حال حاضر ذخیره آب پشت این بندها یک میلیون و دویست هزار متر مکعب می باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
متخلفان تخریب و تصرف مراتع شهرستان اشنویه به دام ماموران منابع طبیعی افتادند .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۲:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - 9 هزار و 500 متر مربع از اراضی ملی واقع در بخش طارم سفلی شهرستان قزوین با همکاری یگان حفاظت محیط زیست و منابع طبیعی استان رفع تصرف شد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۲:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر، سردار روح الامین قاسمی اظهارکرد: ماموران پلیس آگاهی رامیان پس از یک سری اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات میدانی موفق به کشف یک فقره زمین خواری در سطح شهرستان شدند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
بیش از 75 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و عرصه های منابع طبیعی خراسان جنوبی از آغاز سال زراعی جاری تا کنون، زیرپوشش بیمه قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: سازمان نظام کشاورزی استان پیشرو در ارائه خدمات به ذیفعان در بستر فضای مجازی است و تمامی خدمات به صورت مجازی ارائه می شود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۱۱:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی در مجلس با تاکید بر رشد قابل توجه کشت گلخانه ای در یک دهه گذشته گفت: با توجه به چهار فصل بودن ایران این مزیت بومی برای ما مهیا است تا با استفاده از کشت گلخانه ای در تمامی فصول سال با تولید میوه و محصولات کشاورزی تازه در راستای جهش تولید حرکت کنیم.
میزان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۰۸:۵۵    
خبرگزاری میزان- اقدامات دادگستری استان قم در زمینه بازگرداندن اراضی ملی و منابع طبیعی به دولت سبب شد تا بیش از 18 هکتار از این اراضی آزادسازی و به دولت اعاده شود. تاریخ انتشار: 08:50 - 15 فروردین 1399 - کد خبر: 604891
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۵ - ۰۴:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو هیئت علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه کردستان با بیان اینکه دلایل در معرض خطر انقراض بودن گونه های مختلف خزندگان و دوزیستان متفاوت است، گفت: با این حال تخریب زیستگاه های طبیعی و دخالت عوامل انسانی بیشترین عامل تهدید این گونه ها محسوب می شود.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۲۳:۵۴   + ۳۳ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به تشدید اقدامات حفاظت از منابع طبیعی و ملی در تعطیلات نوروزی، اعلام کرد: از تردد بی مورد به جنگل ها و مراتع در روز طبیعت جداً جلوگیری خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۲۳:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول گفت: مبارزه بیولوژیک علیه آفات برگ خوار و جوانه خوار بلوط در جنگل های زاگرس آغاز شد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۲۱:۲۷    
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به تشدید اقدامات حفاظت از منابع طبیعی و ملی در تعطیلات نوروزی و روز 13 فروردین گفت: امروز همزمان با روز طبیعت شاهد کاهش حضور مردم در عرصه های طبیعی و محیط های جنگلی هستیم.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: با اجرای طرح های مکانیکی و بیومکانیکی آبخیزداری، سال گذشته 33 میلیون مترمکعب آب در سفره های زیرزمینی این استان ذخیره شد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان گفت: 12 میلیون مترمکعب آب ناشی از بارندگی های اخیر در سدهای این شهرستان ذخیره شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان ادامه داد: در بسیاری از مواقع عملیات برداشت گیاهان خوراکی به صورت گروهی انجام می شود و با توجه به اینکه گیاهان خوراکی بیشتر به صورت خام و تازه خوری مورد استفاده قرار می گیرد، با شیوع ویروس کرونا ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۵:۳۶    
تهران - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اعلام کرد: در تعطیلات نوروز هیچگونه تصرف؛ تخریب و همچنین حادثه آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی این استان نداشتیم.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۵:۱۸    
سرپرست اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خوزستان از آغاز عملیات محلول پاشی برای مقابله با آفات برگ خوار و جوانه خوار بلوط در جنگل های زاگرس حوزه شهرستان دزفول خبر داد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- عدالتخواه گفت:در سال 98 ،716 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در استان همدان به ارزش حدودی 893 میلیارد تومان به بیت المال برگردانده شده است. تاریخ انتشار: 15:00 - 14 فروردین 1399 - کد خبر: 605838
مرآت   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۴:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون فنی منابع طبیعی استان سمنان بابیان اینکه بوته کاری و کنترل رواناب اراضی از برنامه امسال است، گفت: گونه های مقاوم به خشکی طی سال گذشته در دو هزار و 750 هکتار اراضی استان کاشته شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان تهران گفت: طرح ویژه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران تا شانزدهم فروردین 99 تداوم خواهد داشت.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۴:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
شاهرخ محمودی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بعد از انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر تخریب اراضی ملی و قطع درختان جنگلی در روستای قلقله بلافاصله نیروهای یگان حفاظت از منابع طبیعی به محل اعزام شدند. ...
تیتر امروز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۴:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – نوشهر، گفت:سه نفر از عاملان ضرب و شتم نیرو های یگان حفاظت جنگل های غرب مازندران در روز سیزده بدر شناسایی و دستگیر شدند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۳:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به تشدید اقدامات حفاظت از منابع طبیعی و ملی در تعطیلات نوروزی و روز 13 فروردین گفت: امروز همزمان با روز طبیعت شاهد کاهش حضور مردم در عرصه های طبیعی و محیط های جنگلی هستیم.