شنبه ۱۶ آذرساعت ۱۷:۳۳Dec 2019 7

جدیدترین‌های «منابع طبیعی»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به آغاز نهضت نهال کاری در 14 آذر ماه، اظهار داشت: تمام تلاشمان این است که کاشت 24 میلیون نهال را تا هفته منابع طبیعی در سراسر کشور محقق کنیم، همچنین از ناظران ستادی و استانی می خواهیم با جدیت و دقت کارها را دنبال کنند.
ایسنا   ۲ ساعت پیش    
ایسنا/گلستان دکتر نجفی نژاد، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و دبیر ستاد استانی هفته پژوهش، به مناسبت 16 آذرماه، روز دانشجو و بیستمین سالگرد تأسیس خبرگزاری ایسنا و آغاز هفته پژوهش در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) گلستان حضور یافت.
ایلنا   ۲ ساعت پیش    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آبیک از کاشت 1500 اصله نهال در حوزه آبخیز چناسک این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
شهرکرد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: سرانه فضای سبز در چهارمحال و بختیاری در سالجاری افزایش می یابد.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش    
شهرکرد- رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیز داری شهرستان کوهرنگ گفت: هشت هزار اصله نهال در جنگل های کوهرنگ کاشته می شود.
ایرنا   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی بهمئی گفت: 30 هزار اصله نهال مختلف با مشارکت مردم در منابع طبیعی این شهرستان غرس شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری خبر داد: نهال کاری مشارکتی در عرصه تنگه لته شهرستان ساری انجام شد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مراوه تپه در منتهی الیه شرق استان گلستان گفت: با اجرای طرح ملی نهضت سبز و بسیج همگانی درختکاری، در 17 هکتار از اراضی ملی این شهرستان نهال کاشته شد.
ایرنا   ۴ ساعت پیش    
رشت - ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از کاشت دو میلیون اصله نهال در استان تا پایان امسال خبر داد.
تهران پرس   ۴ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تهران پرس – ایران کشوریست که حدود یک درصد جمعیت جهان و یک درصد از مساحت خشکی های کره خاکی را در اختیار دارد. به این صورت مقدر شده است که 7 درصد از منابع طبیعی جهان متعلق به مردم ایران باشد که در این میان میزان ذخایر ثابت شده گاز طبیعی کشور 17 درصد و میزان ذخایر ثابت شده نفت خام متعارف کشور ...
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز از کاشت 14میلیون نهال در کل کشور به نیت چهارده معصوم و همزمان با ولادت امام حسن عسکری(ع) خبر داد.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 در 6 گروه آموزشی و برای 141 کد رشته امتحانی، شامل 54 کد رشته امتحانی علوم انسانی، 17 کد رشته علوم پایه، 24 کد رشته امتحانی فنی و مهندسی، 23 کد رشته امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی ...
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- معدن کاران خراسان جنوبی مسائل خود را با مدیران و مسئولان منابع طبیعی استان مطرح کردند تا با رایزنی اختلافات کاهش و به تفاهم برسند.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ورامین- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ورامین از احیای مراتع جنوب ورامین با عملیات بذرکاری در سطح 850هکتار خبر داد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از اجرای طرح توسعه زراعت چوب در هزار و 500 هکتار از اراضی استان خبر داد.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: کاشت 16 هزار اصله نهال در عرصه های منابع طبیعی این شهرستان آغاز شد.
ایلنا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از نهال کاری در 1500 هکتار از اراضی استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رشت- مدیر کل منابع طبیعی گیلان با اشاره به اینکه در پویش ملی نهال کاری سه هزار هکتار از عرصه های این استان نهال کاری می شود، گفت: 2 میلیون نهال کاشته می شود.
بسیج   ۶ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار کرد: حفظ و حراست از منابع طبیعی وظیفه همه ما است و در این راستا طرح نهالکاری همگانی برای ایرانی سرسبز در سطح کشور و استان آذربایجان شرقی عملیاتی می شود.
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان از کاشت 450 اصله نهال تا پایان امسال در این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی مازندران از برگزاری روز جهانی خاک در این استان خبرداد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران بنا به گفته مشاور معاون وزیر جهادکشاورزی در همایش روز جهانی خاک در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری 60درصد از زمین های کشاورزی کشور ماده آلی کمتر از نیم درصد دارند و در واقع با مشکل فقر خاک مواجه می باشند. ...
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند- مدیرکل منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: وجود 28 کانون فرسایش بادی در خراسان جنوبی حساسیت کار در حوزه معدن را افزایش داده است.
ایثار   ۶ ساعت پیش    
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، در راستای اجرای طرح نهضت سبز با حضور ایثارگران شهرستان و همراهی مسئولین و نام گذاری هر نهال به نام شهدا در منطقه کویری امامزاده قاسم آباد بخش سه قلعه برگزار گردید. ...
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پیشرفت فیزیکی 75 درصدی پروژه های آبخیزداری گفت: اعتبارات این پروژه ها از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است.
سرویس ایران جوان آنلاین: در البرز 24 هزار هکتار کانون ریزگرد بیابانی وجود دارد که با توجه به برداشت بی رویه از منابع آبی شاهد پیشرفت عرصه های بیابانی به سمت مناطق مسکونی، کشاورزی یا صنعتی البرز هستیم. ...
جماران   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ریگان روز شنبه در حاشیه آغاز اجرای این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با کاشت نهال در این میزان اراضی 20روستای منطقه از هجوم شنهای روان در امان خواهند ماند . ...
جماران   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهمن مرادنیا در مراسم نهضت همگانی نهال کاری برای ایران سرسبز همزمان با سراسر کشور در منطقه خامسان کامیاران با بیان اینکه یک عزم همگانی برای توجه به منابع طبیعی وجود دارد ...
جماران   ۷ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
هوشنگ محمدی روز شنبه با اعلام این خبر افزود: طی گزارش اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قزوین شکایتی به اتهام حمل بدون مجوز چوب از گونه های عرعر، نارون و گردو به این اداره کل ارسال شد. ...
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ریگان از کاشت چهار هزار اصله نهال در حاشیه جاده ترانزیت ریگان - چابهار و روستاهای محاصره در شن این شهرستان خبر داد.
خانه ملت   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مواد ارجاعی لایحه بودجه سال 99 کل کشور در بخش آب، هواشناسی، کشاورزی و محیط زیست در نشست های کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست در هفته جاری بررسی می شود.
روزنامه همدان پیام   ۷ ساعت پیش    
نویسنده : سپیده راشدی- خبرنگار همدان پیام: نگاه ما در خصوص منابع طبیعی به خصوص جنگل کاری، مرتع وآبخیز داری نگاه خاصی در برنامه توسعه سه ساله استان بوده است. ...
میزان   ۸ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان- ملکوتی فر با اشاره به اقدامات شورای حفظ حقوق بیت المال از رفع تصرف حدود 947 هکتار از اراضی اداره منابع طبیعی طی 5 ماهه گذشته خبر داد. تاریخ انتشار: 09:22 - 16 آذر 1398 - کد خبر: 574467
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بافت - رئیس منابع طبیعی شهرستان بافت گفت: 4.5 میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی اعتبار برای پروژه های آبخیزداری و بیولوژیک به بافت تخصیص یافته است.
مرآت   ۸ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از وجود بالغ بر 58 هزار هکتار جنگل هیرکانی در این استان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بافت - معاون منابع طبیعی استان کرمان گفت: با اجرای طرح نهال کاری همگانی 128 هزار و 500 اصله نهال در استان کرمان کشت می شود.
احمدی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از هفتمین نمایشگاه بزرگ کتاب استانی جنوب کرمان بازدید کردند.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان گفت: نهضت درختکاری در این شهرستان در وسعت 200 هکتار همزمان با سراسر کشور با کاشت درختانی مانند تاغ و آتریپلکس آغاز شد.
اتحاد خبر   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اتحادخبر: همزمان با سراسر کشور، برنامه نهضت نهال کاری با همکاری انجمن نبض زمین، اداره منابع طبیعی شهرستان کنگان و پیش دبستانی سفیران طبیعت برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - مدیر منابع طبیعی شهرستان دره شهر از اجرای نهال کاری در سطح یک هزار هکتار از جنگل های کبیرکوه واقع در شهرستان دره شهر خبر داد.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از آزادسازی 11 هزار و 263 متر مربع اراضی ملی در این شهرستان و دستگیری 2 نفر در این رابطه خبر داد.
جنوب ایران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با بیان اینکه هم زمان با سراسر کشور 115 هزار اصله نهال در هرمزگان کاشته شد، گفت: نهال های کاشته شده از نوع حرا، آکاسیا، کهور، چوچ، مغیر، کرت و کنار است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۳:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی چهارمحال و بختیاری بابت استفاده شخصی از خودروی دولتی از مردم عذرخواهی کرد و دانشجویان به خاطر این نقدپذیری از مدیرکل تقدیر کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی گفت: افتتاح گلخانه گل های زینتی و گلدانی در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه رازی را پروژه ای ارزشمند و حاصل تلاش دانشجویان است.
شمال نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در راستای طرح نهالکاری مشارکتی در قالب اجرای طرح ملی نهال کاری برای ایرانی سرسبز همراه با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در عرصه های منابع طبیعی در بخش مرکزی شهرستان ساری نهالی غرس کرد.
مهرستان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۱:۳۶    
#مهرستان : همزمان با اجرای سراسری نهالکاری همگانی تعداد 1500 نهال جنگلی در سطح 30 هکتار از عرصه های مستعد منابع طبیعی شهرستان مهر کاشته شد. این طرح با کاشت1500 نهال از نوع ؛ کَرت،کُنار،اکالیپتوس،آکاسیا ویکتوریا و باهمکاری تمامی ارگان ها و تشکل های مردم نهاد از جمله معاون عمرانی فرمانداری مهر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گیلانغرب گفت: با اجرای طرح بسیج همگانی نهضت سبز، 300 هکتار از منابع طبیعی منطقه مله نی با حضور دوستداران طبیعت و انجمن های مردم نهاد بذرکاری شد.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
جواد جلالی کندلوسی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان عباس آباد با اشاره به ضرب و شتم ماموران منابع طبیعی عباس آباد از سوی قاچاقچیان چوب، گفت: وضعیت جسمانی ماموان منابع طبیعی آسیب دیده رضایتبخش است و در این درگیری به خودروی منابع طبیعی نیز خسارت وارد شد. ...
فرمانداری برخوار   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۵:۱۰    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار،مراسم مقابله با بیابان زدایی و پروژه کاشت نهال و بذر، مراقبت و آبیاری با حضور بنهری فرماندار برخوار، جناب آقای حاجی نماینده محترم مردم شریف شهرستان های برخوار، شاهین شهر ومیمه در مجلس شورای اسلامی،آقای شاملی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری ...
قم نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
قم نیوز: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: تاکنون نامهربانی های زیادی با حوزه های منابع طبیعی شده و توسعه بی رویه شهرنشینی و برنامه نداشتن در اجرای برخی پروژه ها موجب تخریب منابع طبیعی شده است که جبران این تخریب ها باید دنبال شود.