شنبه ۰۴ خردادساعت ۲۱:۵۱May 2019 25

جدیدترین‌های «منابع طبیعی»

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: درختکاری و مالچ پاشی توسط اداره کل منابع طبیعی استان در کانون های بحران ریزگرد منطقه سیستان در حال انجام است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
با تلاش های صورت گرفته هجوم ملخ ها در عرصه های منابع طبیعی کنترل شده اند و پای این آفت هنوز به مزارع و باغات باز نشده است.
گیتی آنلاین   ۴ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
جلسه شورای معاونین اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان به ریاست شیرزاد نجفی برگزار شد
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۵ ساعت پیش    
اقتصاد ایران: معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام، از اتمام اولین پروژه آبخیزداری استان ایلام در سال جاری خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۵ ساعت پیش    
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با اشاره به وقوع آتش سوزی در مراتع کامفیروز، گفت: بخش اعظمی از حریق مهار شده است.
سیل بیش از 238 میلیارد ریال به داشته های کشاورزان سمیرم خسارت وارد کرد این گفته احمد تیموری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان است که 6 هزار و 100 میلیون ریال از خسارت های وارده را مربوط به امور عشایر و 150 میلیارد ریال را خسارت منابع طبیعی و آبخیزداری می داند و می گوید: 240 هکتار زمین دیم، 70 هکتار باغ ...
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
مهندس انشاءالله کولانی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه چهارشنبه (1 خرداد) از دفتر خبرگزاری فارس در استان کرمانشاه بازدید کردند.
اگرو فود نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: صنعت بذر در کشور ما مورد غفلت قرار گرفته حال اینکه این صنعت سومین گردش مالی را در جهان دارد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۶ ساعت پیش    
مدیرکل منابع طبیعی استان البرز با حضور در برنامه "گفتگوی ویژه خبری" در شبکه استانی در پاسخگویی به موارد مطروحه، با توجه به شرایط اقلیمی فصل جاری و گرم شدن هوا در روزهای آتی مدیریت چرا و کنترل دام ...
شهر فردا   ۶ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اداره مراتع و امور بیابان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: عملیات بیولوژیک آبخیزداری در 9 هزار و 661 هکتار از مراتع این استان اجرا شد.
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام، از اتمام اولین پروژه آبخیزداری استان ایلام در سال جاری خبر داد.
سپاس   ۷ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
در نشستی با حضور رئیس دانشگاه خلیج فارس، رییس منطقه ویژه علم و فناوری، رئیس و معاون تحقیقاتی پژوهشکده میگوی کشور و رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی با ایجاد شهرک زیست فناوری موافقت گردید.
خلیج فارس   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
خلیج فارس: مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر اسفند ماه سال گذشته رئیس جمهوری به این استان برای اجرای طرح های آبخیزداری تصویب شده است.
کرد پرس   ۹ ساعت پیش    
بهزاد شریفی پور در گفت و گو با کُردپرس با اشاره به اینکه میزان بارش های سال جاری در نیم قرن گذشته بی سابقه بوده، اظهار داشت: این مسئله سبب ایجاد بانک بذر مناسب در خاک های مرتعی و رویش انواع گونه های گیاهی و افزایش تولید علوفه شده است ...
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سوادکوه از قطع درختان خطر ساز حاشیه رودخانه تلار سوادکوه با مجوز قانونی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنکابن گفت: اثری از برداشت و یا مشکلات زیست محیطی مشاهده نشد.
موج   ۱۰ ساعت پیش    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از رفع تصرف 17 هکتار از اراضی ملی در شهرستان میناب خبر داد. خسرو بهرام نژاد در گفتگو با خبرگزاری موج هرمزگان عنوان کرد: در یک ماه اخیر 17 هزار هکتار از اراضی ملی رفع تصرف گردیده است. ...
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی مازندران - ساری، بی تدبیری مدیران شرکت ها را دلیل اعتراض جنگلبانان بیان کرد. سید محسن موسوی تاکامی با اشاره به اعتراض جنگلبانان درباره لغو قراردادهایشان و تجمع مقابل استانداری ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۰:۳۵    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فاریاب گفت: پروژه پخش سیلاب حوزه شهری فاریاب با اعتبار مصوب 46 میلیارد و 750 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه در حال اجرا است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۱۰:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور پژوهشی وزارت علوم فهرست نشریات علمی دارای اعتبار در گروه های علوم انسانی، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی و دامپزشکی، علوم پایه و هنر و معماری را منتشر کرده است. در این فهرست همچنین لیستی از نشریات لغو اعتبار شده منتشر شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۰۹:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیر مرکز رشد کشاورزی و منابع طبیعی گلستان، وابسته به مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان، از تولید بذر هسته های اولیه گیاهان روغنی سویا و کلزا و تجاری سازی آن ها خبر داد و گفت: خصوصیات این بذر جدید عملکرد بالا، مقاوم بودن به بیماری ها، مقاوم بودن به آفات و شرایط آب ماندگی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۰۸:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
حضور مستمر و به موقع نیروهای حفاظتی پاسگاه ویژه منابع طبیعی روانسر مانع قطع درختان بلوط جنگل های روستای شبانکاره این شهرستان شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۴ - ۰۶:۵۱    
رئیس منابع طبیعی وآبخیز داری خوسف از توقیف 120کیلو گرم گیاه کلپوره در این شهرستان خبر داد.
فاخته نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۲۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
** وجود برنامه راهبردی برای حفظ ذخایر ژنتیکی الزامی است محمد جعفر آقایی سرپرست مرکز ملی مدیریت منابع ژنتیکی کشاورزی و منابع طبیعی نیز در این نشست گفت: از وظایف اصلی بانک های ژن، شناسایی و جمع آوری، حفاظت و احیا، ارزیابی، ثبت و مستند سازی، مبادله و بهره برداری از گونه های مختلف جانداران است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
سرویس ایران جوان آنلاین: معاون فنی اداره کل محیط زیست و منابع طبیعی خراسان شمالی از زنده شدن ذخیره گاه زالزالک در این استان خبر داد. کامبیز انصاری با اشاره به وجود ذخیره گاه زالزالک در منطقه مملجه در شهرستان بجنورد گفت ...
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۵:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری همسو نیوز و به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان، مهدی حسنی گفت: راه و شهرسازی کردستان در هماهنگی کامل با دستگاه های مرتبط از جمله دستگاه قضا، نیروی انتظامی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۴:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
خطیب نمازجمعه تهران گفت: من درخواست دارم قوه قضائیه با اخلا گران اقتصاد کشور، زمین خواران که منابع طبیعی و زمین های کشاورزی را از بین می برند، عوامل توزیع مواد مخدر و... برخورد کند.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه موقت تهران خطاب به رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: با زمین خواران و عوامل تولید و توزیع مواد مخدر و عوامل قاچاق کالا به داخل کشور به ویژه مشروبات الکلی و غارت گران جنگل ها و منابع طبیعی و آب های زیر زمینی برخورد قاطع و انقلابی شود.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۲:۰۰    
به گزارش کردپرس، پایگاه خبری – تحلیلی standardkurd در خبری از وجود اختلاف نظر بر سر نامزد تصدی وزارت منابع طبیعی در دولت آینده میان نچیروان بارزانی به عنوان رئیس و مسرور بارزانی به عنوان نخست وزیر آینده اقلیم کردستان خبر داد. ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس ذخایر ژنتیکی گیاهی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی گفت: قطعا شناسایی و حفاظت و صیانت از این ذخایر ژنتیکی به عنوان سرمایه ملی و ظرفیت سازی در استفاده بهینه از آن ها، نقش بسزایی در ارتقاء اقتصاد کشاورزی استان خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: وجود آتش بُرها در جنگل ها و مراتع می تواند سدی در مقابل آتش سوزی ها باشد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اصفهان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان گفت : اجرای طرح حدنگاری 90 درصد تخلفات و تصرف های غیرمجاز اراضی ملی را در این استان کاهش داده است.
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- یادگاری دادستان شازند گفت: طی دستوری از منابع طبیعی خواسته شد با فعال کردن اکیپ های گشت، نسبت به کسانی که در اوزان بالا و بیش از مصرف معمولی یک خانواده اقدام به برداشت گیاهان دارویی و خوراکی می کنند اقدامات پیشگیرانه انجام شود و در صورت مشاهده تخلف، مراتب سریعا به دادستانی اعلام شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۰۸:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان ملی بهره وری ایران با بیان این که روند برداشت چوب از جنگل ها نگران کننده است گفت: یکی از نگرانی ها و چالش های دنیا و همچنین سازمان بهره وری ملی منابع طبیعی است که توسط مداخله انسان ها به خطر افتاده اند.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ - ۰۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از فارس از ساری، فتح الله غفاری امروز درباره تجمع اعتراضی جنگل بانان مقابل استانداری مازندران در اعتراض به تمدید نشدن قراردادهای شغلی خود مقابل استانداری مازندران ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از دخالت و ممانعت منابع طبیعی در آسفالت راه های روستایی تالش گفت: در کجای قانون گفته شده که منابع طبیعی حق دخالت و ممانعت درروند آسفالت راه های روستایی را دارد.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۹:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایرنا، عبدالرضا مهاجری روز پنجشنبه در گفت و گو با ما افزود: سال گذشته حدود 617 هزار تن علوفه از مراتع منطقه بدست آمد که ارزش تقریبی هر کیلوی آن هفت هزار ریال بود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر گفت: در صورتی که شورا و شهرداری بنک طرحی مصوب داشته باشند ،این آمادگی وجود دارد که پارک جنگلی شهر بنک را واگذار کنیم .
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام ، عبدالوهاب بخشنده عصر امروز در نشست پیشگیری از حریق مزارع و مراتع استان ایلام اظهار داشت: وقوع آتش سوزی در مراتع و جنگل های استان ایلام در فصل گرم سال یکی از مهم ترین معضلات حوزه محیط زیست و منابع طبیعی ایلام است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۶:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود-ایرنا- جمعی از مردم شاهرود ظهر پنجشنبه در برابر اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گرد آمده و جلوگیری از فعالیت معدن بوکسیت تاش را خواستار شدند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۶:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - سرپرست فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی خوزستان گفت: چهار هکتار از اراضی ملی در بهبهان رفع تصرف و ساخت و سازهای غیرمجاز در آن به مساحت 2.5 هکتار به طور کامل تخریب شد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۴:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، وحید پورمردان روز پنجشنبه در این باره اظهار داشت: جامعه ای می تواند رو به رشد و بالندگی حرکت کند که به صورت پایدار از منابع طبیعی موجود استفاده کند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۳:۴۵    
نورالدین درمنان گفت: کلیه دستگاهها جهت مقابله با آتش سوزی احتمالی در حال آماده باش قرار گیرند.
همسو نیوز   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، در پی انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر هجوم ملخ ها به جنگل ها، مزارع و باغات شهرستان ثلاث باباجانی به سراغ معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه و مدیر منابع طبیعی شهرستان ثلاث باباجانی رفتیم و این موضوع را از آنها جویا شدیم. ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان سیستان و بلوچستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین موحدی راد دادستان مرکز این استان در منطقه آزاد چابهار برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۲:۴۸   + ۲۱ سایت دیگر  
دبیر شبکه محیط زیست و منابع طبیعی کشور گفت: در حال حاضر 1400 گونه گیاهی در کشور در معرض خطر جدی انقراض قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۲:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
یک عضو هیئت علمی منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: بر اساس تجارب پیشین، تشکیل استان در این شرایط، فقط هزینه های دولت را افزایش می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۲:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم گفت: 75 کیلومتر آتش در محدوده 250 هکتاری از این شهرستان ایجاد شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: گرگان - با فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در جریان دفاع مقدس به سال 1361 یاد و خاطره دو شهید والامقام این حماسه و از کارکنان منابع طبیعی در حسینیه سازمان جهاد کشاورزی گلستان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۳/۰۲ - ۱۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
5 هکتار از اراضی منابع طبیعی کازرون در آتش سوخت.