پنجشنبه ۲۵ مهرساعت ۰۵:۳۱Oct 2019 17

جدیدترین‌های «حقوق شهروندی»

خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده تشکل های مردم نهاد حقوقی کردستان با بیان اینکه ترویج گفتمان حقوق شهروندی به نفع همه شهروندان است، گفت: یکی از آفت های مهم سازمان های مردم نهاد ،عدم مطالبه گری است.
ایران آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۷:۵۰    
رئیس جمهوری روز دوشنبه در نشست خبری خود و در پاسخ به سؤالی درباره ضرورت رعایت حقوق شهروندی و توجه رئیس جمهوری نسبت به نقض آن توسط نهادهای مختلف، تفسیر شورای نگهبان از اصل 113 قانون اساسی را مشکل ساز دانست و توضیح داد که با این تفسیر اساساً اصل 113 قانون اساسی بلااثر شده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شهروند به دلیل عضویت در یک واحد سیاسی به نام دولت، دارای حقوق و تکالیفی است که این حقوق و تکالیف را حقوق شهروندی می نامند. از این رو، شهروندی، وابستگی شهروند به یک جامعه است و حقوق شهروندی، حقوق و تکالیفِ متقابل شهروند و جامعه ای است نسبت به یکدیگر ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۲۳:۴۰    
مسلم محمّدزاده، وکیل دادگستری، در یادداشتی با عنوان حقوق شهروندی در زعفرانیه تهران در کانال تلگرامی بنیاد حقوق ایرانیان نوشت: زعفرانیه تهران که روزگاری به خاطر خوشی آب و هوا و وجود باغ های منطقه اسدآبادش، محلی مناسب برای زندگی به شمار می آمد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۲۳:۲۰    
اولین کارگاه آموزشی حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن نابینایان آذربایجان غربی گفت: مسؤولان با اجرای مفاد قانون عصای سفید، حقوق شهروندی روشندلان و دیگر معلولان جامعه را محقق سازند.
ایبنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۴:۲۲    
کتاب نقش حقوق ثبت در تحقق حقوق شهروندی نوشته مشترک محمود بانی، علیرضا حسنی و داود داداش نژاد دلشاد از سوی انتشارات استاد شهریار در 136 منتشر و وارد بازار نشر شد.
آی تی آنالایز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۰:۰۲    
عباس پورخصالیان - پیش نیاز و هم نیاز تعریف و راه اندازی mobile government در هر کشور، کالای استحقاقی تلقی کردنِ گوشی تلفن همراه از سوی دولت است. این حداقل درخواستی است که می توان از دولتی انتظار داشت که حقوق شهروندی تدوین می کند و شورای اجرایی فناوری اطلاعاتش (در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) m ...
پانا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
رییس جمهوری طبق قانون اساسی و آنچه در ابتدای منشور حقوق شهروندی به عنوان بیانیه ای که از زبان رییس جمهوری منتشر شده، مکلف به اجرای قانون اساسی، پاسداری، حمایت و پشتیبانی از آزادی و حرمت اشخاص و حقوق ملت است. نزدیک به 3 سال از رونمایی و ابلاغ منشور حقوق شهروندی می گذرد. ...
صاف نیوز   ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۰۲:۵۷    
رییس جمهوری طبق قانون اساسی و آنچه در ابتدای منشور حقوق شهروندی به عنوان بیانیه ای که از زبان رییس جمهوری منتشر شده، مکلف به اجرای قانون اساسی، پاسداری، حمایت و پشتیبانی از آزادی و حرمت اشخاص و حقوق ملت است. نزدیک به 3 سال از رونمایی و ابلاغ منشور حقوق شهروندی می گذرد...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۲۰:۳۱    
تهران- ایرنا- دقایق زیادی از نشست خبری امروز دکتر حسن روحانی به تبیین کارنامه اقتصادی دولت و پاسخ به پرسش هایی در خصوص بودجه، سیاستگذاری درباره حامل های انرژی، وضعیت مسکن، نقدینگی و ... اختصاص یافت. با این حال سوالاتی چالشی هم در حوزه های سیاسی، سیاست خارجی و حقوق شهروندی مطرح شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۹:۵۰    
تهران - ایرنا - کارشناس معتقدند در مباحث مربوط توسعه و دسترسی آزاد به اطلاعات، تکنولوژی یک عامل مهم و اساسی برای پیشرفت محسوب می شود و بی شک دستیابی به دولت الکترونیک و تحقق شاخص های آن مهم ترین ابزار برای تضمین حقوق شهروندی است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان از بازرسی و ارزیابی دستگاه های اجرایی کاشان در دو حوزه حقوق شهروندی و حجاب و عفاف خبر داد.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۸    
حسین عباسی فرماندار پیشوا و زمانی مسئول بازرسی فرمانداری به صورت سرزده و به منظور ارزیابی عملکرد ادارات در زمینه حقوق شهروندی از اداره امور مالیاتی بازدید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۸:۵۳    
زاهدان- ایرنا- فرماندار خاش سیستان و بلوچستان گفت: احترام به ارباب رجوع یکی از بارزترین مصداق های رعایت حقوق شهروندی است که مدیران دستگاه های مختلف اجرایی این شهرستان باید بیش از گذشته به این مساله توجه داشته باشند.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۰۸:۴۳    
در راستای دستور العملهای استانداری تهران و فرمانداری شهرستان بهارستان و لزوم صیانت از حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع ،شهرداری اقدام به نصب منشور اخلاقی کارکنان در محل ساختمان شهرداری و سازمانهای تابعه نموده است.
نبأپرس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار رباط کریم در دیدار با مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه پیرامون احداث ایستگاه مترو رباط کریم به گفتگو پرداخت.
برترین ها / تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۱۱:۲۵   + ۶۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: وکیل مدافع حسین فریدون در رابطه با پرونده موکلش توضیحاتی ارائه کرد. حسین سرتیپی در این باره اظهار کرد: بیش از دو سال است که از شروع پرونده می گذرد و این اولین بار است که مصاحبه می کنم. تا به حال هم موکلم هیچگونه مصاحبه ای در این زمینه انجام نداده است ...
دومین جلسه هماهنگی مدیر ،معاونین با مسئولین ستادی وعملیاتی و روسای نواحی منطقه به منظور هماهنگی های لازم در جهت انجام برنامه شش ماهه دوم سال درراستای تحقق اهداف شرکت ملی پخش واحقاق حقوق شهروندی برگزارشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۶:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، نمایندگان امضا کننده طرح، دورنمای آن را زندان هایی می بینند که امکان نظارت مجلس شورای اسلامی بر آنها وجود دارد ؛ و بوروکراسی و موانع اداری موجود در تخصیص بودجه مناسب و بازسازی و بهسازی ندامتگاه ها، اجرای قانون خروج زندان ها از محدوده های شهری و.. ...
زاهدانه   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱ - ۰۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: مهمترین مولفه پلیس، رضایت مردم و احترام به حقوق شهروندی است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح گلستان گفت: رعایت حقوق شهروندی از سوی نیروهای نظامی و انتظامی از مواردی است که توجه جدی به آن داریم و با افرادی که این حق مردم را نادیده بگیرند؛ شدیدترین برخورد قانونی را اعمال خواهیم کرد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۶:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت:ترافیک، رعایت نظافت شهر، احترام به حقوق شهروندی ریشه فرهنگی دارد، همچنین امروز از نرخ دینار عراق هم صحبت کردیم.
فرمانداری کاشان   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی فرمانداری ویژه کاشان از آغاز بازرسی و ارزیابی دستگاه های اجرایی شهرستان کاشان در دوحوزه "عفاف و حجاب" و "حقوق شهروندی" خبر داد. ...
ایثار   ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
بنیاد استان چهارمحال و بختیاری در ارزیابی عملکرد ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی به عنوان دستگاه برتر استانی انتخاب شد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۷:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرآنلاین: علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران، در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: مخالفان و مدافعان حمله ترکیه به شمال سوریه، هر دو در تصاویر، قربانی شدن و نجات کودکان را نشان می دهند اما روشن است که با عملیات جدید نظامی به نام ⁧ چشمه صلح ...
آناج   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۳:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
نبود آموزش مهارت گفتمان و معاشرت از یک سو و عدم آشنایی به حقوق شهروندی از سوی دیگر باعث می شود که گاهی زندگی در جامعه سخت شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا- آموزش حقوق شهروندی با استفاده از رسانه های جمعی صدا وسیما، مطبوعات، خبرگزاری ها، نشریه ها و درگاه های الکترونیکی باید انجام شود.
ایثار   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸ - ۰۸:۵۶    
بنیاد استان در ارزیابی عملکرد ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی به عنوان دستگاه برتر استانی انتخاب شد.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شهربان و حریم بان شهرداری تهران از اجرای طرح رفع سدمعبر بساط گستران وانتی در منطقه 17 خبر داد. سیدامیر فتاحیان در این رابطه به شهرنوشت گفت: طرح های انضباط شهری (رفع سدمعبر بساط گستران دستفروش و وانتی) با هدف حفظ حقوق شهروندی و ساماندهی این قشر از شهروندان ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۲:۲۰    
گزارش عملکرد مجمع روسای شوراهای کلانشهرها و مراکز استان ها در 2سال نخست دوره پنجم شورای شهر تهران تشریح شد. به گزارش همشهری، اباذر صرامی، دبیر مجمع گزارش یکی از اقدامات صورت گرفته این مجمع را تعیین مدل های مشارکت شهروندان در تحقق توسعه شهری در شوراهای کلانشهرها و مراکز استان ها دانست ...
سازمان زندانها کشور   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی زندانهای خراسان جنوبی اداره کل زندانهای استان در ارزیابی به عمل آمده توسط استانداری خراسان جنوبی مقام دوم حقوق شهروندی عفاف و حجاب را از آن خود کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۹:۲۴    
عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به شفافیت آراء گفت: شفافیت و دانستن به عنوان یکی از اساسی ترین حقوق های شهروندی است و برای اجرایی شدن آن باید ساختارها اصلاح شود.
شرکت مهندسی اب و فاضلاب تهران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۹:۰۴    
نشست هم اندیشی و تبادل میثاق نامه حقوق شهروندی در بخش آب میان مدیران و مسئولان آبفای منطقه 4 و شهرداری منطقه 12 برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۸:۴۲    
تهران- ایرناپلاس- نشست دور جدید تحولات قضایی؛ انتظارات و تحولات روز گذشته با حضور دکتر علی نجفی توانا، رئیس پیشین کانون وکلای دادگستری مرکز، دکتر محمدحسین ساکت، مستشار سابق دیوان عالی کشور و دکتر باقر انصاری، استاد حقوق بشر دانشگاه بهشتی با همکاری گروه حقوق انجمن اندیشه و قلم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی: کلنیک حقوق شهروندی با محوریت حقوق کودک، زنان و آسیب دیدگان اجتماعی در استان راه اندازی می شوند.
ایثار   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نشست اعضای ستاد صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه 15 مهرماه با حضور بازرسین حجاب و عفاف وزارت کشور برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۲:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام کمیته امداد آذربایجان شرقی به برگزاری کلاس های آموزشی از جمله حقوق شهروندی و حقوق خانواده به مددجویان اشاره کرد و گفت: 67 کارگاه آموزشی برای 3167 مددجوی استان با حضور اساتید و کارشناسان حقوقی در شش ماه نخست سال جاری برگزار شده است.
شرکت توانیر   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۰۹:۰۵    
روشنایی بلوار امام خمینی شهر اختیارآباد با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال تامین شد. به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان، مهندس علی نورمندی پور ...
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۰۶:۵۸    
زایش اندیشه های بشر دوستانه برآمده از علم حقوق در حالی به سرعت در کشورهای اروپایی و پس از آن در آمریکای شمالی گسترش می یافت که این تفکرات از قرن ها قبل در کشورهای مختلف آسیایی نضج گرفته و حتی نهله های گوناگون آن زیر تیغ منتقدان تشریح و تحلیل شده بود.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در باره چرایی حذف کمیسیون حقوق شهروندی این شورا، گفت: خروجی این کمیسیون با برنامه ها و سیاست هایی که طراحی شده بود، کمتر از 20 درصد بود و در برخی موارد با نظارت داخلی کمیسیونها همپوشانی پیدا می کرد.
شیرازه   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۶:۳۲    
رئیس شورای شهر شیراز گفت: آن زمانی که کمیسیون حقوق شهروندی شکل گرفت یک وظایفی را به صورت خاص برای نظارت بر حوزه شهرداری و حتی سازمان های دیگرِ بیرون از شهرداری تعریف کردیم ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۴:۳۲    
اعتماد آنلاین : ربیعی در پاسخ به پرسشی در مورد لایحه تابعیت فرزندان با مادر ایرانی و پدر خارجی: برخی مواقع متاسفانه مسائل حقوق شهروندی و اجتماعی ما با برخی نگاه های امنیتی درگیر می شود. این لایحه درگیر کش وقوص های فراوان بود.
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا ،سرهنگ سیدهادی موسوی روز دوشنبه در همایش پلیس ،امنیت و اصناف افزود: بر اساس ماده 15 قانون نظام صنفی کشور برای پیشگیری از تخلفات صفی و رعایت حقوق شهروندی در بازار نظارت بر حسن انجام امور و خدمات اقتصادی در واحدهای صنفی به اداره نظارت بر اماکن عمومی ناجا واگذار شده است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا احمد مسجد جامعی روز دوشنبه در آیین افتتاح و بهره برداری از بوستان مرحومه حدیدچی دباغ گفت: مشارکت مردم در اداره و نگهداری شهر جزء حقوق شهروندی است چرا که مشارکت فقط حضور در انتخابات نیست و در ساخت و حفظ شهر نیز معنا می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۳:۰۶    
فرماندار گچساران با اشاره به اینکه برای کنترل بازار نیاز به تعامل و همکاری ادارات است، گفت: ما به دنبال مچ گیری نیستم بلکه بایستی عدالت اجرا و حقوق شهروندی رعایت شود.
الف   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در خانه ملت معتقدند مسئولان و مقامات به جای مطرح کردن تعطیلی ، فکری برای ده ها هزار شاغل در این حوزه بکنند و از حقوق شهروندی غافل نشوند.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی سمنان گفت: طیور بومی روستاهای استان علیه بیماری ویروسی نیوکاسل به طور رایگان مایه کوبی می شوند. حمیدرضا حسینی افزود: مایه کوبی رایگان طیور بومی روستاها به منظور حمایت از رونق تولید، ایجاد اشتغال و درآمد پایدار روستاییان انجام می شود ...