پنجشنبه ۰۵ اردیبهشتساعت ۱۸:۲۸Apr 2019 25

جدیدترین‌های «آنفلوانزای مرغی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دامپزشکی شهرستان ملارد گفت: گزارشی از وجود آنفلوانزای مرغی در ملارد مشاهده نشده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
قزوین- معاونت بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: با ایجاد کمربندی ایمنی و برنامه های پیشگیرانه هیچ کانون بحران در خصوص آنفلوانزای مرغی در کشور نداریم.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
ساری- ایرنا- محیط زیست مازندران برای مقابله با شکار غیرمجاز همزمان با کاهش احتمال شیوع آنفلوانزای مرغی و نزدیک شدن به روزهای پایانی کوچ پرندگان زمستان گذران به تالاب ها و آببندان های این استان، برای صدور مجوز شکار آماده می شود.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۱۱:۲۴   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمود حجتی گفت: ویروس آنفلوانزای مرغی در داخل هست و ما نیز با این موضوع دست و پنجه نرم می کنیم. وی افزود: با اقدام هایی که انجام دادیم، اکنون وضعیت ما نسبت به مدت مشابه پارسال خیلی بهتر است و امیدواریم که شرایط گذشته تکرار نشود. ...
رانکوه نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۹:۴۵    
همایش آموزشی پیشگیری ازبیماریهای مشترک بین انسان ودام با محوریت پدافندغیرعامل درروستای ییلاقی مربو املش برگزارگردید مدیرجهادکشاورزی شهرستان املش در گفتگو با خبرنگار رانکوه نیوز با اعلام این خبر گفت: نظر به شیوع قابل توجه بیماریهای مشترک انسان و حیوان ازجمله آنفلوانزای مرغی ،تب کریمه کنگو و .. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۱۰ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
تست آنفلوانزای مرغی پرندگان شکاری تلف شده در سروستان منفی است و علت آن اطلاع رسانی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۸/۱۰ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-مدیرکل دامپزشکی استان فارس گفت: آزمایش های انجام شده مشخص کرد که علت تلف شدن عقاب ها و سارگپه های تلف شده در شهرستان سروستان بیماری آنفلوانزای مرغی نبوده است.
جماران   ۱۳۹۷/۰۸/۰۳ - ۱۴:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، سال گذشته با شیوع آنفلوانزای مرغی در قزوین بحث ها بر سر جابه جایی و انتقال بازار پرنده فروشان که از مشاغل مزاحم شهری نیز محسوب می شوند، داغ تر از هر زمان دیگر شد و با تصویب این طرح و تاکید استاندار، شناسایی مکان جدید برای اجرای انتقال این بازار در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت. ...
جماران   ۱۳۹۷/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز پنجشنبه در نشست بررسی امهال تسهیلات مربوط به حوادث غیرمترقبه در بخش کشاورزی افزود: این امهال شامل سرمازدگی، سیل و آنفلوانزای مرغی می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی استان از افزایش نظارت و کنترل ها در پرورش و ورود مرغ به استان خبر داد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۲۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، مدیرکل پدافند غیرعامل قم با اشاره به شیوع آنفلوانزای مرغی در استان های هم جوار گفت: واردکنندگان مرغ های آلوده تروریست اقتصادی هستند که باید با هوشیاری لازم،جهت جلوگیری از این بیماری برنامه ریزی کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۹:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
قم- ایرنا- استاندارقم گفت: با شیوع آنفولانزای مرغی در استان های همجوار، پیشگیری از این نوع بیماری به سرعت و با دقت در دستور کار دستگاه های مربوطه در قم قرار گیرد.
جماران   ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ۱۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
شکار پرندگان مهاجر در مازندران زمستان سال گذشته به دنبال بروز نگرانی از شیوع بیماری آنفلوانزای مرغی ممنوع شده بود. بر اساس گزارش های رسمی، دی ماه پارسال دستکم 30 بیمار مشکوک ابتلا به بیماری آنفلوانزای مرغی در بیمارستان های مازندران بستری شده بودند. ...
فاخته نیوز   ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ۰۵:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش فاخته نیوز به نقل از خبرگزاری علم و فناوری از استان آذربایجان شرقی، آنفلوانزای پرندگان، امسال نیز مانند سال های قبل در دنیا شیوع پیدا کرده است که برای جلوگیری از این بیماری، رعایت اصول بهداشتی و رعایت مقررات دامپزشکی، تاکید می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۷/۰۴ - ۰۸:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم با بیان این که سال گذشته به جهت متراکم بودن ساختار مرغداری ها ویروس آنفلوانزای مرغی به میران زیادی در استان شیوع پیدا کرد، گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با اصلاح ساختار مرغداری ها کنترل و مدیریت می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۶/۰۳ - ۱۵:۲۰    
مدیرکل دفتر حیات وحش محیط زیست : برای مهار بیماری آنفلوانزای مرغی و طاعون نشخوار کننده کوچک که گاها انسان نیز به آن مبتلا می شود 15 میلیارد تومان بودجه نیازداریم .
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۰۶/۰۱ - ۰۸:۲۷    
رییس سازمان دامپزشکی کشور از برنامه ریزی برای تزریق 50 میلیون دز واکسن ضد آنفلوانزای مرغی در نخستین عملیات واکسیناسیون طیور در 12 استان پرخطر خبر داد که تاکنون یک پنجم آن عملیاتی شده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۱ - ۱۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان دامپزشکی کشور از برنامه ریزی برای تزریق 50 میلیون دز واکسن ضد آنفلوانزای مرغی در نخستین عملیات واکسیناسیون طیور در 12 استان پرخطر خبر داد که تاکنون یک پنجم آن عملیاتی شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۷/۰۵/۲۰ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیر کل دامپزشکی استان قزوین از آغاز مرحله دوم واکسیناسیون طیور در این استان خبرداد و گفت: آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان سال گذشته حدود400 میلیارد ریال به واحدهای مرغداری خسارت زد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۵/۱۳ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر حیات وحش محیط زیست : از اول مهر، پایش بیماری آنفلوانزای مرغی با همکاری سازمان دامپزشکی و کارگروه آنفلوانزای سازمان محیط زیست آغاز می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۵/۰۴ - ۱۲:۴۱    
طرح واکسیناسیون طیور تخم گذار علیه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در مرغداری های کشور اجرا می شود.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رییس سازمان دامپزشکی گفت: طرح واکسیناسیون طیور تخم گذار علیه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سال جاری در مرغداری های کشور اجرا می شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رییس سازمان دامپزشکی گفت: طرح واکسیناسیون طیور تخم گذار علیه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سال جاری در مرغداری های کشور اجرا می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۲۲ - ۱۷:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: 35 تا 40 میلیون قطعه مرغ بر اثرآنفلوانزای مرغ تلف شده اند که این موضوع در بلند مدت کمبود مرغ در بازار را رقم زده است.
آوای رودکوف   ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ - ۱۹:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور اجتماعی استانداری با تاکید به اینکه، از نگهداری پرندگان در خانه و از خرید مرغ و پرندگانی که خارج از سیستم دامپزشکی و بهداشتی ذبح و کشته می شوند، خودداری شود، افزود: آنفولانزای مرغی یکی از بیماری های خطرناک با منشا پرندگان و یک بیماری مشترک میان انسان و حیوانات است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۴/۱۴ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- استاندار قزوین گفت: با هماهنگی ایجاد شده بین دستگاههای اجرایی و بخش خصوصی آماده اجرای طرح کشوری مبارزه با بیماری فوق حاد پرندگان به صورت پایلوت در قزوین هستیم.
فاخته نیوز   ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ - ۲۰:۰۲    
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی به مرغداران آذربایجان شرقی درخصوص شیوع آنفلوآنزای مرغی هشدار داد. امیر حسین بهداد در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به دلیل شروع فصل سرما و احتمال شروع بیماری های تنفسی در مرغداری ها باید مرغداران استان نکات و تذکرهای اداره کل دامپزشکی را جدی بگیرند و رعایت کنند. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۱:۰۳    
رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع و معادن قم گفت: به مرغداری ها در خصوص آنفولانزای مرغی، یکهزار و 300 میلیارد ریال خسارت وارده شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ - ۱۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- مدیرکل دامپزشکی استان قزوین گفت: بازار سنتی پرندگان در شهر قزوین یک تهدید محیط زیستی و کانون خطرناکی برای بروز بیماری آنفلوانزای مرغی است و باید بسرعت به خارج از شهر منتقل شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ - ۲۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور گفت: ممکن است گزارش های معدودی از بیماری آنفلوانزای مرغی واصل شود اما هم اکنون این بیماری در کشور مهار شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۲/۱۸ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
طیور بومی مبتلا به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در پلدشت معدوم سازی شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ - ۱۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بناب گفت: از 31 واحد مرغداری خسارت دیده از آنفلوانزای مرغی 15 واحد دارای مجوزهای قانونی نبوده و متأسفانه شاهدیم که این واحدها همچنان به جوجه ریزی در این واحدها اقدام می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
زنجان-رئیس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: با تمهیدات اتخاذ شده، آنفلوآنزای مرغی کاملا تحت کنترل است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۲/۰۹ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی کرمان گفت: با قرنطینه ای که انجام شد هیچ کانون بیماری آنفلوآنزای مرغی در استان نداشتیم.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: تاکنون 75 میلیارد تومان بابت معدوم سازی نهاده ها و وسایل مصرفی در واحدهای مرغداری به خسارت دیدگان پرداخت شده است.
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۱۶:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: رئیس اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: استان هایی مانند یزد، البرز، اصفهان، تهران، قم و کاشان هنوز هم درگیر هستند و تا خرداد احتمال تلفات تا 300 هزار مرغ هم وجود دارد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
درسال 96 بالغ بر هفت میلیارد و 837 میلیون ریال غرامت به صاحبان طیور معدوم شده ناشی از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان غربی پرداخت شده است.
تیتر ۱   ۱۳۹۷/۰۲/۰۴ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سال 96 منجر به درگیری 62 واحد مرغداری در استان البرز شد که در نتیجه آن 4 میلیون و 273 هزار و 898 قطعه طیور (مرغ تخمگذار- پولت- مرغ مادرگوشتی و بوقلمون) معدوم شد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ - ۱۷:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: میزان تلفات ناشی از شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به دلیل گرم شدن هوا در حال کاهش است و بتدریج به وضعیت مطلوب دست پیدا می کنیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۱/۱۸ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی هندیجان گفت: تاکنون در جمعیت طیور شهرستان هندیجان مواردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده و شهروندان هندیجانی می توانند مرغ مورد نیاز خود از فروشندگان مجاز تحت نظر بازرسی بهداشتی شبکه دامپزشکی خریداری کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۱/۱۱ - ۲۲:۲۲    
حوزه سلامت در بهمن ماه سال گذشته شاهد رویداد هایی بود که به مهم ترین آنها اشاره می کنیم.
انتخاب   ۱۳۹۷/۰۱/۰۲ - ۲۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
دولت کویت اعلام کرد که به طور موقت واردات انواع پرندگان از سه کشور اروپایی و 8 کشور آسیای جنوب شرقی را ممنوع کرده است .
روزنامه اطلاعات   ۱۳۹۶/۱۲/۲۵ - ۲۰:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
فومن خبرنگار اطلاعات: طیور خانگی روستای شولم فومن به دلیل مشکوک بودن به آنفلوآنزای حاد مرغی، جمع آوری شدند. اسداله سعدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فومن بااعلام این خبر افزود: در پی اعلام نمونه مثبت این بیماری در روستای یاد شده ...
عصر زنجان   ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ - ۰۶:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در حال حاضرآنفلوانزا مرغی در استان زنجان کنترل شده ولی مردم احتیاطات لازم را انجام دهند چرا که این بیماری قابلیت انتقال به انسان را دارد.
سلامت آنلاین   ۱۳۹۶/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
سلامت آنلاین- رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر لزوم رعایت توصیه های بهداشتی در مجموعه باغ پرندگان توسط شهروندان گفت: تا کنون گزارشی از ابتلای آنفلوآنزای پرندگان دراین مجموعه نداشته ایم.
ایران آنلاین   ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
شیوع آنفلوآنزای مرغی در ولز و انگلیس، 64 هزار نفر را در ماه اول سال جاری میلادی به کام مرگ برد.
ایرنا   ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- آنگونه که دست اندرکاران مقابله با بیماری آنفلوآنزای مرغی در استان فارس می گویند، این بیماری تاکنون در سه مکان غیرمجاز در این استان مشاهده شده و تدابیر لازم برای کنترل این بیماری انجام شده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۶/۱۲/۰۸ - ۱۷:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
رییس سازمان دامپزشکی کشور از کاهش روند بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان خبر داد و گفت: بر پایه پرونده های تشکیل شده در استان از 500 میلیارد ریال خسارت برآورد شده ناشی از بیماری، تاکنون 350 میلیارد ریال پرداخت شده است.