دوشنبه ۳۰ دیساعت ۱۰:۰۷Jan 2020 20

جدیدترین‌های «حوزه علمیه خراسان»

شفقنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۴۸    
شفقنا- آیت الله اشرفی شاهرودی ضمن نامه ای به حضرت آیت الله العظمی سیستانی، بقاء عمر قرین عزت و سلامت و تدابیر حکیمانه ایشان را از درگاه احدیت مسالت کرد. به گزارش شفقنا، متن نامه این استاد برجسته حوزه علمیه خراسان به شرح زیر است: بسمه تعالی ...
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۴۲    
حجت الاسلام فتح اللهی با اشاره به همکاری حوزه علمیه خراسان با دیگر حوزه های علمیه، گفت: مسائل کلان حوزه را مورد توجه قرار داده ایم تا در آینده حوزه از زمان عقب نیفتیم.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۶    
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: تشدید و تزاید دشمنی آمریکا با ایران از مهم ترین دلایل حقانیت انقلاب اسلامی و عدم انحراف آن از مسیر صحیح است.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مسؤول اداره تبلیغ حوزه علمیه خراسان شمالی از برگزاری کارگاه دوروزه تلبس ویژه طلاب برادر مدارس علمیه استان به میزبانی مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان شمالی خبر داد.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۱۲    
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: حضور میلیونی اقشار مختلف مردم در تشییع پیکر شهید سلیمانی به عنوان یک رفراندوم مقاومت با حضور مردم رأی آورد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۳:۱۲    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: ایران و آمریکا در حرکت به سوی آینده در دو خط موازی حرکت می کنند و هیچ گاه به هم نخواهند رسید و از دشمنی شان کاسته نخواهد شد، اما در این میان ضعف روحیه انقلابی و نگاه منفعلانه سبب جری شدن استکبار می شود.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۱:۱۲    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: باید وقایع فصلی و فتنه های کنونی را جزو پیکره های رویارویی اعتقادی و فرهنگی و نظامی جبهه حق و استکبار قرار داد.
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
این عضو شورای تامین خراسان رضوی روز پنجشنبه در جمع استادان حوزه علمیه خراسان افزود: آمریکایی ها با گرفتارشدن در یک خطای محاسباتی در عرصه سیاسی، شهید سلیمانی را ترور کردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
پس از نامه تجدید بیعت آیت الله سید مصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان با رهبر معظم انقلاب اسلامی، اکنون طلاب مدرسه علمیه سلیمانیه مشهد نیز در نامه ای با رهبر انقلاب تجدید بیعت کردند.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۵:۲۲    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان گفت: مطابق تأکید مولای متقیان پرواپیشگی و فرهیختگی لازمه اعطا و پذیرش مسئولیت و مدیریت در شئون مختلف جامعه اسلامی است که این مهم باید مورد توجه همه مدیران و مسئولان باشد.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۳:۳۷    
مدیر حوزه علمیه خراسان جنوبی گفت: زمانی که تفکر آمریکایی از منطقه رخت بربندد این پیروزی نهایی و انتقام سخت محقق می شود.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان در پیامی خطاب به ملت بصیر، صبور و سوگوار ایران اسلامی درباره سانحه هوایی اخیر، آورده است: ضمن تقدیر از شکیبایی و صبوری آمیخته با بصیرت تان که اجازه نمی دهید خنّاسان و دشمنان نظام اسلامی از این مصیبت وارده بهره ببرند ...
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۶:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خراسان به محضر مبارک رهبر معظم انقلاب نسبت به اعلام بیعت مجدد حوزه انقلابی خراسان و درباره حوادث اخیر نامه ای عرضه داشت.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۲:۰۶    
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: اینکه شهادت سردار سلیمانی باعث اتحاد امت اسلام در برابر استکبار شده، نتیجه اخلاص مبتنی بر ولایتمداری این شهید است.
مشهد/ مسئول واحد تکریم اساتید و جامعه نخبگانی مرکز خدمات حوزه با حضور در دفتر آیت الله اشرفی شاهرودی از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه استان با وی دیدار و گفتگو کرد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۵:۱۵    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: شهادت سپهبد سلیمانی هرچند بزرگ است، اما اقدام شبانه آمریکا کوچک، حقیر و ناچیز است، ترور یک شخصیت بزرگ متفکر استراتژیست، ناشی از حقارت، زبونی و درماندگی کشوری است که مدعی حکم فرمانی بر جهان است.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۴:۱۲    
استاد حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: عملیات تروریستی آمریکای جهان خوار عملاً به مقاومت و محور مقاومت و ضرورت حضور مقاومت در منطقه مشروعیت جهانی می دهد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۳:۲۷    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: سردار سلیمانی انسانی بود که زهد را در همه شئون زندگی رعایت کرد؛ ازجمله در مسائل مالی که حق مأموریت نمی گرفت و در مباحث شهرت و جایگاه که در وصیت خود حتی از القاب و عناوین فراری بود.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۳:۰۶    
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین مبانی تربیتی در قرآن زندگی مجاهدانه است، گفت: سردار سلیمانی الگوی سبک زندگی مجاهدانه است.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۰۰:۰۶    
حوزه/ دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان تاکید کرد: شهادت سردار سلیمانی و همراهانشان باب مذاکره با افراد ضد بشر را برای همیشه بست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر حوزه علمیه خراسان در پیامی از حضور پُرشور مردم در تشییع پیکر شهدای مقاومت در مشهد قدردانی کرد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۳:۰۰    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان با اشاره به قدردانی ملت از اسطوره مردمی خویش، با تصریح بر انتقام سخت پیش رو، بر خروج آمریکا از منطقه و نابودی اسرائیل تاکید کرد.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۳:۰۰    
مشهد/ روسای اداره های پذیرش و معیشت و توانمندسازی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی با حضور در مدرسه علمیه حضرت رقیه (س) مشهد با استادان و طلاب این مدرسه دیدار و گفتگو کردند.
پانا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد (پانا)- حضور در جمع دانش آموزان که پاکترین قشر جامعه هستند مایه افتخار طلاب است.این اظهار نظر معاون تبلیغ و آموزش های کاربردی حوزه علمیه خراسان شمالی است. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۷:۵۷    
شبستان: آیت ا... سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در تجمع روحانیون و طلاب انقلابی حوزه علمیه خراسان در پاسداشت شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: روی کره زمین امروز شعار ما این است که مولای ما خداست و آمریکا خدایی ندارد، او یک قدرت پوشالی است ...
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ - ۱۴:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
شورای عالی حوزه علمیه خراسان در پیامی ضمن ابراز اندوه و غم از این ضایعه دردناک، شهادت سپهبد سلیمانی و همرزمانش را تسلیت گفت و این جنایت بشری را محکوم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۲۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
تجمع علما، اساتید، روحانیون و طلاب انقلابی حوزه علمیه خراسان در تجدید بیعت با امام خامنه ای و پاسداشت شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی صبح امروز در مدرسه علمیه عالی نواب برگزار شد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ علما، اساتید، روحانیون و طلاب انقلابی شیعه و سنی حوزه علمیه خراسان جنوبی با شرکت در تجمعی، یاد و خاطره سردار شهید سلیمانی را گرامی داشتند و فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۴:۳۴    
ایسنا/خراسان جنوبی به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی، تجمع علما، اساتید، روحانیون و طلاب انقلابی حوزه علمیه خراسان جنوبی در تجدید بیعت با امام خامنه ای و پاسداشت خون این شهید بزرگوار در مدرسه علمیه رضویه بیرجند و همچنین بزرگداشت این شهید در هیات محبین الائمه موسسه امام حسین (ع) برگزار شد.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۲:۲۷    
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: شهادت سردار سلیمانی توسط سردمداران ظلم در عالم، ضمانتی برای پیروزی قریب الوقوع جبهه ارزش های الهی در اقصی نقاط عالم است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۲۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مراسم گرامیداشت سپهبد شهید قاسم سلیمانی جمعه شب از سوی تولیت آستان قدس رضوی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و شورای عالی حوزه علمیه خراسان در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
به دنبال شهادت سرباز قهرمان اسلام سردار سلیمانی ، مدیر حوزه علمیه خراسان در پیامی شهادت این سردار سرافراز اسلام و مجاهد فی سبیل الله را تسلیت گفت.
مشهد/ به همت اداره معیشت و توانمندسازی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، کارگروه اشتغال و کارآفرینی طلاب شهرستان تایباد با هدف شناسایی، حمایت و انسجام شبکه اشتغالات خانگی خانواده طلاب این شهرستان تشکیل شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ - ۱۵:۱۰    
مشهد - استاد حوزه علمیه خراسان گفت: ایران که در اساس تشیع، تنها کشور در جهان است، شایستگی و رسالت این را دارد که در عرصه ثبت و انتشار مظاهر مذهب تشیع در جهان اسلام پیشتاز باشد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۱۶:۵۴    
هیئت اندیشه ورز دین، سلامت و سبک زندگی حوزه علمیه خراسان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، نشستی تخصصی پیوند قرنیه چشم از نگاه فقهی و فرهنگی به میزبانی بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار کرد.
حوزه   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۲:۴۲    
حوزه/ مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: بنیه مدارس و حوزه های علمیه باید با بحث وقف و موقوفه رشد پیدا کند؛ ازاین رو از همه درخواست می شود در حد توان در این مورد قدمی بردارند.
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ - ۱۲:۲۷    
مدیر حوزه علمیه خراسان شمالی گفت: علما جزء افرادی هستند که مردم به آن ها اعتماد دارند و اعتماد آن ها هم به گونه ای است که علما را جزء رکن و ارکان مملکت اسلامی می دانند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۰۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مسؤول برگزاری نهمین دوره مسابقات قرآن حوزه علمیه خراسان گفت: 206 نفر برای این مسابقات ثبت نام کرده اند که در رشته های ترتیل تحقیق و حفظ 5،10،20 و حفظ کل شرکت کرده اند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس مرکز خدمات حوزه های علمیه در پیامی درگذشت آیت الله سید محمد مهدی موسوی خلخالی را تسلیت گفت. به گزارش شفقنا، متن پیام به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون ...
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۳:۴۲    
مشهد/ مدیرکل جامعه نخبگانی مرکز خدمات حوزه های علمیه کشور و مسئول واحد تکریم استادان و جامعه نخبگانی خراسان رضوی با تعدادی از استادان و استعدادهای برتر استان دیدار کردند.
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه خراسان گفت: اشتغالات مرحوم آیت الله موسوی خلخالی در راستای احیاء تراث اهل بیت و درس های مرحوم استاد ایت الله خوئی اشتغالات خوب و ارزنده بود. ...
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۲۰:۴۵    
مراسم بزرگداشت آیت الله موسوی خلخالی با حضور علما و فضلای حوزه علمیه خراسان و اقشار مختلف مردم در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۲۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
در این مراسم که از سوی استاندار، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی و شورای عالی مدیریت حوزه علمیه خراسان برگزار شد جمعی از مردم، علما و شاگردان آن مرحوم شرکت داشتند. ...
شفقنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- مراسم تشییع پیکر آیت الله موسوی خلخالی صبح امروز در مشهد برگزار شد و در حرم مطهر رضوی آرام گرفت. آیت الله سیدمحمد مهدی موسوی خلخالی از اساتید برجسته حوزه علمیه خراسان که عمرش را در تحصیل علوم دینی صرف کرده بود و از جمله شاگردان حضرت آیت الله العظمی خویی بود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی در پیامی ارتحال عالم ربانی آیت الله موسوی خلخالی از اساتید حوزه علمیه خراسان را تسلیت گفت.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۰۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
شنبه شب گذشته، آیت الله سیدمحمدمهدی خلخالی، از استادان برجسته حوزه علمیه خراسان دار فانی را وداع گفت. حجت الاسلام سید جمال الدین موسوی از شاگردان آن مرحوم درباره او به قدس می گوید: او از فقها ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
این عالم ربانی و پرهیزکار و اسوه اخلاق با همت والای خویش به تربیت طلابی ارزشمند و فاضل پرداخت و عمر پربرکت خویش را در مسیر تالیفات و تحقیقات عمیق علمی و معارف بلند قرآن و آموزه های اهل بیت(علیهم السلام) قرار داد و امروز افرادی عالم، وارسته ...
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۸:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
حضرت آیت الله حسین نوری همدانی با صدور پیام تسلیتی، درگذشت آیت الله سید محمدمهدی موسوی خلخالی را ضایعه عظیم و بزرگ برای حوزه های علمیه بویژه حوزه علمیه خراسان دانست.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۵:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله یوسف صانعی در پیامی درگذشت آیت الله سیدمحمد مهدی موسوی خلخالی استاد بزرگ فقه و اصول حوزه علمیه خراسان و شاگرد مطرح آیت الله خویی(ره) را تسلیت گفت.