سه شنبه ۲۹ بهمنساعت ۱۲:۴۸Feb 2020 18

جدیدترین‌های «کاهش بارندگی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۳ - ۱۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
میانگین وضع بارش ها در کوهرنگ(چلگرد)، ایستگاه شاخص زاینده رود،در سال آبی پیش رو،بیش از نصف مدت مشابه پارسال است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرعامل هلال احمر استان کردستان از آماده باش کامل تیم های عملیاتی و نیروهای پشتیبانی هلال احمر استان خبر داد و گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در سطح استان طی شب گذشته در راه ماندگی و انسداد محورهای مواصلاتی صورت نگرفت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۷:۴۶    
مشهد- ایرنا- میانگین بارندگی در هشت شهرستان استان خراسان رضوی از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون نسبت به دوره آماری بلند مدت کاهش یافته است.
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۷:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، داریوش بهارلویی ظهر یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اظهار کرد: در حوزه آبخیز با کاهش بارندگی روبه رو بوده ایم و نسبت به سال گذشته 48 درصد بارش در استان در حوزه آبی کاهش بارش داشتیم. ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۱/۲۰ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر، شاهرخ پارسا ظهر یک شنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به کاهش 49 درصدی بارندگی در چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: میزان بارندگی سال زراعی جاری چهارمحال و بختیاری نسبت به میانگین سال زراعی گذشته 49 درصد کاهش بارندگی دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۴:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
رفسنجان - رئیس پژوهشکده هواشناسی کشاورزی کشور گفت: روند بارندگی در 50 سال اخیر کاهشی بوده و سالی یک میلیمتر بارندگی کم شده و در 10 سال متوالی آینده این کاهش بارندگی چشمگیرتر خواهد بود.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۰۸:۳۹    
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تبریز گفت: توسعه کشت های گلخانه ای که راندمان آب را به یک پنجم می رساند با توجه به کاهش بارندگی های استان، اهمیت دارد، از این رو کشت محصولاتی با نیاز آبی کمتر مثل کلزا به جای کشت محصولاتی با نیاز آبی بیشتر در دستور کار است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۰۹:۳۲    
معاون فنی اداره کل محیط زیست آذربایجان غربی گفت: وضعیت آبگیری تالاب های آذربایجان غربی به علت کاهش بارندگی طی ماه های گذشته و بعد از بارندگی های اخیر که به صورت برف بوده به خوبی انجام نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۲:۵۰    
ارومیه- ایرنا- مدیر امور آب ماکو با اشاره به کاهش بارندگی ها در حوزه ارس گفت: آب پشت سدهای این شهرستان طی سال جاری 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۰۶ - ۰۹:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گلستان از کشاورزان خواست در پی کاهش بارندگی ها، برای آبیاری محصولات گندم و جو اقدام کنند.
اقتصاد آنلاین / فرارو   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۲:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مجتبی جلالی اظهار داشت: بیشترین کاهش بارندگی ها مربوط به سه ایستگاه فیروزکوه، دماوند و پردیس به ترتیب با 59.8، 47.9 و 41.4 میلی متر است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۰۹:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - شهرستان ابرکوه به دلیل شرایط اقلیمی، کاهش بارندگی ها و افت سطح منابع آب های زیرزمینی در سال اخیر برای توسعه بخش کشاورزی نیاز به حذف کشت سنتی، کاشت گیاهان کم آبخواه با روش های آبیاری نوین دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی با اشاره به کاهش بارندگی های این استان در فصل پاییز و زمستان امسال گفت: کاهش بارندگی ها دغدغه تامین آب شرب روستاییان این استان برای فصل بهار و تابستان را افزایش داده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۰۸:۱۰    
قم- ایرنا- زنگ خطر کمبود آب سال هاست که در کشور و به خصوص در قم به صدا درآمده است و در حالی که همه مسئولان از کاهش بارندگی و آب چاه ها و قنات ها خبر می دهند، خواستار صرفه جویی حداکثری در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و خانگی هستند.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۹:۵۲    
داداشی گفت: از ابتدای زمستان تاکنون به صورت متوسط دمای هوا یک تا سه درجه سانتی گراد افزایش یافته که با کاهش بارندگی، خشکسالی استان گلستان را تشدید کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان مدیرکل دفتر نظام های بهره برداری آب و آبفای وزارت نیرو گفت: یکی از چالش های بخش آب کشور علاوه بر مسائل کمی، تحلیل منابع زیر زمینی است که با توجه بر افزایش تبخیر، تغییر اقلیم و کاهش بارندگی و گاها تغییر نوع نزولات جوی از برف به باران سبب شده که بخشی از منابع تجدیدپذیر را از دست بدهیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۳۰    
سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: براساس تحقیقات انجام گرفته و با وجود کاهش بارندگی در استان، میزان تلفات آب در 15 سال اخیر هفت درصد افزایش یافته که بخشی از آن مربوط به تبخیر است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه جامعه: سیل ؛ ردپای تازه تغییرات اقلیم در تغییرات آب و هوای ایران است. ردپایی که آن را می توان در هر جای ایران دید؛ از شمالی ترین نقطه تا جنوبی ترین نقطه ایران، از مناطق پرباران گرفته تا مناطق خشکی که سال ها با کاهش بارندگی و کمبود آب مواجه بوده اند ...
رسا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۵:۳۰    
همدلی از همزبانی بهتره ؛ حالا چند روزی از سیل کم سابقه سیستان و بلوچستان گذشته و با کاهش بارندگی ها و فروکش آب در برخی روستاها، نیاز به همت بالای مسئولان و مردم است. البته در این میان، خود مردم هم بیکار ننشسته اند و به هر نحوی که می توانند به هموطنان شان در این استان محروم کمک می رسانند.
نجف آباد نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۶:۰۰    
ایسنا: رییس اداره هواشناسی نجف آباد گفت: در سال زراعی جاری نزدیک به پنجاه میلی متر بارندگی داشته ایم که این میزان در مقایسه با حدود هفتاد میلیمتر بارندگی مدت زمان مشابه سال گذشته، کاهش قابل توجهی را نشان می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۷:۰۳    
سال آبی جاری (ابتدای مهر تا اکنون) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، میزان بارندگی در استان 36 درصد کمتر شده است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین وضعیت مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها سیلاب در حال فروکش است و امیدواریم هرچه سریعتر امدادرسانی بیشتر انجام شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در دیدار با مدیرعامل آب منطقه ای استان چهارمحال و بختیاری گفت: باتوجه به کاهش بارندگی و کم شدن منابع آبی در سال های اخیر، استفاده از سفره های آب زیرزمینی باید در استان های خشک فرهنگ سازی شود.
دانا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۹    
5 هزار پرنده مهاجری که هر ساله در ایام زمستان میهمان تالاب کجی نهبندان بودند این روزها با خشک شدن تالاب به دلیل کاهش بارندگی ها سرگردان و بی خانمان شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۶:۵۷    
رئیس اداره پنبه و دانه های روغنی جهاد کشاورزی گلستان گفت: با توجه به کاهش بارندگی ها در استان و بد سبزی برخی مزارع کلزا، آب دهی و کودپاشی، ضروری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
5 هزار پرنده مهاجری که هر ساله در ایام زمستان میهمان تالاب کجی نهبندان بودند این روزها با خشک شدن تالاب به دلیل کاهش بارندگی ها سرگردان و بی خانمان شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ - ۲۲:۲۵    
جانشین رئیس ستاد مدیریت بحران کیش اعلام کرد: با توجه به اعلام اداره کل هواشناسی استان هرمزگان و کاهش بارندگی ها در ساعات پیش رو مدارس جزیره کیش فردا دایر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۶:۳۶    
رئیس جهاد کشاورزی گلستان گفت: با توجه به کاهش بارندگی های موثر در استان، حدود یکصد و 50هزار هکتار از اراضی کشت پائیزه در معرض خشکسالی و برای پیشگیری، آبیاری ضروری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۳:۱۸    
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه با توجه به کاهش بارندگی در استان احتمال افزایش آفت سن غلات در مزارع وجود دارد گفت : در سال زراعی 97-98 در بیش از 92 هزار و 791 هکتار، مبارزه شیمیایی علیه این آفت انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بیجندی مدیرکل هواشناسی خراسان شمالی گفت: بارندگی های پاییز امسال در استان 40 میلی متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، 57 درصد کاهش داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۳:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: درسال زراعی جاری در بیش از 92 هزار هکتار از مزارع غلات استان، مبارزه شیمیایی بر علیه آفت سن انجام گرفته است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ - ۱۰:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
با افزایش تلفات سیل و رانش زمین در پایتخت اندونزی، مسئولان این کشور به دنبال راهکاری برای کاهش بارندگی ها هستند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ - ۰۸:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل هواشناسی کردستان گفت: کاهش بارندگی های این استان در سه ماهه نخست سال زراعی (اول مهر تا پایان آذر) در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به 50.3 درصد رسید.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ - ۱۳:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
ارومیه- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: بارش در حوضه آبریز دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 55 درصد کمتر شده و به 75 میلی متر رسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کاشمر گفت: کانون فعلی بحران بیابانی تهدیدی برای روستاهای پایین دست و حتی شهر کاشمر است، عرصه های منابع طبیعی بر اثر خشکسالی و کاهش بارندگی تحت تأثیر قرار گرفته و میزان تولید علوفه در واحد سطح کاهش پیدا کرده است.
ایمنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اصفهان با بیان اینکه ذخیره سد زاینده رود به 311 میلیون مترمکعب رسیده است، گفت: به رغم بارش های اخیر، امسال در سرشاخه اصلی زاینده رود 17 درصد کاهش بارندگی وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- بارش برف و باران به خصوص در فصول پاییز و زمستان در شمالغرب کشور انتظاری طبیعی است اما در چند سال گذشته شاهد کاهش تدریجی نزولات آسمانی هستیم و تداوم این وضعیت برنامه احیای دریاچه ارومیه را با چالش مواجه می کند.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
محمد حاج رسولیها، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران به افزایش دو برابری تعیین حریم و بستر رودخانه ها در سال 98 اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از یک هزار و 400 کیلومتر از رودخانه های کشور لایروبی شده است ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۶:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
فاروق سخنور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پاییز امسال با توجه به کاهش بارندگی ها و احداث لاگن طبیعی در تالاب کانی برازان ، ورود آب به این تالاب متوقف و قسمت هایی از آن خشک شده بود. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۳:۵۴    
کاهش بارندگی در پاییز امسال و افزایش نسبی دما در طی این مدت، تراز دریاچه ارومیه را نسبت به نخستین روز مهرماه "آغاز سال آبی" 5 سانتی متر کاهش داده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ - ۱۱:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - تنش آبی نسبتا شدید که از چندین سال گذشته در استان اردبیل شروع شده امسال نیز با کاهش بارندگی ها روند شدیدتری به خود گرفته و نگرانی ها برای تداوم و تشدید خشکسالی در منطقه بیشتر شده است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
خالد رحمانی روز چهارشنبه در جلسه شورای حفاظت آب مهاباد اظهار داشت: در حال حاضر تراز سد مهاباد به یک هزار و 345.25 متر از سطح دریاهای آزاد رسیده که این مقدار نیز 2 متر بیشتر از تراز سد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش بارندگی ها در این استان گفت: بارش های سال آبی(1مهر تا 23 آذر) در استان به 124 میلیمتر رسید.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای اصفهان گفت: از ابتدای سال آبی تا به امروز (از ابتدای مهر تاکنون) در ایستگاه شاخص چلگرد 263 میلیمتر بارندگی وجود داشته درحالی که سال گذشته در چنین روزی 401 میلیمتر بارندگی و متوسط بلند مدت 294 میلیمتر بود که به معنی 34 درصد کاهش بارندگی نسبت به سال گذشته است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۲:۱۵    
البرز- رئیس اتحادیه میوه فروشان کرج گفت: قیمت گوجه فرنگی و برخی از صیفی جات در روزهای آینده باتوجه به کاهش بارندگی ها کمتر و به تعادل می رسد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: سامانه بارشی امروز -چهارشنبه 13 اذرماه - از شرق کشور خارج می شود، اما از پس فردا جمعه دوباره سامانه بارشی وارد کشور می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: سامانه بارشی که از شب گذشته وارد استان شده، فردا عملکرد ضعیفی خواهد داشت اما سامانه بارشی جدید از دوشنبه هفته آینده وارد می شود.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۱:۵۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سمنان، با توجه به قرار گرفتن استان سمنان در منطقه خشک و بیابانی و کاهش بارندگی در دهه های اخیر و توجه مدیریت به منابع آب ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل هواشناسی خوزستان از کاهش بارندگی در استان های تامین کننده آب پشت سدهای خوزستان از ابتدای مهرماه تاکنون خبر داد.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
رحیم صدیقی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه نتایج پیش بینی های فصل زمستان از 10 آذر تا 9 اسفند سال جاری است، اظهار داشت: پیش بینی بارش ماه دسامبر (10 آذر تا 10 دی) در حد نرمال با تمایل به افزایش نسبت به نرمال در بخش های غربی و جنوبی استان است. ...