جمعه ۲۴ آبانساعت ۱۹:۱۶Nov 2019 15

جدیدترین‌های «بافت های فرسوده»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۱:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی درباره ساخت مسکن در بافت های فرسوده برای مسکن اولی ها گفت: هیچ برنامه ای در این خصوص در دستور کار نداریم، ممکن است کسی بخواهد یک ساختمانی در این مکان ها بسازد اما ما چنین برنامه ای نداریم و از چنین ایده ای هم حمایت نمی کنیم.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
قم – ایرنا – رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: طرح تفصیلی قم یکی از عوامل مهم درعدم موفقیت احیای بافت های فرسوده این شهر است، ازاین رو اصلاح طرح مذکور لازم است.
رانکوه نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۱۲    
معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری شهرستان املش گفت: بازآفرینی محلات و نوسازی بافت های فرسوده جدی گرفته شود به گزارش خبرنگار رانکوه نیوز، تاوسه در جلسه ساماندهی آرامستان املش که در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد اظهار داشت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم گفت: پس از آمارگیری و نظرسنجی از پنج منطقه قم گام نخست طرح بازآفرینی شهری و احیای بافت فرسوده در این شهر از محله خاکفرج برداشته شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار تهران از تدوین ضوابط مشوق های بازآفرینی(نوسازی بافت های فرسوده) شهر قدس خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۲:۲۳    
استاندار فارس گفت: در طرح اقدام ملی مسکن 35 هزار واحد مسکونی در فارس ساخته می شود که 2 هزار واحد آن در بافت های فرسوده شهری است.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۱:۵۴    
فرماندار رباط کریم گفت: برای باز آفرینی بافت های فرسوده شهرستان رباط کریم و تقلیل تراکم بافتی از هیچ حمایتی دریغ نخواهیم کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۲:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران با اشاره به لزوم مشارکت شهروندان برای بازآفرینی بافت های فرسوده در سطح استان تهران، گفت: باید تا پایان سال 1400، 63 محله از 400 محله استان تهران بازآفرینی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۲:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
ملارد- فرماندار ملارد گفت: یکی از مهم ترین الویت های دولت توجه به بافت های فرسوده و مناطق حاشیه نشین است.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، معاون عمرانی فرماندار بروجرد، ظهر روز سه شنبه در ستاد بازآفرینی پایدار که در محل فرمانداری بروجرد برگزار شد، گفت: شتاب بازسازی و احیای بافت های فرسوده شهرستان بروجرد بخصوص امسال در مقایسه باسال های قبل شتاب کمتری بخود گرفته و پیگیری های خوبی در این زمینه صورت نگرفته است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا عبدالرحیم رحیمی ظهر روز سه شنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار که در محل فرمانداری بروجرد برگزار شد گفت: باید بازآفرینی بافت های فرسوده بروجرد را بزودی آغاز کرد تا مردم نیز با مشاهده بخش هایی از کار تمایل و مشارکت بیشتری از خود نشان دهند و این باور در آنها ایجاد شود که احیای بافت های ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۷:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی امروز شورای شهر مشهد شاهد به تصویب رسیدن چند لایحه از جمله تسهیل تملک املاک واقع در محلات هدف بازآفرینی، بافت های فرسوده و کم برخوردار بود.
آنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اسلامی تهران گفت: مدیریت شهری به منظور گشایش مشکلات مردم در نوسازی مسکن هایشان مذاکراتی را با سازمان ثبت انجام داده تا خانه های قولنامه ای که استشهاد لازم را دارند بتوانند نسبت به دریافت سند اقدام کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست برخی روزنامه های استان قم، امروز دوشنبه 20 آبان ماه 1398 را مشاهده کنید.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
بازسازی بافت های فرسوده در شهرها از جمله کلانشهرهایی که از قدمت زیادی برخوردار هستند، در سال های اخیر دوچندان شده است؛ به ویژه اینکه برخی بافت های تاریخی که هویت هر شهر است، در بخش بافت های فرسوده قرار دارد.
رشت 20   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ - ۰۲:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 ;در این نشست دکتر ناصر حاج محمدی در سخنانی تاکید کرد: برای اجرای پروژه های مربوط به بازآفرینی شهری باید وضعیت محدوده ها و محلات مورد هدف بازآفرینی شهری، بافت های فرسوده و ناکارآمد مشخص شده و مورد بررسی قرار گیرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۲۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
نژادبهرام گفت: باتوجه به مسئله بازآفرینی، باید نوسازی و مقاوم سازی واحد های مسکونی در دستور کار دستگاه های مرتبط با حوزه مسکن قرار گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۷:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
معاون ستاد بازآفرینی شهری و مسکن اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: 1.5 میلیون نفر از جمعیت استان آذربایجان شرقی در 9 هزار و 400 هکتار از مناطق بافت های فرسوده استان ساکن هستند.
میهن صنعت   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اسلامی گفت: برای بافت های فرسوده شهر های گوناگون 20 هزار نفر در سامانه طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند.
میزان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۴:۳۵   + ۴۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- اسلامی گفت: برای بافت های فرسوده شهر های گوناگون 20 هزار نفر در سامانه طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند. تاریخ انتشار: 14:33 - 19 آبان 1398 - کد خبر: 566503
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/قم رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم گفت: به دلیل کافی نبودن سیاست های تشویقی، مالکان بافت های فرسوده در قم، انگیزه ای برای نوسازی و ساخت و ساز ندارند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۸:۰۰    
کیان پور با اشاره به اینکه تا مشوق های لازم برای اجرای طرح ملی مسکن فراهم نکنیم استقبال زیادی از آن نمی شود، گفت: روش نقطه ای در این باره جوابگو نیست و باید ارزش افزوده ای در نوسازی بافت های فرسوده عاید متقاضیان شود.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۰۰:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مجید کیان پور اظهار کرد: زلزله رخدادی طبیعی است که 80 درصد آنها در اقیانوس ها و 20 درصد در خشکی ها رخ می دهد. وی اضافه کرد: این 20 درصد نیز مخاطرات خاص خود را دارد و باید برای مقابله با این پدیده همیشه آماده باشیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۲۱:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
برنامه ششم توسعه استان تهران را ملزم به مقاوم سازی بافت های فرسوده کرده به نحوی که باید مساحت تحت بازآفرینی استان از 518 به 3110 هکتار برسد.
رادیو صبا در برنامه جدی نگیرید، جدی بگیرید با زبان طنز بر اهمیت نوسازی بافت های فرسوده تأکید می کند.
موج   ۱۳۹۸/۰۸/۱۷ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: توصیه مدیریت بحران استان به مردم مناطق زلزله زده، رعایت اصول ایمنی، اسکان در کمپ های اضطراری و دوری از بافت های فرسوده روستایی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۶:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری پیشوا گفت: ساکنین محله های هدف برای تخریب و نوسازی بافت های فرسوده 70 درصد و برای تجمیع قطعات ملک های خود 90درصد مشمول تخفیف شهرداری پیشوا قرار می گیرند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۱:۱۵    
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، جلال الدین سلیمی با ارائه گزارش عملکرد از میزان تسهیلات پرداختی و تشریح سیاستهای بانک اظهار داشت: مهمترین اولویت و محور اصلی فعالیت بانک مسکن ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
طرح بازآفرینی شهری از سیاست های توسعه مسکن در دولت دوازدهم است که براساس سندملی راهبردی و با هدف اقدامات جامع در بافت فرسوده و تاریخی به همراه سکونتگاه های غیررسمی در دستور کار قرار گرفته است. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ - ۱۵:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/تهران معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: یکی از بسته های تشویقی وزارت راه و شهرسازی، ارائه تخفیف 50 درصدی حق الزحمه خدمات نظام مهندسی شامل طراحی و نظارت به متقاضیان و مالکین بافت های فرسوده است که این مهم کمک شایانی به این امر خواهد بود.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۲۳:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش تهران پرس،محمد علی شاه حسینی در این باره گفت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه فی مابین سازمان نوسازی شهر تهران و شهرداری منطقه11 باتوجه به وجود بافت های فرسوده در محدوده این منطقه و نظر به سیاست های شهردار تهران مبنی بر بازآفرینی و بهسازی بافت های فرسوده و بی دفاع شهری ...
کبنا نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۲۱:۱۰    
فرماندار بویراحمد در این جلسه با بیان اینکه بازآفرینی شهری رویکردی نو در نوسازی بافت های فرسوده است، خاطرنشان کرد: به منظور کمک به محلات ناکارآمد شهری و حاشیه شهر یاسوج در راستای بهبود وضعیت معیشت مردم ...
نسیم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۲:۵۰   + ۲۷ سایت دیگر  
فرزانه صادق مالواجرد امروز در نشست خبری تشریح فعالیت های شورای عالی شهرسازی و معماری ایران ، درباره نقش این شورا در برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن اظهار داشت: این شورا می تواند با تغییر کاربری اراضی با کاربری های مختلف در شهرها و کاربری مسکونی، به فرآیند تولید مسکن کمک کند ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۲:۲۹    
طرح اقدام ملی تولید مسکن، با احداث 400 هزار واحد مسکونی که 200 هزار واحد آن در شهرهای جدید، 100 هزار واحد آن در بافت های فرسوده و 100 هزار واحد آن در شهرهای زیر 50 هزار نفر است، در بازه زمانی امسال و سال آینده در سراسر کشور احداث می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۱:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سند پدافند غیرعامل در زیرساخت های حمل و نقل جاده ای در دستور کار داریم، گفت: 50 درصد بافت فرسوده تهران بازآفرینی شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان با بیان اینکه 42 شهر استان دارای محدوده بافت فرسوده مصوب هستند، عنوان کرد: مجموع مساحت این شهرها 67 هزار و 510 هکتار است که 6 هزار و 223 هکتار مساحت بافت های فرسوده آنهاست.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۰:۰۸    
فرماندار رباط کریم در جلسه ستاد باز آفرینی استان تهران گفت: باز آفرینی احیای محدوده بافت های فرسوده سطح شهرستان رباط کریم تسریع یافت.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۰:۰۳    
معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در جلسه ستاد باز آفرینی شهری گفت: هدف غایی ستاد باز آفرینی ارتقای زیستی در محدوده بافت های فرسوده و تاریخی است.
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۰۹:۵۷    
سخنگوی شورای شهر تهران، گفت: اقدامات در زمینه ایمن سازی در مناطق تاریخی و فرسوده شهر تهران آغاز شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون معماری و شهرسازی منطقه دو شهرداری کرج از اجرای فاز نخست احیا و نوسازی بافت های فرسوده در محله مصباح کرج با تشکیل کمیته مربوطه خبر داد.
پایگاه خبری گسترش / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ - ۱۳:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
مدیر شعب استان کردستان، از پرداخت بیش از دو هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط بانک مسکن در راستای رونق بخش مسکن و احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد خبر داد. ...
قم فردا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۷:۵۷    
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با اشاره به طرح های تشویقی شهرداری برای بافت های فرسوده شهر، گفت: اخذ پروانه تا ساخت دوطبقه در این بافت ها رایگان است و مجوز احداث یک طبقه بیشتر نیز به مالکان داده می شود.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۵:۵۰    
بیش از 4300 تن قیر رایگان به آسفالت معابر محلات بافت های فرسوده استان کرمان اختصاص یافته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در طرح ملی مسکن 100 هزار واحد در بافت های فرسوده هستند که عمده آنها خود مالکی هستند و نیازی نیست که در سامانه مورد نظر برای مشارکت در این طرح ثبت نام کنند که علاوه بر این گروه ...
صدای ایران   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۹:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران رضا صالحی شهرابی سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن با بیان اینکه از ابتدای سال تا 28 مهرماه امسال، 5 هزار و 945 واحد مسکونی در بافت فرسوده برای دریافت تسهیلات مشارکت مدنی از سوی شرکت بازآفرینی شهری ایران به شعب بانک مسکن در سراسر کشور معرفی شده اند ...
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۵:۵۲   + ۳۵ سایت دیگر  
مدیرعامل بانک مسکن جزئیات پرداخت تسهیلات مسکن به ساختمان های تا 25 و 30 سال قدمت را از محل اوراق حق تقدم در حالت انفرادی و زوجین در تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت اعلام کرد. تهران – اقتصادبرتر – 11 آبان 98 ...
شهر فردا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۵:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری منطقه 15 گفت: 117 پلاک از بافت های فرسوده منطقه طی شش ماه نخست سال نوسازی شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر به استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه دولت به ساکنان بافت های فرسوده شهری تسهیلات نوسازی یارانه ای می دهد، به مردم توصیه کرد، از وام 6درصدی بازآفرینی برای نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی خود استفاده کنند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۳:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - مسئول دبیرخانه ستاد ملی بازآفرینی شهری کشور گفت: طبق ارزیابی های صورت گرفته بافت های فرسوده شهری کشور ظرفیت احداث 2 میلیون واحد مسکونی را دارد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۳:۱۳    
ایسنا/تهران فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: شهرداری های اسلامشهر، چهاردانگه و احمدآباد مستوفی در اسرع وقت نسبت به راه اندازی دفاترتسهیلگری احیاء بافتهای فرسوده اقدام کنند.