شنبه ۲۹ دیساعت ۱۸:۳۸Jan 2019 19
 

جدیدترین‌های «خاندان سعودی»

ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ - ۰۳:۰۶    
تهران- ایرنا- افشاگر پشت پرده خاندان سعودی روز دوشنبه فاش کرد؛ محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در هفته های آتی، دستوری مبنی بر صدور مجوز فروش مشروبات الکلی، فعالیت علنی کازینوها و قمارخانه ها در عربستان صادر می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۰۱:۰۲    
وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه همزمان با ورودش به ریاض، وعده داد که خاندان سعودی را برای قبول مسئولیت بیشتر در قبال قتل فجیع جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد عربستانی تحت فشار قرار دهد!
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۳:۱۶    
یک روزنامه پرتیراژ نزدیک به خاندان سعودی در مقاله ای ایران، روسیه و سوریه را برنده و آمریکا را بازنده جنگ سوریه معرفی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۹:۲۱    
یک فعال حقوق بشر در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره از خاندان سعودی و اقدامات آنان در راستای مجازات عاملان قتل جمال خاشقجی انتقاد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۷:۰۰    
تهران - ایرنا - افشاگر پشت پرده خاندان سعودی روز جمعه فاش کرد؛ عاملان قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد سعودی که در یک ساختمانی دولتی در شهر الدمام در شرق عربستان نگه داری می شوند، شرایط روحی بدی دارند و بارها دست به خودکشی زده اند.
بازتاب   ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۰۹:۲۲    
د. سعید الشهابی در القدس العربی نوشت: اقدام اخیر حکومت عربستان در مورد ایجاد تعدیل های ناگهانی در وزارتخانه های آن، دربردارنده یک حقیقت مشخص است مبنی بر اینکه خاندان سعودی برای اولین بار از زمان سیطره بر حکومت، احساس خطر کرده و دریافت برای باقی ماندن در قدرت ...
رویداد 24   ۱۳۹۷/۱۰/۰۹ - ۱۱:۵۶    
با توجه به اینکه وزیر خارجه جدید عربستان به اندازه عادل الجبیر در منطق سیاسی از شهرت به سزایی برخوردار نیست و از سوی دیگر به عنوان یک نیروی قدرتمند سیاسی نیز در خاندان سعودی مطرح به حساب نمی آید ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۰۷ - ۰۹:۵۵    
مهم ترین هدف از ایجاد تغییرات سیاسی و امنیتی در حکومت عربستان سعودی، که ولیعهد این کشور در پشت این تصمیم قرار دارد، مقدمه چینی برای تکیه زدن وی بر کرسی پادشاهی به جای پدر بیمارش است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۸ - ۱۴:۵۲    
تهران -ایرنا - رسانه های ترکیه روز چهارشنبه تصاویر جدیدی از حضور گروه عربستانی در ترکیه که گفته می شود جمال خاشقچی روزنامه نگار و منتقد خاندان سعودی به دست آنها کشته شده، منتشر کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۰:۰۱    
افشاگر مسائل خاندان سعودی در تازه ترین توئیت خود از ادامه فعالیت سعود القحطانی، مشاور سابق دربار پادشاهی عربستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۵:۰۳    
تهران-ایرنا- عبدالرحمن الراشد سردبیر سابق روزنامه الشرق الاوسط و از چهره های نزدیک به محمد بن سلمان ولیعهد عربستان با اذعان به وجود اختلاف های دایمی در داخل شورای همکاری خلیج فارس گفت:این شکاف های عمیق و حل نشدنی بزودی به عمر این شورا پایان خواهد داد.
صدا نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۲۲:۵۴    
عدم پذیرش درخواست ملاقات محمد بن سلمان از سوی اردوغان نشان داد که آنکارا تمام تمرکز خود را بر روی استفاده از فرصت پیش آمده برای متوقف کردن روند قدرت گیری محمد بن سلمان در خاندان سعودی قرار داده است.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۶:۵۷    
اجمل مسرور به خاطر انتقاد از محمد بن سلمان و خاندان سعودی بعد از کشته شدن جمال خاشقجی از امام جماعتی مسجد لندن برکنار شد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱ - ۰۸:۰۲    
فارس : رئیس جمهوری ترکیه با انتقاد از سکوت جامعه جهانی در قبال بحران یمن، گفت باید هرچه زودتر راهکاری جامع برای حل بحران یمن و حفظ تمامیت ارضی و استقلال این کشور یافت .
تیک   ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۱۰:۲۱    
افشاگر معروف سعودی گفت اگر شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برای جانشینی ملک سلمان اعلام آمادگی کند 95 درصد خاندان سعودی با وی بیعت خواهند کرد. مجتهد افشاگر معروف سعودی که به ندرت با رسانه ها مصاحبه می کند در گفت وگو با وبگاه خبری الخلیج آنلاین از واقعیت های تازه ای مربوط به ترور جمال خاشقجی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ - ۰۰:۱۸    
افشاگر معروف سعودی گفت اگر شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برای جانشینی ملک سلمان اعلام آمادگی کند 95 درصد خاندان سعودی با وی بیعت خواهند کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۱۴:۵۵    
به گزارش اقتصادآنلاین ، کاهش قیمت نفت تهدیدی علیه امنیت ملی عربستان محسوب می شود، تهدیدی که در هفته های اخیر در جهت منافع آمریکا عملی شده و نمی توان آن را بی ارتباط با بحران قتل جمال خاشقجی دانست ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۱۴:۱۰    
اقتصادنیوز؛ روزنامه واشنگتن پست آمریکا در گزارشی به ابعاد جدیدی از جنگ قدرت در خاندان سعودی پرداخته و از نقش احتمالی جرد کوشنر ، داماد ترامپ در این جنگ پرده برداشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۰۹:۴۰    
گاردین در گزارشی به تلاش های روزافزون دونالد ترامپ برای مبرا کردن خاندان سعودی از دست داشتن در ماجرای قتل جمال خاشقجی پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۹/۰۴ - ۱۵:۴۵    
ترکی الفیصل عضو برجسته خاندان سعودی ارزیابی های اطلاعاتی آمریکا را مبنی بر اینکه ولیعهد عربستان دستور قتل خاشقجی را داده بود، رد کرد
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۰۴ - ۰۱:۰۲    
فعال توییتری و افشاگر اسرار خاندان سعودی در گفت وگو با یک رسانه، تأکید کرد که ولی عهد سعودی از کودتا علیه خود می ترسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۱    
روزنامه واشنگتن پست درباره سرسپردگی رئیس جمهور آمریکا در برابر خاندان سعودی کاریکاتوری را منتشر کرد.
بازتاب   ۱۳۹۷/۰۹/۰۲ - ۰۹:۵۹    
عربستان در وضعیت ناگواری قرار دارد. چه ترامپ بخواهد چه نخواهد بن سلمان می بایست تاوان بدهد. به گزارش نامه نیوز، در حال حاضر خاندان سعودی و کلیت عربستان در پیچی تاریخی قرار گرفته است ...
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۱۷:۰۳    
انتخاب: روزنامه العرب نزدیک به خاندان سعودی نوشت: رئیس جمهور جدید عراق که برخی گمان می کنند یک گزینه آمریکایی بوده است، تنها یک نماد و عنوان تشریفاتی برای عراق محسوب می شود که در حال از دست دادن هویت خود است ...
انتخاب   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۰۸:۴۰    
خبرگزاری رویترز بامداد پنجشنبه با دفاع از گزارش خود مبنی بر تلاش های دربار سعودی برای تغییر محمد بن سلمان و در پاسخ به اظهارات عصر چهارشنبه عادل الجبیر که اساسا این موضوع را بی اساس خوانده بود ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۰۱ - ۰۵:۲۴    
تهران - ایرنا - مضاوی الرشید از مخالفان برجسته خاندان سعودی گفت: در صورتی که عاملان جنایت خاشقچی مجازات نشوند، بسیاری از مخالفان عربستانی خارج از کشور، بیم دارند که به دست رژیم سعودی از بین بروند.
جام جم   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۶:۳۶    
اتفاقی که در روزهای اول، خبری معمولی به نظر می رسید در حال عوض کردن سرنوشت خاندان سعودی است.
جامعه اسلامی مهندسین   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۳    
به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از ایرنا، مایکل پمپئو عصر سه شنبه پس از دیدار مولود چاووش اغلو همتای ترکیه ای خود که در واشنگتن انجام شد در نشست خبری شرکت کرد. ...
ایلنا   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۰:۱۶    
سناتور آمریکایی اعلام کرد که دو حزب جمهوری خواه و دموکرات با قدرت از اعمال مجازات های سخت علیه عربستان و برخی افراد خاندان سعودی به دلیل قتل روزنامه نگار منتقد حمایت خواهند کرد.
افق نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۰۹:۴۱    
سه منبع نزدیک به خاندان سلطنت در عربستان می گویند در بحبوحه اعتراضاتی که بر سر قتل خاشقجی شکل گرفته است، گروهی از اعضای خاندان سعودی در تلاش هستند تا مانع جانشینی محمد بن سلمان به جای پدرش به عنوان پادشاه بعدی عربستان شوند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۰۰:۰۴    
دنیای اقتصاد : سه منبع نزدیک به خاندان سلطنت در عربستان می گویند در بحبوحه اعتراضاتی که بر سر قتل خاشقجی شکل گرفته است، گروهی از اعضای خاندان سعودی در تلاش هستند تا مانع جانشینی محمد بن سلمان به جای پدرش به عنوان پادشاه بعدی عربستان شوند.
برترین ها   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۲۰:۱۰    
خبرگزاری فارس: یک وبسایت انگلیسی فاش کرده است که در جریان سفر مایک پامپئو در 16 اکتبر گذشته به عربستان، وی نقشه راهی را برای نجات بن سلمان در ماجرای خاشقچی، به پادشاه و ولی عهد سعودی ارائه کرده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۹:۰۰    
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان ، گزیده ای از اخبار جالب و خواندنی سراسر جهان در تاریخ بیست و نهم آبان ماه را با کلیک بر روی لینک خبر بخوانید. اعضای خاندان سعودی در تلاش برای تغییر ولیعهد عربستان ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۵:۵۹    
وزیر نفت عربستان اعلام کرد: محمدبن سلمان ولیعهد این کشور به عنوان نماینده خاندان سعودی در اجلاس G20 به آرژانتین سفر می کند.
هارپی نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۲:۴۲    
منابع نزدیک به دربار سعودی می گویند که بسیاری از شاهزاده ها و اعضای خاندان پادشاهی سعودی در تکاپوی این هستند که از پادشاه شدن محمد بن سلمان بعد از مرگ ملک سلمان جلوگیری کنند.
مردم نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۹:۵۹    
مردم نیوز : سه منبع آگاه در داخل خاندان سلطنتی عربستان سعودی خبر داده اند که به دنبال تحولات مربوط به قتل جمال خاشقچی در کنسولگری این کشور در استانبول، بسیاری از اعضای خاندان پادشاهی در تکاپوی ممانعت از شاه شدن محمد بن سلمان هستند. ...
جام نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۸:۵۲    
ده ها تن از اعضای ذی نفوذ خاندان سلطنتی سعود به دنبال تغییر و جانشینی ملک سلمان82 ساله هستند، اما تا زمانی که او در قید حیات است دست به اقدام نمی زنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۰۲:۳۴    
منابع نزدیک به دربار سعودی می گویند که بسیاری از شاهزاده ها و اعضای خاندان پادشاهی سعودی در تکاپوی این هستند که از شاه شدن محمد بن سلمان بعد از مرگ ملک سلمان جلوگیری کنند.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۳:۰۵    
مطرح کردن این موضوع که جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی، به خاطر افشای ارتباط مالی شبکه ایران اینترنشنال و خاندان سعودی کشته شده، ابعاد جدیدی به این پرونده جنجالی داده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۰:۲۰    
مجتهد، افشاگر مسائل خاندان سعودی در حساب کاربری خود در توئیتر از بستری شدن ملک سلمان در بیمارستان خبر داد.
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۹ - ۱۰:۱۴    
مجتهد، افشاگر مسائل خاندان سعودی در حساب کاربری خود در توئیتر از بستری شدن ملک سلمان در بیمارستان خبر داد. منبع: خبرگزاری باشگاه خبرنگاران / انتشار این خبر لزوما نشانه تایید خبر توسط خبرگزاری شباب نمی باشد
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۲۲:۱۳    
چالش های سیاسی در حالی خاندان سعودی را فراگرفته است که کشته شدن جمال خاشقجی، منتقد حکومت سعودی و اقدامات محمدبن سلمان، ولیعهد این کشور، عربستان سعودی را با چالش های متعددی در داخل و خارج مواجه کرده و سبب شده است مقامات این کشور به شدت تحت فشار قرار گیرند ...
کیهان   ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۲۰:۵۶    
فشارهای پرونده قتل جمال خاشقجی به سعودی ها پایان ندارد. پس از مسئله یمن حالا، مدیریت حج از سوی آل سعود نیز هدف منتقدان قرار گرفته و تلاش می شود، بی اعتمادی گسترده علیه این رژیم قرون وسطایی به رخ خاندان سعودی کشیده شود.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۱:۵۳    
منابع نزدیک به خاندان سعودی از احتمال پادشاهی شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و برکناری بن سلمان از قدرت خبردادند که این روزها نشست هایی را مسئولان سعودی بدون حضور بن سلمان برای بررسی آینده کشور برگزار می کنند.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۸/۱۳ - ۱۰:۱۴    
ترور جمال خاشقجی مقامات سعودی را با چالش و تهدید سقوط مواجه کرده است، به همین دلیل مقامات این کشور از جمله محمد بن سلمان با اتخاذ برنامه جدیدی تلاش دارند تا وضعیت داخلی خاندان سعودی و این کشور را با آزادی شاهزادگان و تجار بازداشت شده آرام کنند.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۲ - ۰۹:۴۷    
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، یک ماه پس از به قتل رسیدن جمال خاشقجی در کنسولگری عربستان در استانبول، مستقیما حکومت عربستان را متهم به این قتل کرده است. این در حالی است که ریاض می گوید خاندان سعودی و محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور از نقشه قتل آقای خاسقجی بی اطلاع بوده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۸/۱۱ - ۱۲:۲۵    
خاندان سعودی به بن سلمان می گویند:"ای فرزند سلمان یا خودت برو یا به زور بیرونت می کنیم".
بازتاب   ۱۳۹۷/۰۸/۱۰ - ۱۱:۴۳    
القدس العربی چاپ لندن نوشت: امروز همه توجهات بر روی بازگشت شاهزاده احمد بن عبدالعزیز به عربستان سعودی متمرکز است؛ بویژه انکه در خصوص شایستگی بن سلمان برای منصب ولایت عهدی و امکان ایجاد تغییری در ارکان قدرت، جدالی در خاندان سعودی بر پا شده است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۰۸/۱۰ - ۰۰:۰۴    
دنیای اقتصاد : یک عضو برجسته خاندان سعودی که از بازگشت به کشورش می ترسید سرانجام روز سه شنبه 8 آبان (30 اکتبر) از محل اقامتش در لندن به ریاض بازگشت. این بازگشت را مهم ترین اقدام در درون خاندان آل سعود پس از قتل جمال خاشقجی دانسته اند. دیوید دی ...
انتخاب   ۱۳۹۷/۰۸/۰۸ - ۱۱:۵۰    
محمد المعسری مخالف سعودی و دانشمند فیزیک با افشای اینکه محمد بن سلمان اصرار زیادی به گردن زدن جمال خاشقچی روزنامه نگار داشت، افزود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با پنهان کردن اطلاعات در این قتل دست دارد ...