یکشنبه ۲۲ تیرساعت ۲۲:۴۰Jul 2020 12

جدیدترین‌های «نظام مهندسی»

 
می متالز   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - مشاور عالی معاون علمی و فناوری رییس جمهور، در دیدار با رییس و برخی اعضای سازمان نظام مهندسی معدن، از تشکیل پلتفرمی منطقه ای در حوزه فناوری های حوزه معدن خبر داد.
موج   ۵ ساعت پیش    
تعداد 8000 عدد کیسه خرید از جنس منسوجات بی بافت قابل بازیافت با همت سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد و پیمانکار بازیافت شهرداری تهیه شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۰:۰۴    
گروه استان ها - استاندار اردبیل گفت: تلاش و جدیت بر این است تا برنامه ریزی های انجام یافته مبنی بر زمین رایگان و نیز کاهش تعرفه نظام مهندسی قیمت تمام شده مسکن طرح اقدام ملی در اردبیل کاهش یابد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۰۹:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه عضو هیات مدیره نظام مهندسی معدن استان کرمانشاه با اشاره به اینکه پیش از این درباره احتمال وقوع خطر در معدن "سرتیتان" گیلانغرب هشدار داده شده بود، گفت: نزدیک به 20 معدن قیرطبیعی دیگر در گیلانغرب وضعیت حاد دارند و احتمال وقوع حادثه مشابه در آنها وجود دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه گفت: افزایش تعداد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی را در استان دنبال می کنیم.
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۵:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان مجوز هفت فقره پروانۀ اکتشاف معدنی را برای فولاد مبارکه صادر کرد تا این شرکت بتواند در پهنۀ انارک و با توسعۀ اکتشافات معدنی کشور، برای تأمین کانسارهای آهن و سایر فلزات موردنیاز خود گام بلندی برداشته باشد. ...
مومنی مقدم، دبیر اجرایی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر اینکه باید هماهنگی بین متولیان دولتی و خصوصی ساخت و ساز تقویت شود، گفت: با برنامه مدونی که در دست تدوین است، حق الزحمه ارایه خدمات مهندسی و ارایه خدمات مهندسی، واقعی می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۱۲:۲۵    
نائب رئیس اول سازمان نظام مهندسی استان مرکزی با بیان اینکه شرکت های ساخت و ساز باید پروانه اشتغال گودبرداری داشته باشند.گفت: پروانه فعالیت در مورد گودبرداری در سطح استان مرکزی وجود ندارد که به همین سبب باید برنامه های جدی در این زمینه طراحی و عملیاتی شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۸:۱۸    
همدان - ایرنا - رئیس سازمان نظام مهندسی معدن همدان با اشاره به علاقه مسئولان استان برای ثبت ژئوپارک اکباتان افزود: اعتبار مورد نیاز برای اجرای طرح پیمایش زمین شناسی از محل اعتبارات استان تامین شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۰ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
همدان - ایرنا - رییس سازمان نظام مهندسی معدن همدان با اشاره به آمادگی کارشناسان برای اجرای طرح مطالعاتی ژئوپارک اکباتان گفت: این کار نیازمند تامین اعتبار است تا عملیات پایش زمین شناسی سراسر استان برای شناسایی ژئوسایت ها آغاز شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۳:۵۶    
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی با تأکید بر اهمیت حوزه نظارتی کارشناسان بر سازه های طرح های گلخانه ای و دامداری استان گفت: با ناظرانی که از وظیفه خود تخطی کنند و مسؤولیت پذیر نباشند، برخورد قانونی خواهد شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل از تغییر فرآیند انتخاب مهندسان ناظر ساختمان در سازمان نظام مهندسی و ساختمان استان اردبیل خبرداد.
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
غلامرضا ملاطاهری؛ مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو با بیان این مطلب اظهار داشت: موضوع آموزش و درنتیجه افزایش بهره وری در آنها، یک نیاز ضروری در معادن کوچک مقیاس است که می تواند کمک موثری در تداوم تولید و کاهش قیمت تمام شده این معادن داشته باشد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- نقص فنی جت فن، اهمال معدن کار، قصور مسئول فنی سازمان نظام مهندسی معدن و عدم اعطای تسهیلات به معادن از جمله مقصران در حادثه معدن شهرستان گیلان غرب هستند.
تمدن لر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان گفت: با همکاری شرکت گاز استان بازرسی دوره ای از لوله کشی گاز منازل مطابق مبحث 22 مقررات ملی ساختمان جهت کاهش خطرات ناشی از منواکسید کربن و جلوگیری از مرگ های خاموش اجرایی می شود . ...
معدن نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۵:۱۵    
معدن نیوز - کشاورزی معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان نظام مهندسی معدن ایران طی تماسی از طریق وب کنفرانس با رستم ژیگانشین نماینده تجاری فدراسیون روسیه در ایران برای گسترش همکاری های بین سازمان نظام مهندسی معدن ایران و دیگر ارگان ها و دستگاههای مرتبط معدنی و صنایع معدنی ایران با همتایان خود در کشور ...
عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان ضمن انتقاد از ضعف ساختاری در شناسایی ساختمان های ناایمن، پیشنهاد طراحی سامانه شناسایی ساختمان های ناایمن را در کلانشهرها ارائه کرد.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون عمرانی استانداری خراسان شمالی خطاب به رییس سازمان نظام مهندسی استان باصفر خواندن خدمات نظارتی ساختمان از سوی این سازمان و دریافت هزینه های زیاد نظارت گفت: نهاد نظام مهندسی ساختمان استان را به گلوگاه راهزنی تبدیل نکنید.
پانا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۴۸    
تهران (پانا) - معاون شهرسازی ومعماری شهردار تهران از تسهیل فرایند صدور پروانه ساختمان به دلیل شیوع کرونا خبر داد. عبدالرضا گلپایگانی با بیان این که ما فرایند تصدور پروانه را دلیل شیوع کرونا و مشکلات آسان کردیم ، گفت: به این صورت که وقتی فرایند صدریافت تائید نقشه های نظام مهندسی آغاز می شود ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
پورحاجت، دبیر کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه محاسبات سازمان نظام مهندسی برای هزینه ساخت مسکن خنده دار و 30 درصد پایین تر از واقعیت است، گفت: ساخت واحدهای مسکونی پنج طبقه در تهران در خوشبینانه ترین حالت متری 3.5 میلیون تومان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- سازمان نظام مهندسی ساختمان سیستان و بلوچستان و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص ارائه خدمات مهندسی در بازسازی واحدهای مسکونی مناطق هدف در حاشیه شهرها و مناطق آسیب دیده از سیل در این استان تفاهم نامه مشترک امضا کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۰۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خوزستان گفت: مصالحی که در حال حاضر در طرح های ساختمانی مصرف می شود اغلب فاقد کیفیت مناسب هستند و این یکی از مشکلات اساسی در ساخت و سازهای خوزستان محسوب می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۳:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
قانون وجود دارد اما اجرا نمی شود، مسئولیت دستگاه ها برای ایمنی ساختمان ها نیز مشخص است، اما تا امروز همه از قبول تقصیر در حادثه کلینیک سینا جاخالی داده اند ...
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی: رو تیتر رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی: رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در دیدار با رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جمهوری اسلامی ایران ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان این که در حال حاضر شبکه ای غیررسمی بین شهرداری و نظام مهندسی ایجاد شده که مشوق مردم در ساخت و سازهای غیرمجاز است، اظهار کرد: متصل شدن سامانه های این دو ارگان و ایجاد سامانه اطلاعاتی مشترک بین آنها ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۱۶:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
خرم، رئیس نظام مهندسی ساختمان گفت: بورس مسکن خوب است ولی باید مقررات زدایی شده و ساختار مناسب برای آن طراحی شود والا فساد در آن محرز است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد پیشنهاد کرد تخلفات در حوزه ساخت و ساز قبل از معرفی به کمیسیون ماده 100 در یک تعامل سازنده بین نظام مهندسی و شهرداری مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت رعایت ملاحظات فنی و شهرسازی بتواند به صورت اصولی تکمیل شود.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ - ۰۰:۲۲    
دنیای اقتصاد : مجلس شورای اسلامی در سال 1380 طی ماده 35 قانون تاسیس نظام مهندسی کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی را مکلف به تشکیل و راه اندازی نظام صنفی کارهای کشاورزی و منابع طبیعی کرد ...
کانون سراسری انبوه سازان در نامه ای به وزارت راه و شهرسازی خواستار دریافت مبانی مستندات هزینه های اعلامی شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان درباره هزینه ساخت مسکن شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: باید به حوزه سازمان نظام مهندسی نظارت و به تخلفاتی اعم از امضا فروشی و مُهر فروشی رسیدگی شود.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نظام مهندسی معادن استان زنجان با اشاره به افزایش قیمت ارز و تاثیر آن بر فعالیت های معدنی گفت: افزایش قیمت ارز واردات ماشین آلات معدنی را مشکل ساز کرده و ادامه این روند زنجیره تولید را در حوزه معدن مختل می کند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۰:۳۵    
دکتر طاهره نصر؛ عضو شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شیراز متأسفانه باز هم حادثه ای تلخ (آتش سوزی مرکز درمانی سینا مهر شمیران تهران) پرسشی را در اذهان ایجاد کرد که نهادهای مسئول چه تدبیری برای بازسازی و ایمن سازی ساختمان های موجود در کشور به ویژه ...
برترین ها / ستاره صبح   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۲:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری برنا: اکبر ترکان، مشاور سابق رئیس جمهوری در پاسخ به ادعای اصولگرایان که اصلاح طلبان نیروی سرشناس برای معرفی در انتخابات 1400 ندارند، گفت: مجلسی که تشکیل شده یک مجلس استصوابی است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
خرمشهر- مدیر دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی خرمشهر از آمادگی برای اجرایی شدن طرح مجریان ذی صلاح در این شهرستان خبر داد.
موج   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۲۱:۳۷    
جلسه ساماندهی دانش آموختگان رشته های محیط زیست با حضور رییس و مشاور محیط زیست سازمان نظام مهندسی کشاورزی یزد، نماینده اداره کل حفاظت محیط زیست یزد و نماینده سازمان صمت یزد برگزار گردید.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
کنفرانس ملی ساختمان، محیط زیست و مدیریت مصرف انرژی، در تاریخ 15 مرداد 1399 توسط دانشگاه شهید چمران اهواز و با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان خوزستان و سازمان صنعت،معدن و تجارت خوزستان در شهر اهواز برگزار می شود. ...
عصر زاگرس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۲۰:۰۱    
با حضور رئیس نظام مهندسی ساختمان استان پروژه احداث ساختمان نظام مهندسی شهرستان کهگیلویه کلنگ زنی شد.
تمدن لر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۴:۰۱    
به گزارش پایگاه خبری تمدن لر ، به بهانه درگذشت نابهنگام بنیانگذار سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان زنده یاد مهندس فقید عزت اله فیلی، سعید بارانی؛نایب رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان در یادداشتی نوشت: ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
زنجان- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: بعضی پوشش های گیاهی از جمله گَوَن، جزو گونه های ممنوع القطع قرار گرفته اما با وجود این قانون، بسیاری از اکتشاف معادن این استان متوقف شده است.
تمدن لر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۲۱:۰۱    
مجمع عمومی عادی سالانه نوبت دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان با حضور اعضای این سازمان برگزار شد . به گزارش پایگاه خبری تمدن لر ، مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان لرستان صبح امروز پنجشنبه 12 تیرماه براساس اعلام قبلی با حضور اعضای هیئت مدیره و سایر اعضای ...
یافته   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۱۵:۲۳    
پدر مهندسی لرستان درگذشت چاپ ایمیل شهردار اسبق خرم آباد و بنیان گذار سازمان نظام مهندسی لرستان درگذشت. به گزارش یافته، عزت اله فیلی شهردار اسبق خرم آباد، بنیان گذار سازمان نظام مهندسی و کانون کارشناسان لرستان روز پنجشنبه 12 تیرماه به علت ایست قلبی در تهران درگذشت. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۲ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رییس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قزوین گفت: آزمون ورود به حرفه مهندسان ساختمان که قرار بود اسفندماه سال گذشته برگزار شود، به علت شیوع بیماری کرونا در شهریور و مهرماه امسال برگزار می شود.
شهرخوان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل از اجرایی شدن نظام اولویت بندی ارجاع کار در سازمان نظام مهندسی اردبیل پس از20 سال خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۹:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: با توجه به اجرایی نشدن قانون پیش فروش ساختمان، شهرداری ها و سازمان نظام مهندسی ساختمان مکلف به صدور شناسنامه فنی برای اجرای هرچه بهتر این قانون طی یک ماه آینده شدند.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۷:۲۰   + ۳۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران،گفت: از نوزده جسد حادثه آتش سوزی خیابان شریعتی که جهت تعیین علت فوت به پزشکی قانونی ارجاع شده است تاکنون چهارده جسد تحویل خانواده ها گردیده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۸:۱۶    
بیرجند - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی گفت: با توجه به اجرایی نشدن قانون پیش فروش ساختمان، شهرداری ها و سازمان نظام مهندسی ساختمان مکلف به صدور شناسنامه فنی برای اجرای هرچه بهتر این قانون طی یک ماه آینده شدند.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۵:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اکوفارس: به منظور استفاده از ظرفیت مهندسان عضو سازمان های نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور و با هدف ارائه خدمات جدید مهندسی در حوزه مهندسی راه، تفاهم نامه ای فیما بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سازمان نظام مهندسی ساختمان امضا شد.
موج رسا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۴:۴۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس نظام مهندسی معدن استان زنجان با اشاره به جلوگیری از صادرات سنگ آهن به خارج از کشور گفت: این اقدام به دلیل جلوگیری از خام فروشی اتفاق افتاده است.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۴   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور جدول هزینه ساخت هر متر مربع واحد مسکونی برای امسال را به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ارائه داد. به گزارش سلام نو به نقل از مهر ...
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
احمد خرم، رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با جامعه مهندسی و دست اندرکاران حوزه ساخت و خدمات فنی و مهندسی اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی همدان دیدار و گفت وگو کرد. ...