یکشنبه ۱۸ خردادساعت ۰۷:۰۲Jun 2020 7

جدیدترین‌های «روستاها»

 
ایرنا   ۸ ساعت پیش    
بندرعباس- ایرنا- فرماندار خمیر گفت: باتوجه به وضعیت قرمز شهرستان فعالیت کاری واحدهای صنفی در روستاها از ساعت 10 صبح تا 13 ظهر و عصرها 16 تا 20 و در شهرها از هشت صبح تا 13 ظهر و عصرها 16 تا 22 می باشد.
شعار سال   ۸ ساعت پیش    
طبق گزارشهای میدانی در برخی از روستاهای لرستان، آب در طول روز به صورت کامل قطع بوده و در برخی از روستاها فقط چند ساعت آب آشامیدنی داشته اند که با توجه به شرایط موجود از قبیل فصل گرما و شیوع کرونا و نیاز به نظافت بیشتر این موضوع نگران کننده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسئول بهداشت آب معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به مسمومیت تعدادی از اهالی روستای ولی محمد کبودراهنگ گفت: مصرف آب آلوده چاه و لوله کشی باعث مسممومیت اهالی روستا شده بود که می طلبد شرکت آب و فاضلاب مرتب کلرزنجی را انجام دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۷:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه هم اکنون 100 درصد خانوار شهری و 96.67 درصد خانوارهای روستایی استان از گاز طبیعی بهره مند هستند، گفت: در آستانه اتمام گازرسانی به روستاها قرار داریم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۶:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - اهواز - شهرستان باغملک از هشت دهستان تشکیل شده است که اکثر روستاهای آن با مشکل کم آبی مواجه اند. آب بیشتر این روستاها به صورت جیره بندی و دو تا سه ساعت در شبانه روز تامین می شود. آب گرمک، آبگندو، تیغن علیا، چلچلک و دره نی از جمله این روستاها هستند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۶:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
بیرجند- استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بیش از 500 روستا در استان با تانکر آبرسانی می شوند، گفت: تکمیل مجتمع های آبرسانی در روستاها از برنامه های توسعه محور روستایی در استان است.
پاون   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۴:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: برای رفع مشکل تامین آب روستاهای تحت پوشش شرکت آبفای مشهد، اقدامات اضطراری در دستور کار قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۴:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
زنجان- ایرنا- رییس شوراهای حل اختلاف استان زنجان گفت: اصلاح ذاتُ البِین (آشتی و سازش دادن مردم) میان اصحاب دعوی بسیار ارزشمند است و اعضای شوراهای حل اختلاف به ویژه در روستاها به طور کامل با مردم آشنا بوده و در برخی مسائل ...
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۴:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
سلامت نیوز :بلوط های نیم سوخته از چشمی دوربین شکاری آشکارند، به قول امرالله پیداست که سه روز آتش چه ظلمی به درختان کرده. دیروز امرالله و یکی از همکارانش همین جا را خاموش می کردند. ...
خوزنیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۴:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
بخشدار عقیلی شهرستان گتوند گفت: ساعتی پیش بیشه زارهای بخش عقیلی گتوند در نزدیکی روستای چم عربان آتش گرفت. مجید حسنی افزود: پس از اعلام آتش سوزی، نیروهای آتش نشانی شهرداری های ترکالکی، سماله، گتوند، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، تعدادی از دهیاران روستاها و گروه های مردمی به محل حادثه اعزام شدند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص شهرستان ها و روستاها نیز باید برنامه های فوری اعلام شود، حتماً که نباید مثل جریان غیزانیه اهواز شود. مردم امروز آب ندارند و نباید 4 سال دیگر فکر چاره شود.
برترین ها / فرارو   ۳ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
فرارو: آشوریان ساکن ترکیه نگران فردایشان هستند. جمعیت آنها در ترکیه رو به کاهش است. در روستاها برای به جا آوردن آیین های مذهبی کمبود کشیش دارند. نسل جوان روستاها را ترک می کنند و علاقه ای به ماندن در آنجا ندارند. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۵۱    
محمدرضا هاشمی، فرماندار مشهد خواستار رفع مشکل بحران آب در روستا های اطراف این شهرستان شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۴۸    
حوزه / مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: ما در فضای روستایی سراسر استان دارای یک شبکه منسجم تبلیغی فعال به نام روحانیون مستقر هستیم که این شبکه در سال های گذشته مشغول برگزاری نماز و منبر و مدیریت مناسک مردم بود و با محیط روستا چندان کاری نداشتند.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
طاهری فرماندار شهرستان شهریار در اولین نشست شورای هماهنگی توسعه بخش جوقین با بیان اینکه شهر و روستا موجودی زنده و در حال رشد است گفت: افزایش جمعیت در شهرها و روستاها عامل این زنده بودن است و اگر در جایی نیاز به بزرگ شدن داشت نمی توان از آن ممانعت بعمل آورد و گسترش طرح هادی آنرا مطابق با شرایط جدید ...
تابا خبر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۸:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: با تخصیص اعتبار برای خرید تجهیزات لازم آب به 500 روستای دیگر استان خواهد رسید و شاهد پایداری آب در این روستاها نیز خواهیم بود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۲:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر سرانه آب در روستاها پاسخگوی نیاز و مصرف مردم نیست و گرمای شدید هوا و مشکلاتی چون کرونا این موضوع را تشدید کرده است.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۳:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
آقای منتظری جزو مخالفین مترو بود. می گفتند چرا پول را در زمین دفن می کنید! روستاها را آباد کنید! حرف آقای منتظری این بود. من رئیس کمیسیون برنامه و بودجه بودم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۸:۳۵   + ۴۲ سایت دیگر  
آیت الله دری نجف آبادی گفت: من اضطراراً وزارت اطلاعات رفتم و آقای آشنا را هم اضطراراً بردم و چاره نداشتم چراکه باید با دولت سازگاری می کردم و تفاهم می داشتم و راهی غیر از این نداشتم.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۸:۲۴   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش روز جمعه روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، در بخشنامه مهدی جمالی نژاد به استانداری ها در زمینه ضرورت کنترل و پیشگیری از آتش سوزی در بوستان ها، فضاهای سبز و جنگل ها و مراتع واقع در شهرها و روستاها با اشاره به افزایش دمای هوا و خشک شدن پوشش گیاهی که امکان بروز [...]
میرزایی، رئیس هیات مدیره صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی گفت: تبدیل روستاها به قطب گردشگری و تفریحی از سیاست های وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است.
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۷:۱۵   + ۱۲ سایت دیگر  
خرداد: معاون نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات گفت: تمامی روستاهای بالای 20 خانوار در کشور، تا پایان سال جاری به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات متصل خواهند شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۵:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر تسریع در ارائه اینترنت پرسرعت به روستاهای استان و تامین تجهیزات مخابراتی مورد نیاز استان تاکید کرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۰۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران در مجلس گفت:پروژه آبرسانی در 3 فاز تعریف شده اما فازبندی به اطلاع مردم نرسیده و اگر فاز اول پروژه آبرسانی به اتمام برسد، مشکلات بخش هایی از روستاها همچنان باقی می ماند.
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۰۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
: استاندار خوزستان از رفع مشکلات آب روستاهای مسیر شلمچه خبر داد. به گزارش ، غلامرضا شریعی در بازدید امروز خود از تصفیه خانه شهدای شلمچه گفت: در گذشته از این تصفیه خانه روزانه 250 هزار مترمکعب بر ساعت آب برای روستاها پمپاژ می شد که جوابگوی مصرف روستاییان نبود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۲۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
استاندار خوزستان در سفر به چوئبده از بهره برداری تصفیه خانه این شهر ظرف 5 ماه آینده خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: آبرسانی پایدار به بخش روستایی در دولت تدبیر و امید در مقایسه با دولت های قبل، 10 برابر بیشتر شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۲:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد از مشکل تامین آب شرب برای 140 روستای مشهد خبر داد و گفت: آب به اندازه سرانه مصرف روستاها تامین است، ولی دلایلی باعث می شود این مصارف افزایش پیدا کند که یک نمونه باغ ویلاها و دیگری مصارف دام هستند که در تابستان به اوج خود می رسد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم بندرانزلی در مجلس با بیان اینکه رفع مشکلات زیست محیطی تالاب انزلی در اولویت قرار دارد گفت: قرارداشتن روستاها و اراضی مردم در حریم تالاب زمینه ساز بروز بسیاری از معضلات است.
رانکوه نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۲۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
امروزه اگرچه تعاریف ما از روستا همان تعریفی است که ملاک جمعیتی و شیوه معیشت و نوع تولیدات و ... لحاظ شده است.
ایتنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۲۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایتنا - در کشور ما به دلایل گوناگون از جمله سابقه اتکا به اقتصاد تک محصولی (نفت) در بودجه ملی، و نیز معضل تحریم ها، اکنون موضوع اقتصاد دیجیتال به عنوان هدفی موثر و البته جذاب به شمار می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
در سالهای اخیر با تامین امکانات زیر ساختی در برخی روستاهای استان, شاهد مهاجرت معکوس از شهر ها به این روستاها هستیم. روستای دیبکلو یا با نام امروزی سید کندی از توابع بخش قصابه مشگین شهر از جمله این روستاهاست.
سیری در ایران   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۸:۴۹    
روستای تپه تی ، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان دورود در استان لرستان ایران است.این روستا به دلیل شرایط خاص طبیعی اش دارد و همچنین قرار گرفتن این روستا در جوار امامزاده عبدالله ، سالانه افراد زیادی جهت زیارت و گذراندن اوقات فراغت خود به روستای تی سفر میکنند ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۷:۳۹    
حجت الاسلام انصاری گفت: با توجه به نیاز آب، چه شرب و غیر شرب در روستاها و مناطق کم برخوردار طرح نذر آب به سازمان هلال احمر ارائه شد اما تاکنون مجوز اجرای صادر نشده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیر اداره پست دلفان گفت: راه اندازی حداقل 15 دفتر خدمات ارتباط روستایی در این شهرستان ضروری است که در صورت تحقق این مهم تمام روستاها زیر پوشش قرار می گیرند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۶:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن با بیان اینکه توجه امام (ره) به مستضعفان و محرومان منجر به تحول روستاها شد، تصریح کرد: از کل 5 میلیون و 350 هزار خانه روستایی بالغ بر 3 میلیون و 700 هزار واحد در دوران انقلاب اسلامی بهسازی و نوسازی شده و انشاالله تا پایان برنامه ششم تمام خانه های روستایی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
بندرعباس- استاندار هرمزگان گفت: در هرمزگان استعداد و ظرفیت تولید 60 رقم خرما وجود دارد که این استان از نظر تنوع تولید انواع خرما از شرایط منحصربه فردی در کشور برخوردار است.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۴:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: کمک های اتاق بازرگانی یاسوج میان خانواده های نیازمند در روستاها و شهرهای مختلف شهرستان های: بویراحمد، دنا، مارگون، کهگیلویه، چرام، بهمئی، لنده، گچساران و باشت توزیع شد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا یک هفته پیش فرمان اجرایی را خطاب به وزارت دادگستری این کشور علیه شبکه های اجتماعی صادر کرد و خواستار فعال شدن قانون بازخواست رسانه های اجتماعی شد. ترامپ و بایدن تلاش می کنند از اختلاف دیدگاه آمریکایی ها بر سر یک... ...
برترین ها / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۰:۵۴   + ۲۷ سایت دیگر  
عصرایران: " جیانا فلوید" دختر 6 ساله و "روکسی واشنگتن" همسر جورج فلوید دیروز برای نخستین بار با حضور در ساختمان شهرداری شهر "مینیاپولیس" در مقابل دوربین خبرنگاران ظاهر شدند و در یک نشست خبری شرکت کردند. ...
برترین ها / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۳۳ سایت دیگر  
ایسنا: تازه ترین آمارها حاکی از آن است که شمار قربانیان کروناویروس جدید، عامل بیماری کووید-19 تاکنون به 382 هزار و 481 نفر رسیده و ابتلای شش میلیون و 452 هزار و 422 نفر نیز به این بیماری تأیید شده است. ...
برترین ها / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۳:۲۷   + ۳۸ سایت دیگر  
ایسنا: فریبرز غیبی رئیس مرکز جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها و مراتع کشور با بیان اینکه جنگل های زاگرس یکی از مهم ترین رویشگاه های جنگلی کشور هستند و بیش از 80 درصد عشایر کشور و بیش از 50 درصد دام کشور در آن منطقه وجود دارد ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
ترامپ و بایدن تلاش می کنند از اختلاف دیدگاه آمریکایی ها بر سر یک... مرکز خرید باوارث در مکه، جای شلوغی است و حاجی های ایرانی بیشتر...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۲:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
خبرآنلاین: نمایشگاه عکس ایران از قاب تاریخ از 18 خرداد به سرپرستی جواد علمی نیا در تالار آینه برج آزادی برپا می شود. این نمایشگاه گروهی، شامل 40 اثر در سایزهای 70 50 با تکنیک های مختلف از عکس های اماکن مذهبی- تاریخی، روستاها و طبیعت از 18 خرداد در تالار آینه برج آزادی به نمایش گذاشته خواهد شد ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۲:۴۱   + ۷۱ سایت دیگر  
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: آمریکا با استمرار و تشدید تحریم های غیرقانونی خود در شرایط بحران همه گیری کرونا، خطوط قرمز تروریسم اقتصادی و تروریسم پزشکی را رد کرده و به مرز جنایت علیه بشریت رسیده است. ترامپ و بایدن تلاش می کنند از اختلاف دیدگاه آمریکایی ها بر سر یک... ...
برترین ها / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۰:۳۳   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرکزاری میزان: ناصر رئیسی فرد با اشاره به مشکلات سوخت گیری پس از سهمیه بندی اظهار کرد: بنزین یک کالای مصرفی است که مسئولان بدون در نظر گرفتن این موضوع ...
برترین ها / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۰:۰۸   + ۳۱ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: در حالی که کاهش ارزش دلار موجب تقویت بازار شده و در عین حال خوش بینی اقتصادی و امیدها به اتخاذ اقدامات محرک اقتصادی بیشتر افزایش اشتها برای ریسک پذیری و رشد شاخص های بورس را به دنبال داشته قیمت طلا امروز شاهد نوسان محدودی بود. ...
سلام نو / 55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۰:۳۱   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، قیمت نفت که در ماه های اخیر به دلیل شیوع کرونا و کاهش تقاضا و جنگ تولید بین عربستان و روسیه در آوریل با افت قیمت همراه شده بود در معاملات امروز به بالای 40 دلار بازگشت. ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۲:۰۵   + ۶۶ سایت دیگر  
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران، ضمن اعلام تعداد بیماران بستری در بخش های عادی و ویژه مراکز درمانی، از مشاهده علائم بالینی متنوع در مبتلایان کرونا خبر داد. ترامپ و بایدن تلاش می کنند از اختلاف دیدگاه آمریکایی ها بر سر یک... ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا گفته که اقدامات چین در مرز با هند یا در هنگ کنگ و یا دریای چین جنوبی بخشی از رفتار حزب حاکم کمونیست در پکن در سال گذشته میلادی بوده است. ترامپ و بایدن تلاش می کنند از اختلاف دیدگاه آمریکایی ها بر سر یک... ...