یکشنبه ۱۷ آذرساعت ۱۶:۴۹Dec 2019 8

جدیدترین‌های «دانشگاه صنعتی شریف»

عصر خودرو   ۱ ساعت پیش    
عصر خودرو- عضو شورای پژوهش انرژی دانشگاه صنعتی شریف از استقبال وزیر نفت از همکاری صنعت و دانشگاه در توسعه صنعت CNG خبر داد و گفت: باید برنامه ریزی های لازم برای جایگزینی CNG به جای بنزین را انجام دهیم .
عضو شورای پژوهش انرژی دانشگاه صنعتی شریف گفت: همانطور که اخذ مصوبه اخیر از سوی وزارت نفت در کمک بلاعوض به خودروهای دوگانه سوز بسیار موثر است، همکاری صنعت با دانشگاه نیز می تواند در گسترش و حل چالش های پیش رو در توسعه سی ان جی تاثیرگذار باشد. ...
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
انجمن علمی دانشجویی علوم و فناوری نانو دانشگاه صنعتی شریف چهارمین سمینار نانوتاک+ "ایده راه اندازی کسب وکارهای فناورانه (بارویکرد فناوری نانو)" را برگزار می کند.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
انجمن علمی دانشجویان مهندسی صنایع و کمیته مهندسی صنایع انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف نشست "مهندسی صنایع و تحول دیجیتال" را برگزار می کند.
ایسنا   ۷ ساعت پیش    
نشریه دانشجویی "رایانش" متعلق به انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف ویژه نامه کتاب منتشر کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۸ ساعت پیش    
دانشجویان ایرانی دانشگاه صنعتی شریف تهران برنده یازدهمین کنفرانس بین المللی روباتیک اجتماعی که به اختصار ICSR 2019 نامیده می شود، شدند. این مسابقات در مادرید برگزار شد ...
نفت آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۲۱:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
استاد دانشگاه صنعتی شریف با ابراز امیدواری از اینکه دوگانه سوز کردن خودروها ادامه یابد، تاکید کرد: اگر دوگانه سوز کردن سالی یک میلیون خودرو را ادامه یابد مردم را از صف پمپ بنزین به صف پمپ گاز انتقال داده ایم که قطعا منطق و توجیه اقتصادی دارد.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
دو تن از کارشناسان دانشگاه صنعتی شریف در نوشتاری با اشاره به اینکه ایران 17 برابر بیش از سهم عادلانه ای که از گاز طبیعی باید نصیبش می شد را داراست، بر ضرورت سیاست گذاری برای استفاده بهینه از آن از جمله توسعه صنعت سی ان جی تاکید کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۶:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه شریف معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده مهندسی عمران این دانشگاه را در سمت خود ابقا کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۲   + ۲۲ سایت دیگر  
ایران کشوریست که حدود یک درصد جمعیت جهان و یک درصد از مساحت خشکی های کره خاکی را در اختیار دارد. به این صورت مقدر شده است که 7 درصد از منابع طبیعی جهان متعلق به مردم ایران باشد که در این میان میزان ذخایر ثابت شده گاز طبیعی کشور 17 درصد و میزان ذخایر ثابت شده نفت خام متعارف کشور 11 درصد از کل جهان ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۱:۱۲    
مسئولان وزارت نیرو به عنوان مرجعی که طبق قانون سیاست گذاری در زمینه آب را به صورت انحصاری در اختیار دارند، در نشست بازتخصیص خاموش آب غایب بودند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی شریف در پیامی روز دانشجو را به دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تبریک گفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۱۰:۰۷    
به همت دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف شماره 838 نشریه دانشجویی روزنامه شریف منتشر شد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ - ۰۹:۳۷    
به گفته دبیر شورای صنفی دانشگاه صنعتی شریف مشکلات مالی باعث تغییر رویکرد دانشگاه به سمت پولی سازی آموزش شده است که نمونه آن راه اندازی دوباره پردیس در سال تحصیلی جاری است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۰۸:۴۵    
دکتر مهدی گلشنی فیزیکدان و بنیان گذار گروه فلسفۀ علم دانشگاه صنعتی شریف است. ایشان در این مصاحبه دیدگاه های خود را دربارۀ نسبت علوم انسانی و اقتصاد، اهمیت علوم انسانی در قدرت و تفاوت های تجاری سازی و بومی سازی و کاربردی سازی علوم انسانی بیان کرده اند.
جماران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
عبدالرضا باقری پنجشنبه شب در دومین مجمع عمومی انجمن دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد افزود: ورود به عرصه فناوری و تجاری سازی دانش، راه اندازی واحدهای فناور و شرکتهای دانش بنیان در دانشگاه ها از اقدامات جدید در کشور است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۲۰:۱۳    
پاک کردن برنامه ها از کد های کثیف، این خلاصه مسابقه کدنویسی مبهم در باشگاه کسب و کار دانشگاه صنعتی شریف است.
ایکنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۷:۳۶    
گروه حوزه های علمیه عضو هیئت علمی گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به غلبه دیدگاه های طبیعت گرایانه و زیست شناسی مدرن بر مباحث خداباوری و الحاد گفت: در چنین فضایی پاسخ های فلسفی و فلسفه اسلامی علیه الحاد برای نسل جدید دانشگاهی با وجود درست بودن آن ها ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۱    
مرکز پژوهشی پایداری و تاب آوری زیرساخت های دانشگاه صنعتی شریف با هدف نشر مفاهیم جدید طراحی سیستم های جامعه "سمینار جوامع پایدار و تاب آور" را با حضور متخصصان و کارشناسان این حوزه برگزار می کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سمینار یک روزه جوامع پایدار و تاب آور 20 آذر ماه 98 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
شفقنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کرد. به گزارش شفقنا، رامین مهمانپرست امروز با حضور در فرمانداری تهران برای داوطلبی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد. ...
زومیت   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۰:۲۰    
کوئرا، جامعه برنامه نویسان ایران، اولین رویداد تخصصی توسعه دهندگان ارشد سازمان ها را در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۰۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه صنعتی شریف از برنامه های دانشگاه صنعتی شریف در زمینه ارتباط با صنعت خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: دانشگاه صنعتی شریف و پژوهشگاه دانش های بنیادی، در دوسال متوالی رتبه های اول را در طرح تراز بین المللی کسب کردند.
پایگاه خبری گسترش / ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۴:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه دو دانشگاه صنعتی شریف و شهید بهشتی در شرایط ویژه تحریم از سوی کشورهای خارجی قرار دارند گفت: این شرایط باعث می شود تبعات تحریم های کشور بر این دو دانشگاه بسیار مضاعف تر شود. ...
آنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۴    
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شریف گفت: نخستین اکران دانشجویی فیلم سینمایی دیدن این فیلم جرم است به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل این دانشگاه برگزار می شود.
گذار نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
دکترمسعود نیلی اقتصاددان و رئیس دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه صنعتی شریف در مصاحبه با روزنامه ایران به بیان دیدگاههای خود در باره بودجه و... پرداخته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزیر علوم نتایج سال 97 طرح ارتقا 5 دانشگاه و 5 پژوهشگاه برتر کشور را اعلام کرد. دانشگاه صنعتی شریف و پژوهشگاه دانش های بنیادی رتبه های اول را کسب کردند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۷:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
دکترمسعود نیلی اقتصاددان و رئیس دانشکده اقتصاد و مدیریت دانشگاه صنعتی شریف در مصاحبه با روزنامه ایران به بیان دیدگاههای خود در باره بودجه و... پرداخته است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف گفت: یکی از مشکلات جدی پیش روی دانشجویان تحصیلات تکمیلی گرایش هوش مصنوعی حتی در دانشگاه شریف نداشتن توان پردازشی در خور برای پژوهش جدی در این حوزه است.
ایسکانیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۰۱:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مرحله مقدماتی مسابقه بین المللی برنامه نویسی دانشجویی (ICPC) منطقه غرب آسیا به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف و به صورت اینترنتی برگزار شد و 3 تیم دانشجویی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان موفق به کسب جواز راهیابی به مرحله بعد شده اند.
معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه شهرداری تهران بازار بزرگی برای تمامی استارتاپ ها دارد، گفت: شهرداری به جای آنکه به دنبال منابع سنتی برای توسعه خود و بهبود شهر باشد ...
شبکه یک سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۴:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، در برنامه امشب "اول شخص مفرد" دکتر علی نقی مشایخی رمز موفقیتش را در راه اندازی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف بیان می کند. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۱:۵۰    
فیلم سینمایی دیدن این فیلم جرم است 12 آذر با حضور کارگردان و تهیه کننده این فیلم در دانشگاه صنعتی شریف اکران دانشجویی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل فیلم سینمایی دیدن این فیلم جرم است روز سه شنبه 12 آذر در دانشگاه صنعتی شریف اکران می شود.
کنفرانس بوک   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۱۶:۱۶    
مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف به عنوان مجری از سمت دانشگاه در نظر دارد سومین کنفرانس ملی کارآفرینی را با هدف گردهم آوردن محققان حوزه کارآفرینی و کسب وکارهای نوین برای ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشی و کاربردی در این زمینه برگزار نماید ...
برترین ها   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۰۳:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: دکتر محمود فتوحی فیروزآبادی در گفت و گویی ضمن بیان این مطلب از وضعیت تخصیص بودجه سال جاری دانشگاه ها و مراکز پژوهشی انتقاد کرد و اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم در جامعه، دانشگاه های کشور در جمع عملکرد بسیار خوبی را در حوزه های مختلف داشته اند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ - ۰۲:۰۱    
رییس پردیس بین الملل دانشگاه صنعتی شریف درباره مسابقات رباتیک دانش آموزان در جزیره کیش و جذب دانشجوی خارجی توضیح داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ - ۰۸:۲۵    
به همت هیئت الزهرا دانشگاه صنعتی شریف شماره 37 نشریه دانشجویی حیات منتشر شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و به همت معاونت پژوهش و فناوری دومین مدرسه اشتغال در دانشگاه گلستان راه اندازی شد.
روز نو   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۳:۱۹    
نجفی وقتی پشت تریبون دادگاه برای دفاع از خود قرار گرفت اتهامات و نظریه های کارشناسان را رد کرد. به گزارش روز نو ، نجفی در دادگاه امروز گفت: من سابقه ای ندارم و استاد بازنشسته دانشگاه صنعتی شریف هستم و در خصوص اتهاماتی که نماینده دادستان نسبت داده اند ودر کیفرخواست صادر شده باید بگویم این اتهامات ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
ارکستر کلاسیک شریف که اعضای آن از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف هستند، هفته دیگر در 10 و 11 آذر در برج آزادی به روی صحنه خواهند رفت.
خلیج فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۲۱:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
خلیج فارس: دانش آموزان خارجی مقیم ایران از 14 کشور آفریقایی، آسیایی و اروپایی، از دوم تا پنجم آذر، میهمان پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف کیش در این دوره از مسابقات شدند.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
مدرسه اشتغال شریف در دانشگاه گلستان در مراسمی با حضور استاندار گلستان افتتاح شد. به گزارش بازارکار مدیر مدرسه اشتغال شریف در این مراسم اظهار کرد: اولین مدرسه اشتغال کشور توسط دانشگاه صنعتی شریف تأسیس شد. وزارت علوم مقرر کرد که تا تابستان سال آینده مدرسه اشتغال را در چهار استان کشور داشته باشیم ...
موج   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف گفت: مسابقات رباتیک دانش آموزان خارجی مقیم ایران از تاریخ دوم تا چهارم ماه جاری در پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۸    
کیش - ایرنا - اولین دوره مسابقات جهانی رباتیک دانش آموزان خارجی مقیم ایران که طی سه روز گذشته در پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف جریان داشت، امروز دوشنبه با معرفی گروه های برتر به کار خود پایان داد. عکاس:مجتبی سلطانی
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۸:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان نخستین دوره مسابقات بین المللی دانش آموزی رباتیک در پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف جزیره کیش برگزار شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۸:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان اولین دوره مسابقات بین المللی دانش آموزی رباتیک در پردیس بین المللی دانشگاه صنعتی شریف جزیره کیش برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۲۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
کیش - ایرنا- رویداد علمی مسابقات بین المللی رباتیک دانش آموزی که به همت دانشگاه صنعتی شریف در کیش پای گرفت؛ با پیشنهاد دکتر غلامحسین مظفری در این جزیره زیبا ماندگار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۲۰:۲۰    
کیش - ایرنا - اولین دوره مسابقات جهانی رباتیک دانش آموزان خارجی مقیم ایران که طی سه روز گذشته در پردیس بین المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف جریان داشت، امروز دوشنبه با معرفی گروه های برتر به کار خود پایان داد.