چهارشنبه ۲۶ دیساعت ۲۰:۵۱Jan 2019 16
 

جدیدترین‌های «زیارت جامعه کبیره»

فرهنگ سدید   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۰۷:۴۰    
وقتی کتاب زیارت جامعه کبیره را می خوانیم، این احساس را درک می کنیم و از پس کلام فارسی، فصاحت و بلاغت کلام عربی را نیز. به دنبال غور کردن در کتاب زیارت جامعه کبیره با زبان شعر ...
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۰:۰۷    
انتهای پیام شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام شفقنا- کتاب شرح زیارت جامعه کبیره، با عنوان جامعه در جامعه توسط حجت الاسلام صادقی واعظ با هدف کاربرد فرازهای بلند این زیارت در زندگی جامعه امروز به رشته تحریر درآمده است. ...
شفقنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۴:۰۱    
شفقنا -دستگیری مالی از نیازمندان و برپا داشتن نماز، ادای حقوق واجب مالی، وفا به عهد و پرهیز از ظلم به کوچکترین مخلوقات خداوند، شاکله عملی ابرار است. ...
حوزه علمیه خواهران   ۱۳۹۷/۱۰/۰۱ - ۲۰:۲۲    
خانم بالاخانه از اساتید حوزه، زیارت جامعه کبیره را شناسنامه امامان معصوم(علیهم السلام) دانست.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۱۸:۲۰    
آیت الله صدیقی گفت: مومنان به مسوولیت های دینی و انقلابی خود عمل کنند و بدانند و یقین داشته باشند که قدرت مستکبران در مقابل قدرت خداوند هیچ است و مومنان حقیقی موفق خواهند شد. ...
همسو نیوز   ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ - ۱۹:۵۴    
رئیس ستاد مناسبت های آستان قدس رضوی تشریح کرد: به گزارش همسو نیوز از خراسان رضوی، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد امروز در نشست خبری تشریح ویژه برنامه های آستان قدس در دهه آخر صفر با بیان اینکه شعار انتخاب شده با توجه به ایام شهادت و ایام الله 13 آبان، فرازی از زیارت جامعه کبیره است ...
حوزه   ۱۳۹۷/۰۷/۲۴ - ۱۶:۳۶    
حوزه/ جلسه دفاع از پایان نامه سطح سه با موضوع مستندات قرآنی ولایت تکوینی امام در زیارت جامعه کبیره در جامعه الزهرا علیهاالسلام برگزار می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ - ۱۰:۲۱    
حجت الاسلام علیرضا پناهیان با بیان اینکه ولایت یک سیستم و ساختار قدرت آفرین است، گفت: امامت و ولایت طرح مدیریتی قوی برای جامعه است. به گزارش پرس شیعه ، حجت الاسلام علیرضا پناهیان در دهمین شب سوگواره هنر و حماسه در دانشگاه هنر گفت: ولایت یک سیستم قدرت آفرین و نشاط آفرین است ...
رسا   ۱۳۹۷/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۸    
مطابق با آن چه در زیارت جامعه کبیره می خوانیم سیاست ورزی از ویژگی های بارز امامان معصوم علیهم السلام است.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۲:۲۷    
گروه اندیشه حسینی با تصریح بر اینکه فهم عبارت احلی اسمائکم در زیارت جامعه کبیره نیازمند توجه و ارتباط با عالم بالاتر است، به تأثیر این جهانی اسمای اهل بیت(ع) اشاره کرد و از آن به عنوان نمونه شیرینی های دین در این دنیا یاد کرد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ - ۱۰:۵۶    
گروه مؤسسات قرآنی مردم نهاد مراسم قرائت زیارت ناحیه مقدسه در چهارشنبه های اول هرماه و قرائت زیارت جامعه کبیره در سه شنبه های آخر هرماه ویژه بانوان کرمانی برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۱۵:۲۱    
گروه اندیشه جلسه شرح زیارت جامعه کبیره با سخنرانی سید مجتبی حسینی در دهه عاشورا برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۰۲:۱۷    
خداوند با نازل کردن آیه ای در روز 24 ذی الحجه (مباهله) نعمت را بر مسلمانان افزون کرد، برای این روز اعمالی چون صدقه دادن و خواندن زیارت جامعه کبیره سفارش شده است.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۶ - ۱۱:۴۲    
کانون خبرنگاران نبأ روحانی مستقر تبلیغات اسلامی رباط کریم گفت: یکی از آثاری که از ایشان به ما رسیده زیارت غدیریه امام هادی(ع) است و دومین زیارتی که به گوش ما خورده زیارت جامعه کبیره است که در این زیارت، امام هادی(ع) نزدیک به 300 صفت از صفات اهل بیت(ع) را بیان می کنند.
رسا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۶ - ۱۱:۱۳    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه عید غدیر عیدالله اکبر است، گفت: زیارت جامعه کبیره صحیفه امام شناسی و از سوی امام هادی(ع) بیان شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۱۴:۲۱    
حجت الاسلام صادقی واعظ گفت: زیارت جامعه یادگار با ارزش امام هادی(ع) است که به جایگاه ویژه اهل بیت(ع) اشاره کرده است.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۱۳:۰۰    
گروه معارف مدیر حوزه علمیه نور الزهرا(س) گفت: زیارت جامعه کبیره میراث ارزشمندی است که از امام هادی(ع) به یادگار مانده و انسان ها در موضوع امام شناسی باید به آن تمسک جویند.
تهران پرس   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۱۳:۰۰    
قم - یکی از اساتید حوزه و دانشکاه با بیان اینکه جامعه امروز به سبک زندگی و سیره امام هادی(ع) نیازمند است، گفت: زیارت جامعه کبیره صحیفه امام شناسی شیعه است.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۱۱:۲۷    
شفقنا-حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با بیان اینکه زیارت جامعه کبیره به منزله تفسیر امامت است، گفت: هر کدام از ائمه(ع) یک آیه یا چند آیه قرآن را تفسیر کردند ولی وجود امام هادی(ع) کلّ قرآن را تفسیر کرد، چون عترت و قرآن همتای هم هستند. ...
دانا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۱۱:۲۱    
زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیریه از امام هادی نقل شده است،زیارت جامعه کبیره را یک دوره امام شناسی دانسته اند؛ محور زیارت غدیریه، تولی و تبری و محتوای آن بیان فضایل امام علی(ع) است.
رسا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۱۱:۰۹    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیریه دو یادگار ارزشمند امام هادی(ع) و درس امام شناسی است، گفت: تقوا در گرو امام شناسی است.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۱۰:۴۵    
گروه معارف - رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: جامعه کبیره یک امام شناسی کامل است و از آنجا که هیچ فرد غیرمعصومی با تلاش خود قادر به شناخت امام معصوم(ع) نیست و امام شناسی از ضروریات و مسلمات دین اسلام است و اگر مسلمانی بدون شناخت امام از دنیا برود به مرگ جاهلیت از دنیا رفته ...
رسا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۱۰:۴۲    
آیت الله کریمی جهرمی گفت: روحانیت باید تمام تلاش و کوشش خود را وقف رشد جامعه کند که البته رشد جامعه متفرع بر رشد خود روحانیت می باشد.
میزان   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۱۰:۰۵    
خبرگزاری میزان- کارشناس ارشد علوم قرآنی گفت: یکی از خصوصیات دیگر حضرت در نامشان نهفته است، معنی نام امام هادی (ع) یعنی هدایتگری، دعوت جامعه به خیر و صلاح و امام هادی (ع) این امر را در زیارت جامعه کبیره به وضوح و به روشنی برای ما بیان کرده است.
شبستان   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۰۹:۴۸    
حجت الاسلام باقی با بیان اینکه زیارت جامعه کبیره سبک منحصربفردی از زندگی را ترسیم می کند، گفت: این زیارت خدایی را معرفی می کند که در لحظه لحظه زندگی انسان حضور و اثر دارد و خروجی این سبک رجعت و زیستن در کنار اهل بیت(ع) است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۰۹:۱۲    
زیارت جامعه کبیره یادگار این امام همام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۰۸:۵۰    
امام هادی (ع) در زمانه ای زندگی می کردند که مکتب های انحرافی زیادی شکل گرفته بود،بنابراین مطالعه زندگی پر بار این امام همام می تواند راهگشای شیعان در تمامی زمان ها و مکان ها برای نجات از افراط و تفریط در دین باشد .
شبستان   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۰۸:۴۶    
حجت الاسلام شهیدی گفت: در عصر غیبت که مردم به ظاهر از دیدن امام(ع) محروم اند، زیارت جامعه کبیره پُرمحتواترین متن برای ارتباط با حضرت حجت(عج) است و به تعبیر برخی از استادان گویی امام هادی(ع) این زیارت را برای عصر غیبت انشاء کرده اند.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۰۸:۴۶    
یک کارشناس مذهبی عنوان کرد: زیارت جامعه کبیره در واقع روشی جهت آماده سازی جامعه در زمان غیبت حضرت ولی عصر(عج) است که در زمان امامت امام هادی(ع) و از ایشان نقل شد؛ برخی زیارت جامعه کبیره را یک دوره امام شناسی کامل دانسته اند.
شفقنا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۰۸:۲۵    
شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- عضو هیات علمی گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: زیارت جامعه کبیره دارای مضامین عالی و شیوایی است و به همین دلیل مورد غضب دشمنان اهل بیت(ع) قرار گرفته و به شدت دنبال این هستند این زیارت را مورد هجمه قرار دهند بنابراین ما می توانیم ارتباط ...
فانوس   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۰۸:۲۰    
علامه مجلسی معتقد است زیارت جامعه کبیره از جهت سند صحیح ترین زیارت ها و از نظر موارد جامع ترین آنها و از جهت لفظ فصیح ترین آنها و از نظر معنا بلیغ ترین آنها و از جهت رتبه والاترین آنهاست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ - ۰۷:۴۸    
علامه مجلسی معتقد است زیارت جامعه کبیره از جهت سند صحیح ترین زیارت ها و از نظر موارد جامع ترین آنها و از جهت لفظ فصیح ترین آنها و از نظر معنا بلیغ ترین آنها و از جهت رتبه والاترین آنهاست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۶/۰۴ - ۲۱:۴۵    
زیارت جامعه کبیره و دریای بی انتهای معارف اهل بیت علیهم السلام یادگار این امام است.
میزان   ۱۳۹۷/۰۶/۰۴ - ۲۱:۳۵    
خبرگزاری میزان- کارشناس علوم قرآنی گفت: قرائت زیارت جامعه کبیره و برخورداری و بهره مندی از آن از بهترین راه های ادا کردن حق خود نسبت به امام هادی(ع) است. در زیارت شریف جامعه کبیره ویژگی های انسان های کامل آمده و آنچه که به ما امر و نهی شده، برای رشد ما است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۰۴ - ۲۱:۰۲    
فایل صوتی زیارت جامعه کبیره با نوای ذاکرین اهل بیت (ع) در اینجا قابل دریافت است.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۳۹۷/۰۶/۰۴ - ۱۱:۲۲    
زیارت جامعه کبیره که اقیانوسی مواج از معارف الهی و مضامین عالی مشتمل بر معرفی مقام ائمه علیهم السلام است؛ از امام علی النقی علیه السلام به ما رسیده است ...
رجا نیوز   ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ - ۱۰:۴۰    
جلیلی تصریح کرد: زیارت جامعه را می توان برای تک تک ائمه علیه السلام قرائت کرد زیرا بسیاری از فرازهای این زیارت ناظر به رفتار معصومین علیهم السلام است و از آنجایی که امام رضا علیه السلام نسبت به برخی دیگر از ائمه علیهم السلام فرصت بیشتری برای بروز این ویژگی ها داشته اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۲۷ - ۰۴:۲۹    
زیارت جامعة کبیره از مهم ترین و معتبرترین زیارتنامه هایی است که هنگام زیارت هر یک از امامان معصوم (علیهم السلام) از دور یا نزدیک خوانده می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ - ۰۶:۳۷    
زیارت جامعة کبیره چکیده ای از مهم ترین متون در راستای امام شناسی می باشد که امام هادی(ع) به رهپویان امامت و سالکان طریق ولایت آموخته است.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ - ۱۵:۴۷    
برنامه "گوهر ناب" در رادیو معارف با توجه به زیارت جامعه کبیره، به تبیین مراحل عصمت ائمه معصوم علیهم السلام می پردازد.
دانا   ۱۳۹۷/۰۳/۰۹ - ۱۵:۲۱    
کارشناس مسائل مذهبی گفت: جوانان کتاب صلح امام حسن (ع) که مقام معظم رهبری نوشتند و فلسفه صلح را در آن بیان کردند مطالعه کنند همچنین قرائت چندین باره زیارت جامعه کبیره به همرا ترجمه آن می تواند کمک بسیاری به جوانان برای شناخت امام حسن (ع) داشته باشد.
رسا   ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ - ۱۲:۱۱    
آیت الله موسوی جزایری با اشاره به طائفه نصیریه که قائل به خدایی امیرمؤمنان بودند، گفت: امام علی(ع) در دوران زندگانی خود به مبارزه با قائلان الوهیتش پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۱/۲۳ - ۱۷:۱۳    
مدیر امامزاده ابوالحسن (ع) شهرری از برگزاری زیارت جامعه کبیره در شام شهادت امام موسی کاظم (ع) با مداحی حاج مهدی سماواتی در این آستان خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۱/۰۱ - ۱۱:۵۷    
گروه اندیشه رئیس مرکز تدوین و تالیف متون درسی حوزه های علمیه و عضو هیئت علمی جامعة المصطفی(ص) ضمن ارائه تحلیلی پیرامون زندگی امام هادی(ع) بیان کرد: زیارت جامعه کبیره یک دروه کامل برای شناساندن ماهیت و حقیقت امامت و ائمه اطهار(ع) و نقش امامان در هدایت جامعه و در هدایت مردم است ...
آستان نیوز   ۱۳۹۷/۰۱/۰۱ - ۱۱:۳۵    
امام هادی(ع) در دوران خفقان و ظلم عباسیان که همه راه های مبارزاتی بر ایشان بسته بود، برای دفاع از فرهنگ اسلام محمدی و تبیین حق ولایت و امامت به این حقیقت واقف بودند ...
ایکنا   ۱۳۹۷/۰۱/۰۱ - ۱۰:۵۸    
گروه معارف- مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: زیارت جامعه کبیره به عنوان میراث گرانسنگ امام هادی(ع) در حال حاضر بهترین نقشه راه برای ساماندهی فکری و عقیدتی جامعه اسلامی است و سبب ثبات فکری و عدم انحراف پیروان راستین اهل بیت (ع) از گرد شمع روشن امامت می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۱/۰۱ - ۰۸:۵۸    
دبیر گروه کلام و فلسفه مرکز مطالعات گفت: زیارت جامعه یک دوره منشور امامت است که از کوهسار وجود امام هادی(ع) سرازیر شده و با معرفی جایگاه امامت، دید نسبتاً عمیقی نسبت به شناخت امام و امامت، نسبت به انسان و جامعه ارائه می دهد.
ایبنا   ۱۳۹۷/۰۱/۰۱ - ۰۷:۵۹    
موسی دانش، مترجم کتاب امام هادی (ع)، زندگی سرشار از جهاد و معجزه ، استقامت و پایداری در برابر حاکم ظالم و روشنگری را از مهم ترین ویژگی های امام علی النقی (ع) برشمرد و گفت: امام با وجود قرار داشتن در محاصره شدید منطقه نظامی، دست از اهدافش برنداشت و در موقعیت های مختلف ...
موج   ۱۳۹۷/۰۱/۰۱ - ۰۷:۵۴    
آیت الله میرباقری معتقد است: سیر در وادی ولایت با زیارت جامعه کبیره سیر به شفاعت امام هادی است. در زیارت جامعه کبیره حقایقی است که آن حقایق از آستان مقدس امام هادی تا ما تنزل پیدا کرده است. ...