پنجشنبه ۰۴ بهمنساعت ۰۱:۴۲Jan 2019 24
 

جدیدترین‌های «تاکسی های اینترنتی»

ایسنا   ۱۸ دقیقه پیش    
به نظر می رسد که شرکت اوبر تصمیم گرفته است دوچرخه و اسکوترهای خودران را نیز وارد ناوگان حمل و نقل خود کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۲ ساعت پیش    
اواسط دی ماه، دادستان کل کشور نسبت به هرگونه برخورد و ممانعت از کسب وکار شرکت های استارت آپی (دانش بنیان) در حوزه حمل ونقل مسافری و باری به درخواست شهرداری ها هشدار داد؛ این هشدار هم مشکل گشای شرکت های استارت آپی شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۲:۱۷    
سخنگوی اتحادیه کسب وکارهای مجازی بعد از ابلاغیه دادستان کل کشور با رویکرد هشدار نسبت به ممانعت از کسب وکار شرکت های استارتاپی در حوزه حمل ونقل مسافری به درخواست شهرداری ها، گفت: 80 درصد دفاتر پلمب شده تاکسی های اینترنتی فک پلمب شدند.
خودرو تک   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۵:۵۵    
به زودی قرار است تاکسی های اینترنتی نیز همچون خودروهای حمل و نقل عمومی هر 6 ماه معاینه فنی خود را تمدید کنند. به گزارش خودروتک، بنابر گفته های مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران، از این پس تاکسی های اینترنتی موظف هستند هر 6 ماه معاینه فنی خود را تمدید کنند ...
جمهوریت   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۰۹:۳۷    
به گزارش اخبار خودرو ، شاید در آینده نزدیک فعالیت در تاکسی های اینترنتی کمی دشوار تر شود یا دستکم سنگینی هزینه ها بر فایده آن بیشتر بچربد؛ زیرا آن طور که دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور گفته، قرار است در اصلاح آیین نامه معاینه فنی کشور ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۰۲:۳۸    
دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور گفت: قصد داریم در اصلاح آیین نامه معاینه فنی کشور این مورد را اضافه کنیم که معاینه فنی خودروهای پلاک شخصی که جابه جایی بار و مسافر انجام می دهند، تاکسی های حمل و نقل بار و مسافر و تاکسی های اینترنتی در صورت موافقت دولت مانند خودروهای حمل و نقل عمومی باشد.
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ - ۰۲:۱۷    
دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور گفت: قصد داریم در اصلاح آیین نامه معاینه فنی کشور این مورد را اضافه کنیم که معاینه فنی خودروهای پلاک شخصی که جابه جایی بار و مسافر انجام می دهند، تاکسی های حمل و نقل بار و مسافر و تاکسی های اینترنتی در صورت موافقت دولت مانند خودروهای حمل و نقل عمومی باشد.
فرارو   ۱۳۹۷/۱۰/۲۶ - ۱۲:۲۱    
حجم بالای قاچاق سوخت و اختلاف قیمت بنزین در ایران با کشورهای همسایه تبدیل به عاملی شده است که می خواهد دوباره کشور را به سمت سهمیه بندی سوخت پیش ببرد. این دوره ی سهمیه بندی اما متفاوت است ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۳:۴۳    
سرپرست سازمان مدیریت بر حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بجنورد گفت: برای رانندگان تاکسی های اینترنتی درآمد مهم نیست.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۲:۵۷    
زهرا اشرف زاده| البرز-خبرنگار: تاکسی سرویس ها یا موسسات کرایه اتومبیل سال هاست که در حال فعالیتند و شهروندان می توانند با یک تماس تلفنی درخواست تاکسی کنند و در اسرع وقت به مقصد مورد نظر برسند اما حدود 3 سال است که رقیب جدی به نام تاکسی های آنلاین با اسامی مختلف برای این موسسات پیدا شده است ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۹:۲۲    
بجنورد- ایرنا- رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی گفت: از شهرداری بجنورد انتظار می رود هر چه زودتر ساز و کار فعالیت تاکسی های اینترنتی در این شهر را تدوین کند.
خانه ملت   ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۰۹:۰۳    
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بر ضرورت گسترش فعالیت تاکسی های اینترنتی تاکید کرد و گفت: نباید در مسیر فعالیت استارتاپ ها سنگ اندازی کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۱:۱۵    
اگر نهادهای مربوطه مانع از دریافت سهمیه بنزین از سوی تاکسی های هوشمند شوند، در حقیقت نه آن سامانه ها که بخش زیادی از خانواده هایی که از این سیستم ها ارتزاق می کنند با مشکل اقتصادی روبه رو می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۰:۳۵    
تیمی از متخصصان در دانشگاه صنعتی شریف در حال کار روی تاکسی های اینترنتی مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند.
ایلنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۶:۲۱    
از آنجایی که فعالیت اسنپ و سایر تاکسی های اینترنتی طبق مجوز اخذ شده از سوی اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی به صورت کاملا قانونی و شفاف انجام می شود، مدیران اسنپ خواهان تثبیت این موضوع از طریق اصلاح قوانین موجود شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۶:۰۸    
دادستان کل کشور در نامه ای اعلام کرد تا تصویب قوانین جدید، از پلمب تاکسی های اینترنتی در کشور جلوگیری شود.
اترک نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۲:۰۰    
تعداد زیادی از رانندگان آژانس بجنورد در اعتراض به فعالیت تاکسی های اینترنتی که مجوز خود را به طور مستقیم از وازرت صنعت، معدن و تجارت دریافت کرده اند در مقابل ساختمان استانداری خراسان شمالی تجمع کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۰۲:۲۳    
شهردار بروجن، با بیان اینکه جلسات تصمیم گیری در خصوص نحوه راه اندازی تاکسی های اینترنتی تا سه هفته به طول می انجامد، گفت: تلاش می کنیم تاکسی های اینترنتی در بروجن فعال شوند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۷:۱۲    
تهران- ایرنا- دادستان کل کشور گفت: ضوابط نظارتی کسب و کارهای اینترنتی از سوی وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و کشور تعیین نشده است و دادستان های استان ها از هرگونه برخورد و ممانعت از کسب و کار شرکت های حمل و نقل مسافر و بار اینترنتی خودداری کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۰۴:۱۷    
سرپرست معاونت فضای مجازی دادستانی گفت: وزارت خانه های کشور و صنعت هر چه سریعتر دستورالعمل نظارت شهرداری بر تاکسی اینترنتی را تدوین کنند؛ به نحوی که موارد امنیتی، فنی و زیست محیطی در آن لحاظ شود.
انتخاب   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۶:۴۰    
دادستان کل کشور با ارسال نامه ای به دادستان های مراکز استان ها اعلام کرده است که صرفاً نظارت بر کار تاکسی های اینترنتی بر عهده شهرداری ها است و تا زمانی که دستورالعمل نظارت شهرداری ها بر فعالیت تاکسی های اینترنتی به شکل مشترک از سوی وزارت صنعت و وزارت کشور آماده نشود ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۵:۴۳    
دادستان کل کشور با ارسال نامه ای به تمامی دادستانی های استانی اعلام کرد تا زمان تدوین دستورالعمل مشترک نظارت شهرداری ها بر تاکسی های اینترنتی، از هرگونه برخورد و ممانعت از کسب وکار این شرکت ها به درخواست شهرداری ها خودداری کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۳:۵۱    
سیستم حمل ونقل شهری در شهر مشهد هوشمند است و تاکسی های اینترنتی در مشهد فعال هستند.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ - ۱۳:۰۸    
سارا گلابگیریان| یزد- خبرنگار: تاکسی های فرسوده هم هوای یزد را آلوده می کنند و هم اقبال عمومی برای جابه جایی با تاکسی را کاهش داده است، به طوری که سهم تاکسی های شهری در جابه جایی مسافران یزدی به 2 درصد رسیده است ...
پدال نیوز   ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۳:۰۵    
پدال نیوز: در این میان برخی از محصولات هستند که از لحاظ کیفیت شرایط بدتری دارند، اما مانند سایر خودرو ها افزایش قیمت چند برابری داشته اند. تعدادی از این محصولات به حدی بد هستند که می شود رفت و آمد با وسایل نقلیه عمومی و حتی تاکسی های اینترنتی را به آن ها ترجیح داد ...
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۲:۳۱    
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بررسی آیین نامه جدید معاینه فنی با اشاره به فعالیت گسترده تاکسی های اینترنتی گفت: در آیین نامه جدید معاینه فنی باید کاربری خودروها و نه پلاک آنها ملاک قرار گیرد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۰۰:۰۹    
آناهیتا جمشیدنژاد خدمات تاکسی های اینترنتی مانند اوبر و لیفت (Lyft) داستان موفقیت بزرگ سیلیکون ولی در چند ساله گذشته بوده است. آنها بازار را دگرگون کردند و مشتریان بسیاری به دست آوردند. شرکت لیفت بعد از اوبر، دومین شرکت بزرگ تاکسی های اینترنتی در ایالات متحده آمریکاست ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۱۲ - ۱۱:۱۰    
به دنبال رونق گرفتن فعالیت تاکسی های اینترنتی در کشور، یک شرکت تاکسی اینترنتی در بوکان فعالیت خود را آغاز کرد که به دنبال اعتراض تاکسی داران، دفتر این شرکت پلمپ شد.
خبر فوری   ۱۳۹۷/۱۰/۱۱ - ۱۷:۰۳    
اوبر به عنوان یکی از محبوب ترین تاکسی های اینترنتی در صنعت استارتا پ های حوزه حمل و نقل شناخته می شود. اوبر به عنوان یکی از محبوب ترین تاکسی های اینترنتی در صنعت استارتا پ های حوزه حمل و نقل شناخته می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۱۰ - ۱۵:۱۴    
معاون شهردار قم گفت: طبق قانون حمل ونقل بار و مسافر در شهر باید با اجازه شهرداری صورت بگیرد، تنها مجوزی که تاکسی های اینترنتی دارند مجوز نرم افزار بوده و مجوزی برای حمل ونقل مسافر در شهر ندارند.
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۱۳:۱۱    
در چند سال اخیر با فراگیر شدن استفاده از گوشی های هوشمند و دسترسی به اینترنت نرم افزارهایی طراحی شده که با نصب آنها روی گوشی می توان از آژانس های مسافربری مجازی و تاکسی های اینترنتی استفاده کرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۰۵ - ۱۱:۴۹    
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی کرمانشاه گفت: تاکسی های اینترنتی اسنپ و ماکسیم معیشت 10هزار راننده تاکسی را در کرمانشاه تهدید می کنند.
ایستنا   ۱۳۹۷/۱۰/۰۴ - ۲۰:۰۲    
سخنگوی اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی در اعلام کرد به دنبال درخواست معاون حقوقی ریاست جمهوری از وزارت کشور، شهرداری ها شکایت خود از تاکسی های اینترنتی را پس می گیرند. ...
همشهری   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۳:۱۰    
فاطمه حافظی| خرم آباد - خبرنگار: فعالیت مسافربرهای شخصی یکی از معضلات خرم آباد است؛ فعالیتی که نان رانندگان تاکسی را آجر کرده است. این معضل سال هاست وجود دارد و همواره باعث نارضایتی راننده های تاکسی بودهاست. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۱۰:۵۷    
بیرجند- معاون دادگستری خراسان جنوبی با اشاره به گزارش خبرگزاری مهر پیرامون فعالیت تاکسی های اینترنتی گفت: اسامی شرکت های غیر مجاز در این زمینه به دادستانی اعلام شده است.
شعار سال   ۱۳۹۷/۱۰/۰۳ - ۰۷:۵۲    
عصر یک روز پاییزی به نسبت نیمه سرد موبایلت را روشن می کنی و برای برگشتن به منزل با یکی از این اَپ های جدید، درخواست تاکسی می کنی. بعد از لحظاتی موبایلت زنگ می خورد و راننده آن طرف خط می گوید: سلام آقا؛ من تو لوکیشن شمام . بلافاصله می گویی الان میام ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۹ - ۱۰:۴۲    
مهاباد- ایرنا- تعدادی از رانندگان آژانس های تاکسی تلفنی شهر بوکان برای تحقق مطالبه های صنفی خود روز چهارشنبه مقابل فرمانداری این شهر تجمع کردند و رسیدگی مسوولان به مشکلاتشان را خواستار شدند.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۹/۲۷ - ۱۳:۱۴    
مریم باقرپور|خبرنگار منطقه 2 پسماندهای خشک خود را از در خانه بفروشید. این خبر را نیمه اول امسال مدیران شهری منطقه 2 رسانه ای کردند. آنها از راه اندازی اپلیکیشنی به نام زیست آپ نام بردند که توسط تعدادی از جوانان خوش فکر ساکن منطقه راه اندازی شده بود ...
رویداد 24   ۱۳۹۷/۰۹/۲۶ - ۰۹:۳۵    
معاون سازمان حمل و نقل شهرداری خرم آباد می گوید: دفاتر شرکت های تاکسی اینترنتی در این شهر پلمب می شود.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۱۵:۳۴    
رئیس پلیس آگاهی استان همدان سوءاستفاده و ناامن بودن تاکسی های اینترنتی را تکذیب کرد.
دانا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۰۹:۵۹    
ورود و آغاز فعالیت تاکسی های اینترنتی در شهرستان تفت با اتفاقات تلخی همراه بود؛ رانندگان تاکسی و آژانس های تفت با تجمع در مقابل فرمانداری خواستار جلوگیری از ثبت نام اسنپ در تفت شدند.
ایرنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۱۲:۴۳    
تهران– ایرنا–گفته می شود ظهور تاکسی های اینترنتی در دنیا، افزایش حجم سفر، آلایندگی و کسب شش درصد از سهم بخش حمل ونقل عمومی را به دنبال داشته، اما برخی فعالان این حوزه تعمیم نتایج این تحقیق به ایران را غیرمنطقی می دانند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۱ - ۰۹:۲۷    
لایحه شیوه نامه فعالیت تاکسی های اینترنتی که به گفته مقدری، عضو کمیسیون فرهنگی، یک سال قبل اعلام وصول شده بود، یکشنبه هفته جاری در صحن علنی با هفت رای به تصویب رسید. لایحه ای که قرار است فعالیت تاکسی های اینترنتی را در اصفهان قانونمند کند ولی محدودشان نکند. مخالفان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۸:۴۶    
به دلیل عدم رسیدگی مسئولان به مشکلات حوزه رانندگان امروز رانندگان تاکسی مجددا در مقابل استانداری تجمع کردند.
سرمد نیوز   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۱۴    
نشست تخصصی جابه جایی و حمل و نقل هوشمند صبح امروز( 20آذر) با حضور محسن پور سید آقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ نصرالله جهانگرد، معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات؛ ژوبین علاقبند، مدیرعامل اسنپ و سهیل مظلوم، مدیرعامل شرکت سپندار در حاشیه دومین روز از همایش شهر هوشمند برگزار شد
سیتنا   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۳:۰۲    
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات در نشست تخصصی جابه جایی و حمل و نقل هوشمند در روز دوم همایش بین المللی "تهران هوشمند" با اشاره به انجام روزانه 18 میلیون سفر در تهران بر اصلاح الگوی حمل و نقل در کشور تاکید کرد.
خودرو تک   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۴۷    
معاون وزیر ارتباطات کشور در نشست تخصصی جابجایی و حمل و نقل هوشمند تاکسی های اینترنتی را اصلاح کننده سرویس های سنتی دانست و حمایت خود را نسبت به این سامانه ها اعلام کرد. نصرالله جهانگرد همچنین باور دارد که شهرداری تهران هم باید از ظرفیت اینترنتی در سامانه های سنتی خود استفاده کند. ...
تابناک چهار محال بختیاری   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۱:۱۷    
تابناک چهارمحال وبختیاری- جمعی از تاکسی رانان شهرکردی در اعتراض به نحوه فعالیت تاکسی های اینترنتی در مقابل استانداری تجمع کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۱۰:۱۷    
تعدادی از تاکسی داران شهرکردی در اعتراض به راه اندازی تاکسی های اینترنتی در این شهر در خیابان کاشانی تجمع کردند.