چهارشنبه ۰۲ بهمنساعت ۱۶:۵۸Jan 2020 22

جدیدترین‌های «تئاتر کودک و نوجوان»

شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۳۰ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
کیانی کانون پرورش فکری را مرکز ثقل تئاتر ناب کودک و نوجوان دانست و گفت: انتظار می رود جشنواره هنرهای نمایشی کانون بستری برای بازاندیشی مقوله تئاتر کودک و نوجوان باشد.
بر اساس نظر هیأت انتخاب و ارزیابی جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان دزفول، دو نمایش از همدان به این جشنواره راه یافتند
صدای ایران   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۵:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران -سرویس تئاتر هنرآنلاین، با وجود اینکه تئاتر کودک و نوجوان مقوله بسیار مهمی به لحاظ پرورش این رده سنی است و از اهمیت بسزایی در رشد و آموزش فرزندان مان برخوردار است؛ اما متاسفانه توجه چندانی به آن نمی شود و در واقع نادیده انگاشته شده است ...
اسامی نمایش نامه های پذیرفته شده برای تولید تئاتر کودک و نوجوان در سال 1399 در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری اعلام شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/بوشهر یک نویسنده و کارگردان تئاتر می گوید: این همه بچه که همدیگر را کتک می زنند، یکی از دلایلش این است که رودکی را کمتر از مهران مدیری می شناسند؛ خب این جهان جهانِ قشنگی نشد و ما سال ها است که داریم آن را تست می کنیم که به بچه ها فوتبال یاد دهیم اما درون نگری یاد ندهیم و می گوییم هنوز زود است!
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مسؤول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: نمایش خواب های رنگی به نویسندگی و کارگردانی ناصر محمودی و تولید واحد نمایش حوزه هنری استان به دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول راه یافت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
دزفول - ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول گفت: 45 اثر به دبیرخانه جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول رسیده بود که هیات داوران به 9 اثر مجوز حضور در مرحله نهایی این جشنواره را صادر کرد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی یک کارگردان تئاتر گفت: تئاتر کودک و نوجوان یک پیوست اجتماعی بسیار مهم است و مسؤولان می توانند از این طریق به مسائل مختلف شهری ورود پیدا کنند.
اسامی پذیرفته شدگان چکیده مقاله های چهارمین سمینار تخصصی تئاتر کودک و نوجوان، از سوی مرکز ملی اسیتژ ایران اعلام شد.
روزنامه بانی فیلم   ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۱۲:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مرکز ملی اسیتژ ایران، غزاله مرصوصی از اعضای این مرکز را به عنوان نماینده ایران برای شرکت در پروژه نسل بعدی توکیو 2020 معرفی کرد. به گزارش رسیده، این طرح برای هنرمندان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ - ۱۲:۵۷    
دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان مهر دزفول از تمدید مهلت ارسال آثار در دو بخش صحنه ای و نمایشنامه نویسی جشنواره خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۰۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
دو نمایش ایرانی با کارگردانی محمد برومند که به روایت آیین ها و اسطوره های ایرانی می پردازند، مورد استقبال مخاطبان جشنواره های بین المللی تئاتر کودک و نوجوان کلکته و رایانِ دهلی نو قرار گرفتند.
شبستان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ - ۱۴:۱۶    
سرسنگی با بیان اینکه نمادهای فرهنگی خود را تقویت نکردیم، گفت: نیازهای کودک و نوجوان در حوزه های هنری را نشناختیم و به آنها پاسخ ندادیم.
کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان   ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ - ۱۱:۴۹    
در بازدید مدیر کل کانون پرورش فکری استان زنجان از فعالیت های انجمن هنرهای نمایشی به ارتقای سطح محتوای تولیدات تئاتر کودک نوجوان کانون اشاره کرد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
کارگردان نمایش های هدیه کوچولو و یک روز و دو فصل با اشاره به این که هر دوی این نمایش ها در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان اجرا شده است، گفت: مهم ترین چالش کار کردن برای خردسالان یاد دادن آداب تماشای نمایش به آن هاست.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۲۳:۵۱    
با درخشش نمایش افسانه ماردوش در بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر همدان بار دیگر توانمندی های خراسان در حوزه تئاتر کودک و نوجوان به رخ کشیده شد و هنرمندان این خطه نشان دادند که در این عرصه حرف های بسیاری برای گفتن دارند.
گذار نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
داوود کیانیان کتاب "دانش تئاتر دانش آموزی" و مجموعه مقالات تئاتر کودک و نوجوان را آماده چاپ دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ - ۰۲:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
هر سال در کوران برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان مسوولان یادی از بازگشت جشنواره فیلم به همدان می کنند و پس از اتمام جشنواره تئاتر، پیگیری جشنواره فیلم هم به سال بعد موکول می شود!
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۷    
مهلت ارسال آثار به بخش های نمایش کودک، نوجوان، خردسال و خیابانی تمدید نمی شود
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۷    
فراخوان دوازدهمین جشنواره منطقه ای تئاتر کودک و نوجوان مهر شهرستان دزفول با شعار قصه، بازی، نمایش برای برگزاری در بهمن ماه 98 منتشر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۰۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان کشور معتقد است اگر امکانات بیشتری در اختیار تئاتر کودک و نوجوان مشهد مقدس قرار گیرد آینده بهتری در این زمینه رقم می خورد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
نخستین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در گرمه با محور اخلاق اسلامی به کار خود پایان داد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۸:۰۹    
نخستین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با محوریت اخلاق اسلامی با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان در شهر گرمه به کار خود پایان داد.
ایمنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۹:۳۵    
درهر تعبیر و تعریفی که برای تئاتر کودک و نوجوان شده است نقش مهم آن در آموزش مهارت های زندگی به کودک و فرهنگسازی جامعه تایید شده است. کودک در این نوع نمایش می آموزد، چرا که تمرین زندگی به جای بازیگری از مهمترین تفاوت های تئاتر این گروه سنی با بزرگسالان است.
ایلنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۰۸:۵۴    
منوچهر اکبرلو می گوید با تثبیت مدیریت برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان برای دوره ای حداقل پنج ساله، گردشی بودن برگزاری آن در شهرهای متقاضی و توجه به تئاتر خصوصی، این رویداد می تواند پوست بیندازد و به جریان تئاتر کودک و نوجوان یاری برساند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
نخستین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با محوریت اخلاق اسلامی با برگزاری مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۶    
بیش از 200 کودک و نوجوان هنرمند به همت فعالان مسجد و اعضای کانون پیامبر اعظم(ص) شهرستان گرمه در نخستین جشنواره تئاتر با موضوع اخلاق اسلامی در این شهرستان به رقابت پرداختند.
شبستان   ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ - ۱۲:۴۷    
به همت فعالان مسجد و اعضای کانون پیامبر اعظم(ص) شهرستان گرمه، بیش از 200 کودک و نوجوان هنرمند در نخستین جشنواره تئاتر با محوریت اخلاق اسلامی در این شهرستان به رقابت پرداختند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر-ایرنا- بوشهر-ایرنا- رئیس حوزه هنری استان بوشهرگفت: عقیل جماعتی نمایشنامه نویس بوشهری در بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان خوش درخشید.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۱۴:۱۱    
نمایش تئاتر کودک و نوجوان یک روز در جنگل سبز توسط هنرمندان رشته تئاتر انجمن معلولین شهرستان اسلامشهر به روی صحنه رفت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۰۹:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
همدان - ایرنا - آیین پایانی بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در کنار اینکه از نظم خاصی برخوردار بود حاشیه های جالبی هم داشت.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۰۹:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
میزبانی همدان از 400 میهمان در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گروه شهرستانها: رئیس بیست و ششمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت: همدان در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان میزبان 400 هنرمند و میهمان خارجی بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۸:۳۳    
مدیر کمیته فنی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان می گوید بزرگترین مشکل ما در این مدت و در این سال ها کمبود سالن های نمایش و کمبود تجهیزات و امکانات لازم برای گروه های نمایشی است.
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نمایش "سفرجادوئی" به کارگردانی هنرمند پیشوایی در بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان درخشید.
تئاتر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
پروانه باغچه بان فرزند زنده یاد جبار باغچه بان است که بعد از پدر، عمر خود را صرف آموزش تئاتر به کوکان ناشنوا کرد؛ او خاطرات و تجربیات متفاوت خود در همراهی با کودکان ناشنوا را مرور می کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۰۸:۱۲    
تهران- ایرنا- نمایشنامه نویس و کارگردان پیشکسوت تئاتر کودک و نوجوان معتقد است: زمانی که خانواده ها به اهمیت جایگاه تئاتر کودک و نوجوان پی ببرند، بی تردید شاهد مطالبه آنها از هنرمندان این عرصه برای تولیدات بیشتر و کیفی تر و توسعه هرچه بیشتر تئاتر کودک و نوجوان خواهیم بود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۵:۵۸    
تهران - ایرنا - یک نویسنده و مدرس تئاتر معتقد است: آنچه که به عنوان مفهوم تئاتر کودک و نوجوان در کشور ما میان هنرمندان از یک سو و متولیان امر نمایش از سوی دیگر شناخته می شود، متکی بر نگاه کمی و آماری است و وضعیت فعلی تئاتر کودک در شان فرزندان ایران نیست.
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۵:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
برگزاری رویدادهای تئاتری در شهرها و استان های مختلف، فرصتی ویژه برای تمرکززدایی در هنر نمایش و بروز و ظهور ظرفیت های استانی است؛ تئاتر ایران چقدر از این فرصت بهره مند بوده و می شود؟
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۰۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - کارگردان اپراهای عروسکی معتقد است: کیفیت، شیوه تولید و اجرای آثار تئاتر کودک و نوجوان از یک سو و از سوی دیگر تعریفی که هنرمندان، مسئولان و متولیان امر تئاتر از نمایش کودک و نوجوان در کشور ما دارند با تعریف جهانی آن تفاوت های آشکاری دارد و همین تفاوت مهمترین دلیل آسیب های این گونه ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
جان ساماها، کارگردان استرالیایی که با کارگاه سه جلسه ای افزایش سطح حس خلاقیت نمایشی در اجرای زنده تئاتر در جشنواره بیست و ششم تئاتر کودک و نوجوان حضور داشت گفت: این رویداد فرصتی بسیار خوب برای آشنا شدن با یکدیگر و آموزه های تازه است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۴:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام گفت: هنرمند اهل شهرستان دهلران عنوان بهترین بازیگر مرد جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را کسب کرد.
روزنامه شهروند   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
بیست وششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با معرفی برترین ها خاتمه یافت. داوران 58 نمایشنامه متقاضی حضور در بخش رقابتی را ارزیابی و در نهایت نام سه نمایشنامه برگزیده را اعلام کردند ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۹:۱۹    
تهران- ایرنا- نمایشنامه نویس نام آشنا در حوزه کودک و نوجوان با تاکید بر توجه به جایگاه و اهمیت کودکان برای ارائه بهترین آثار نمایشی به آنها و در حقیقت توجه به فردای کشور گفت: در نهایت همین کودکان و نوجوانان در آینده طلایه دار و آینده ساز کشور هستند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۰۷:۰۳    
بیست و ششمین بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان طی روزهای گذشته به ایستگاه پایانی خود رسید، برگزیدگان خود را شناخت و پرونده آن تا سال دیگر بسته شد. حال باید دید در طول یک سال پیش رو چه تأثیرات و جریانی را بر تئاتر کودک و نوجوان کشور می گذارد.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۲۲:۰۰    
بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان با حضور گروه های مختلف داخلی و خارجی در بخش های مختلف پس از یک هفته رقابت و نمایش آثار، به کار خود پایان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۲۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
افسانه ماردوش توانست در بیست و ششمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان جوایز بسیاری را از خود کرده و بدرخشد.
صبح الوند   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش صبح الوند ، یست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان بازخوردهای متفاوتی به دنبال داشت؛ برخی ها را ذوق زده و غافلگیر کرد مانند اسپانیایی ها، بعضی ها را آرزومند مثل پیشکسوتان مغفول مانده و برخی غفلت ها را هم گوشزد کرد مانند حضور روانشناسان. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۷:۲۷    
قطار جشنواره تئاتر کودک و نوجوان بیست و ششم با معرفی برترین ها در همدان به مقصد رسید و راه برای قطار جشنواره بیست و هفتم از امروز باز شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۷:۲۶    
بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از 16 تا 21 آبان با شعار "کودک، طبیعت، تئاتر" در همدان برگزار شد.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۶:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، مدیرکل هنرهای نمایشی در آیین اختتامیه بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه به نیابت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اینجا حضور دارم ...