شنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۲:۲۲Mar 2020 28

جدیدترین‌های «عشایری»

 
وزارت ورزش و جوانان   ۹ دقیقه پیش    
معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان گفت: سند ملی سلامت را با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور تدوین کردیم و این سند به زودی رونمایی خواهد شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر کل امور عشایری خوزستان گفت:نیازهای اساسی خانوارهای عشایری که به علت احتمال شیوع کرونا در مناطق قشلاقی استان زمینگیر شده اند تامین شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تیم سلامت مرکز جامع سلامت میشان با هدف آموزش پیشگیری از کروناویروس و خدمت رسانی به جمعیت عشایری زیر پوشش این مرکز به محل اسکان عشایر اعزام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۱:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - بخشدار مرکزی اندیکا گفت:صاعقه پنجشنبه شب جان مرد عشایری را در این بخش گرفت.
ریواس جنوب   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۲۰:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ریواس جنوب ،بهمن آزادی، مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه تا پایان شیوع بیماری کرونا کوچ عشایر ممنوع است، عنوان کرد: در غیر این صورت از هرگونه ارائه خدمات به عشایر در هنگام کوچ خودداری می شود. ...
عروج   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش عروج ؛ بخش دشت سوسن در شمال خوزستان یکی از مناطق عشایری است که با مشکلات و محرومیت های بسیاری روبه رو است و در سال های اخیر محل اعزام گروه های جهادی زیادی بوده است. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۶:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
بهمن عشایری روز پنجشنبه اظهار داشت: در راستای ادامه خدمات درمانی پناهندگان جمعی حاضر در کشور در سال 2020 میلادی از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و براساس تفاهم نامه همکاری مشترک اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۲:۳۲    
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان البرز از حمایت بیمه شدگان و مستمری بگیران در مقابل شیوع ویروس کرونا خبرداد و گفت: کانال ارتباطی ویژه ای برای اعضای این صندوق در قالب کمپین روستای بدون کرونا راه اندازی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۱۱:۱۰    
مدیرکل امور عشایری استان ایلام از توجه عشایر استان ایلام به منظور مقابله با سیلاب خبر داد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۲۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مرتضی محمدیان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: ماسک بهداشتی نیاز اولیه پاکبانان استان است که 500 بسته بهداشتی به پاکبانان شهرداری شهرکرد اهدا شد. وی گفت: تولید و توزیع 12 هزار ماسک توسط هیأت های ورزش همگانی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۹:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
قصرشیرین- ایرنا- مدیرکل امور عشایری کرمانشاه گفت: به دلیل شیوع بیماری کرونا عشایر استان از کوچ زودهنگام بهاره خودداری کنند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۵:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
سید عیسی مهدوی با اشاره به اینکه شهرستان تالش در بخش آبزی پروری، صنایع چوبی، کشاورزی و تولیدات عشایری ظرفیت های خوبی دارد، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در این زمینه اقدامات بسیار خوبی را صورت داده است و شاهد افزایش تولید و رونق اقتصادی هستیم . ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۳:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
معاون آموزش ابتدایی استان آذربایجان شرقی گفت: درسنامه های ویژه دانش آموزان کلاس های چند پایه مدارس روستایی و عشایری در سطح استان توزیع شد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیر کل امور عشایری خراسان شمالی از اعزام تیم پزشکی و غربالگری به مناطق قشلاقی عشایر این استان از امروز خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۹:۴۵    
بخشدار مرکزی اندیکا گفت: جاده عشایری بین بخشی رگ منار نیز مسدود است و اجازه کوچ عشایر و تردد خودرو از این مسیر تارسیدن به شرایط عادی داده نخواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۸:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرکل امور عشایری خراسان شمالی گفت: به منظور کنترل و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا 10 هزار لیتر ماده ضد عفونی بین خانوارهای عشایری که در مراوه تپه استان گلستان مستقر هستند توزیع شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۸:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سمیرم گفت: با توجه به تحت کنترل بودن مرزها و مسیرها، اجازه ورود تا قبل از 25 اردیبهشت، زمان قانونی تقویم کوچ به خانوارهای عشایری به این شهرستان را نمی دهیم.
دانا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۲۱:۲۱    
" کوچ " در فرهنگ بختیاری با سختی و تلاش عجین شده و مردان و زنان این دیار باطی طریق در دل کوه ها و کوهساران دل به دریای رودهای ناآرام می زنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: سیل روز سوم فروردین 99 حدود 9 میلیارد و 770 میلیون ریال به جاده های عشایری استان خسارت وارد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۳:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - فرماندار نهبندان گفت: در 24 ساعت گذشته بارندگی های شدید و رگباری به بیش از 250 کیلومتر از جاده های روستایی و عشایری شهرستان 30 تا 50 درصد خسارت وارد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۱۳:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- رییس اداره امور عشایری شیروان گفت: با توجه به شیوع کرونا و برای رعایت نکات بهداشتی،10 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده بین عشایر شیروان در مناطق قشلاقی مراوه تپه توزیع شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۵ - ۰۹:۰۱    
سمنان- ایرنا- مدیرکل امور عشایری استان سمنان گفت: کوچ عشایر استان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا یک ماه به تعویق افتاد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۲۱:۰۴    
با حضور فرمانده ناحیه مقاومت عشایری استان چهارمحال و بختیاری و فرماندار کوهرنگ و دیگر مسئولین محلی، نشست مقابله با کرونا در صمصمامی برگزارشد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۲۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده ناحیه مقاومت عشایری استان چهارمحال و بختیاری از توزیع 280 بسته حمایتی معیشتی بین عشایر نیازمند استان همزمان با عید مبعث و ایام نوروز خبر داد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
سید ابوالحسن میرجلیلی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هیچ گونه تلفات جانی ناشی از بارندگی تاکنون در استان گزارش نشده است. وی اظهار داشت: 19 واحد مسکونی دچار آب گرفتگی شد که امدادگران بلافاصله وارد عمل شدند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سیل و تگرگ به باغ ها و جاده های مناطق سخت گذر روستایی و عشایری این استان خسارت فراوانی وارد کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۰:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شیروان گفت: ورود چند فرد آلوده به ویروس کرونا از تهران در مناطق عشایری مراوه تپه باعث نگرانی بسیار جدی شده است و در صورت شیوع بیماری کرونا در بین عشایر، خسارت بسیار سنگینی را در سطح استان و شهرستان شاهد خواهیم بود.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۲۲:۱۹    
بسیجیان ناحیه مقاومت عشایری استان چهارمحال و بختیاری ازجمله پایگاه شهید جلیلی از حوزه جوادالائمه و پایگاه روستای معدن از توابع حوزه امام رضا علیه السلام، همراهی جهادی با سایر دستگاه ها و نهادها در راستای مقابله با شیوع کرونا در زمینه ضدعفونی معابر و رصد مسافران عبوری دارند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مهرداد ستوده روز جمعه در بازدید از محور ورودی شهرستان دیلم افزود: برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا رعایت اصول بهداشت فردی، ماندن در خانه، پرهیز از هر گونه مسافرت غیر ضروری و تجمع از سوی مردم ضروری است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۸:۳۹    
عشایری گفت: آتش نشانان جهرمی 2 سرنشین خودرو را که دچار سانحه شده بودند، نجات داده و برای مداوا تحویل پرسنل اورژانس دادند.
پایگاه خبری ارس تبار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه ناحیه عشایری اصلاندوز اقشار مختلف مردم را به رعایت مسایل بهداشتی و ماندن در خانه ،خودداری از سفر و دید و بازدید نوروزی توصیه کرد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
حمید کریمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه 12 هزار بسته بهداشتی به همت فعالان ورزشی تحویل مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری شد، اظهار داشت: 12 هزار ماسک و بسته بهداشتی جامعه ورزش تحویل مراکز درمانی استان شد. ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۷:۱۲   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان امور عشایر ایران کرمعلی قندالی گفت: امسال سرمایه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری به مبلغ 73 میلیارد تومان افزایش داشته که سهم دولت 43 درصد و سهم تشکل های عشایری 57 درصد بوده است.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان سرایان روز پنجشنبه گفت: کودک چهار ساله ساعت 15 روز گذشته در منطقه عشایری بغداده حین چرای گوسفندان از والدین خود دور شد و تلاش های پدر و مادر برای پیدا کردن وی بی نتیجه ماند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۱۰:۵۱    
مدیر کل آموزش و پرورش کرمان گفت: بسته آموزشی برای دانش آموزانی که امکان دسترسی به آموزش مجازی نداشتند، تهیه و بین 31 هزار دانش آموزان عشایری توزیع شد.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
مهرداد رییسی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا تاکید کرد: این تسهیلات برای اشتغال زایی جدید، تثبیت اشتغال موجود و توسعه صنایع دستی به هنرمندان و صنعت گران فعال این حوزه در شهرها، روستاها و مناطق عشایری پرداخت شد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۰۸:۴۶    
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس شبکه بهداشت و درمان خاش سیستان و بلوچستان گفت: از شهروندان ساکن در شهر و مناطق روستایی و عشایری درخواست می کنیم خود قرنطینگی و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی را جدی بگیرند که کرونا با تهدیدات فراوان در کمین است.
شعار سال   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۹:۳۰    
حفظ سلامت جامعه روستایی و عشایری از یک سو نقش آفرینی فعالین بخش کشاورزی در فرایند زنجیره تولید و فرآوری محصولات غذایی و تامین امنیت غذایی کشور گویای اهمیت توجه به سلامت جوامع روستایی و عشایری است ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۷:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به عدم و یا اختلال اینترنت در مدارس دوردست عشایری راهبران آموزشی مدیریت شهرستان آبدانان اقدام به تهیه و توزیع محتواهای آموزشی در بین دانش آموزان این مدارس نمودند. ...
استانداری تهران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان شمیرانات با رؤسای ادارات جهاد کشاورزی، محیط زیست، منابع طبیعی، دامپزشکی و امور عشایری و صندوق توسعه کشاورزی شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- سرپرست اداره کل امور عشایر آذربایجان غربی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت جامعه عشایری زمان کوچ بهاره عشایر با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به تعویق افتاد تا تمهیداتی در خصوص سلامت عشایر اتخاذ شود.
بسیج   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۲:۰۲    
به همت حوزه مقاومت بسیج عشایری ثارالله دهستان ایثار یکصد اصله درخت در سطح روستا کاشته شد.
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
عبداله بهرامی ، مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولید کنندگان فرش دستباف شهری و عشایری ایران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، بااشاره به اینکه بخش تعاون و هنر صنعت فرش دستباف از بسته حمایتی محروم مانده است گفت ...
شبستان   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۰:۴۰    
عشایری گفت: در شب چهارشنبه آخر سال 18 عملیات توسط سازمان آتش نشانی جهرم انجام شد که خوشبخاته پیشامد ناگواری به همراه نداشت.
جماران   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۰:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
علی رحم کریمی چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:تاخیر2 دوماهه کوچ عشایر خوزستان با هماهنگی سازمان جنگلها و مراتع کشورو با تصمیم ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا انجام شده است. ...
دانا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۹:۱۲    
احمد عالی پور رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اردل از باز گشایی جاده عشایری روستای بادره منطقه دیناران خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره امور عشایری یزد از ممنوعیت کوچ زودهنگام عشایر یزد با اشاره به شیوع بیماری کرونا خبر داد.