دوشنبه ۳۰ دیساعت ۱۰:۰۸Jan 2020 20

جدیدترین‌های «مناطق آزاد»

مشرق نیوز   ۸ دقیقه پیش    
اشتیاق بدون توجیه نمایندگان مجلس به تکثیر بی قاعده مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به رغم انتقادات به این مناطق و همچنین گزارش های مبنی بر شکست این مناطق در دستیابی به اهداف تعیین شده همچنان ادامه دارد.
رادیو گفت و گو   ۳۶ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
در دنیا قبل از انتخاب یک نقطه بعنوان منطقه آزاد، زیر ساخت ها را آماده و به نوعی برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن می کنند.
به همت معاونت توسعه مدیریت و مدیریت سلامت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ کارگاه آموزشی بررسی نقش مهارت های ارتباطی در مدیریت هیجانات منفی(استرس های شغلی) در محل این دبیرخانه برگزار شد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تهران پرس، صبح امروز و در جریان بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده در صحن علنی مجلس، پیشنهاد دولت و کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر تداوم معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده به تصویب نمایندگان مجلس رسید. ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شقاقی تصریح کرد: متاسفانه مناطق آزاد به هیچ کدام از اهدافی که برای آن در نظر گرفته شده بود، دست نیافتند؛ مناطق آزاد تبدیل به دروازه های واردات شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدتهاست مدیریت و کاهش معافیت های مالیاتی بعنوان یکی از الزامات اصلاح سیاست های مالیاتی کشور از سوی کارشناسان مورد تاکید قرار گرفته است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۲۱   + ۱۷ سایت دیگر  
مهر : طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، فعالان اقتصادی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی مکلف به ثبت معاملات خود در سامانه مودیان شدند.
رکنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند صادرات کالاها و خدمات به خارج از کشور یا به مناطق آزاد تجاری- صنعتی، از پرداخت مالیات معاف شود. رکنا: 35 درصد از اقتصاد کشور همچون بخش کشاورزی، فرهنگ، صادرات، مناطق آزاد و ویژه و ...... ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۱۰:۰۱    
25 سال از خروج کارگران مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی از شمول قانون کار می گذرد؛ خروجی که به باور فعالان جامعه کارگری، تبعیضی غیرقابل انکار را در مقایسه با سرزمین اصلی برای کارگران در پی داشته و وقت پایان دادن به این تبعیض فرارسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
مراکز پژوهشی با اشاره به اینکه معافیت مناطق آزاد تجاری-صنعتی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، ضمن کاهش منابع عمومی دولت و شهرداری ها و دهیاری ها، منجر به بروز فساد گسترده و فرار مالیاتی در کشور خواهد شد، با تداوم این معافیت مالیاتی مخالف هستند.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
مناطق آزاد کشورمان که دو نسل متفاوت متولدشده اند، بخشی از تاریخ اقتصادی جمهوری اسلامی ایران را تشکیل می دهند؛ هرچند به اذعان برخی منتقدین نتوانسته اند به تمامی مأموریت ها و اهداف اولیه جامع عمل بپوشانند، اما با تمامی هجمه ها، چنانچه بخواهیم به دوراز نگاه مغرضانه بدان بنگریم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۹:۳۱   + ۷۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند صادرات کالاها و خدمات به خارج از کشور یا به مناطق آزاد تجاری- صنعتی، از پرداخت مالیات معاف شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۰۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به توزیع رانت و سوداگری در مناطق آزاد، گفت: متاسفانه عده ای از نمایندگان به علت اینکه در حوزه انتخابی خود مناطق آزاد دارند، برای اعطای معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد اصرار می ورزند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس، تمایل دولت به گسترش مناطق آزاد و افزایش درآمدهای مالیاتی در بودجه را تناقض آشکار دانست و گفت: معافیت های گسترده مالیاتی این مناطق، به درآمدهای پایدار دولت لطمه وارد می آورد.
کرد پرس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۱۲:۲۶    
به گزارش کُردپرس در پی خبر بازگشت دوباره لایحه مناطق آزاد و تجاری به مجلس، سیدقاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تایید این خبر به کُردپرس گفت:قرار است برای بار چندم لایحه مناطق آزاد و تجاری به صحن مجلس بازگردد ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه بنگاه ها : نخستین نشست هم اندیشی اعضای انجمن کارآفرینان و سرمایه گذاران کیش با هدف توجه و تمرکز بر فرصت ها و چالش های مناطق آزاد با اصحاب رسانه برگزار شد و محسن قریب ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
تبعیض های ایجاد شده برای کارگران شاغل در مناطق آزاد نسبت به سایر کارگران سال هاست که محل انتقاد و دغدغه کارگران است. مقرر بود این موضوع در جلسه شورای عالی کار مورد بررسی قرار گیرد که شواهد حاکی از این است که وزارت کار در برگزاری جلسه تعلل می کند.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت توسعه مدیریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: یکی از بزرگ ترین نقاط ضعف مدیران نداشتن علم و دانش مدیریت ریسک است، بر همین اساس است که شاهد سیل، طوفان، آتش سوزی، آلودگی هوا ...
برترین ها   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۴:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که مدیر بحران استان خسارتی 1000 میلیاردی برآورد کرده است ، گفت: این عدد خسارت روز به روز بیشتر می شود و قرار است تا روز یکشنبه خسارات برآورد شده و به هیات دولت برود. ...
منطقه آزاد ماکو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اقتصاد24، برای اطلاع بیشتر در مورد وضعیت اقتصادی و سرمایه گذاری در این منطقه با ابراهیم جلیلی، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفتگویی داشتیم. ...
کیهان   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۲۱:۱۹    
عضو کارگری شورای عالی کار با اشاره به اینکه مناطق آزاد تهدیدی برای نیروی کار هستند، گفت: در این مناطق موضوعی به نام سه جانبه گرایی وجود ندارد و تصمیمات حوزه روابط کار به هیچ وجه با مشارکت نماینده کارگر، کارفرما و دولت اتخاذ نمی شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۷:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشکل فعلی مناطق آزاد، رعایت نشدن قانون جاری کشور در آنهاست اما نه فقط به معنایی که به ذهن منتقدین می رسد بلکه به این معنی که حقوق این مناطق، هم وزن وظایفشان محترم شمرده نمی شود.
هنر صدا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۶:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در برنامه صباپلیس مخاطبان با نحوه اخذ پلاک گذر موقت در مناطق آزاد آشنا می شوند. به گزارش هنرصدا به نقل از روابط عمومی رادیو صبا، “صبا پلیس” مسابقه ای شاد و مفرح است که با حضور دو شرکت کننده و یک داور برگزار می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات با ارسال نامه ای به مدیر مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک سند یادداشت تفاهم ترجیحی بین ایران و جمهوری اسلامی ایران در سال 1382 را از درجه اعتبار ساقط اعلام کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
کیش - ایرنا - اعضای انجمن سرمایه گذاران و کار آفرینان کیش در نحستین نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه، ضمن ابراز نگرانی از حذف مزیت ها و سازو کارهای تحول آفرین این منطقه، خواستار اجرا و عمل به قوانین مناطق آزاد شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
کارگران شاغل در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بدلیل عدم بهره مندی از حمایتهای قانون کار، گرفتار تبعیض هستند و به گفته نمایندگان کارگری، این تبعیض موجب شده کارفرماسالاری در این مناطق حاکم باشد.
ربیع   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۵:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از مهر، احسان خاندوزی در گفت وگو با خبرنگار ما درباره مزایای اقتصادی مناطق آزاد، اظهار داشت: طبق قانون مناطق آزاد تجاری_صنعتی از مجموعه مزایای متنوع اقتصادی نسبت به سرزمین اصلی برخوردار هستند که امکان جذب سرمایه ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۷   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- لایحه الحاق بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده منطقه آزاد چابهار و لایحه توسعه بندر چابهار از مصوبات تازه مجلس شورای اسلامی است که سازوکاری مطمئن برای مقابله با تحریم های نابخردانه ترامپیسم آمریکایی به شمار می آید، هر چند تصویب این لوایح باید زودتر از این ها انجام می گرفت.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق ایران گفت: اگر ایران بتواند در پروژه جزیره بوبیان ورود کند، می تواند مناطق آزاد اروند و خورزبیر را به هم متصل و قطب اقتصادی ایجاد کند.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
همزمانی سفر دکتر لاریجانی ریاست مجلس به استان سیستان و بلوچستان و تصویب لایحه الحاق دو بندر به مناطق آزاد چابهار، نویدبخش توسعه همه جانبه این استان و رفع محرومیت های کنونی آن است.
قم فردا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 24 دی) در نشست علنی پارلمان، گفت: متاسفانه 25 میلیارد دلار واردات قاچاق کالا به کشورمان داشتیم که در حال حاضر کمی محدود شده است. ...
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۹:۵۸   + ۲۴ سایت دیگر  
نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 24 دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری و توسعه مناطق آزاد چابهار به محدوده منطقه آزاد تجاری و صنعتی با مفاد ماده واحده این لایحه با 139 رأی موافق ...
سلام نو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۰۹:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش سلام نو، مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (سه شنبه) و قبل از بررسی لایحه الحاق بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری به محدوده مناطق آزاد تجاری – صنعتی چابهار گفت ...
کیهان   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۲۰:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
ایجاد مناطق آزاد با ساختار جدید و بروز تداخل در اختیارات و وظایف با سایر نهادهای مستقر، در مغایرت با اصل کارایی و افزون تر تعهدات اداری قوه مجریه قرار دارد. ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی(ره) گفت: جمعی از کارشناسان پیشنهاد داده اند تا زمانیکه باز طراحی در مناطق آزاد صورت نگیرد، نباید اجازه افزایش این مناطق داده شود.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر توسعه صادرات، گمرک و ارزش افزوده دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی: هم اکنون بسیاری از کالاها از مبادی اسکله های غیررسمی و یا مبادی رسمی و در بازارهای غیررسمی خریداری می شوند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نریمان با بیان اینکه 95 درصد قاچاق از غیر کانال مناطق آزاد است گفت: در صورتی می توان این مناطق را درگاه قاچاق تلقی کرد که اسیر تبلیغات قاچاقچیان اصلی شده باشیم.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
حمیدرضا منصفی گفت: واردات کالای لوازم خانگی قاچاق از مناطق آزاد به سرزمین اصلی بین هشت تا 15 درصد است.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
محمدمهدی کربلایی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) طی حکمی فرزاد یادگاریان را به عنوان مدیرکل دفتر امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) منصوب کرد.
سفیر تجارت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۰:۲۳    
شجاعی گفت: میزان جذب سرمایه خارجی در سرزمین اصلی حدود 19میلیارد و 60 میلیون دلار و در مناطق آزاد نزدیک به 1میلیارد و 493میلیون دلار بوده است؛ بنابراین سهم مناطق آزاد در میزان جذب سرمایه خارجی در کل کشور تنها 7 درصد بوده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۹:۳۰    
معافیت های مالیاتی یکی از ابزارهایی است که دولت های معتقد به اقتصاد آزاد و کلاسیک در راستای سهولت واردات و صادرات و تولید کالاهای مورد نیاز در سیاست گذاری های اقتصادی لحاظ می کنند ...
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز اداره پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: طبق اطلاعات دریافتی ما، مواد پتروشیمی در محیط بورس به فروش می رسند اما محل تحویل خوراک به شکل صوری و در مناطق آزاد اعلام می شود.
پارسینه   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۲۰:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (یکشنبه 22 دی ماه) در جمع خبرنگاران در خصوص نشست پیگیری مصوبات توسعه ای استان سیستان و بلوچستان با حضور وزرای امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ...
برترین ها / مردم نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۲۳:۲۰   + ۱۷ سایت دیگر  
ایسنا: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (یکشنبه 22 دی ماه) در جمع خبرنگاران در خصوص نشست پیگیری مصوبات توسعه ای استان سیستان و بلوچستان با حضور وزرای امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ...
پول نیوز   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۵:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
پول نیوز - یکی از اهداف مهم ایجاد مناطق آزاد در ایران و بسیاری از کشورها ایجاد اشتغال مولد و محرومیت زدایی بوده است، اما این مناطق چقدر به این هدفشان نزدیک شده اند؟ موانع رسیدن به این هدف چیست؟
خانه ملت   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۴:۵۴    
نشست پیگیری مصوبات توسعه ای استان سیستان و بلوچستان ظهر امروز یکشنبه 22 دی 1398 با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و وزرای امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نیرو و نفت و همچنین دبیر شورای عالی مناطق آزاد و استاندار سیستان و بلوچستان برگزار شد.
پایگاه اطلاع رسانی رادیو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۰:۲۶    
برنامه گفتگوی اقتصادی، بیست و دوم دی موضوع عملکرد مناطق آزاد با تمرکز به قاچاق کالا را بررسی می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۰۹:۱۹   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه افزایش مناطق آزاد اتلاف منابع و فرصت سوزی است، گفت: در کشورهای توسعه یافته معمولا یک الی دو منطقه آزاد محور قرار می گیرد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۰۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
برنامه گفتگوی اقتصادی، بیست و دوم دی موضوع عملکرد مناطق آزاد با تمرکز به قاچاق کالا را بررسی می کند.