شنبه ۱۶ آذرساعت ۱۲:۴۸Dec 2019 7

جدیدترین‌های «بندر چابهار»

تین نیوز   ۳ ساعت پیش    
طی چهل سال گذشته، همه دولت ها با این استراتژی به بندر چابهار می نگریستند که این بندر، به جهت موقعیت خاص ژئوپولتیکی اش و دسترسی به آب های گرم اقیانوسی هند، در روزهای سخت و شرایط خاص به یاری کشور بیاید.
وزیر راه و شهرسازی گفت: با اجرای فاز 2 بندر شهید بهشتی چابهار ظرفیت این بندر به 35 میلیون تن خواهد رسید و این مربوط به ظرفیت همه بنادر اعم از بندرنفتی، کارگو، فله و کانتینری است. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در سفر به چابهار از پروژه های در دست اجرا از جمله ساخت بلندترین و مجهزترین برج کنترل دریایی کشور، لایروبی حوضچه و کانال دسترسی، بویه گذاری، جمع آوری اسکله های نصب سریع، سیلوی 100 هزار تنی غلات، شبکه معابر و تاسیسات زیربنایی اراضی پشتیبانی ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۶:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت:همه جاده های منتهی به بندر راهبردی و اقیانوسی چابهار با تخصیص اعتبار و توجه ویژه دولت 2 بانده می شود تا شاهد رونق حمل ونقل و تسهیل در جابه جایی کالا باشیم.
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد اسلامی ؛ در بازدید از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار اظهار کرد: یکی از اقداماتی که در بندر چابهار شاهد آن هستیم، برچیدن اسکله های نصب سریع که در دهه 60 ایجاد شده بود، است. ...
پایگاه خبری گسترش / ارانیکو   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۴:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از امضای قرارداد اتصال بیرجند به شبکه سراسری راه آهن خبر داد. گسترش نیوز: محمد اسلامی در صفحه رسمی خود در اینستاگرام از انعقاد قرارداد اتصال بیرجند به راه آهن سراسری خبر داد. ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۲:۳۶    
1500 قایق صیادی در بندر چابهار همچنان در انتظار اختصاص سهمیه بنزین هستند تا بتوانند فعالیت صید و صیادی را همانند گذشته در آب های ساحلی دریای عمان از سربگیرند.
سرپرست فرماندهی یگان حفاظت اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: 8 هزار و 650 عدد لوازم جانبی گوشی همراه قاچاق توسط یگان حفاظت بندر چابهار کشف شد.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۵:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مردم نیوز : محمدعلی حسن زاده معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند، گفت: این شگرد کشور های آمریکاست که اعلام می کند تمامی بنادر ایران تحریم هستند و تنها بندر چابهار از اعمال تحریم ها معاف هستند در حالی که هیچ کدام از بنادر ایران تحریم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اجلاس وزرای گردشگری کشور های حاشیه خلیج فارس در بندر چابهار برگزار خواهد شد.
رییس اتاق بازرگانی ایران و هند با تأکید بر اینکه دولت می تواند چابهار را به عنوان یک اولویت تعریف کند، گفت: فعالیت و سرمایه گذاری هندی ها می تواند توسعه چابهار را رقم بزند و در این راستا باید پتانسیل های این منطقه به سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی شود.
معاون وزیر حمل و نقل افغانستان گفت: دیدگاه دولت افغانستان به بندر چابهار تغییر کرده و این بندر تنها بندری است که ما می توانیم از طریق آن واردات و صادرات کالاهای افغانستان را دنبال کنیم.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: حدود 114 هکتار از اراضی پسکرانه بندر چابهار ساماندهی و آماده واگذاری به سرمایه گذاران می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه هند: بندر چابهار عملیاتی است و شرکت هندی محموله ها را مدیریت می کند
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۸:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو فراکسیون دریایی مجلس گفت: ضرورت دارد در کنار توسعه بندر شهید رجایی، بندر چابهار نیز به هاب دریایی منطقه تبدیل شود.
برترین ها / ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۵:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: وزارت خارجه هند در مورد فعالیت های بندر چابهار اعلام کرد: هند در در تعامل و همکاری با ایران، در توسعه فاز اول اسکله شهید بهشتی در بندر چابهار شرکت داشته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۳    
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار بندری بدون محدودیت در ورود و تخلیه انواع کالاهای ترانزیتی، صادراتی و تامین بخشی از کالاهای اساسی کشور است، از این رو مشوق های ویژه ای برای سرمایه گذاران در این بندر درنظرگرفته شده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۰۲:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل توافقنامه ها وتوسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: چینی ها تاکنون بارها اعلام آمادگی کرده اند که در همه بنادر به ویژه در بندر چابهار سرمایه گذاری خواهند کرد اما این اظهارات در حد حرف باقی مانده و عملیاتی نشده است.
سفیر افغانستان گفت: معادلات دریایی منطقه به سمت دریای عمان در حال پیشرفت است و بندر چابهار بر محور این معادلات قرار دارد.
مدیرکل شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر لزوم اتصال بندر چابهار به خط آهن و فرودگاه، گفت: در کنار هندی ها باید به حضور دیگر سرمایه گذاران خارجی و داخلی در راستای توسعه بندر چابهار توجه جدی داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۷    
یک فعال بندری می گوید تجهیزات چابهار نباید به بندر امام منتقل شود چراکه از پول صندوق توسعه ملی برای اینجا خریداری شده و هرگونه انتقال منوط به موافقت مسئولان است. سازمان بنادر اما می گوید مالک تجهیزات خودمان هستیم و فعلا بندر امام بیشتر نیاز دارد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۲۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران گفت: افغانستان ترانزیت کالا از طریق بندر چابهار را بیشتر می کند چون این منطقه هم با کشورهای مختلف فاصله نزدیکی داشته و هم صرفه اقتصادی برای تجار این کشور دارد.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۱۲:۴۹    
معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: یکی از مزایای توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار به کریدور جنوب به شمال برای ترانزیت کالا و تکمیل زنجیره همکاری با همسایگان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ - ۰۹:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
محموله صادراتی سیمان خاش از طریق مرزهای دریایی به قاره آفریقا صادر شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه امکان پیوستن دیگر کشورها به موافتنامه سه جانبه چابهار از قابلیت های آن است، گفت: بندر چابهار به صورت انحصاری در اختیار هیچ کشوری قرار داده نشده و نخواهد شد و امکان سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای در بندر چابهار بدون هیچ محدودیتی وجود دارد.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ - ۱۱:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تخلیه و بارگیری کالای اساسی با نرم مثبت مهم ترین اولویت بندر چابهار است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۷:۳۱    
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به خدمات بی نظیر نظام در این استان گفت: در بندر چابهار بیش از یک میلیاد دلار تنها برای سه پروژه خاص هزینه شده و با وجود پیشرفت های خوب بندر شهید بهشتی و کلانتری، همچنان در زیرساخت های مربوط به پشتیبانی عقب هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۵:۱۵   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تخلیه و بارگیری کالای اساسی با نرم مثبت مهم ترین اولویت بندر چابهار است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ - ۱۳:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
استاندار سیستان و بلوچستان گفت:ارسال کالا به 37 درصد جمعیت جهان از طریق بندرچابهار انجام می شود.
نماینده زاهدان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بندر چابهار باید در حد بنادر پیشرفته و لجستیکی دنیا توسعه پیدا کند، گفت: هرچه سریع تر دستگاه های مربوطه باید نسبت به اتصال جاده، راه آهن و فرودگاه به چابهار اقدام کنند.
راه امروز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۳:۳۰    
معافیت بندر چابهار از دور جدید تحریم های آمریکا، فصل جدیدی را در تجار خارجی ایران گشود. کریدوری تجاری در جنوبی ترین نقطه کشور، که تبدیل به کانونی برای عبور آسان و ارزان کالاها شده است.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ - ۲۱:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، مسعود بادین، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا در آیین افتتاح شعبه بندر چابهاربیمه آسیا با تبریک میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص)، گفت: بیمه آسیا به عنوان بزرگ ترین بیمه خصوصی کشور ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: فرصت های سرمایه گذاری مختلفی در بندر چابهار برای شرکت های بیمه ای وجود دارد که در بلندمدت برایشان سودآور است.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۴:۳۶    
نام بندر چابهار در فهرست معدود معافیت های تحریمی آمریکا قرار دارد. این بندر هم برای ایران هم برای کشور های شرق آسیا که به دنبال سریع ترین راه رسیدن به بازار های غربی اند اهمیت استراژیک دارد، اما تلاش های کشور برای توسعه منطقه آزاد چابهار چهره محرومیت را از آنجا پاک نکرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۱۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به افزایش واردات و صادرات کالا از بندرچهابهار گفت: واردات کالاهای اساسی 100 درصد و صادرات کالا 6812 درصد از بندر چابهار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۹:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان گفت: بندرچابهار بهترین موقعیت را برای واردات دام زنده و تامین گوشت موردنیاز کشور را دارد و می تواند در تنظیم بازار گوشت نقش آفرینی کند.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ - ۰۳:۴۷    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از ایرنا، حسین شهدادی امروز (سه شنبه) در بازدید خبرنگاران از چابهار اعلام کرد: در منطقه چابهار 2 بندر شهید کلانتری و شهید بهشتی وجود دارد که بر این اساس بندر شهید کلانتری برای تردد شناورهای سنتی و بندر شهید بهشتی برای فعالیت های عمده تجاری فعال هستند. ...
می متالز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۲۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - دبیر شورای توسعه بندر چابهار گفت: شورای توسعه بندر چابهار از طریق بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه درخواست خط اعتباری ویژه برای ساخت مخازن ذخیره روغن و سیلوی صد هزار تنی را داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۹:۳۸    
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: واردات و صادرات از و به بندر چابهار به ترتیب بیش از 27 و 6 هزار درصد نسبت به سال گذشته بیشتر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۹:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: امسال واردات کالا از بندر چابهار در مقایسه با سال گذشته 27 درصد رشد داشته است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۷:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
سیستان وبلوچستان-معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از تخلیه 340 تن کالاهای اساسی در بندر چابهار از ابتدای مهرماه امسال تاکنون خبر داد.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۶:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - معاون اقتصادی بندر چابهار گفت: پیش بینی می کنیم که تا پایان سال حجم تخلیه بار در بندر چابهار از سه میلیون تن عبور کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۶:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسین شهدادی در حاشیه بازدید خبرنگاران از زیرساخت های بندر چابهار اظهار کرد: چابهار دارای دو بندر شهید کلانتری و شهید بهشتی است که عمده توسعه در بندر شهید رجایی انجام و فاز اول آن عملیاتی شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
دبیر شورای هماهنگی توسعه بندر چابهار گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده، تا قبل از پایان سالجاری 50 درصد کالا های اساسی کشور از این بندر وارد و به نقاط مختلف کشور ارسال می شود.
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ارتقای ارتباطات و مخابرات دریایی بنادر کشور منوط به تکمیل و اجرایی کردن طرح جامع ارتباطات دریایی است.
ربیع   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۵:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، به نقل از خبرگزاری تسنیم، ایرج حسن پور در حاشیه بازدید خبرنگاران از زیرساخت های بندر چابهار اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان ظرفیت های صنعتی بسیار خوبی دارد و به عنوان رنگین کمان معادن کشور شناخته می شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی توسعه بندر چابهار گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده، وجود زیرساخت های لازم و متصل بودن بندر چابهار به آب های آزاد تا قبل از پایان سالجاری 50 درصد کالاهای اساسی کشور از این بندر وارد و به نقاط مختلف کشور ارسال می شود.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۲۵   + ۱۲ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان گفت: بندر چابهار با توجه به توسعه و تکمیل تجهیزات و زیرساخت ها و عمق آبخوری مناسب اسکله ها هیچ محدودیتی برای ورود کشتی های مختلف ندارد.
تجارت امروز   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نماینده استاندار سیستان و بلوچستان و مدیر اجرایی ستاد امور واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار، گفت: برای اولین بار دو کشتی بصورت همزمان در بندر چابهار پهلو گرفته اند.