پنجشنبه ۰۵ اردیبهشتساعت ۰۴:۴۰Apr 2019 25

جدیدترین‌های «بندر چابهار»

ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۵:۲۴    
تهران - ایرنا - خبرگزاری رسمی 'پی تی آی' هند روز چهارشنبه به نقل از وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که لغو معافیت های خرید نفتی هند از ایران و تشدید تحریم های آمریکا علیه ایران، شامل اجرای پروژه های هند در بندر چابهار ایران نمی شود.
به گزارش پرس تراست آو ایندیا، یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت پروژه بندر چابهار که توسط هند در حال توسعه است، تحت تاثیر تصمیمات دونالد ترامپ برای عدم تمدید معافیت های نفتی ایران قرار نخواهد گرفت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه برنامه ریزی شده است خط کشتیرانی بار و مسافر بین بندر چابهار و بندر صُحار عمان راه اندازی شود، گفت: این خط با همکاری سازمان بنادر توسط بخش خصوصی راه اندازی خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
دهلی نو-ایرنا- روزنامه تایمز او ایندیا روز چهارشنبه در مطلبی نوشت تصمیم آمریکا برای تمدید نکردن معافیت خرید نفت تاثیری بر سرمایه گذاری هند در بندر چابهار ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۲:۰۲    
یک مقام وزرات امور خارجه هند اعلام کرد پروژه بندر چابهار تحت تاثیر تصمیم دولت آمریکا مبنی بر تمدید نکردن معافیت های خرید نفت ایران قرار نمی گیرد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۱:۳۱    
رسانه های هندی از مستثنی شدن مجدد بندر چابهار از تحریم های آمریکا خبر دادند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
آقایی، مدیر کل بنادر و دریانوردی، امروز در نشست خبری از معافیت بندر چابهار از تحریم ها گفت. صحبت های او را در این ویدئو بشنوید.
دانا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۲۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان جایگاه بندر چابهار در اقتصاد، ملی و فرا ملی دانست و گفت: امروز این بندر به عنوان یکی از موثرترین راه های نجات کشور در مقابل محدودیت های ناشی از تحریم های ظالمانه است.
برترین ها / ایرانگرد نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۳:۲۴   + ۵۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور ظهر امروز در نشست خبری مشترک با عمران خان نخست وزیر پاکستان، گفت: از اینکه امروز موفق شدیم در دو جلسه خصوصی و عمومی بحث های مورد نظر خود را با یکدیگر عنوان کنیم احساس می کنم گام جدیدی را در روابط دو کشور برداشتیم. ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
بندر چابهار را می توان به عنوان شاه راه کلیدی شرق و غرب و شمال و جنوب معرفی کرد که به دلیل بهره مندی از موقعیت ژئو استراتژیک، یکی از اصلی ترین محور های ترانزیت تجاری جنوب غربی آسیا است.
سروش نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۱۴:۳۵   + ۲۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور کشورمان از توافق ایران و پاکستان برای ایجاد نیروی واکنش سریع مشترک برای مقابله با تروریست ها در مرزهای دو کشور و راه آهن میان بندر چابهار و گواتر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از راه اندازی خط لاینر بین بنادر کشور هند و بندر چابهار خبر داد و گفت: طی سال 97 برای نخستین بار حجم تخلیه و بارگیری در بندر چابهار رکورد سالهای گذشته را شکست.
دانا   ۱۳۹۸/۰۲/۰۱ - ۱۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: با افزایش ظرفیت اسکله های تخلیه فرآورده های نفتی در سال گذشته تخلیه فرآورده های نفتی در بندر چابهار شاهد رشد 84.6 درصدی داشته است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۲:۴۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان مناقصه عمومی یک مرحله ای حمل و تخلیه مقدار 65 هزار تن کود شیمیایی از مبداء بندر چابهار به اقصی نقاط کشور راس ساعت 10/30 صبح روز چهارشنبه مورخ 98/1/28 وبا حضور نمایندگان شرکتهای حمل و نقل فجر جهاد ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۲:۲۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان مناقصه عمومی یک مرحله ای تخلیه از کشتی و کیسه گیری و بارگیری مقدار 65 هزار تن کودهای فله وارده به بندر چابهار راس ساعت 11/30 روز چهارشنبه مورخ 98/1 ...
فانوس   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
تصاویری که مشاهده می کنید مربوط به گوسفندانی است که از طریق بندر چابهار از کشور رومانی وارد شده اند و کمتر شباهتی به گوسفند دارند. رئیس سازمان دامپزشکی کشور در این باره گفته است: گوسفند رومانیایی، نژادی گوشتی و حاصل کار ژنتیکی است که طی شش ماه چهل کیلو گوشت تولید می کند ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۰۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
سیستان و بلوچستان-در جلسه ای که با حضور مدیر کل بنادر و دریانوردی استان و معاون بازرگانی خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد، در خصوص تسریع و تسهیل فرایند واردات کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار بحث و گفتگو شد.
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد آنلاین - محمدامین خدابخش؛ شاخص بورس تهران امروز طی یک جهش فوق العاده پنج هزار و 721 واحد دیگر به پیش رفت و ضمن ثبت رکوردی جدید در تاریخ بازار سهام کشور، با رد شدن از مقاومت 197 هزار واحدی خود را برای اولین بار به سطح 201 هزار واحدی رساند ...
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار دیدار و پیرامون مواردی از قبیل جذب سرمایه گذار، برنامه ریزی برای توسعه بندر چابهار و تشکیل کارگروهی تخصصی برای توسعه بازرگانی گفتگو کردند.
دانا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۲۲:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود دومین کشتی لاینر کانتینری در مدت کمتر از یک ماه به چابهار، بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خبر داد.
روابط عمومی کمیسیون معاملات شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گزارش داد: هم اکنون در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان مناقصه عمومی یک مرحله ای حمل و تخلیه مقدار 65 هزار تن کود شیمیایی از بندر چابهار به اقصی نقاط کشور از طریق سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در حال برگزاری می باشد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 11 سیستان و بلوچستان گفت: نخستین کشتی در سال جدید به نام شیما نامی استار از هندوستان با ظرفیت 27 هزار و 500 تن شکر خام در بندر چابهار پهلو گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۰۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
بندرچابهار هم از نظر ظرفیت پذیرش کشتی های غول پیکر و هم از نظر تخلیه انواع کالاها ، از بنادر مهم کشور است که با شکل گیری زنجیره ریلی و جاده ای نقش مهمی در توسعه منطقه ایفا می کند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۲:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جدید حدود 10 هزار رأس گوسفند از مبدا کشور رومانی از طریق بندر چابهار و بندر عباس وارد این استان شده است گفت: سلامت دام های وارداتی به کرمان مورد تایید کارشناسان این اداره کل است.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۰۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
چابهار- ایرنا- رئیس اداره صنعت معدن و تجارت چابهار گفت: برای تنظیم بازار گوشت قرمز در سطح این شهرستان، از ابتدای سالجاری تاکنون از کشتار گوسفند واردات شده از بندر چابهار 32 تن گوشت گوسفندی جذب و توزیع شد.
خانه ملت   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۰۹:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: آمریکا در سال گذشته مجوز معافیت دائمی بندر چابهار از تحریم ها را صادر کرده بود، از این رو این بندر مشمول معافیت های موقتی نمی شود.
مدیرکل تامین و مهندسی تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی، ساخت 15 دستگاه ترانستینر مرتبط با فاز 2 بندر شهید رجایی ، ساخت 4 فروند بارج جمع آوری آلودگی نفتی بنادر جنوبی ...
دانا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۰۹:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان دامپزشکی کشور از ورود بیش از 63 هزار راس دام زنده از طریق بندر چابهار خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۰۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از برگزاری جلسه فوق العاده ستاد بحران بندر چابهار برای جلوگیری از بروز خسارت به تجهیزات، اماکن بندری و کالاها خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه توسط ستاد مدیریت بحران بندر چابهار در مقابل سیلاب و وزش بادهای شدید احتمالی به منظور جلوگیری از بروز خسارت به تجهیزات، اماکن بندری و کالاها صورت گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۱۴:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از تشکیل جلسه فوق العاده ستاد مدیریت بحران در بندر چابهار خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۱۸:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ورود همزمان 5 کشتی شامل کالای اساسی و نفتی به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خبر داد .
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۰   + ۲۵ سایت دیگر  
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ورود همزمان 5 کشتی شامل کالای اساسی و نفتی به بزرگترین بندر اقیانوسی کشور خبر داد.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۶:۱۴    
نتیجه چندین سال تلاش و همکاری ایران و هند در بندر چابهار سال 1397 به ثمر نشست و آن را به عنوان شاخصی برجسته در حوزه تعامل منطقه ای در تقویم دو کشور ماندگار کرد و البته سال گذشته رخدادهای دیگری هم شکل گرفت که برای دو کشور اهمیتی مشترک داشت.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۶:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - منابع خبری افغانستان به نقل از مقامات وزارت حمل و نقل این کشور خبر از آماده شدن دومین محموله صادراتی افغانستان دادند که از طریق بندر چابهار ایران به مقصد کشورهای هند و امارات متحد عربی صادر خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات پزشکی به یک مصدوم کشتی نفتکش در آبهای ساحلی با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ارائه خدمات پزشکی به یک مصدوم کشتی نفتکش در آبهای ساحلی با هماهنگی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار خبر داد . ...
فاخته نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، مهدی حسینی بیان کرد: به منظور تنظیم بازار کشور واردات دام سبک زنده از کشور رومانی در دستور کار قرار گرفت که تاکنون طی دو مرحله دام های سبک از طریق بندر چابهار وارد استان شده است. ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۴:۰۱    
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از تلاشهای بی وقفه و شبانه روزی کلیه عوامل مدیریتی، اجرایی و پشتیبانی که در سازماندهی و نظارت بر کلیه امور گردشگری و مسافرت دریایی نوروزی امسال نقش موثر داشته اند و سالی بدون حادثه را با هم افزائی و تشریک مساعی با کلیه ارگانهای ذیربط محلی در سواحل ...
همشهری   ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سیدامیرحسین عظیمی| خبرنگار: بندر چابهار در جنوب شرق ایران، موقعیتی ویژه در دهانه ورودی به اقیانوس هند دارد. سازمان ها، پژوهشگران و نقشه های بین المللی گواهی می دهند چابهار کم هزینه ترین، مطمئن ترین و ایمن ترین مسیر برای اتصال بازارهای دو کانون جمعیتی جهان است ...
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از تلاشهای بی وقفه و شبانه روزی کلیه عوامل مدیریتی، اجرایی و پشتیبانی که در سازماندهی و نظارت بر کلیه امور گردشگری و مسافرت دریایی نوروزی امسال نقش موثر داشته اند و سالی بدون حادثه را با هم افزائی و تشریک مساعی با کلیه ارگانهای ذیربط محلی در سواحل ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۱۳:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از نجات سرنشینان قایق صیادی مضطر در دریا توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر چابهار خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۰۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: طی سالهای اخیر رشد سرمایه گذاری بویژه سرمایه گذاری خارجی را در بندر چابهار داشته ایم. عبدالرحیم کردی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان افزود: اکنون 130 واحد فعال سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار فعالیت می کنند. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۰۷:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تمام کالاهای ترانزیتی افغانستان؛ قابلیت انتقال از چابهار را دارد. بهروز آقایی در گفت وگو با ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هیچ محدودیتی در بندر چابهار وجود ندارد ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - افزایش نقش آفرینی بندر چابهار و ایران در حمل ونقل دریایی و ترانزیت بین المللی از مهم ترین راهبردهای ایران در توسعه روابط تجاری با کشورهای منطقه در محور شرق و غرب دریای خزر است.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۱۴ - ۲۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: میزان بارگیری و تخلیه کالا در بندر چابهار در یک سال اخیر حدود 50 درصد افزایش یافته است، این آمار نشان می دهد که ما راه را درست می رویم، اما قطعا روند کنونی باید سرعت داده شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۱۳ - ۰۷:۵۷    
بندر اقیانوسی چابهار با جاذبه های گردشگری و طبیعی خود، هر ساله گردشگران زیادی را از نقاط دور و نزدیک کشور به سمت خود می کشاند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۱۲ - ۱۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- جنگل مانگرو یا حرا در بندر چابهار یکی از زیباترین و ناشناخته ترین مناطق سیستان و بلوچستان و از اکوسیستم های غنی و زیبای جهان به شمار می آید که تفریح و گردش با استفاده از قایق در این جنگل لذت خاصی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۱۲ - ۱۰:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
طی یک عملیات جستجو و نجات دریایی، قایق صیادی و دو نفر سرنشین آن پس از دو روز سرگردانی توسط مرکز جستجو و نجات دریایی (Mrcc)بندر چابهار نجات یافتند.
بازتاب   ۱۳۹۸/۰۱/۱۱ - ۱۴:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه ایندیا تایمز امروز یکشنبه نوشت، به دنبال تشدید تحریم های یک جانبه آمریکا، مقامات ایران توانسته اند با سرمایه گذاری های عظیم خود در بندر چابهار تا حد زیادی این بندر را در برابر تحریم های آمریکا ایمن کنند. ...