یکشنبه ۰۱ اردیبهشتساعت ۰۴:۴۸Apr 2019 21

جدیدترین‌های «آلاینده های هوا»

جماران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
اقبال حمیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس داده های دستگاه سنجش آلاینده های هوا هم اکنون وضعیت هوای در شهرهای مختلف استان به غیر از بانه و سقز در وضعیت قابل قبول قرار دارد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
در پژوهش مشترک فاطمه میوانه، دانشجوی دکترای آب و هواشناسی شهری دانشگاه حکیم سبزواری و پژوهشگرانی از دانشگاه های ووهان، ژیجیانگ، علوم و تکنولوژی ووهان، بیمارستان مرکزی بائوان، ارتباط ساعتی آلاینده های هوا (ذرات معلق PM2.5, PM10) با مراجعان اورژانس(EDV) در چین بررسی شد.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۰:۲۵   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به پاک بودن هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته گفت: انتظار می رود در برخی ساعات امروز (20 فروردین) غلظت بعضی آلاینده های هوا افزایش نسبی پیدا کند.
ایران آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۵:۴۵    
مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: از بعد ازظهر فردا (23 اسفند) با افزایش ناپایداری ها به تدریج از غلظت آلاینده های هوا در پایتخت کاسته می شود.
بازتاب   ۱۳۹۷/۱۲/۱۹ - ۱۶:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مستلزم آن است که تعداد افراد دوچرخه سوار در شهرهای پرتردد و پرترافیکِ جهان افزایش پیدا کند. روزنامه گاردین در یک گزارش جدید با اشاره به این که بسیاری از مناطق جهان برای مردان مناسب سازی شده و حتی در بسیاری از شهرهای دنیا اختصاص تعداد بیشتری از سرویس های بهداشتی برای ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۸ - ۰۹:۰۰    
کارشناس کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز با میانگین عدد 102 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است.
هفته نامه وقایع استان   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۸:۱۳    
*** خرابی دستگاه سنجش آلایندگی شریعتی در اراک به چه علت بوده است؟ *** وقایع استان علی امیدی *** بالا رفتن میزان آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا همواره در شهر اراک یکی از موضوعات پرحاشیه بوده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۲/۱۱ - ۱۳:۱۱    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ، حزب سبز انگلیس شورای محلی یکی از مناطق لندن را متهم کرد با مخفی کردن میزان آلودگی هوای این منطقه، جان ساکنان آن را در معرض خطر قرار داده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۱۳:۴۶    
کارشناس کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان امروز جمعه با میانگین عدد 39 در وضعیت پاک ثبت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۲/۰۸ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت:میزان غلظت آلاینده های هوا در اصفهان نسبت به روز گذشته 13 درصد کاهش داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- آلودگی هوای تهران و سایر کلانشهرها تک علتی نیست. از همین رو نمی توان تمام آلودگی را متوجه خودروهای سنگین بدانیم اما به هر حال خودروهای سنگین هم یکی از آلاینده های هوا به شمار می روند.
ایمنا   ۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۰۹:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
پارک جنگلی ناژوان اصفهان به وسعت 1200 هکتار در غرب اصفهان بعد از رودخانه زاینده رود دومین میراث طبیعی شهر محسوب می شود، این پارک طبیعی به عنوان ریه تنفسی شهر سدی در برابر آلاینده های هوا است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ - ۲۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان باغملک، کاشت درخت پالونیا را راهکاری مناسب برای جذب آلاینده های هوا و مقابله با گرو غبار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان در شیراز موفق به تولید فیلتر های نانو با هدف کاهش آلاینده های هوا شد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ - ۱۳:۰۱    
طبق نتایج جدید اگر فردی در دوره کودکی در 100 متری یک پارک زندگی کرده باشد در دوره بزرگسالی با احتمال کمتر ابتلا به آسم مواجه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۰:۳۱    
کارشناس کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت:میزان غلظت آلاینده های هوا در اصفهان نسبت به روز گذشته 15 درصد کاهش داشته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت:میزان غلظت آلاینده های هوا در اصفهان نسبت به روز گذشته 38 درصد کاهش داشته است.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین پیامدهای افزایش تراکم ساختمانی درشهرها افزایش آلاینده های هوا و کاهش کیفیت زندگی در شهرهاست. مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، سال گذشته اثر گذاری کاربری زمین بر کیفیت هوا را بررسی کرد ...
مرکز بهداشت استان اعلام نمود: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی و طرح موضوع در جلسه بحث و بررسی مورخ 16/11/97 مبنی برسکون و پایداری نسبی هوا و افزایش میزان انباشت آلاینده های هوا در روزهای پنجشنبه 18 تا جمعه 19 بهمن ماه در اصفهان و شهرستان های مستعد و با توجه به اینکه ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: 2 ایستگاه جدید پایش آلاینده های هوا در این استان از محل موافقت نامه طرح مقابله با گرد و غبار توسط ستاد ملی مقابله با این پدیده راه اندازی می شود.
شبستان   ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۴:۴۱    
رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: 21 تا 41 درصد از میزان ذرات آلاینده در ساعات صبحگاهی کاهش یافته است.
تابناک اصفهان   ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ - ۱۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
کارشناس کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت: میزان غلظت آلاینده های هوا در اصفهان نسبت به روز گذشته 19 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ - ۱۳:۵۶    
امروز چهارشنبه 10 بهمن ، بازهم هوای شهرهای فهرج و ریگان در شرق استان کرمان ، تحت تاثیر طوفان شن ، غبار آلود شد و غلظت آلاینده های هوا در دو شهر به 50 و 60 برابر حد مجاز رسید . در فهرج مدارس تعطیل شد و در ریگان بیش از 100 نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند.
رویش   ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سه شنبه 09 بهمن 1397, 10:35 کارشناس مسئول کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در 24 ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز سه شنبه نهم بهمن ماه با میانگین عدد 68 در وضعیت سالم ثبت شده است. ...
تیتر شهر   ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ - ۱۶:۰۲    
هفتمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا در حالی در مرکز همایش های دانشگاه شهید بهشتی تهران با حضور شهردار تهران، مدیران شهری، کارشناسان و رسانه ها برگزار شد که به جای ارائه برنامه های مدیریتی در کاهش آلاینده های هوا و صدا در تهران متولیان تنها به بیان یکسری داده های آماری مبتنی بر اثرات مخرب این ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
اقبال حمیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: داده های ایستگاه های سنجش آلاینده های هوا در سطح استان بیانگر این است که هوای شهرهای مختلف استان به غیر از قروه و کامیاران در شرایط قابل قبول قرار دارد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۱:۵۴    
سازمان هواشناسی البرز در مورد افزایش میزان آلاینده های هوا ظرف دو روز آینده در این استان اطلاعیه صادر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
میزان غلظت آلاینده های هوا در دو شهرستان نظرآباد و ساوجبلاغ در سطح ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۱۰:۰۸   + ۳۱ سایت دیگر  
مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به اینکه کیفیت هوای تهران طی امروز و صبح فردا ( 6 و 7 بهمن) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد، گفت: به تدریج از عصر فردا از غلظت آلاینده های هوا کاسته می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ - ۰۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون پژوهشی دانشگاه خواجه نصیر گفت: دانشگاه های برتر مامور تهیه فهرست انتشار آلاینده های هوا در 7 کلانشهر شده اند. به گزارش پرس شیعه به نقل از مهر، محمد طالعی در گفتگو با مهر ...
صاحب نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ - ۱۱:۴۸    
کارشناس پیش بینی هوای استان اصفهان گفت: در مناطق پر جمعیت و صنعتی استان شرایط افزایش غلظت آلاینده های هوا وجود دارد و روز جمعه موج بسیار ضعبفی وارد استان خواهد شد که فقط با افزایش ابر همراه خواهد بود.
تدبیر و امید   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۷:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
در اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست تهران آمده است: مشارکت عمومی و خودداری از هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا شود، از جمله روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی، کاهش فعالیت های بدنی بیماران قلبی و ریوی مبتلا به آسم ...
برترین ها / همسو نیوز   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۷:۰۵   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه ای ضمن پیش بینی افزایش آلاینده ها در هوای پایتخت فردا و پس فردا (4 و 5 بهمن ماه) به بیماران قلبی و ریوی توصیه کرد که فعالیت بدنی خود را به ویژه در فضای باز کاهش دهند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
با توجه به اطلاعیه هواشناسی استان تهران مبنی بر ادامه شرایط پایداری جوی و سکون نسبی هوا و پتانسیل افزایش و انباشت آلاینده های هوا تا روز جمعه مورخ احتمال ورود به شرایط ناسالم در شهر تهران وجود خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۶:۴۴   + ۴۰ سایت دیگر  
گروه استان ها مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه ای به بیماران قلبی و ریوی توصیه کرد که فعالیت بدنی خود را در دو روز پایانی هفته به ویژه در فضای باز کاهش دهند.
فرارو   ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ - ۱۱:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مسئول کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در 24 ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز چهارشنبه سوم بهمن ماه با میانگین عدد 133 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس ثبت شده است. ...
مرکز بهداشت استان اعلام نمود: با توجه به پیش بینی مجدد اداره کل هواشناسی استان مبنی برسکون و پایداری نسبی هوا و افزایش میزان انباشت آلاینده های هوا در روز پنجشنبه مورخ 97/11/4 تا روز یکشنبه مورخ 97/11/7 در اصفهان و شهرستان های مستعد و ...
مرکز بهداشت استان طی اطلاعیه ای اعلام نمود: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی مبنی برسکون و پایداری نسبی هوا و افزایش میزان انباشت آلاینده های هوا در روزهای چهارشنبه 97/11/3 تا جمعه 97/11/5 در اصفهان و
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
اراک - ایرنا - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: انباشت آلاینده ها به دلیل سکون نسبی و ایستایی هوا تا پایان هفته جاری در این استان به ویژه شهرهای صنعتی وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- شهردار اصفهان گفت: توسعه هوشمند فضای سبز اصفهان در راستای بهبود و افزایش کیفیت زیست محیطی زندگی شهروندان و با سیاست کاهش آلاینده های هوا در دستور کار قرار گرفت.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: نمودارهای شاخص آلاینده های هوا نشان می دهد که هوای تمام کلانشهرهای کشور امروز در شرایط پاک و قابل قبول قرار دارند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۳۰ - ۰۱:۰۲    
پشت قاب لاکچری بازی های فضای مجازی / لاکچری تایم، در جستجوی هوای از دست رفته/ درخت کاج یکی از بزرگترین آلاینده های هوا و... از جمله پربازدیدترین اخبار خبرگزاری فارس آذربایجان شرقی در روز گذشته بودند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: در شهر کرج 62 درصد آلاینده هایی که به عنوان آلاینده هوا هستند به منابع متحرک متصل هستند و 38 درصد مربوط به منابع ساکن است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
نخستین بار در سال 1376 بود که غباری سنگین و تیره رنگ از مه شهر تهران را در برگرفت و با تلاش جمعی از فعالان زیست محیطی روز 26 بهمن به عنوان روز بدون خودرو نامگذاری شد تا این پدیده که تازگی داشت، چاره سازی شود.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ - ۱۰:۳۸   + ۲۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- امروز (29 دی) روز ملی هوای پاک است، موهبتی که پایتخت نشینان کشور امسال فقط 17روز از آن بهره مند شدند، اما مطالعات نشان می دهد که با هوشمندسازی شهرها و توسعه اپلیکیشن های حوزه محیط زیست، امکان کاهش10تا 15درصدی انتشار گازهای گلخانه ای و آلاینده های هوا وجود دارد.
رویش   ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
دوشنبه 24 دی 1397, 12:07 کارشناس مسئول کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در 24 ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز دوشنبه 24 دی ماه با میانگین عدد 156 در وضعیت ناسالم عموم ثبت شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۱۰/۲۱ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت:میزان غلظت آلاینده های هوا در اصفهان نسبت به روز گذشته 16 درصد کاهش داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۱:۰۶    
آلاینده های هوا در واحدهای بزرگ صنعتی استان بوشهر پالایش و اندازه گیری می شود.
معاونت بهداشتی دانشگاه طی اطلاعیه ای به منظور کاهش اثرات ناشی از آلاینده های هوا بر سلامت جامعه در روزهای آلوده، توصیه های بهداشتی زیر را به شهروندان ارائه داد: ...
رویش   ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
یکشنبه 16 دی 1397, 10:47 کارشناس مسئول کیفیت هوای محیط زیست استان اصفهان گفت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در 24 ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز یکشنبه- 16 دی ماه- با میانگین عدد 150 در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است ...