پنجشنبه ۰۵ اردیبهشتساعت ۰۴:۲۹Apr 2019 25

جدیدترین‌های «صنعت پتروشیمی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۶:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
ادعای امریکایی ها مبنی بر به صفر رساندن صادرات محصولات صنعت پتروشیمی، بلوف سیاسی و مثل دیگر شعار های امریکایی ها پوچ و توخالی است
شما نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به تثبیت تولید روزانه 2000 تن محصول پارازایلین در پتروشیمی نوری به عنوان بزرگترین زنجیره ارزش محصولات آروماتیکی در صنعت پتروشیمی کشور، اعلام کرد: تامین خوراک پتروشیمی تندگویان ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ - ۱۵:۴۰    
رادیو اقتصاد پنجشنبه 5 اردیبهشت در برنامه های رویش ، خانه تا کارخانه ، فرصت تحریم و ... به مباحثی همچون ارتباط تحریم نفت و توسعه صنعت پتروشیمی، وظایف دولت برای رونق تولید می پردازد. ...
می متالز   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۲۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با حضور در نشست عصر دیروز این کمیسیون، گزارشی از برنامه های آینده این شرکت به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۲۱:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی گفت: پتروشیمی ایران از طرق مختلف امکان صادرات دارد، هر چند که هدف آمریکایی ها تحریم صنعت پتروشیمی ایران باشد.
راهبرد معاصر   ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ - ۱۶:۴۵    
آنچه امروز به عنوان تحریم صنعت پتروشیمی توسط آمریکا عنوان می شود به خودی خود چندان حائز اهمیت نیست چرا که صنعت پتروشیمی جمهوری اسلامی ایران از دیرباز تاکنون مشمول برخی از فشارهای بین المللی یا تحریم های آمریکا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم بوده است.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۲/۰۲ - ۲۱:۱۸    
می متالز - امدادرسانی گروه اعزامی بسیج شهدای پتروشیمی عسلویه به سیل زدگان ادامه دارد.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۲۳:۵۸    
می متالز - شاخص کل بورس تهران پس از اصلاح موقت طی روز چهارشنبه، بار دیگر به مسیر صعودی بازگشت. این نماگر در معاملات امروز به دلیل استقبال گسترده سرمایه گذاران از سهام بیش از 4 هزار واحد دیگر ارتفاع گرفت و برای اولین بار وارد کانال 204 هزار واحدی شد ...
شما نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل صنایع غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت به همراه جمعی از مدیران و کارشناسان این وزارتخانه و انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی از پتروشیمی اروند بازدید کردند.
تجارت امروز   ۱۳۹۸/۰۱/۳۱ - ۰۹:۱۸    
تحلیل ها نشان خواهد داد که شرایط چند ساله پتروشیمی ها به چه علت در مقابل تغییر و حذف یارانه دولتی مقاومت داشته است و توسعه نا متوازن در صنعت پتروشیمی به چه صورت در حال رخ دادن است.
نکونیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از کاتالیست های پر مصرف در صنعت پتروشیمی از سوی شرکت های داخلی بومی سازی شده اندکه قابل رقابت با شرکتهای معتبر خارجی در بازارهای بین المللی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: مشکلی در خصوص تامین خوراک برای تولید پت در کشور نداریم و حتی اگر تقاضای واقعی پت 10 درصد بالا رود نیز می توانیم تامین کنیم.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۷ - ۰۱:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
می متالز - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت:ارزش صادراتی محصولات پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی در سال گذشته مطلوب بوده که نتیجه همکاری و تعامل مثبت گمرک و صنعت پتروشیمی است.
تجارت امروز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۲:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سابق سازمان بورس گفت: اجرای طرح های توسعه، افزایش صادرات و تبدیل صنعت پتروشیمی به یکی از بازیگران اصلی، مرهون پذیرش محصولات در بورس کالا و واقعی شدن قیمت ها در سال 86 است.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۲۳:۰۲    
می متالز - قرارمان ساعت 16:30 دقیقه طبقه دوازدهم برج کیان؛ سعی کردم 5 دقیقه زودتر سر قرارمان حاضر باشم. وارد دفتر شدم و به اتاقشان راهنمایی ام کردند. اتاقی با دیواری شیشه ای و چشم اندازی کم نظیر. چند تابلوی نقاشی با طرح های انتزاعی در اتاق روی دیوار سفید خودنمایی می کرد. مقابل مهوش طیرانی نشستم ...
نکونیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال گفت:نقش صنعت پتروشیمی نیز در رونق دادن تولید، به ویژه تولیدات صنایع مرتبط با پتروشیمی حائز اهمیت است وتاکنون موفقیت های بزرگی کسب کرده است.
شما نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۱۶:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
غلامرضا شرفی:متاسفانه این موضوع در اقتصاد ایران تازگی ندارد و به دلیل دسترسی به منابع عظیم نفت و گاز و همچنین توسعه صنعت پتروشیمی در سال های گذشته، بخش قابل توجهی از فساد های اقتصادی به این 3 حوزه مربوط شده است.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - وزیر نفت با اعلام رضایت از سال گذشته از تحول صنعت پتروشیمی طی دو سال آینده و افزایش حدود 100 درصدی تولید محصول شرکت های پتروشیمی خبر داد.
ارانیکو   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۲۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
ماجرای بازی پتروشیمی ها در بازار ارز از زمان اعلام یکسان سازی نرخ ارز و دلار 4200 تومانی شکل گرفت، درست یک سال پیش.
راک نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۲:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
وی از نیروهای متخصص و کارشناس مهندسی مکانیک، کارشناس ارشد مهندسی مدیریت اجرایی و از چهره های موفق علمی و مدیریتی صنعت پتروشیمی کشور میباشد. رفیق دوست همچنین به مدت چند سال مدیر واحد تعمیرات و مدیریت خدمات فنی پتروشیمی فن آوران بوده است. ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۰۳:۲۱    
راهبرد جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی وهدف های جدید پیش بینی شده می تواند روابط میان مجتمع های پتروشیمی را تسهیل کند و به ویژه این وظایف در بحث خوراک و تکمیل زنجیره ارزش راهگشا خواهد بود ...
می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۲۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - فراهم آمدن شرایط برای افزایش سرمایه گذاری ها در پتروشیمی آرژانتین سبب تحرک در توسعه این صنعت خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۷   + ۶۵ سایت دیگر  
وزیر نفت از تحول بزرگی در صنعت پتروشیمی کشور در دو سال آینده خبر داد و گفت: بر اساس این تحول، تولید صنایع پتروشیمی ایران از لحاظ وزنی نزدیک به دو برابر خواهد شد.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۲۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - مدیران و کارکنان صنعت پتروشیمی کشورمان با مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی دیدار کردند.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۲۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - صنعت پتروشیمی امریکا از سال 2010 میلادی، شاهد بیش از 300 پروژه پتروشیمی برنامه ریزی شده مرتبط با گاز شیل بوده است که این تعداد پروژه معادل رقمی بیش از 200 میلیارد دلار برآورد می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۲:۴۹   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر نفت از تفاهم ایران و عراق برای توسعه میدان های مشترک و توسعه صنعت پتروشیمی عراق به دست متخصصان ایرانی خبر داد
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۰۱/۱۷ - ۰۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
محمدحسین بابالو دنیای اقتصاد : سال 97 با تمامی خوبی ها و بدی های آن به پایان رسیده و تنها خاطرات و البته اثرات آن برجا مانده است. سالی که در عین ناباوری بهترین سال در تاریخ صنایع تکمیلی در صنعت پتروشیمی در تاریخ ایران برآورد می شود ...
شعار سال   ۱۳۹۸/۰۱/۱۵ - ۱۸:۴۲    
مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حالی به تشریح وضعیت صنعت پتروشیمی در سال جدید پرداخت که چندی پیش وزیر نفت اعلام کرده بود این صنعت در ایران در آستانه یک تحول بزرگ قرار دارد.
میزان   ۱۳۹۸/۰۱/۱۴ - ۱۰:۱۵    
خبرگزاری میزان- ایجاد رگولاتوری در صنعت پتروشیمی درخواست مشترکی است که از زمان اجرای خصوصی سازی در این حوزه مطرح و با گذشت چندین سال از آن همچنان به مرحله اجرایی شدن نرسیده است.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۱۲ - ۱۳:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
رویکرد کاهش خام فروشی، تکمیل زنجیره ارزش و افزایش سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی، در تدوین برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده است که با بهره برداری از 34 طرح پتروشیمی موجود که پیشرفت بالای 20 درصد دارند، به طور کلی در طول برنامه ششم توسعه تاکنون ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۱/۱۱ - ۱۳:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حالی به تشریح وضعیت صنعت پتروشیمی در سال جدید پرداخت که چندی پیش وزیر نفت اعلام کرده بود این صنعت در ایران در آستانه یک تحول بزرگ قرار دارد.
بورس نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۱۰ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تشکیل هلدینگ هایی همانند خلیج فارس که توانستند نقش کمرنگ شده شرکت ملی صنایع پتروشیمی را در قالب توسعه پتروشیمی به خوبی ایفا کنند یکی از اتفاق های خوب و مهم صنعت پتروشیمی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادآنلاین -مریم علیزاده ؛ پس از ماه ها مذاکره برای توسعه صنایع پایین دستی شرکت آرامکو، نهایتا صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان وارد توافق با این شرکت شد. در این خصوص مدیرعامل صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان گفت: سه شرکت مهم اقتصادی عربستان برندگان این معامله بودند. ...
جماران   ۱۳۹۸/۰۱/۰۸ - ۰۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا محمود دشت بزرگ چهارشنبه در نشست امضای تفاهم نامه انتقال مالکیت پست 132 کیلو ولت شهر چمران ماهشهر بین شرکت برق منطقه ای خوزستان و شرکت عملیات غیرصنعتی با تشریح جزئیات این تفاهم نامه اظهار داشت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۱/۰۶ - ۱۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بررسی کارنامه صنعت پتروشیمی و برنامه های این بخش در سال 98 که گویای سالی پرکار و پر خبر است، نوید دهنده حرکت رو به جلو در سومین سال از برنامه ششم توسعه کشور ( 1400- 1396 ) به حساب می آید.
می متالز   ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۲۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
می متالز - یک کارگزار بورس، فنی ترین اختلاس در صنعت پتروشیمی و مربوط به شرکت بازرگانی پتروشیمی که در دولت قبل رخ داده را تشریح کرد.
صدا نیوز   ۱۳۹۸/۰۱/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سهم صنعت پتروشیمی ایران از ظرفیت تولید محصولات عمده پتروشیمی در جهان در سال 1392 و 1394 هر کدام 2.3 درصد بود که این میزان طی سال های 95 و 96 به 2.5 درصد رسید.
پانا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۰۸:۳۵    
تهران (پانا) - فرهنگیان عضو صندوق ذخیره به زودی شاهد به بار نشستن سرمایه گذاری های خود در صنعت پتروشیمی خواهند بود. پروژه هایی که ارتقای سطح معیشت و رفاه فرهنگیان را به دنبال دارد.
ارانیکو   ۱۳۹۷/۱۲/۲۸ - ۱۱:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
تولید مجتمع های پتروشیمی تا پایان بهمن ماه 97 در مجموع به 49 میلیون تن و ارزش صادرات به بیش از 10میلیارد دلار رسید.
می متالز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۲۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
می متالز - نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: توسعه صنعت پتروشیمی کشور در سال 97، باوجود برخی مشکلات از جمله تحریم ها چشمگیر بود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد آنلاین - محمد امین خدابخش؛ شاخص بورس تهران که چند وقتی است چشم سرمایه گذاران را به سبزپوشی خود عادت داده است، امروز نیز با رشد به کار خود پایان داد. معاملات امروز بورس تهران در حالی آغاز شد که این بازار و فرابورس از همان ابتدا در مسیر صعود گام برداشتند ...
اقتصاد آنلاین / بازتاب   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین ، صنعت پتروشیمی از صنایع استراتژیک، مادر و اشتغال زا است که به عنوان تغذیه کننده سایر بخشهای صنعت می تواند به عنوان موتور حرکت اقتصاد کشورهای در حال توسعه نقش اساسی ایفا کند ...
جماران   ۱۳۹۷/۱۲/۲۶ - ۱۱:۱۴   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، پذیره نویسی10 هزار میلیارد ریال اوراق اجاره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از شنبه 25 اسفند در بورس آغاز شد که تا 26 اسفند ادامه دارد؛ مبلغ کسب شده از طریق این اوراق برای تکمیل پروژه های در حال ساخت پتروشیمی اختصاص خواهد یافت. ...
آفتاب یزد   ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۸    
ماجرای کلاهبرداری از صنعت پتروشیمی کشور، خبر پُتک آسایی بود که در این گیر و واگیر تورم و گرانی بر اعصاب مردم فرود آمد ومتاسفانه بسیاری از رسانه های خارجی با شیطنت آن را با تیتر بزرگ درج کردند ...
روزنامه راه مردم   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۷:۴۸    
مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از تولید هفت کاتالیست پرمصرف و راهبردی در سال آینده خبر داد و گفت: اجازه ندهیم کاتالیست ها، گلوگاه صنعت پتروشیمی برای فشار به کشور باشد.
اقتصادآنلاین - مریم علیزاده؛ دستیابی به کاتالیست در صنعت پتروشیمی یکی از مهم ترین گلوگاه ها به حساب می آید که در شرایط تحریمی می تواند ریسک صنعت پتروشیمی را افزایش دهد. از سویی دیگر در دنیا صاحبان دانش فنی هیچ گاه فرمول کاتالیست خود را در اختیار کشورهای دیگر قرار نمی دهند ...
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۵:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بهمن آرمان اقتصاد دان، تصویب لوایح FATF را گره گشای بسیاری از مشکلات کنونی کشور دانست و گفت: در صورت نپیوستن ایران به کنوانسیون های پالرمو و CFT و ادامه روند کنونی، در آینده نزدیک، در صنعت پتروشیمی و فولاد با مشکل جدی مواجه می شویم.
الف   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اعلام خودکفایی در تولید کاتالیست گرید لوله PE-100 پلی اتیلن سنگین، تولید هفت کاتالیست پرمصرف و راهبردی در سال آینده خبر داد گفت: صنعت پتروشیمی ایران از واردات کاتالیست خارجی بی نیاز می شود.
مردم نیوز   ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۳:۳۳   + ۲۴ سایت دیگر  
مرد در سایه اختلاس های پتروشیمی کیست؟ مردم نیوز : پس از برگزاری دادگاه های ویژه انقلاب اسلامی در مبارزه با فساد، انتظار برای برگزاری دادگاه در صنعت پتروشیمی که از سال 1391 تشکیل شده، در 15 اسفندماه سال جاری پایان یافت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۷:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمد عزیزی رییس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع ومعادن مجلس در تشریح نشست امروز(20 اسفند ماه) کمیته متبوعش، به حضور مسئولان شرکت PCC، شرکت بازرگانی پتروشیمی، شرکت پتروشیمی ایران و سازمان بازرسی کل کشور در این جلسه اشاره کرد. ...